Bemiks İğne, Hamile Miyim?

Siz burdaki yorumlardan çok eşinizin yorumlarına bakın bence nihayetinde o bebeğe geleceğini siz hazirlicaksiniz kimseye açıklama yapmak zorunda değilsiniz baştan hamile kaldığıniza büyük tepki verdiğiniz için ve burada anne olabilmek için savaş veren kadınlarımızın ağırlıklı olduğu bir platform olduğu için tepki almanız normal hayat sizin hayatinoz
Söyledim eşime bebeği. Sevinç çığlıkları, kahkahalar... Meğer ne kadar çok istiyormuş baba olmayı, sandığımdan bile çok... O bana sarıldıkça ben ağladım. Hâlâ hem ağlayıp hem gülüyorum. O da gelip gidip kendi deyişiyle " bebişle" konuşuyor. Düşecek olursam eğer tutmaya her an hazır olduğunu görmek o kadar güven verici ki... En azından bebeğin tüm yükünü kendi başıma taşımayacağım. Bebeği ben de onun kadar sevebilmeyi ve sadece karnımda değil kalbimde de büyütebilmeyi diliyorum 🙏

Söyledim eşime bebeği. Sevinç çığlıkları, kahkahalar... Meğer ne kadar çok istiyormuş baba olmayı, sandığımdan bile çok... O bana sarıldıkça ben ağladım. Hâlâ hem ağlayıp hem gülüyorum. O da gelip gidip kendi deyişiyle " bebişle" konuşuyor. Düşecek olursam eğer tutmaya her an hazır olduğunu görmek o kadar güven verici ki... En azından bebeğin tüm yükünü kendi başıma taşımayacağım. Bebeği ben de onun kadar sevebilmeyi ve sadece karnımda değil kalbimde de büyütebilmeyi diliyorum 🙏
Mutluluğunuzu katlayacak demiştim ,zamanla ultasonda eli ayağı oluştukça ki zaten epey oluşmuştur gördükçe hissiyat artacak
Çok sevindim

Seversin onu sen tasiyacaksim ayrıca bebeği bebeği demekten vazgeç bebeğim dersen daha çabuk bağ kurarsin ultrasonda hareketleri görünce bide o hareketleri hissetmeye başlayınca gorcen

Tabiki bide kalp atisini duyunca kendini gor bir bedende minik bir can
Hamile olduğumu öğrendiğim ilk anda nolur gitsin bu benden diye ağlamıştım. Şimdi o kadar rezil hissediyorum ki. Bebek onu istemeyen bir annesi olduğu için... Beni affedebilecek mi acaba? Giderse..

Seversin onu sen tasiyacaksim ayrıca bebeği bebeği demekten vazgeç bebeğim dersen daha çabuk bağ kurarsin ultrasonda hareketleri görünce bide o hareketleri hissetmeye başlayınca gorcen
Gerçekten. O benim bebeğim değil mi, ben onu içimde büyüteceğim

Hamile olduğumu öğrendiğim ilk anda nolur gitsin bu benden diye ağlamıştım. Şimdi o kadar rezil hissediyorum ki. Bebek onu istemeyen bir annesi olduğu için... Beni affedebilecek mi acaba? Giderse..
Tabiki affeder sonucta beklenmedik bir gebelikmis

Hanımefendi korunma yöntemlerini tabi ki biz de çok iyi biliyoruz. Ama sizin de hiçbir doğum kontrol yönteminin yüzde yüz koruma sağlamadığını bilmeniz gerekir.
Yüzde bir ihtimal hanımefendi gebe kalma oranı!!! Ha ben gayet iyi korunuyordum ama ona rağmen gebe kaldım diyorsan ; bunun bir mucize olduğunu düşünerek kabulleneceksin.Burda gebe kalmak için uğraşan o kadar insan var ki onlara küfür eder gibi isyan etmeyeceksin!!

Hani birçok kişi bebeği olacağını ilk öğrendiği andan itibaren onu çok sevdiğini söyler ya, ben içimdeki bebeğe karşı hiçbir şey hissetmiyorum. Yabancı gibi. Onu sevemezsem diye korkuyorum. Bir de acıyorum bebeğe. Onun gelişini sabırsızlıkla bekleyen, ona aşık bir kadının karnında büyüseydi keşke
yargılamak için sormuyorum ama niçin hamile kaldınız? yani günümüz şartlarında bu irademiz alanında bir şey. hani bu kadar korkuyorsanız ki olabilir hiç çocuk sahibi olmak istemeyebilirsiniz çok sıkı korunmaniz lazımdı. iki üç yöntemi bir arada kullanmaliydiniz.

