Davranış Bozuklukları Bebek’te masturbasyon

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
Aksine babası o kadar çok ilgilenir ve sever ki, aralarındaki oyun ve sevgi iliskisi kiskanilasi ama babasıyla iken de yapıyor,

Bugun psikologla bu durum hakkinda konusmam oldu.Yetersiz ilgi alaka,siddet,babanin yeterli sevgi göstermemesi,cocugun kendini begenmemesi,uykuya dalamamasi,yalniz kalmasi ve kiskanmasi durumlarinda ortaya cikarmis.Ayrica gecirdigi bir enfeksiyon varsa ve orasi kasirken hosuna gittiyse bunun devami gelmis olabilirmis.Ama kilit nokta kiz cocugunda babaymis.Babanin ilgi göstermesi,guzel sozler soylemesi,sizin bu davranisi gördugunuzde tepki vermeden oyuna davet etmeniz gerekiyormus.6 yasina kadar bunu asmaliymis.
Sizde de mi vardi bu sorun?6 yasa kadar asamazsa ne olurnus soyledi mi

Esimle kizima biraz daha ilgi göstermesi ve ufak suprizler yapmasi icin konustum.Her zamankinden farkli yaklasim gostermesi istedim bugun uykuya bacak arasina bir sey yerlestirmeden uyudu
Sizde de mi vardi bu sorun?6 yasa kadar asamazsa ne olurnus soyledi mi
Okula baslayacak mesela ders dinlerken sinifta boyle bir durumda olmamali.Ogretmeni karsilasmis bilincli bile olsa diger cocuklarin yaninda ne yaptigini bilmeden ya da bilerek yapmasinin etkilerini konustuk.Ne olur diye sormadim acikcasi.

Canim biraz anlatirmisin ne olduğunu yani Emin misin
Benimde 17 aylık yiğenim bezini açınca hemen elini genital bölgesine götürüyor
Yani parmağını falan sokmaya çalışıyor baya oynuyor falan
Çok üzülüyoruz neden böyle yapıyor ki
Hatta zarar vericek diye korkuyor kardeşim

Gittik

hem pedagog hem psikatriye gittik ama rahatlatamadım o yüzden yaşamış anneleri dinlemek istedim
o zaman sende zamanla alışacaksın cnm madem öyle, şu çiş alıştırmayı dusun derim yoksa bezle azalmiyor ağustos ta dene istersen

Bu aşılardan kaynaklanan bir durum muş
Avrupa ülkelerinde de olabildiğince yaygınmış
Şu aşıların içinde ne var , merak ediyorum , bağımsız bir kuruluş araştırmasını isterdim
YA gercekten mi hic duymamistim bunu olk defa duyuyorum
3

Canim biraz anlatirmisin ne olduğunu yani Emin misin
Benimde 17 aylık yiğenim bezini açınca hemen elini genital bölgesine götürüyor
Yani parmağını falan sokmaya çalışıyor baya oynuyor falan
Çok üzülüyoruz neden böyle yapıyor ki
Hatta zarar vericek diye korkuyor kardeşim
Benim kızım elini götürmüyor sadece halıya sürünüyor gün içinde defalarca

Ne zamandır yapmıodu kızım bugün arkası dönük yatakta yapıodu ve resmet durumu ilertleşmiş bilinçli yapıo.Benı görunce hemen kendini toparlamaya çalıştı.3.5 yaş daha😳😔

Kızlar ben anne falan değilim konuyu tesadüfen gördüm inanamadım siz yanlış anlıyor olmayasınız 3 yaşında çocuk nerden bilsin mastürbasyon 😱

Söylediklerinizi yapıyorum ama artık her dk yapmaya başladığı için dikkatini dağıtmaya çalışmakta başarısız oluyorum çünkü ağlayıp devam etmek istiyor, pedagog ve doktora da gittim ama artıyor davranışı
Pedagog ve doktor ne dedi?

Çevremde hiç duymadım görmedim böyle bişey uzun yıllar sağlık sektöründe de çalıştım ilk defa duyuyorum bence ihmal etmeyin ciddi bir durum bu başkalarının yanıda kreşte veya misafirlikte falan da yaparsa hiç doğru olmaz dediğimin gibi cevremde hiç duymadım en yakın zamanda bir çocuk doktoruna götürün bence.

