Belli bir yaştan sonra gelinlik giyilmez mi?

Kime ne ya? Sen istersen tabii ki al,giyin. Benim kuzenim 3. Evliliğinde bile gelinlik giydi,konuşana b.k yemek düşer. Yine bir arkadasim, 3. Evliliğinde gelinlik giyimdi,hala da boy boy resimlerini atıyor.
Yaş olarak ileri yaşlarda gelinlik giyen kişi var mi dusundum, bir tanıdığım(in abisi) onuncu mu onbesinci mi ne evlilik yıldönümleri için açık havada tören yapmıştı, orada da kadın gelinlik denebilecek beyaz bir elbise giymişti . Instagram'dan görmüştüm:)
Olur yani, neden olmasın ki. Yeter ki sen iste.
Misal, benim hayalim asla gelinlik giymek değil. 9 yildir KKdayim, bir 9 yıl daha olurum,yengenç dediydi,hakikaten de giymedi dersiniz 😅 hem bir kaç saat giyinecegim rahatsız edici bir elbiseye birkaç maaş vermek istemem, hem bugüne kadar hiç de görüp beğendiğim bir gelinlik olmadı. Hatta yaptığım bir gözleme göre nikahta giyilen beyaz elbiselerin yüzde doksanı o kişinin düğünde giydiği gelinlikten çok daha güzeldi:) bir gelinliğe beş on bin lira vereceğime kocayla bir tatil daha yaparız..
Bu mesela benim hayatım ve ben 'elalem ne der,gelinlik giymezsen' laflarını dikkate almayacağım (diye umuyorum)
Sen de eğer gelinlik istiyorsan 'elalem ne der , gelinlik giyersen' laflarini dikkate alma
Çünkü bu senin hayatın.
Elaleme düşen düğününe katılıp 'cok güzel olmuşsun canım' deyip arkandan konuşmak.

Yaa neden ki? Çok da güzel olur. Mutlaka giyin mutlaka. Mutluluklar ☺️

Aklıma şey geldi: “Ne bileyim sen öyle gülünce ben de gelinlik giydim.”

Bence de gelinliğin yaşı yok. Ama sade, balık bir model vs. tercih edilirse daha şık durur.
Hayatımın aşkıyla karşılaştığımı anladıktan sonraki her buluşmaya beyaz giyip gideceğim 😂😂😂

Saçma sapan insanları umursamayın, istediğiniz gibi giyinin gelinliğinizi. Her şey gönlünüzce olsun, mutluluklar dilerim.

canınız nasıl isterse öyle..

ben gelinliği çok istememiştim başlarda, sonra olur mu öyle şey dendi. istediğim tarzda ve kendime tamamen yakıştırdığım bir gelinlik olmadı, buna üzüldüm bile baya ama ona rağmen o süreç güzel. öyle uzun bir süreç değil diktirmezseniz ama o prova olayı, denerken ki neşe falan güzel duygular.

ha olmazsa dünyanın sonu mu, değil ama istiyorsanız neden olmasın ? içinizde ukte kalmasın yani, hep derim ''yaşanmamışlık'' biriktirmeyin. siz giymeyi istiyorsunuz, giymemeniz sizi üzecek, o nedenle giyin. kendi mutluluğunuza odaklanın sadece. aileler o kadar çok konuşuyor ki bu süreçte, az konuşulsa bile size fazla gelir zaten o yoğunlukta, o yüzden kendi kararınızı verip, kimseyi kırmadan tamam, bakarız deyin insanlara ama sonra yine kendi istediğinizi yapın.

Kime ne ya? Sen istersen tabii ki al,giyin. Benim kuzenim 3. Evliliğinde bile gelinlik giydi,konuşana b.k yemek düşer. Yine bir arkadasim, 3. Evliliğinde gelinlik giyimdi,hala da boy boy resimlerini atıyor.
Yaş olarak ileri yaşlarda gelinlik giyen kişi var mi dusundum, bir tanıdığım(in abisi) onuncu mu onbesinci mi ne evlilik yıldönümleri için açık havada tören yapmıştı, orada da kadın gelinlik denebilecek beyaz bir elbise giymişti . Instagram'dan görmüştüm:)
Misal, benim hayalim asla gelinlik giymek değil. 9 yildir KKdayim, bir 9 yıl daha olurum,yengenç dediydi,hakikaten de giymedi dersiniz 😅 hem bir kaç saat giyinecegim rahatsız edici bir elbiseye birkaç maaş vermek istemem, hem bugüne kadar hiç de görüp beğendiğim bir gelinlik olmadı. Hatta yaptığım bir gözleme göre nikahta giyilen beyaz elbiselerin yüzde doksanı o kişinin düğünde giydiği gelinlikten çok daha güzeldi:) bir gelinliğe beş on bin lira vereceğime kocayla bir tatil daha yaparız..
Bu mesela benim hayatım ve ben 'elalem ne der,gelinlik giymezsen' laflarını dikkate almayacağım (diye umuyorum)
Sen de eğer gelinlik istiyorsan 'elalem ne der , gelinlik giyersen' laflarini dikkate alma
Çünkü bu senin hayatın.
Elaleme düşen düğününe katılıp 'cok güzel olmuşsun canım' deyip arkandan konuşmak.
bak şimdi büyük konuşma:KK8: ben de aynı böyle düşünüyordum hatta hep hayalim bir gün evlenirsem şık bir beyaz elbise giymekti. bunu tüm çevrem de bilir. annemi üzmemek için söylene söylene gittim gelinlik bakmaya. ama provalar başladığı anda gerçekten çok farklı hissettim. tüm olumsuz düşüncelerim "iyi ki"ye dönüştü.

