Ben böyle hayal etmemistim

Sadece kucağına alışmış ve bunu Tabikii kullanır ki yanında ol, iş yaparken ana kucağını biraz dik konuma getirip seni görmesini sağlayabilirsiniz ve iş yaparken müzik açıp dans edebilirsin şarkı söylebilirsin ne bilim mesala ben oyalansın diye evde ki ıvır zıvır görmediği şeyleri göz hizasına koyuyorum 20 dakika felan izlerdi inceledi, yemek yerkende kucağımda tutar diğer elimle yerdim, dene bence hem müzikde insana keyif veriyor bir süre sonra oturmaya başladığında zaten mama sandalyesine alışınca ek gıdada olucak rahatlarsın 🤗

• Beğen
Reactions: Z P
Bebeğeniz kuçağaa alıştı onun şuan yerde yuvarlanıyor olması lazım.. bir süre bebeğinizi yere koyup yanında onunla birlikte oynayın. Sonra zamanla işlerinizi yaparken yanınıza alın ağladığı zaman eğer bir.derdi olmadığını biliyorsanız onunlü göz temas seviyesine gelip kucağınıza almadan sarılın ve öpün onunla konuşun. Bebeğim anne şimdi yemek yapmak zorundaa sen de annenin yanında oyun oyna ben hep senin yanındayım diyerek konuşun ve yaptıklarınızı onla anlatın. Bu durum hem bebeğinizin algısını açacaktır hem de erken konuşmasına da yardımcı olacaktır.. Benim bebeğimde kucağa alışık ama ben böyle yapıyorum.. Şimdi emekliyor nereye gidersem beni göremeyince ağlıyor ve olduğum yerden kendimi ona gösterip buradayım buraya gel diyorum. Bu benim için de vakit kazanmak oluyor.. tavsiye ederim.. Gelişimi açısından da bebeğinizin yerde tekbaşına vakit gaçirmesi şuan çok önemli. Kaslarının kuvvetlenmesi lazım

Kucaga alistirmissiniz ve aksi yorumlari kabul etmeyip kucak iyidir sagliklidir mantigindasiniz biz ne diyelimki 5 aylik bebegi yerde oyun matinin uzerine oyuncaklariyla birakabilmeniz en azindan on dk kendi kendine oyalanmasi lzim. İs yaprkrn pusete koyun yaninizda gezdirin zamanla alisir surekli kucakta cocukmu buyur tabi is yetistiremezsiniz

Bugünler de geçecek emin olun demeye geldim benim kızım da pek uyumayı seven bir çocuk değildi hala da sevmez biraz fazla uyuması için telefonumdan süpürge sesi açıp çamaşır astığımı bilirim. Siz iyi bir annesiniz geçiyor bir zaman sonra bakıyorsunuz arkanıza o günleri ben mi geçirmişim diyorsunuz.
teşekkür ederim
Bence de kucaktan kurtulması lazım ama konu sahibi kokumu alması lazım, o zaman susuyor, ağlamasına kıyamıyorum yazmış. Kucaktan kurtarmak gibi bir isteği yok. Bu durumda en mantıklısı sling kullanmak, en azından kollar serbest. Sling yaradımıyla her işimi yapabiliyordum ben.
slingi kullanmak için geç kalmadık mi 7 kiloyuz

Bebeğeniz kuçağaa alıştı onun şuan yerde yuvarlanıyor olması lazım.. bir süre bebeğinizi yere koyup yanında onunla birlikte oynayın. Sonra zamanla işlerinizi yaparken yanınıza alın ağladığı zaman eğer bir.derdi olmadığını biliyorsanız onunlü göz temas seviyesine gelip kucağınıza almadan sarılın ve öpün onunla konuşun. Bebeğim anne şimdi yemek yapmak zorundaa sen de annenin yanında oyun oyna ben hep senin yanındayım diyerek konuşun ve yaptıklarınızı onla anlatın. Bu durum hem bebeğinizin algısını açacaktır hem de erken konuşmasına da yardımcı olacaktır.. Benim bebeğimde kucağa alışık ama ben böyle yapıyorum.. Şimdi emekliyor nereye gidersem beni göremeyince ağlıyor ve olduğum yerden kendimi ona gösterip buradayım buraya gel diyorum. Bu benim için de vakit kazanmak oluyor.. tavsiye ederim.. Gelişimi açısından da bebeğinizin yerde tekbaşına vakit gaçirmesi şuan çok önemli. Kaslarının kuvvetlenmesi lazım
onu da yapıyorum yere bir oyun halısı gibi büyük birsey kurdum.Ama onla oyalanirken de sürekli temas halindeyiz

