ben mi gereksiz alınıyorum?

ladylena

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2019
1.307
1.250
Arkadaşlar merhaba. Öncelikle alkolizm karşıtı olanlar lütfen yorum yapmazsa sevinirim. Şu an çok kırgın ve mutsuz hissediyorum kendimi. Dert mi bu da diyeceksiniz ama kuduruyorum resmen sinirimden. Şu an yakın bir arkadaşıma geldik oturuyoruz onunda bir arkadaşı var, adına x diyelim. aldatıldığını öğrendi, konuşuyoruz muhabbet ediyoruz derken, x; hadi bira alalım dedi, arkadaşım saat geç oldu bu civarda açık market yok dedi ve ona vodka çıkardı ikram etti. Şişede 1.5 bardaklık falan var önce x’e koydu. 1 dakika geçti sonra banada sordu içer misin diye, şişenin dibinde 1 parmak bile kalmamıştı sorduğunda. ( Zaten azıcık bişey kaldı koyayım mı sanada diye soruyor ) Tabiki kabul etmedim. Bu yaşanan sinirimi bozdu belli etmiyorum ama cidden saçma geldi, dalga mı geçiyor bu? dedim içimden. Onu bana koysa ne olur koymasa ne olur. x’e koysa şişeyi bitirse falan sorun etmeyecektim sonuçta az kaldığı belli ve alkol fikrini x çıkardı kaldıki üzüntülü. benim değil onun ihtiyacı var şu an içmeye. Fakat bende alkole çok düşkünüm ve inanın belki şu an bu sinirimi alkol bağımlılığım yüzünden yaşıyor olabilirim. Hani biliyor benimde sevdiğimi eşit şekilde paylaştırabilirdi hiç bana sormadan. Bilsem açık market olduğunu buralarda şu an hiç bunları düşünmeden gidip alırdım hepimize içerdik sohbet ederdik ama böyle bir seçeneğimde yok. Zaten gelirken elim boş gelmedim aldığım şeyleri yedik içtik helali hoş olsun hiç problem değil, hatta bana ikram etme gibi bir zorunluluğu yok biliyorum ama ben alıngan biriyim sanırım napayım elimde değil takıyorum kafaya. zoruma gitti çünkü bu arkadaşım bana geldiğinde ikramda kusurda bulunmam evimde ne varsa sererim önüne ister alkol ister meze istediği sofrayı kurarım. hatta hiç yabancılık çekmez istediği zaman buzdolabından ne istiyorsa yer içer asla karışmam ben seviyorum paylaşmayı son şeyim bile olsa yakınım olan kimseye yabancılık hissettirmem. Evimde bir şey azsa ve insan çok varsa o şeyi ikram edeceksem bile bi orta yolunu bulurum eşit davranabilirim. Sorum şu ki sizce ben mi büyütüyorum ve gereksiz alınganlık gösteriyorum cidden moralim bozuldu

arkadaşın üzüntülü aldatılmış diye ona torpil geçmiş.

üzgünüm ama alkolü arkadaşından çok önemsiyorsan evet bağımlısın.

x benim arkadaşım değil ki onun arkadaşı ben kızı çok tanımıyorum bile ve evet arkadaşım torpil geçti tabi geçsin kız zaten üzgünde bana niye dalga geçer gibi soruyoki ona koysun yapsın ikramını geçsin, bilmiyorum saçma geldi

Algılanlık nedeniniz şu an canınız istiyor ve ulaşamıyorsunuz tamamen bundan dolayı. Yapılan davranış yanlış değil. Ben de olsam öyle yaparım. Şu anda alkole ihtiyacı olan o çünkü. Düşün ki arkadaşınız regl ve canı tatlı çekiyor. Elinizde iki parça çikolata var. Biri büyük biri küçk. Hangi parçayı ona ikram edersiniz? Tabii ki büyük. Aynı şey işte

Teşekkür ederm arkadaşlar biraz hafifledim ve rahatladım. Psikolojik durumum bu ara yine kötüleşti ve bünyem çok alınganlaştı benim... Çünkü düşündüm bi. Kızcağızın ihtiyacı var içsin, arkadaşımında kötü niyeti yoktur neden bana kötü niyetlice davransınki. Hatta belki benide hatırladı banada koymak istedi. Ben karamsar yaklaştım sanırsam alınganlıgım yüzünden

Sonradan aklına gelmiş laf olsun diye yani sormamış olmamak için sormuş. Diğer arkadaşa torpil geçmesi normal o yüzden düşünememiştir. Alkolü çok seven biri olarak bende bozulurdum ama arkadaştan kaynaklı değil de o an canım istediğinden. Sabaha bir şey kalmadı yarın alırsınız

