Ben mi çok büyütüyorum

Ben sizi anliyorum da sorun o degil sadece hafta sonlari gorusuyoruz diyo ve henuz daha 4 ay olmus. Hergun gorusmuyolar ve ilk baslarda ilgili davranan biri birden kendini geri cekiyor yani iliski burda henuz yeni. Surekli zamanlarini birbirlerine harcamiyolar zaten herkes kendi isinde gucunde. Karsidaki birden ilgiyi azaltiyor. Ortada bi sorun yok birden bire karsi tarafin boyle dusunmesine sebep oluyor tabi ki halledilmeyecek mesele degil ama demek istedigi ben caba sarfediyorum o rahat.
O zaman yapılacak olan belli sarfettiğin ilginin karşı tarafta karşılık bulmadığını hissedersen, sende kendini çeker, kendine başka alanlar yaratırsın, adam seviyorsa o zaten bir şekilde çaba göstermeye başlar ve ilişki devam eder; sevmiyorsada zaten yolları ayırırsın, ilgi, sevgi, beraber vakit geçirmek tek tarafın isteği ya da konuşması ile düzelen şeyler değil ki, içten gelmeli, gelmiyorsa yapacak birşey yok. Gönül işleri zaten böyledir, baştan öyleydi, şimdi böyleydi diye hesap soramazsın, çünkü içinden gelmiyorsa olmaz.

Sizi düşünerek mantıklı şeyler söylemiş. Erkekten kadın duygusallığı ve ısrarcılığı beklemek doğru değil. Ayrıca bu gitmeleri kalmaları rutine bindirirseniz de hem nasıl olsa kendisi geliyor rahatlığı verirsiniz hem de özlemi ve heyecanı azaltırsınız. Bu sadece kadın erkek ilişkisinde değil her türlü ilişkide böyle aslında bence. Uzmanlar evlilere bile kendilerine özel alan ve zamanlar yaratıp birbirlerini özlemeyi öneriyor. Sevgilinize sizi özleme fırsatı tanıyın. Onsuz da keyifli bir hayatınız olduğunu bilsin. Erkeği kadına daha çok bağlayan faktörler bunlar. Tabii gerçekten seviyorsa

Her konuda iyi giden bir ilişkim var ilgi alaka çok güzel hiç tartışma yaşamadık 4 aydir . Ama bir süredir sürekli özledim buluşalım diyen benim. Aramız/iş yerlerimiz çok uzak ve çalışma saatleri uzun olduğu için her hafta sonu ona gidip kalıyorum cumadan pazartesiye kadar hafta içi nadiren görüşüyoruz bir/iki saat ancak. Her gün gitsem hayır demez. Mesele geçen hafta şehir dışına çıkmam gerekti hafta sonu gorusemeyecegiz diye hafta içi birkaç gün gidip kaldım. İlişkinin başlarında çok kısıtlı görüşüyorduk benim için kaç km yol gelip yarım saat görüp gidiyordu ve buluşmak isteuen genellikle oydu. Ama şu sıralar sanki sözleşmis gibi davet beklemeden gidiyorum hep. Güzel de vakit geçiriyoruz bolca gülüp eğleniyoruz(tabi bu benim düşüncem ve onun dediği ) Bu durumdan dolayı birkaç gün önce rahatsızlığımı dile getirdim önce sen söylediğin için benim söylememe fırsat kalmıyor bir de her hafta sonu beraberiz falan gibi bir şey söyledi tatlilikla olayı hallettik. Yarın da bir isim var normalde bugün gidecektim yanına dedi ki istersen yarın islerini hallet öyle gel buradan daha zor olur gelip gitmen boşuna yorulma dedi, benim için sorun değil bana farketmez falan diye birkaç kez dedim ama ısrarcı da olmadım. Pazar günü kalmayacağımı tekrar kendi evime dönecegimi söyledim ise gitmem daha rahat olur gibi sen bilirsin aşkım sana nasıl rahat oluyorsa dedi.
Okuyunca çok küçük bir dert gibi geliyor ama eski erkek arkadaşım arabası olmasına ve mesafelerimiz yakın olmasına rağmen benimle asla buluşmazdı.Haftada İki-üç saat bulussak ona çok gelirdi koşarak gitmek isterdi yanımdan. O günler aklıma geldi ve sorunu kendimde aramaya başladım artık neden benimle buluşmak istemiyorlar ben mi çok sıkıcıyim diye 😔
Bence senin kadar detaylı düşünmüyo bu konuyu o yüzden böyle bi alınganlık durumu yaşıyosun erkek arkadşın için herşey yolunda gibi :)

X