Ben ne yapmaliyim sizce?

MssPARE

🌹 SECDE,..Bizi Yükselten Tek İniştir.🌹
Pro Üye
27 Mart 2019
27.379
94.448
Kızlar benden de bir dert gelsin aslında dert mi ne onuda bilemedim..

canım sıkkın moralim bozuk şuan, bdv de acılan konu içlerine ufak tefek kendimle ilgili bazi şeyler paylaşıyorum...mesela boşanmış olmamla ilgili evet ayrıldım şuan annem babam ve kardesimle yaşıyorum...bana aitte bir evim var tamda sorunum derdim bu iftar sonrası eve gittik kardeşimle iki aydır falan gitmiyordum. Gidince üzülüyorum eşyaları falan görünce eskiler aklıma geliyor neyse...dondurucu da bir şeyler vardı ihtiyaç oldu eve gittim odaları gezerken benim ev üst katta çatı akmış boyalar kabarmış yatak odasının yatağa halıların üzerine boyalar dökülmüş nasıl canım sıkıldı nasıl moralim bozuldu. Yöneticiye apartman görevlisine telefon açtık geldiler baktılar çatıyada baktılar.sabah daha net bakalım dediler gittiler.bizde eve geldik

yol boyunca kardeşimle konuştuk evim bir buçuk yıldır duruyor eşyalarıyla arada gdiip bakıyorum her ay aidat yakıt gider oluyor
kiraya versek dedik önceden eşyalara kıyamadım çünkü hiç kullanımadi ama artık eşyalar evi ev eşyaları bekliyor

sorum şu arkadaşlar kiraya verirsem eşyalimi vereyim ?Daha mi getirisi olur?

yok eğer eşyalı kira olmasa diyelimki bu eşyaları satsam ne kadara satılır ?

yada pare dursun biraz daha mi dersiniz bilemedim karasız kaldım sizce hangisi daha mantıklı...

Çok uzman değilim ve sadece maddi yönden bakacağım
İkinci el eşyalar yok pahasına satılıyor diye biliyorum
Sanırım ben olsam eşyalı kiraya verirdim
Ama o eşyalardan da daha hayır görmeyi beklemezdim doğrusu
Aldığım parayı kâr sayardım
Ev ve eşyanın birbirini beklemesi en anlamsız seçenek

Depo ya da bodrum gibi kapalı temiz bir alanınız varsa beyaz eşyaları alın diğerlerini satın, eşyalı aile evini kiraya vermek zor olur dşye düşünüyorum. 1 +1 olsa eşyalı giderdi.

Evinizin durumuna çok üzüldüm gerçekten. Eminim içiniz çok acımıştır . Eğer eviniz merkezi bir yerdeyse veya bir okula vs yakınsa , tayin zamanına kadar bekleyin . Bekar öğretmen vs denk gelirse eşyalı kiraya verin . Çünkü tek seferde mesela oturma odasını 700 TL’ye alırlar muhtemelen. Ama eşyalı diye ger ay 300 TL fazladan kira istersiniz mesela daha karlı olur . Ben de bu evimizden giderken bir oturma grubu , çocukların ranzası , yatak odasındaki kıyafet dolabı , mutfaktaki Ocak , fırın , halılar , perdeler derken epey bir eşyamızı götürmeyi düşünmüyorum . Buzdolabı ve çamaşır makinesi ayarlayıp bu evi eşyalı kiraya vermeyi düşünüyorum. Burda kiralar 2100 TL . Ben 2500 istemeyi düşünüyorum. 2 bekar kalsalar evde güzelce mis gibi yaşarlar .

Depo ya da bodrum gibi kapalı temiz bir alanınız varsa beyaz eşyaları alın diğerlerini satın, eşyalı aile evini kiraya vermek zor olur dşye düşünüyorum. 1 +1 olsa eşyalı giderdi.
3+1 ev eşyalar markalı ve hiç kullanilmadi
depoda toz kir ne bileyim eşyalar mahvolur mu acaba

Evin boş durmasının anlamı yok. Devir ekonomi devri.
2. Elde eşyalar yok pahasına satılıyor. Eşyalar yeni mi? Ev nerede? Mesela Antalya’da kiralık eşyalı daireler çok revaçta. Sezonluk bile tutuyorlar Yine İstanbul’da da özellikle Arapların takıldığı avm.lerin Olduğu ikitelli gibi Semtlerde eşyalı daireler kapış kapış gidiyor. Benim bir arkadaşım 1+1 evleri alıyor. Dekore ediyor.sadece kiralarıyla kendine çok güzel geçim sağlıyor.
kiraya verecekseniz çok güvenilir birini bulun. Sonra kirayı ödemez, aidat ödemez. Mağdur olursunuz.
Çatı içinde benim çalıştığım otele bu ay yalıtım yaptırdık. Şiddetli yağmurlarda su akıyor. Strafor gibi bir madde koydular.

