Ben birine gerçekten kötülük yaptım

Buyuseniz mi acaba? En baştan "senin kız arkadaşın hehehe benim erkek arkadaşım hehehe" gibi eski sevgilinizle seviyesiz muhabbetlere girmeseydiniz başınıza bunlar gelmezdi. Ya da mesela normal insanların yaptığı gibi sinirlendiğiniz ve haksızlığa uğradığınız durumlara o anda tepkinizi gosterseydiniz, size kimse senin özelini merak etmiyor dediğinde "sen kimsin ki gruptaki herkes adına konusabiliyosun, sen kendi kız arkadaşından bahsederken herkes seni merak ediyodu da ben konuşunca beni mi merak etmiyolar?" Deseydiniz bi de üstüne dünyadaki son erkek oymuş gibi nolur gruba geri dön falan diye peşinde kendinizi köle etmeseydiniz, olmadık anda böyle saçma sapan bi patlama yasamazdiniz. Sizden bi kere bile özür dilememis kendini beğenmiş ve size değer vermeyen bi çocuğun peşinde özür dileye dileye kahredin kendinizi tamam mı? Saniyosunuz ki siz böyle onursuz gurursuz davranınca karşınızdaki aaa bu kız ne kadar da gurursuz aşkta gurur olmaz zaten deyip sizin kollariniza koşacak.
Yani en başından hem sana zarar verene taviz vermişsin hem de üstüne kendin kavga etmişsin diyorsunuz.
Haklısınız ne diyim.Ama şu konuda bir yanlışlık var,ben arkadaş kalamayacaksak tamamen iletişimi keselim kavga da etmeyelim istiyordum benden uzaklaşmamayı o istedi engelleyince küstü bir şekilde geri açtırttı vs.
Normalde ben kimseyi engellemem ama daha yazmasın bana kapılmasın istedim.Yani bana dönsün gibi derdim yoktu.Dönmek istesem kendim dönerdim zaten.

Okurken en fazla 14 yaşında olduğunuzu düşündüm ama üniversite öğrencisisiniz sanırım. O kadar çocukça davranıyorsunuz ki. Üzüldüm sizin adınıza. Hala hatamı nasıl telafi ederim derdindesiniz, bırakın artık bunları.
Neden öyle söylediniz ki ?
onu bilmiyorum ama benim ilk ilişkim yani pek tecrübem yok bu konularda.

Yani ben biriyle iletişimi kesmek istesem onu engellerim ve engelini de açmam
Görünce umursamam cevap vermem
Ama sen bize zarar veriyor adı altında hala bizli mizli konuşmuşsun onun gönlü olsun kırılmasın tarzında iletişime devam etmişsin. Yetmemiş içinde kin tutup kusmuşsun. E çocuktan ayrılan sendin zaten neyin kini bu? Kusura bakma biz uyuşamadık iletişim kurmaya da gerek yok bundan sonra ben sana yazmayacağım diyip konuyu kapatabilirdin ama sende tam tersini yapmışsın. İletişimi kesmek varken sen inadına iletişimde kalmışsın. Biraz da aynayı kendine çevir bak. En azından şu saatten sonra yap bunu yani. Gerekirse grupta "burda yazdığım için burda noktalamak istiyorum X hakkında söylediklerim doğru değildi onu sinirlendirmek için öyle kafadan salladım o da beni kızdırmıştı Xten ve herkesten özür dilerim bir daha böyle şeyler yaşanmayacak" de ve artık ona yazma. Okul grubunda kendine olan saygını bile düşürmüşsün böyle yaparak. Bi duruşun olsun. Nasıl başlarsa öyle gider çünkü.
Yani evet haklısınız burada pek anlaşılmadı olayların çoğu da anlatılmadığı için eksik kaldı ama evet öyle hiç kararlı duramadım engelleyince üzüldüğü için dayanamadım ama gerçekten şundan eminim ki ona karşı hiçbir hissim ya da ondan bir beklentim yoktu.Sadece kavga ettiğimizde (o zamanlar kavgaları hep o çıkarırdı arkadaş ortamındayken) ben adım atıyordum çünkü amacım iyi olalım aynı okulda yüz yüze bakacağız hayatımıza normal devam edelimdi.Birbirimize bilenmeyelim istedim.Başka bir niyetim yoktu gerçekten.Olsa iletişimi koparalım demezdim.Sevgilisi olduğunda mutlu olmuştum zaten.
Ama şunu anladım ki eski sevgiliyle,flörtle arkadaş kalınmıyormuş.Ortak yakın arkadaş da edinilmiyormuş,görünce yol değiştiriliyormuş.

