Ben ne yaptıysam anneme beğendiremedim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ahahah keşke evlenmek o kadar kolay olsa. Ama inşallah olacak bir gün.
Öncelikle anneni mutlu etmek gibi bir zorunluluğun yok yerinde olsam, maddi durumum izin veriyorsa evimi de ayırırım. Kazık kadar insansın, hiç yoksan 27 28 yaşındasın, hayat senin tercihler senin, iş bulmuş tutunmuşsun kimseye bağımlı olmak beklentisini karşılamak gibi bir zorunluluğun yok
Haklısınız teşekkür ederim
ne kadar kendini ispatlamaya çalışırsan çalış annen bu duruma alışmış, milyonlar da kazansan onun dediğini yapmadığın için hep 1-0 geride olacaksın. öncelikle her şeyini anlatmamaya özen göstererek başla, o ay iş yoksa da işin yokluğunu bilmesin. yoğunuz de çok çalışıyoruz de geç. aksi takdirde söylediğin her şeyi bir bahane olarak görecek ve içten içe "benim istediğim gibi olmadığı için kazanamıyor, benim dediğimi yapmadığı için böyle" diye düşünerek hep sindirecek sizi. siz nasıl mutlu oluyorsanız öyle yapın, benim annem de böyle. dediği şeyi uygulamadıysam söylenir durur, bazen patlarım bazen susarım ama huyu böyle öğrendim artık. önemli olan sizsiniz. kimsenin onayına ihtiyacınız yok
Teşekkür ederim yorumunuz için konuyu açtıktan sonra dediğim gibi kendi hatalı yönlerimi de gördüm
bence ''bır kısım annelerın '' sorunu bak nasılda evlat yetıstırdım herkesın hayal ettıgı gıbı egıtımı,tipi,evlendıgı kısı dort dortluk ele gune karsı böbürlenebılmenın bır cesıt olusturdugu yara dıyelım
bu tarz anneler meslek yonetımı,cocugunun evlenecegı kısı yonetımı evlenırken erkek tarafına yaptıracagı masrafların yonetımı gıbı misyonlarda edınır kendısıne. bakınız o tıpte tum annelerın ortak ozellıgıdır bu :)

yanı ben hayallerımı gerceklestıremedım ıcımde kaldı cocugum yasasın dıyen anne boyle yapmaz , bende bır anneyım ıcımde kalan seylerı cocuguma kendım saglıyorum bunu begendın mı sence nasıl dıyerek :KK66: onu zorlamaz gercekten hayallerını yasamasını ısteyen,strese sokmaz uzmez kırmaz dayatmalar kıyaslamalar yapmaz . o el gun ınsanlarıyla kıyas ıcınde yarıs ıcınde yasayan yapar yonetme ısını karısma meselesını.
Doğru söylüyorsunuz of inşallah her şey düzene girer düzelir teşekkür ederim yorumunuz için
Annen ne is yapiyor?
Devlette memur tabii ki 🤣
ya bu cok tatlıydı :KK70:
genelde BOŞAN derız ılk kez sanırım evlen dendı :KK70:
Bende görünce bir an aklıma bu geldi ilk defa evlen diyen gördüm

evlenmeye kalksan bulduğun damadı da beğenmez benim annemde seninkine benziyor erkek arkadaşımı asla beğenmedi ve kabullenmedi ayrıldım rahat et dedim pek mutlu oldu, ama 3. yıldönümümüzü bitirdik :) her istediğini yapsaydım ohooooo takmamayı öğren

ya bu cok tatlıydı :KK70:
genelde BOŞAN derız ılk kez sanırım evlen dendı :KK70:
L LADY VEGA

Yahu ayyyyyynı modelde benimde anam var ve bunlar mutlu olmuyor ya da böyle mutlu oluyor. Aynı evde yaşamak bir şekilde üzüyor ha evlenince kurtulunuyor mu ?
Asla!
Olsun göz görmüyor ya 🤭

Evlenirken taktiği konular
Eş ailesi
Eş okulu
Eşin taktiği takı
Esinnev alma hızı
............bitmiyor

Merhabalar herkese mutlu haftasonları dilerim.

Benim derdim ailem ama özellikle de annem. Annem benim mesleğimi asla beğenmedi. Benden hep tıp bekliyordu ama mühendislik dallarından birini yazınca şöyle dedi "her şey nasip kısmet Lady çalıştı ama mühendis oldu." başlarda üniversite okurken çok zoruma gitti bu. Halbuki neresi kötü ki bunun ama anlatamadım.