Sonradan aklına gelmiş laf olsun diye yani sormamış olmamak için sormuş. Diğer arkadaşa torpil geçmesi normal o yüzden düşünememiştir. Alkolü çok seven biri olarak bende bozulurdum ama arkadaştan kaynaklı değil de o an canım istediğinden. Sabaha bir şey kalmadı yarın alırsınız

haklısınız cok iyi özetlediniz olayı beni anladıgınız icin teşekkür ederim

Arkadaşlar merhaba. Öncelikle alkolizm karşıtı olanlar lütfen yorum yapmazsa sevinirim. Şu an çok kırgın ve mutsuz hissediyorum kendimi. Dert mi bu da diyeceksiniz ama kuduruyorum resmen sinirimden. Şu an yakın bir arkadaşıma geldik oturuyoruz onunda bir arkadaşı var, adına x diyelim. aldatıldığını öğrendi, konuşuyoruz muhabbet ediyoruz derken, x; hadi bira alalım dedi, arkadaşım saat geç oldu bu civarda açık market yok dedi ve ona vodka çıkardı ikram etti. Şişede 1.5 bardaklık falan var önce x’e koydu. 1 dakika geçti sonra banada sordu içer misin diye, şişenin dibinde 1 parmak bile kalmamıştı sorduğunda. ( Zaten azıcık bişey kaldı koyayım mı sanada diye soruyor ) Tabiki kabul etmedim. Bu yaşanan sinirimi bozdu belli etmiyorum ama cidden saçma geldi, dalga mı geçiyor bu? dedim içimden. Onu bana koysa ne olur koymasa ne olur. x’e koysa şişeyi bitirse falan sorun etmeyecektim sonuçta az kaldığı belli ve alkol fikrini x çıkardı kaldıki üzüntülü. benim değil onun ihtiyacı var şu an içmeye. Fakat bende alkole çok düşkünüm ve inanın belki şu an bu sinirimi alkol bağımlılığım yüzünden yaşıyor olabilirim. Hani biliyor benimde sevdiğimi eşit şekilde paylaştırabilirdi hiç bana sormadan. Bilsem açık market olduğunu buralarda şu an hiç bunları düşünmeden gidip alırdım hepimize içerdik sohbet ederdik ama böyle bir seçeneğimde yok. Zaten gelirken elim boş gelmedim aldığım şeyleri yedik içtik helali hoş olsun hiç problem değil, hatta bana ikram etme gibi bir zorunluluğu yok biliyorum ama ben alıngan biriyim sanırım napayım elimde değil takıyorum kafaya. zoruma gitti çünkü bu arkadaşım bana geldiğinde ikramda kusurda bulunmam evimde ne varsa sererim önüne ister alkol ister meze istediği sofrayı kurarım. hatta hiç yabancılık çekmez istediği zaman buzdolabından ne istiyorsa yer içer asla karışmam ben seviyorum paylaşmayı son şeyim bile olsa yakınım olan kimseye yabancılık hissettirmem. Evimde bir şey azsa ve insan çok varsa o şeyi ikram edeceksem bile bi orta yolunu bulurum eşit davranabilirim. Sorum şu ki sizce ben mi büyütüyorum ve gereksiz alınganlık gösteriyorum cidden moralim bozuldu
Arkadaşının morali bozukmuş eşitliği düşünememiş.Bence siz abartıosunuz hatta çok abartıosunuz.

Peki kendine de koydu mu alkol? Yoksa sadece X'e mi koydu? Eğer kendine de koyduysa evet ayıp yapmış.

Normal bir muhabbet ortamından bahsediyor olsanız, alkol teklifini de ev sahibi yapıyor olsa, sizi önemsememişler diyebiliriz de, şuan ortam da mevzu da farklı. Arkadaşınız moral bulsun, kafası dağılsın diye onun isteği üzerine çıkmış o şişe. Sizse kendinize odaklanmışsınız. Buna bencillik denir. Alkole karşı değilim ama sinirlerinizin dengesini bozacak kadar düşkünseniz bu da bağımlılık oluyor, iyice tırmanmadan tedavi olmanız iyi olur.

Dalga geçmemiş ki kibarlık yapmış niye bu kadar abarttınız. Evde de içki üretemeyeceğine göre uzatmanın anlamı Yok. 1 parmak içki yerine eşit paylaşılmış 2 parmak içkiyi istemek... o zaman alınmayacak olmak... ilginç

O üzüntülü diye ona vermiş alkolü ayrıca sevinmen gerek bu gece içmedin sağlıklısın ve aldatılmadın..boş yere alınganlık yapma baska bir gecede sana koyar üzüntülü diye aklina gelmemiş olabilir

Normalde bende hassas ve alınganımdır. Ama olay tamamen arkadaşının üzgün oluşundan dolayı ONA ODAKLANILMASINDAN ibaret. Dibinde kalanı da spontane düşünerek sana söylemiş o anda.. Hiç kendini yıpratma arkadaşım,sanırım senin alkolü aşırı sevmenden kaynaklı bir alınganlık olmuş.Ne kendini üz ne arkadaşına kız. Unut gitsin,muhtemelen o bunun farkında dahi değil.

X