Yani en başından hem sana zarar verene taviz vermişsin hem de üstüne kendin kavga etmişsin diyorsunuz.
Haklısınız ne diyim.Ama şu konuda bir yanlışlık var,ben arkadaş kalamayacaksak tamamen iletişimi keselim kavga da etmeyelim istiyordum benden uzaklaşmamayı o istedi engelleyince küstü bir şekilde geri açtırttı vs.
Normalde ben kimseyi engellemem ama daha yazmasın bana kapılmasın istedim.Yani bana dönsün gibi derdim yoktu.Dönmek istesem kendim dönerdim zaten.
Yahu nasıl geri actirtti zorla ellerinizi tutup kendi engelini mi kaldırttı bu çocuk? Siz de istemişsiniz işte. Arkadaş kalıp kalmayacaginiza niye o karar veriyo, ya da siz arkadaş kalmak istemediktwn sonra onun size küsüp kusmemesinin ne anlamı var? Siz hayatınızla ilgili kararlarda inisiyatifi hep böyle karşı tarafa mi bırakırsınız? Saçma sapan davranmaya başlayınca "ben sana tolerans gösterdim ama belli ki sen arkadaş kalmakla haddini aşmayı birbirine karistirmissin, ben seni hayatımda istemiyorum" demek çok mu zordu? Besbelli hoşunuza gitmiş işte aynı grup içerisinde resmi bı baginizin olmadığı ama sizinle ilgilendiğini, kıskandığını toksik bi şekilde olsa da belli eden biriyle flört etmek.

Yahu nasıl geri actirtti zorla ellerinizi tutup kendi engelini mi kaldırttı bu çocuk? Siz de istemişsiniz işte. Arkadaş kalıp kalmayacaginiza niye o karar veriyo, ya da siz arkadaş kalmak istemediktwn sonra onun size küsüp kusmemesinin ne anlamı var? Siz hayatınızla ilgili kararlarda inisiyatifi hep böyle karşı tarafa mi bırakırsınız? Saçma sapan davranmaya başlayınca "ben sana tolerans gösterdim ama belli ki sen arkadaş kalmakla haddini aşmayı birbirine karistirmissin, ben seni hayatımda istemiyorum" demek çok mu zordu? Besbelli hoşunuza gitmiş işte aynı grup içerisinde resmi bı baginizin olmadığı ama sizinle ilgilendiğini, kıskandığını toksik bi şekilde olsa da belli eden biriyle flört etmek.
Bir konuda bir yalan uydurdu,bir olay anlattı benimle ilgili.Sonra akşam ses kaydı atarım aç engeli önemli vs diyince ben de inandım :KK43:
Ama şu doğru evet ben küsmesin diye hep ne olacaksa olsun modunda takıldım.Mantıklı düşünüp davranamadım.
Ama şu flört olayı doğru değil hiç flört etmedik zaten ben sevgilisi var sanıyordum şu son olaylara kadar.Kıskanma olayı da son anda patlak verdi.Öncesinde yoktu,ya da ben anlamadım.

Bomboş şeyler yaşanmış yaptığın kötü evet ama daha yapılacak ne kötülükler var hayatta vicdan azabı çekeceğin çok şey olacak bunlara kafanı takma çocukla da hiç görüşme

Bomboş şeyler yaşanmış yaptığın kötü evet ama daha yapılacak ne kötülükler var hayatta vicdan azabı çekeceğin çok şey olacak bunlara kafanı takma çocukla da hiç görüşme
Umarım yapmayız o kalan hiçbir kötülüğü.Görüşmüyoruz zaten artık arkadaşlarımıza da tepkimizi belli ettik çünkü normalde onlar bizi bir araya getiriyordu.

Kusura bakmayın anlattiklariniz ergen dizisi tadında :)) size göre derttir elbette ama takmayın, bir iki yıl sonra güleceksiniz bunlara.
Hadi umarım öyle olur.Gerçekten tek derdim sadece aramız bozuk olmasındı o yüzden hep özür diliyordum ama sonra kendim gittim her şeyi mahvettim şimdi suçlu hissediyorum aslında olay bu.
Flört ettiğimizi vs ya da benim hiç iletişimi kesmediğimi düşünenler olmuş da o tarz bir şey yoktu.
Ama keşke hiç en baştan haklı olduğum halde özür dilemeseydim.Çünkü ben de vicdan azabı hissediyordum ondan ayrıldığım için.Ona karşı kendimi bir nevi borçlu hissediyordum.

