Bemiks İğne, Hamile Miyim?

Betadan gebelik haftasi belirlenir benimde sonuc kagidimda beta araliklari ve haftalar yaziyordu. Tahmini bir aralikla belirlenebiliyor. Hatta ben daha betami doktor bi arkadasa soyledigimde oo hemen hemen 6 haftayi gecmis dedi.
yukarıdaki arkadaşa da yazdım hatta onun sonucundan da bakabilirsiniz aralıklar çok geniştir. aynı beta değerine sahip iki gebe biri 10 haftalikken diğeri 6 haftalık bile olabilir

yukarıdaki arkadaşa da yazdım hatta onun sonucundan da bakabilirsiniz aralıklar çok geniştir. aynı beta değerine sahip iki gebe biri 10 haftalikken diğeri 6 haftalık bile olabilir

Burda da tahmini bi hafta verilmis olabilir zaten bu beta degeri 10 haftaya denk geliyosa doktor burdan yola cikarak pekala 10 haftalik demis olabilir. Bu cok cok normal bisey. Ben kendi doktorum dahil 3 kadin dogum doktorundan beta degerlendirmesi aldim hepsi arkadasim.. ayrica bransi farkli da olsa esimde degerlendirdi... ayrica olay beta falan degil. Bu herkesin yasabilecegi cok normal bir gecis sureci. Ben tup bebek falan ugrasmama ragmen gunlerce aptallasmis gezdim.. sizin basiniza gelmeei diye baskasini duygularindan dolayi suclayamazsiniz.

Burda da tahmini bi hafta verilmis olabilir zaten bu beta degeri 10 haftaya denk geliyosa doktor burdan yola cikarak pekala 10 haftalik demis olabilir. Bu cok cok normal bisey. Ben kendi doktorum dahil 3 kadin dogum doktorundan beta degerlendirmesi aldim hepsi arkadasim.. ayrica bransi farkli da olsa esimde degerlendirdi... ayrica olay beta falan degil. Bu herkesin yasabilecegi cok normal bir gecis sureci. Ben tup bebek falan ugrasmama ragmen gunlerce aptallasmis gezdim.. sizin basiniza gelmeei diye baskasini duygularindan dolayi suclayamazsiniz.
hanımefendi ben kimseyi suçlamadım. hayır mesajları nasıl okuyorsunuz. sadece konunu gerçekliğini sorguladım.
beta değerlendirmesi başka şey. 10 haftalık gebelik demek başka bir şey. bu ifade çok kesin. bana mümkün gelmedi. çünkü benim elimde beta degerim vardi hatta aynı zamanda ultrasondan keseyi de görmüştük iki doktor da aynı şeyi söylemişti. bunlardan gebelik haftası bilinmez. bekleyeceğiz göreceğiz. sadece bir doktor yine betadan degil kese boyutundan tahminde bulunmuştu ve hemen kürtaj demişti. o yanıldı.

yoksa şok olur kabullenemez. bunlar olabilen şeyler. beni de alakadar etmez. herkes yaşadığını bilir. ayrica siz benim yaşamadığımi nerden biliyorsunuz.

tekrar yazıyorum konu gerçekse Allah selamet versin yardımcısı olsun. ama birden haftasını söylediği için bana göre inandırıcılığını kaybetti.

kan değeri 10.000 olan bir gebe sizi listeye göre 4, 5, 9,10,11,12 haftalık da olabilir bu referans değerlerine göre. araların ne kadar açık olduğu dikkatinizden kaçmış galiba. dolayısıyla kimsenin kan sonucuna göre şu.kadar haftalık diyeceğini sanmam. hatta keseye göre bile haftasını söylemekten uzak duruyor doktorlar. ne zaman ki embriyo görünüp ölçüm yapıyorlar ondan sonra söylüyorlar ki +-5 gün payını da ekliyorlar.

bilgi sahibi olmadığım kanısına nerden vardınız bilmiyorum ama üçüncü gebeliğimi yasayan biri olarak oldukça bilgi sahibiyim. yoksa ben de sizin gibi düşünebilirdim.

tekrar söylüyorum ki aklı basında hiç bir doktor beta değerinden haftasını söylemez. çünkü referans aralıkları çok geniştir. her kadın hatta her gebelik birbirinden farklidir. farklı değerler verebilir
ayrıca hiç sinirli ve gergin değildim ta ki mesajınızı görene kadar. sadece bebek sahibi olmak için her yolu deneyen yüzlerce kişiyi üzecek bir konunun gerçek olmadığı fikrimi belirttim. hakaret de etmedim. saygısız da davranmadım.
Zaten doktor soylemis dememis kan sonucuna gore 10 haftalikmis demis. Gayet rahat o araliga bakip kendiside karar verebilir.
Evet gayet saygisiz davrandiniz. Suraya soru sormus bir kadina kalmis yalanci diyorsunuz. Hangi hakla tanimadiginiz birine yalanci diyebiliyorsunuz. Ne yaptiginizinda farkinda degilsiniz gorunen o ki.

Zaten doktor soylemis dememis kan sonucuna gore 10 haftalikmis demis. Gayet rahat o araliga bakip kendiside karar verebilir.
Evet gayet saygisiz davrandiniz. Suraya soru sormus bir kadina kalmis yalanci diyorsunuz. Hangi hakla tanimadiginiz birine yalanci diyebiliyorsunuz. Ne yaptiginizinda farkinda degilsiniz gorunen o ki.

ilk mesajimda muhatabim konu sahibiydi konu sahibi kendini savunabilir. gelip bunları kendisi söylese amenna diyeceğim. belki özür dileyecegim. yoksa siz konu sahibinin kendini savunma konusunda aciz olduğunu mu düşüyorsunuz? asıl hakaret budur bana göre.
ve siz bana haklarımı öğreterek, saygısız ve aynı zamanda bilgisiz olduğumu söyleyerek saygısızlık ediyorsunuz.
ben ne yaptığımın farkındayım size de farkındalık diliyorum

X