bekaret ile ilgili bir konu daha..

normalperson112263

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2020
97
43
23
Öncelikle herkese merhaba, ben üniversite öğrencisi bi genç kızım. Buyuksehirde yaşıyorum iyi bir okuldayim cevrem iyi. Yakın zamanda bir erkek arkadaşım oldu ve haliyle hayatıma yeni bir alan eklendi, cinsellik. Henüz bir şey yapmadık ama olabileceğini biliyorum ki erkek arkadaşımla ayrılsam bile genel olarak hayatımda ne yapacağımı düşünüyorum bu konuda. Etrafımda cinsellik yaşayan birçok kız var ancak genelde modern ailelerden geliyorlar. Ben muhafazakar bi ailede büyüdüğüm için sanki bakire olmamak hep yargilanir gibi hissediyorum. Ilerde baska biri bana bu konuda sıkıntı cikarirsa ya da bakire degilim diye eglenip geceyim gozuyle bakarsa diye korkuyorum. Aslinda dedigim gibi cevrem cok modern ancak kucukken yetistirildigim cevreden dolayi hala oyle hissediyorum sanirim. Bir yandan da belli bi dusunceye ulasamamis erkekle ben evlenmek istemem yani buna takan biriyle. Birçok baslik okudum bunu umursamayan cok erkek oldugu soyleniyor ki bence de oyle ancak sizce evlenirken ailem sorun olur mu bu konuda. Bekareti takmayan erkekler genelde modern ailelerden geliyorlar bu yuzden benim aileme sahip olan biriyle evlenmek istemezler gibi geliyor. Bu konuda etrafinizda gordugunuz ornekler nelerdir sizce kendi dogrularimla yasayip kendim gibi bir erkek bulabilir miyim ve ailem sorun olur mu yoksa sorun olmaz mi boyle bir durumda. Simdiden tesekkurler cevaplarinizi bekliyorum ve lutfen dine baglamayin cunku dindar degilim.

Aileniz ne güzel sizi yetiştirmeye çalışmış . Bekaretinizi evliliğe saklayın bence. Bu benim fikrim sadece. Cinsellik herkesle yasanabilicek bisey değil . Erkek arkadaşınla ayrıldın hadi biri girdi hayatına yine onla da birlikte olacaksin bu böyle gidicek. Ailenizin basını öne eydirmeyin derim.yine soluyorum tabi kendi fikriniz

Konunun asil baglanması gerekn yer dinken siz cevresel faktorlerı dusunuyorsunuz. Cok günah Allah hesabını soruyor cok cahilsiniz en kotusude dindar olmayı yobazlık olarak goruyorsunuz hayatına giren adam hayatına girmiyor yalnız hayata girmek oyle olmaz. Neyse

ailem beni guzel yetistirdi ben iyi bir insanim zaten evlilik oncesi cinsellik yasamak insanin kendi tercihidir bu bana gore yanlis bir sey degil seviyorsa insan yasayabilir bence bu baskasini ilgilendirmemeli ilerideki erkek arkadasimi da ilgilendirmez çünkü benim kararim bu tercihim. tesekkurler yorum icin ama bu konuda ailemle ayni dusunmek zorunda degilim benim hayatim cunku onlarin degil. kotu bir sey oldugunu da dusunmuyorum dindar degilim.

Ben dindar olmayi yobazlik olarak gormuyorum kendim dindar degilim sadece, herkese saygi duyuyorum bu kadar basit dinle ilgili yorum yapmayın yazdim diye inadina mi yaziyorsunuz anlamiyorum.

Derdiniz ne o zaman pardon da? Onu dert etmiyorsun bunu dert etmiyorsun sıkıntı ne??? Madem yapacak olgunluktasiniz bu sizi bağlar buraya bu ilanı vermenin manası ne? Size yapın deseler ne olacak?

ileride pisman olup hak etmeyen biriyle yasamisim ilk'lerimi, degmezmis demektense.. uzulmektense.. agirdan almak acele etmemek daha akillica. genclik hatasi yapiyoruz cunku. aldaniyoruz karsimizdakine. sonra gercek yuzunu goruyoruz. kayit altina alinan, tehdit edilen, sosyal medyaya koyulan hikayeler duyuyoruz. gercekten guvendigin biriyle yasamak en guzeli.

Dindar degılım deyıp durma guzelım ya dındarlıkda sana bayılmıyor zaten Allah herkese nasip etmez dindar olmayı sıkıntı yok yani dindar olmak sana nasip olmaz zaten buraya boyle sacma sorular sormayın ya bızıne git napıyosun yap ne diyelim yanı kızım

malesef turk toplumu icinde yasiyorsaniz 'benim hayatim' diye bir sey olmuyor. keske olsa.. kimseyi ilgilendirmese anne babanizi ilgilendirir.. bir de bu mesajinizdan sonra buraya konu acmis olmanizin anlami kalmadi. kapattirin admin'lere bence.

Modernlik nedir her konuda geniş olmak mi?

Kuralları okumadan mı üye oluyorsunuz?????

E dindar değilsiniz (dindar ne demekse) ala burada bu konuyu acarsan sana islami açıdan yaklaşırlar bilmiyor muydun ? Amacın polemik mi bilmiyorum ama aklında en ufak bir soru işareti varsa hiç girme bu yola.. Pişman olacaksan hiç girme bu yola..

oyle seyler yapacak biri degil guveniyorum zaten merak etmeyin akilli bir insanim herkese guvenecek sevgili olacak biri degilim. sorum da bu degil lutfen soruma gore cevap verin.

Neden burasi din ile ilgili bir site mi?

oyle seyler yapacak biri degil guveniyorum zaten merak etmeyin akilli bir insanim herkese guvenecek sevgili olacak biri degilim. sorum da bu degil lutfen soruma gore cevap verin.
Sizin sorunuzun cevabı yok anlamıyorsunuz??? Yaşayıp göreceksiniz!

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…