Tamam ben bu son olayda kötülüğü yaptım ama kız arkadaşından ayrılmak isteyen kendisiydi.
O zamanlar daha aramızda bir şey yoktu.
Ayrıca iletişimi kesmek istemeyen de oydu,burada uzamasın diye anlatmadım.ben defalarca söyledim bak arkadaş kalmayalım bu bize zarar veriyor dedim.
Şu son olayda ben tamamen suçluyum ama dediklerinizin hiçbiri benim yüzümden değil.Onlar ayrıldıktan çok sonra birlikte olduk biz.
Sizin iradeniz yok mu?..karşı tarafın istediği herşey kabul edilmeli mi yani? Defalarca söyledim diyorsunuz Illaha onaylaması mi gerekiyor? Seninle görüşmek istemiyorum demek yeterli değil mi? Ailenizi de bu kadar dinler mısınız?
Fazla muhabbet tez ayrılık getirir Demisler.
Sevgili ilişkisinin de arkadaşlık ilişkisinin de cılkı çıkmış.
Ananiz mi, baciniz mi, kardaşınız mi bu kadar vazgecemiyorsunuz anlasilmaz birşey.

Ay Allah aşkına doğru düzgün okulunuzu bitirin ondan sonra atılın aşk meşk olaylarına rica ediciğim.
Ananız babanız ne emeklerle büyütüyor sizi, yok kendimi öldürcem vs vs.
Silkelen ve kendine gel.
Çocuğu sevgilisinden ayrılması için zorlamışsın (kızı sever sevmez o senin problemin değil) sonra da yok uyuşmadık falan demişsin. Madem öyle kes iletişimi. Sen hem karnım doysun hem pastam köşede dursun istemişsin. Çocuk senden ilgiyi kesince kötülük yapıp iletişim kuruyorsun sonra da yok sen iyi ol yeter nidalarında bulunuyorsun. Psikolojik yardım almayı denemelisin bence. En azından ilerdeki sosyal hayatın için faydalı olur.
+1

Üniversite öğrencisisiniz sanırım. Yaşınıza göre ilişkileriniz ve arkadaşlıklarınız daha olgun olmalı. 13-14 yaşında yeni ergenliğe girmiş birini dinliyor gibi hissettim.
Tam okumadım ama ortada bir dert, bir sorun yok. Sadece boş beleş vakit öldürme var. Zamanınızı iyi değerlendirin derim. Size birşeyler katacak faaliyetlerde bulunun. Zaman çabuk geçiyor.

Sizin iradeniz yok mu?..karşı tarafın istediği herşey kabul edilmeli mi yani? Defalarca söyledim diyorsunuz Illaha onaylaması mi gerekiyor? Seninle görüşmek istemiyorum demek yeterli değil mi? Ailenizi de bu kadar dinler mısınız?
Fazla muhabbet tez ayrılık getirir Demisler.
Sevgili ilişkisinin de arkadaşlık ilişkisinin de cılkı çıkmış.
Ananiz mi, baciniz mi, kardaşınız mi bu kadar vazgecemiyorsunuz anlasilmaz birşey.
Benim biraz fazla bağlanma sorunum var kimseyle kötü olmaya,birini benim yüzümden mutsuz bırakmaya ve birini hayatımdan çıkarmaya dayanamıyorum.O çıkarırsa çıkarsın ama ben kendim çıkaramıyorum.
Genelde evet ailemi de dinlerim karşı çıkabilen bi tip değilim çünkü sonradan pişman olurum bana yapılan iyilikler aklıma gelir.

Ne okudum ben böyle birde ısrarla sonuna kadar okudum :işsiz: kendinizi öldürmek isteyecek kadar kendi icinizde dramatiklesmenize deginmiyim hiç :KK67:
14 yaşındaki bir çocuk neler saçmalamış hissiyatiyla okudum üzgünüm.
Bunlar hep cehaletten ve çocukluktan eğer kendinizi öldürmezseniz büyüyünce geçer merak etmeyin.
Kendimi tebrik etmeden gecemiycem sonuna kadar okuduğum için :işsiz::KK34::ıslık:

Selam.Bu konuyu açarken biraz utanıyorum.Ama kimseye anlatmasam çatlarım sıkıntıdan konuşmaya ihtiyacım var.
Eski sevgilimle çok kısa bi süre çıktık ben anlaşamayız diye düşündüm ayrıldım çünkü hep aşırı korumacı davranıyordu ve çok erken bağlanmıştı ben de o üzülmesin diye özür dileye dileye ayrıldım.İstersen arkadaş kalırız istemezsen kalmayız dedim.Geri dönmemi istedi ama ben olmaz deyince arkadaş kalmak istedi.
Nasıl tanıştığımızı anlatmak istiyorum çünkü ilerde lazım olacak.Okulla ilgili bi wp grubundan tanıştık aynı okuldayız ortak arkadaşlarımız ortak gruplarımız var.İkizi de bizim okulda,eski kız arkadaşı da.
Biz ilk başta arkadaştık ve bana onun okuldan sevgilisi olduğunu söylediler ben de kendimi kaptırmadan devam ettim.Sonra çocuk bana o kızı anlattı.Sevgililiklerinin bir anlık bir şaka üzerine başladığını sonra işin ciddileştiğini ve kızın kendisine göre olmadığını,onu üzmek istemediğini sadece arkadaşça sevdiğini anlattı.Ben de o zaman hislerini söyle ve ayrıl dedim.Arada bir de sormaya devam ettim çünkü çocuk benden hoşlanıyordu belliydi.Sonra ayrıldılar.O kızla da çok az bir süre çıkmışlar ve instadan tanışmışlar yüz yüze hiç görüşmemişler ve kız çok üzgünmüş herkesle iletişimi kesmiş,ben de bu kadar kısa sürede bağlanmış olamaz başka bir derdi vardır diye düşündüm.Kız onu seviyorsa çocuğu tamamen unutup yoluma bakmayı bile düşündüm.Sonra kızın konusu bir şekilde kapandı.
Çocuk bana karşı hislerini açıkladı ve sevgili olduk.Buluştuk.Çok az sürdü 2 hafta kadar.Sonrası malum neden ayrıldığımı açıkladım size zaten.Ona da birbirimize göre değiliz gibi bir şeyler dedim.Üzülmesin diye arkadaşlığı kesmedim,ama umutlanmasın diye sürekli mesaj da atmıyordum genelde o atıyordu ben cevap veriyordum.
Sonra ortamlarda sürekli kavga etmeye başladık benden intikam almaya çalışıyordu durduk yere kavga çıkarıyordu bana küsüyordu arada laf sokuyordu ben de sinir oluyordum uyarıyordum.Konuşmaya çalışıp özür de diliyordum.Bazen küsüp uzun zaman konuşmuyordum.O da hiç özür dilemiyordu ilk adımı atmıyordu haksız olmasına rağmen.Ama bir şekilde barışıyorduk.Kedi köpek gibi birbirimizi yiyorduk.Okuldakilerin hoşuna gidiyordu bu,dizilerdeki komik sevgililere benzetiyorlardı bizi. Sonra kavgalar ciddileşti,ben arkadaş kalmak istemiyordum onu daha fazla üzmek ve daha fazla üzülmek istemiyordum ama o istiyordu arkadaşlığı.Ben konuşmasam o yanıma gelip konuşuyordu.
Sonra kız arkadaşı olduğunu söyledi ben de yalandır diye düşündüm sonra senin kız arkadaşın/senin erkek arkadaşın muhabbeti başladı şakalaşıyorduk aramızda.Ama sonra ben inandım dediğine çünkü bence yalan söylüyorsun dediğimde kızıyordu.Beni suçlamayı bırak diyordu.
Kendisi de her kavgamızda beni suçluyordu.Ben de hep yapıcı olmaya çalışıyordum.Ama fark etmeden hep içten içe bileniyormuşum ona :KK43:
Sonra okulun wp grubunda arkadaşlarla geyik muhabbet yaparken birinden hoşlandığımı söyledim.O kadar çok hoşlanmıyordum ama konu açılınca söyledim çünkü o çocuk benimle uğraşmaz sanıyordum.Hem kendisinin de kız arkadaşı vardı.Bana öyle söylüyordu yani.
Sonra çocuk bana kızdı kimse senin özelini merak etmiyor dedi kendi kendine öfkelendi grupta,ben de tamam rahatsızlık veriyorsa bahsetmem dedim o da “iyi olur” dedi.sonra arkadaşım ne oldu diye sordu.Ben de öfke nöbeti geçiriyor doktora gitmeye ikna edemedim diye alay ettim aklımca :KK43:
Sonra beni gruptan atıp geri ekledi.Benimle uğraşma yoksa görürsün dedi.Ne yaparsın evime bomba mı atarsın dedim.O senin olayın erkeklerle oynamayı iyi biliyorsun dedi.Bunlar hep grupta oldu.Şaştım kaldım.