onu da yapıyorum yere bir oyun halısı gibi büyük birsey kurdum.Ama onla oyalanirken de sürekli temas halindeyiz
Evet temas önemli
Ama artık bebeğinizin tekbaşına birşeyleri başarabilmesi için ona fırsat tanımanız lazım... Temas önemli ama sizden bağımsız olması da önemli. Lütfen dikkatli olalım..

Canim biraz sakin ol.Ise çocuğu artik sürekli kucaginda gezdirmeyi birakmakla başla.Ben ikiz büyüttüm biri kolitti ama gazini cikarir nereye gidersem pusetlerinde yanimda götürürdum.Mutfak salon gezerdik.Ellerine singirak verir tvyi acar görüntü sesle oyalardim.Inan ne yemekte ne banyoda ne temizlikte hic sıkıntı çekmedim.Ama bunlari kucagima almamakla yaptim.Kv aldığında ya da kardeşim besiklerini salladiginda direk tepki gösterdim.Once anlamadilar ama sonra tebrik ettiler.Sizde bebeginizi pusete alistirip aklinizda kalmasin diye yaniniza alabilirsiniz.
Hee kizcagiz böyle böyle ne çocuktan bir sey anlasin ne o cocuk büyürken geçen en guzel zamanlardan.Neyi begenmedin bilmiyorum ama her seyin bir vakti var.Alip kucağa sevilirde yanında battaniye puset artik ne olursa o oynarken işle,kendiyle ilgilenilir de

Hee kizcagiz böyle böyle ne çocuktan bir sey anlasin ne o cocuk büyürken geçen en guzel zamanlardan.Neyi begenmedin bilmiyorum ama her seyin bir vakti var.Alip kucağa sevilirde yanında battaniye puset artik ne olursa o oynarken işle,kendiyle ilgilenilir de
Ekran izletmeyi beğenmemiş olabilir kime yazdıysanız.

guvendiginiz birinden yardim alin.. evet salgin var ama yakinlarinizda, cok gezmeyen, temiz bir insan bulursaniz yarim gun dahi olsa gelsin bir ortaligi toparlayip gitsin. dolap icini de duzenler neden duzenlemesin? kv veya anneniz varsa cagirin.. gorumce vs de olur..

Alışın bebekli hayata her bebek böyler onu değiştirmek yerine daha pratık olmayı deneyin. Bebek kucagınızda su bile içememenize şaşırdım doğrusu biraz siz gozunuzde buyutup kendinizi demoralize ediyorusunuz bence. Kanguru alın takın gerekirse o kucagınızda asılıylen bi tost yapın yiyin suyunuzu için en azından.

yok hayır almadım daha doğrusu kilo olarak onu kullanamayacagimizi düşünmüştüm.Slingin yenidoğan da kullanıldığını saniyordum.Kanguru önerisi gelmişti çevremden.Suan zaten onun arayışı icindeydim.Sling mi kanguru mu önerirsiniz
Benim arkadaşlarım sling kullandı, çok memnunlar, ben yeni hamileyim sling alacağım.

Bebegin agliyir diye, mama ile besleniyor ( oglum 4 ay emdi bu arada) diye ya da is yapamiyorum diye sen kotu bir anne olmazsin ki. Sen iyi bir annesin. Anneligin de kitabi yok. Ancak kendine de bakman lazim. Anne saglikli olmali ki bebegine iyi baksin. Sen hasta olursan o bebege kim bakacak? Öğünlerini ihmal etme. O kucaginda iken de yemek yiyebilirsin.
Herseyi tek bir gunde yapamazsin. Oda oda yap. O yerde oyuncaklariyla oynarjen yaninda camasir katla. Bu arada camasir kurutma makinesi varsa camasir asip kurutma isinden de kurtulmus olursun. Bebekli evde cok duzen bekleme.

X