Mezun oldum devlette işe gir dedi. Ama devletin mesai saatleri müdür baskısı vs pek bana göre değildi hiç istemedim. Ofis hayatı bana daha iyi geldi evet kazancı düzenli değil iş oldukça para kazandım hep ama hasta olduğumda patronum gelme dedi, bir işim olduğunda erken çıktım işten, yeri geldi geç gittim. Devlet dairesi gibi imza kartonu olayı olmaması bana iyi geldi hep.

En son uzun zaman iş alamadık ancak sadece biz değil bizim sektörde olan tüm firmalar enflasyon sebebiyle piyasa durduğu için iş alamadı. Annem bana düzgün bir işin olsun dedi hep. Şunu anneme anlatamadım sadece benim firmam değil diğer tüm firmalarda 3 aydır oturuyor iş yok. Neyse derken bir iş geldi ben memur maaşından fazla para (miktar yazmak istemedim tanınma durumundan dolayı) kazandım o işten. Evde söyledim annem şöyle dedi "çok mu o kadar para yani seviniyorsun ne ki o para kaç aydır oturuyorsunuz boş." ben bu lafına çok kırıldım.

Bunu da yuttum tabi. Bu sabah bir mail geldi bulunduğum firmanın bir hastane zinciri ile anlaşması olmuş. Hastaneye gidenlere indirim yapılıyormuş. Anneme söyledim gidersen haber ver dedim. Bana gülerek şöyle dedi" herkese indirim yapıyorlar yani sadece sana özel değil. " ben buna aşırı bozuldum.

5 senedir özel sektörde çalışıyorum yeri geldi çok güzel paralar kazandım yeri geldi 4 ay hiç kazanmadım ama mutluyum. Ben çok memnun ve mutluyken annemin böyle yapması beni çok üzüyor. Uzun oldu hakkınızı helal edin ama ben mi duygusal yaklaşıyorum yoksa gerçekten annem memnun değil mi artık anlayamıyorum. Sizce anneme karşı nasıl bir tutum sergilemem gerekli bir akıl verirseniz çok mutlu olurum. Teşekkür ederim.
Annenizi değiştiremezsiniz ama bakış açınızı değiştirin siz halinizden memnunsaniz anne baba eş dost ne dedi ne önemi var ki ...

Ahahah keşke evlenmek o kadar kolay olsa. Ama inşallah olacak bir gün.

Haklısınız teşekkür ederim

Teşekkür ederim yorumunuz için konuyu açtıktan sonra dediğim gibi kendi hatalı yönlerimi de gördüm

Doğru söylüyorsunuz of inşallah her şey düzene girer düzelir teşekkür ederim yorumunuz için

Devlette memur tabii ki 🤣

Bende görünce bir an aklıma bu geldi ilk defa evlen diyen gördüm
Kendiside ola
Ola memur olmus ama bisey begenmiyor.

Genelde asaglik kompleksi
Olanlar kimseyi begenmiyolar bence

Biri sizi tehdit ederse ve siz de korkar ,korktugunuzu da belli edersenız, size olan tehditlerinin boyutu artacaktır.
Biri sizinle dalga geçerse ve siz de üzüldüğünüzü gösterirseniz, artık daha sık dalga geçecektir. Negatif her türkü hareketi konusmayo ifadeyi barındıran insanlar öyle sanıyorum ki reaksiyondan beslenıyorlar.bakıyor yaptigi işe yarıyor dozu arttiriyor. Annenizi iplemeyin. Herkese aynı indirim yani dediginde gülün güldüğünüzü görsün üzüldüğünüzü değil. İnsanları degistiremeyız.bu eveveynlerımız cocuklarımız da olsa.kısıler kendı ıstedi mi değişir ancak. Size kötü gelen ailenızse de mesafe koymakta bir sakınca olmadıgına emın olun.
11 aylık kızım var.. ona kendıbı yetersiz hissettiremek bir yana,benden dolayı heehangi bir olumsuz duyguya kapışdıgını bilmek beni kahrederd herhalde. Bence annenızde sevme sevilme eksikliği var.. neyse velhasıl işinize yasamınıza bakın.maşallah mutluymussunuz ,şükredin ,yaşayın. Enerjınıxı çalmasına izin vermeyin

Bende de bu sorundan var maalesef. Annemin gözünde en iyisi olmaya uğraşıyorum. İşsiz kalsam işsiz işte bizim kız da, çalışsam asgari ücret alıyor diyor yanı tatmin olma durumu yok. Özgüven sorunundan geliyor bu onaylanma isteği aslında ki doğru da.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X