Sonra tabii yine özür dilemedi.Mesaj attı bana “tamam istediğinle mutlu ol umrumda değil” dedi.Ben de o zaman “bana artık bulaşmayacaksın demi” dedim “ne istiyorsun” dedi.Hislerimi,kırıldığımı anlattım özür beklediğimi anladım.Beni seni kırmadım dedi özür dilemedi.Ben de onun ikiz kız kardeşini örnek verdim “Onun da senin gibi bir erkek arkadaşı olduğunu hayal et” dedim.Kapa çeneni onun hakkında konuşma dedi.Sanki hakaret ettim kıza..
O gün fark etmeden de olsa ona bayağı bilendim kinlendim.İntikam almak istedim.
Ama sonra tekrar uzlaşmayı seçtim konuşmaya çalıştım,arkadaş ortamında ve wp grubunda hep konuşuyordu benimle ama baş başayken biraz konuşalım mı diyince cevap vermiyor soğuk davranıyordu.
İşte sonra da hiç yapmamam gereken o şeyi yaptım.
Yine kavga çıktı grupta.Bu sefer olayı ben büyüttüm :KK43:
Onun ikizi de gelince “Umarım ilerde onun gibi bir kocan olmaz .” Dedim.
Sonra benim çocuk geldi “Onun adını ağzına alma onunla ilgili konuşma” dedi.Benim de gözümü artık öfke ve kin bürümüştü bir anda “Sen git X’in hisleri ile(eski sevgilisi) oyna,elin kızına (kendimi kastederek) çok kötü davran,ama kimse senin kız kardeşinin adını bile ağzına alamasın ! Ailen seni prens olduğuna mı inandırarak büyüttü bilmiyorum ama öyle bir dünya yok !” dedim :KK43:
Sonra “Sen neler söylüyorsun “ vs dedi ikizi şaşırarak.Ben yine durmadım çok sinirliydim aylarca uygulanan psikolojik şiddeti içimde biriktirmiş şimdi patlıyordum :KK43:
Sonra çocuk “Hayır kral olarak büyüttü” gibisinden şeyler söyleyince “Hahahaha kralmış o yüzden mi eski sevgilin seninle oynayıp başkası için terk etti ?” diye de hiç söylememem gereken şeylerin sonuncusunu söyledim :KK43:
Sonra ikizi bana küfretti tehdit etti,çocuk da sana güvenmiştim geçmişimi anlatmamalıydım sana senin o eski sevgilimden bi farkın yok hatta o en azından milletin içinde geçmişi açmıyordu dedi.Gerçekten ne yapmıştım ben böyle ? Neden bu kadar kötü patlamıştım ki ? Ve neden başbaşayken değil de insanların içinde ?
Kendimi çok kötü hissettim.Whatsappı her şeyi silicem dedi (daha önce de yapardı) ben de geri döndürmek istedim yalvardım çünkü pişmandım ceza çekmeye razıydım.Onun iyi olduğunu görüp hayatıma devam edecektim.En sonunda tüm gün uğraşıp geri döndürdüm okul grubuna vs.

Bu arada bu bana uygulandı dediğim psikolojik şiddet ne,tanıştığımız 7-8 ayda neler yaşadık,bizim okulda olan eski kız arkadaşıyla arasında neler oldu vs hepsini yazardım ama aşırı uzun sürer.Soran olursa anlatırım.
Şimdi kendimi kötü hissediyorum kendimi öldürmeyi bile düşünüyorum ben normalde herkese iyi davranan derdiyle sıkıntısıyla ilgilenen başkalarının mutluluğuyla mutlu olan kendinden çok onlarla ilgilenen bir kızdım,bir anlık bir öfkeyle bir çocuğa saçma bir kinlenmeyle o iyi kızı öldürdüm :KK43:
İyi kızın bir de karanlık tarafı var ve o karanlık taraf çok kötüymüş :KK43: Ben bile yeni tanıyorum o tarafı.

Birine böyle bir kötülük yapan ya da kendisine yapılan var mı ? Nasıl başa çıkıyorsunuz bu hisle ? Vicdan azabıyla yani.Ya da kötülük size yapıldıysa kalp kırıklığıyla.
Bu arada onun olduğu arkadaş buluşmalarına gitmemeyi,okul wp grubundan çıkmayı istemiştim ama arkadaşlar zorlamıştı.Hayatından tamamen çıkmamı o da istememişti ki sanırım hala istemiyor.
Yoksa ben hazırdım her şey kötüleşmeden uzaklaşmaya ama olmadı :KK43:
Sizce bu yaptığımı telafi edebilir miyim ?
En büyük kötülüğü kendinize yapmışsınız. Rezil etmişsiniz kendinizi. Her ikinizinde İnsanların gözünde zerre itibarı kalmamış. Allah kimseyi kendini böyle küçük düşürecek kadar ergen yapmasın

X