Kan verdim bu öğlen, sonucunu da aldım. 10 haftalıkmış bebek. Eşimle paylaşmanın yükümü hafifleteceğine inanıyorum
kan sonucundan kaç haftalık olduğunu söyledi doktor öyle mi? ultrason vs yapmadan. bundan sonra konu açarken biraz araştırma yapın olur mu? betadan gebeliğin haftası belirlenmez. belki ikiz gebelik belki başka bir şey. gebelik haftası son adet tarihine ve ultrason ölçümlerine göre belli olur.
insanların sinirleriyle oynamak için de konu açmayın.

Ben evet. Ben anne olmayı hiç istemedim. Hele şimdi. Doktora tezimin ortasındayım. Kariyerim n'olacak? Eşimle ilişkim, aramızdaki aşk, yakınlık bebek yüzünden zedelenecek. Hem ben nasıl bakacağım o bebeğe? Üç kilo bir şeyle nasıl baş başa kalacağım? Annem gibi olursam? Bebeği mutsuz edersem?
aldır o zaman seni ... neyse bozmayım kendimi

Cunku herkes illa anne olmak zorunda. Cunku kadin dedigin adk istememeli kariyer istememeli illa bebek istemeli anne olmali cunku en kutsali annelik.

Offf bitmedi su kafa ya. Kadin beklemedigi bir hamilelik yasamis daha yeni ogrenmis zamanlamasi kotu diyor millet gelmis biz bulamiyoruz ne gerek var kariyere kafasinda. Size ne kadinin seciminden belki anne oLmak istemiyor basarili bir is kadini olmak istiyor mecbur mu sizin kadar anac olmaya.

Konu sahibi bebek isi zor. Ama anladigim kadariyla zaten egitimli guclu bir kadinsin. Esinde bebek istiyormus beraber ustesinden gelirsiniz. Ben ikinci uni kapsaminda hem universite okuyorum suan hem calisiyorum kendi isyerim var hemde 18 aylik bir canavarim var. Esimle eskisi kadar bol vaktimiz var mi hayir. Ama artik birbirimize ayirdigimiz vakit daha kaliteli eskiden 5 saat berabersek 2 saatimiz var bas basa ama o iki saat oyle bir ozlemle geciyor ki her dakikasi degerleniyor.

kan sonucundan kaç haftalık olduğunu söyledi doktor öyle mi? ultrason vs yapmadan. bundan sonra konu açarken biraz araştırma yapın olur mu? betadan gebeliğin haftası belirlenmez. belki ikiz gebelik belki başka bir şey. gebelik haftası son adet tarihine ve ultrason ölçümlerine göre belli olur.
Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmakta boyle bisey. Buyrun bakin bu benim kendi kan sonucum. Bakin referans araliklarina bakalim belli oluyor mu olmuyor mu. Niye bu saldiri konu sahibine. Ofkeniz neye ise hincinizi ondan cikarin. Kimse sizin stress topunuz degil.

Eklentiler

• Screenshot_20190828-121456_Samsung capture.jpg
    Screenshot_20190828-121456_Samsung capture.jpg
    43,6 KB · Görüntüleme: 38
Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmakta boyle bisey. Buyrun bakin bu benim kendi kan sonucum. Bakin referans araliklarina bakalim belli oluyor mu olmuyor mu. Niye bu saldiri konu sahibine. Ofkeniz neye ise hincinizi ondan cikarin. Kimse sizin stress topunuz degil.
kan değeri 10.000 olan bir gebe sizi listeye göre 4, 5, 9,10,11,12 haftalık da olabilir bu referans değerlerine göre. araların ne kadar açık olduğu dikkatinizden kaçmış galiba. dolayısıyla kimsenin kan sonucuna göre şu.kadar haftalık diyeceğini sanmam. hatta keseye göre bile haftasını söylemekten uzak duruyor doktorlar. ne zaman ki embriyo görünüp ölçüm yapıyorlar ondan sonra söylüyorlar ki +-5 gün payını da ekliyorlar.

bilgi sahibi olmadığım kanısına nerden vardınız bilmiyorum ama üçüncü gebeliğimi yasayan biri olarak oldukça bilgi sahibiyim. yoksa ben de sizin gibi düşünebilirdim.

tekrar söylüyorum ki aklı basında hiç bir doktor beta değerinden haftasını söylemez. çünkü referans aralıkları çok geniştir. her kadın hatta her gebelik birbirinden farklidir. farklı değerler verebilir
ayrıca hiç sinirli ve gergin değildim ta ki mesajınızı görene kadar. sadece bebek sahibi olmak için her yolu deneyen yüzlerce kişiyi üzecek bir konunun gerçek olmadığı fikrimi belirttim. hakaret de etmedim. saygısız da davranmadım.

Betadan gebelik haftasi belirlenir benimde sonuc kagidimda beta araliklari ve haftalar yaziyordu. Tahmini bir aralikla belirlenebiliyor. Hatta ben daha betami doktor bi arkadasa soyledigimde oo hemen hemen 6 haftayi gecmis dedi.

X