Kızlar görüştüğüm biri var. Şimdilik iyi gidiyor. Evlilik hayalleri kurmaya başladım bile :) Belki size çocukça geliyor ama gelinlik bile araştırmaya başladım. Öyle ciddi bir araştırma değil ama internetten bakınıyorum öyle. Ama annem gelinlik olayının yanlış olduğunu düşünüyor. 40 yaşında gelinlik giymiş derler diyor. Ya neden böyle düşünüyor herkes hala. İnternette, televizyonda görüyoruz. Yurtdışında insanlar 70inde, 80inde bile gelinlik giymiş oluyorlar, çok da tatlı oluyorlar. Gelinlik sadece genç kızlara mı yakışır. Siz ne düşünüyorsunuz arkadaşlar. Bir yaştan sonra gelinlik giyeniniz var mı?
Ya anneniz eski kafalı mi ben anlamadım
Eskiden 40 yaş çökmüş çoluk çocuktan kocasının kahrından yaşlanmış olabiliyordu da yakışmazdi belki amenna.

Şimdi 45 e kadar at gibisiniz maşallah yirmiliklere taş cikartirsiniz.

Ne alakaymis 40 inda gelinlik giymemek

Herseye hakkınız var bence.
Giyeceksiniz
Giymelisiniz

Millet hangi durumda ne derse desin ben istedigimi yaparım zaten

bende tam tersi durum yaşamıştım, gelinlik giymek istemiyorum dediğimde neden dul musun, yaşın mı geçti diyenler falan olmuştu. nasıl tiksinmiştim anlatamam. canım isterse 50 yaşımda giyerim, istemezse 20 yaşında giymem kime ne. millet ne deri boşverin, elalemi susturmanın veya memnun etmenin bir yolu yok. canınız ne istiyorsa onu yapın. heves ettiyseniz giyin. salına salına da gezin gelinliğinizle. mutluluklar..

Kızlar görüştüğüm biri var. Şimdilik iyi gidiyor. Evlilik hayalleri kurmaya başladım bile :) Belki size çocukça geliyor ama gelinlik bile araştırmaya başladım. Öyle ciddi bir araştırma değil ama internetten bakınıyorum öyle. Ama annem gelinlik olayının yanlış olduğunu düşünüyor. 40 yaşında gelinlik giymiş derler diyor. Ya neden böyle düşünüyor herkes hala. İnternette, televizyonda görüyoruz. Yurtdışında insanlar 70inde, 80inde bile gelinlik giymiş oluyorlar, çok da tatlı oluyorlar. Gelinlik sadece genç kızlara mı yakışır. Siz ne düşünüyorsunuz arkadaşlar. Bir yaştan sonra gelinlik giyeniniz var mı?
Ne ilgisi var yaa. İnsanlar iki üç kere evlenip yine gelinlik giyiyor. Bu senin en doğal hakkın. Tadını çıkar.

Ben ilk evliligimdede giydim ikinci evliligimi yaparken de 35 yaşındaydım onda da giydim gelinlik..bana bıkac kişi ikinci evlilik bu giyecekmisin gelinlik falan diye sormuslardi tuhaf gelmişti başkalarına...ama giydim elbette..sizde giyeceksiniz tabiki yaş kaç olursa olsun gelinlik her bayana yakisir

Çünkü bu senin hayatın.

valla bende öyle büyük büyük konuşuyordum anacığım için giydim. babamı erken yaşta kaybettim, annem bizim için kendinden vazgeçti, elinden geleni yaptı. hiç birşeyime karışmayan kadın giy dedi giydim. çok sade, pahalı olmayan bir modeldi ama giydim. hiç bir anından zevk almadan giydim hemde.

Bir akrabamız Sivasta 40 yaşında evlendi ve bildiğimiz normal kabarık gelinlik giydi bundan belki 15 sene önce, bağnaz bir çevrede olmasına rağmen çeyizini gelinliğini her şeyini gönlüne göre yaptı elinden geldiğince. Bence çok mutlu oldu, düğünde de kimse onu ayıplamadı, tabi oynamalı yemeli içmeli düğünler vardı o zamanlar hey gidi :)
Gayet güzel olur, özendiğinizi gösterir, sevdiğinizi gösterir, hem kendinize hem de gelenlere saygı duyduğunuzu gösterir.
Nasıl ki iş görüşmesine etek-gömlek-pantolon-ceket gibi ciddi giyiniyorsak özen gösterdiğimizi belirtmek için düğünde de aynı şekilde gelinlik giymeliyiz diye düşünüyorum, bu kadar doğal ve normal siz istediğiniz sürece😊

Konularınız genelde hep evlilik ve yaşla ilgili. Neden bu kadar takılıyorsunuz bu durumlara? Bir salın, rahat bırakın kendinizi.

70 yaşıma gelsemde giyerim. Gelinliğin yaşı mı olurmuş 🤦🏼
Giyin hemde en afillisinden el alem söyleneceğine gelin görsün 😍

Kesinlikle giyin çok güzel çünki o heyecanı o duyguları yaşamak ve her kadının hakkı o duyguyu tatmak ve eminim anneniz sizi gelinlikle görünce giyme dediğine çok pişman olacak 🌸

X