O esyalari bir daha kullanmayi dusunmuyorsaniz oylece kiraya verin bence satılırken cok ucuza gidiyorlar çünkü
o yüzden kıyamadım ne emek ne hayallerle alındı yok pahasına gitsin istemedim ama nereye kadar böyle olucak oda ayrı bir durum

kira ya eşyalı versem de iyi bir kiracı oolursa ne güzel ama bir de hor kullanan biri olur sa vay halime

Eşyalı kiraya verin gitsin. Zaten yeniden evlenince yeni eşyalar alırsınız ne gerek var onlara. Kira gelirini de harcamaya gerek yoksa yatırın altına, hem ev de bakımsız kalmaz

söyle diyeyim benim evlilik 20 gün sürdü ve eşyalar yeni hemde çok yeni markalı
evim cadde üstünde okul hastane pazar alan ve site

aynen bide iyi kiracı bulmak lazım buda ayrı korkutuyor beni

Ya da yeni güzel değişebileceniz eşyaları şimdi ailenizde kaldıklarınızla değişin, eğer evdekiler daha eskiyse. Bozulur diye de üzülmeyin zaten bozulacak. Biz aldıktan sonra bir kere taşındık mobilyalar ne hale düştü, üzülerek bakıyorum, ama napalım artık

ayrıldığım zaman esyalarımı satmıstım.Gercekten markalı guzelım esyalar yok pahasına gidiyor. Esyalı kiralık verin bencede. Hayırlısı olsun hakkında canım.

Güzel paketlenirse ve konulacağı yerde rutubet yoksa durur beyaz eşya ama yine de risk.
beyaz eşyaları koyacağımız yer var ama diğer koltuk kanepe yemek odası yatak odası bunlara yer nasıl olucak valla moralim alt üst

Evinizi eşyalı kiraya vermeniz en mantıklı olanı gibi geldi bana

Eşyalarınızdan size ailenize lazım olanı içinden alıp, kalan eşyalarla evi kiraya verebilirsiniz
Ev boş şekilde kullanılmadan dursa da eşyalar kullanılmadan yıpranıyor diye düşünüyorum , örneğin çatı akmış ve siz farkedene kadar rutubet yapmış, nemli hava havalanmayan eşyalara çil şeklinde yeşil küfler yapacaktır zamanla . Kıyamadığınız eşyalar kullanılmamaktan da eskiyip bozulacaklardır

Öğrenci haricinde tek yaşayan memura falan kiraya verirseniz hem aidatınız ödenmiş olur. Hem eşyalarınız daha az yıpranır diye düşünüyorum . Hatta evinizde düzenli havalanır
Yada ikinci el sitelerden bazı eşyalarınızı paraya çevirir kenara koyarsınız. Daha az eşyayla evi kiraya vermekte içinizi daha da rahat ettirebilir

içim acıdı hemde nasıl eve kendi başına gidemiyorum çok üzülüyorum

burda kiralar 1500 1600 eşyalı olursa ne kadar olur hiç bilgim yok

bide eşyalar beyaz ekru budra pembesi şu yeşili renklerde açık tonlarda kiracı acaba hor kullanır mi

Eşyalı kiraya verin gitsin. Zaten yeniden evlenince yeni eşyalar alırsınız ne gerek var onlara. Kira gelirini de harcamaya gerek yoksa yatırın altına, hem ev de bakımsız kalmaz
yeniden evlilik bilmiyorum ki zor bir şey gibi olursa dediginiz gibi yenisi alınır
kıyamadım ne eve ne eşyalara ama olmuyor boş boş duran bir ev oldu

Ailenizle yaşamaya devam etmek mi istiyorsunuz ya da ileride keske ayri evim olsa diye pisman olur musunuz?
Eger kiraya verilecekse esyali verin esyalari satmak daha zor ve inanin degerinin cok altina gider ama misal eviniz 1000 ₺ ise esyali 1200₺ olur esyalar da kirayi arttiran bir faktör.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…