Benim kızım elini götürmüyor sadece halıya sürünüyor gün içinde defalarca
Doktora götürdümüzmü?idrar yolu enfeksiyonu olabilir çünkü bir ara benimde kızım böyle yapıyordu.enfeksiyon kapmış

17 aylık , 10 aylıktan beri yapıyor demişsiniz.

Bazıları normal demiş , değil.

Bazı çocuklarda görünme sebebi enfeksiyondur. Çocuk sürekli kaşınıyor , kaşınırken hoşuna gittiği için alışkanlık haline geliyor .

İdrar yolu enfeksiyonu için doktora götürmelisiniz.

Hatta bir bez çıkmış , enfeksiyon belirleyici , hiç test etme imkanım olmadı ama bir denenebilir.

Merhaba arkadaşlar ben de 6 yaşında bir kız annesiyim kızımda da bu durum mevcut 3,5 yaşından beri devam ediyor bir türlü çözemedik başta dikkat dağıtma yoluna gittik ne kadar uğraşsamda olmadı unutmadı o her akşam uyku rutinimiz var kitap okuma saç okşama v.s ne kadar kontrol etsemde bi boş anda direk yöneliyor yeni psikoloğa gittik oyun terapisi önerdi başladık ama Psikolog bana artık dikkat çekmenin kızımda işe yaramayacağını ona direk bu durumun yaşına uygun olmadığını nasıl onu rahatlatacağımı sormamı istedi ama bu konudan kızım sıkıldı konuşma sorma istemiyorum diye redediyor kısaca artık ne tahammülüm kaldı ne sabrım psikoloğundan bu anlara geçişi kollayın demesi ayrıca sinir bozucu zaten ben yıllardır kolluyorum bıraksa bırakırdı kısacası ne yapacağımı şaşırdım

Freud un tanimladigi donemler var arkadaslar 3-6 yaş icin fallik donem demis. Bu donemde cocuklar cinselliklerini kesfediyorlar. Dolayisiyla nasil basladigi degil ancak bir sekilde baslayip hosuna gittigi zaman bu durum devam ediyor. Cocukken ben de yapiyordum hatirliyorum. Hatirladigima gore yasim da demek ki 5 yasindan filan fazlaymis. Sonrasinda ergenlige kadar bi sure azaliyor. Cok sinir bozucu bir durum farkindayim ancak bu durumun gecici oldugunu bilerek kendinizi rahatlatabilirsiniz. Okula baslayinca zaten dersleri vs olacagi icin bir nebze azalacaktir.

Freud un tanimladigi donemler var arkadaslar 3-6 yaş icin fallik donem demis. Bu donemde cocuklar cinselliklerini kesfediyorlar. Dolayisiyla nasil basladigi degil ancak bir sekilde baslayip hosuna gittigi zaman bu durum devam ediyor. Cocukken ben de yapiyordum hatirliyorum. Hatirladigima gore yasim da demek ki 5 yasindan filan fazlaymis. Sonrasinda ergenlige kadar bi sure azaliyor. Cok sinir bozucu bir durum farkindayim ancak bu durumun gecici oldugunu bilerek kendinizi rahatlatabilirsiniz. Okula baslayinca zaten dersleri vs olacagi icin bir nebze azalacaktir.
evet, konuyu görünce bende kendi çocukluğuma gittim, nedense özel bölgemle çok oynardım, hee birde çok kaşınırdı bazen o yüzdende oynardım annemde bana bir kaç kez oranla oynama demişti. Birde küçükken bir keresinde bacaklarımı çok sıktığımda garip bir his oluştu o bölgede ve hoşuma gitmişti, büyüyünce başlayınca aynı şekilde bacağımı sıkıp kapattığımda klitorisimden zevk aldığımı anladım, tabi bunları ergenlikten sonra öğrendim.

Çocuğunuza yapmaması gerektiğini söylemelisiniz.

Merhabalar 17 aylık kız bebeğimde yaklaşık 7 aydır devam eden masturbasyon olayı var, son haftalarda fazlalaştı, bu durumu daha önce yaşamış ve geçirmiş annelerden yardım bent telkin istiyorum, onum daha bebek olduğunu biliyorum ama bu davranışın kalıcı olmasından korkuyorım
Hiç korkmayın bu çoğu bebekte olan bir durummuş.6 yaşa kadar devam edebilirmis.Yapma etme demeyin hiç sadece dikkatini dağıtmaya calisin ve sakin olun

X