Ben şimdi ne yapayım ?

Niye sustuğunuzu anlamadım. Bir yanda çocuğunuz var, diğer yanda eşinizin anne babası. Onlar mı daha önemli yoksa evladınız mı? Ha eşiniz için susuyorsanız, eşiniz ne size ne de çocuğunuza gerektiği gibi sahip çıkmıyor gibi görünüyor, neden o halde? Elaleme kötü olmayayım derken çocuğunuza kötülük yaptığınızın farkında değil misiniz?

oncelikle bebeginizi Allah bagislasin , insallah bebek de siz de hasta olmadan kendi duzeninize donersiniz...

bir keresinde; benim de kv, ben mutfaga gidince eltimin yaptigi sutlaci 5-6 aylik cocugun agzina koymustu fakat bunun icin insanlarla tartismadim...bebege seker yedirmedigimi ve bebegin beslenmesinde inek sütü kullanmadigimi hatirlattim kesin bir dille.. bir daha da boyle seylere yeltenmedi...
benim de kv ve elti; cocugu beslerken yediklerine dikkat etmemle guya dalga geciyorlardi, ben de duydum ve yine onlarla kavga etmedim.. ne derlerse desinler. umrumda degil... siz neden gorumce ile kv'nin , sizin hakkinizda konusmalarina bu kadar tepkili davrandiniz ? o zaman duymazliktan gelseydiniz ve olay cikmasaydi, simdi bebegin yaninda sigara icilmesine dahi tepki vermekten cekinmezdiniz, cunku cok hakli bir tepki olurdu...

konunuzdan anlasilgidi uzre; onlari sevmiyorsunuz ne yapsalar kabahatli oluyorlar sizin gozunuzde.. ama onlarla kavga gurultu oldugu takdirde , esinizin gozunde siz suclu olursunuz ve bu sekilde, sizin kurallarinizi cigneyip, ana babaya saygi adi altinda sizi uzmeye devam eder maalesef...

bebegin komsuya öptürulmesi konusuna zaten hic deginmiyorum bile, kesinlikle olmamali lakin pandemi zamani kücük bebekle sehir degistirip, iki aileye misafirlige gitmek de olmamali bence... neticede kim hasta kim degil, kimden kime bulasir belli degil... apartmanda hasta biriyle karsilastiginda da risk var netice... en guzeli hic risk almamak.. cunku onlarin temizligine ev duzenine vs karisamiyoruz... gidip risk almak ve sinir olmaktansa, pandemi zamani risk almamak icin izinlerde evimizdeyiz diyebilmeliyiz belki de... en azindan daha az yipratici olur sizin adiniza..

kolaylikar diliyorum. umarim evinize huzurunuz kacmadan donersiniz..

Eşinizin ailesinin yaptıkları nı sizin aileniz yapsaydı eşiniz sorun çıkartırdı orası kesin ..kendi ailesi olduğu için göz yumuyor...
Kızım küçükken anne babası alırdı aşağı indirirdi çocuğun kokusu bile değişirdi belli öpmüşler falan hemen duş aldırırdım eşim söylenirdi ne var bunda falan ...
Benim ailem gelirdi annem hep ellerini öperdi (bebeğin yüzü öpülmez der hep) onlar gider gitmez elleri öpücük kokmuş resmen hadi yıkayalım bebeği derdi tuvalet banyoyu bile yıkardı çamaşır suyuyla
Kendi ailelerine herşey mübah çünkü...
Neyseki uzak yaşıyorsun şükret bence

Benim anlatmak istediğim şey bu zaten ama yok yani eşim anlamıyor. Ben ne yapabilirim ki kafasında adam. Ben ne yaparsam yapayım bu kafa değişiyor 4 senedir aynı ölene kadar da böyle gidecek herhalde
Eşinize resti çekeceksiniz, bir dahaki ziyaret öncesi alıp karşınıza konuşun çocuğumun yanında sigara içilir ve buna sessiz kalırsan, hasta olduklarında çocuğuma bulaşma riskini umursamazlar ve sen uyarmazsan, bana da susmamı söylersen geldiğim gibi geri dönmesini de bilirim ister benimle gelirsin ister ailenle kalırsın deyin.

Büyükleri idare edip susulacak şeyler var, susulmayacak şeyler var, bebeğin yanında sigara içilmesi idare edilecek bir şey değil ya da hastaysanız bebeğe yaklaşmak normal karşılanamaz.

Herkese merhabalar
Geçen cumartesi ailemizin yanına yıllık izne geldik . Şuan Kv evindeyiz . Oğlum 20 aylık geçen sene tam bu zamanlar yine izindeydik . Kv ve görümcemin benim dedikodumu yaptıklarını yakalamıştım sonra olaylar çok büyümüş benim aileme kadar sıçramış eşimle boğaz boğaza gelmişti. Bu sene daha temkinli davranıyorum her duruma ani cvp vermiyorum vs . Mesela geldiğimiz gün kv kahvaltı masasında oğlum çay bardağını istiyor diye gidip çay doldurdu içine de 2 şeker atıp çocuğa içirdi sustum kp sürekli elinde sigara çocuğu kucağına alıyor içimden sus diyorum sus kavga çıkmasın çünkü geçen kavga sebebi de oğlumdu . Dün çarşıda 1 saat işimiz vardı oğlumu kv ye bıraktık eşim çok ısrar etti bırak bırak diye . Akşam kv anlatıyor komşu ile bahçede karşılaşmışlar çocuğu kucağına almış eve kadar çıkarmış sevmiş vs yine sus dedim kendi kendime içimden dua okuyorum ağzından birşey kaçmasın göz yumdum . Sabah kahvaltı bitti kv ben sağlık ocağına ilaç yazdırmaya gidiyorum diye gitti . Geldi ki boğazı ağrıyormuş öksürmeye de başladı . Dedim ki doktor sana ilaç mı verdi şimdi senden nasıl test yaptır demedi dedim kalp atışlarım inanılmaz yükseldi . Soğuk su içtim ondan dedi . Sonra oğlumu yatırmaya odaya geldim eşimde arkamdan geldi dedim ki ya bu ne sorumsuzluk? Tartıştık daha annesini koruyor kalp atışlarım hala öyle yüksek ki . Çocuğu kucağına aldı sabah saatlerce insan düşünmez mi acaba bulaşmış olabilir mi diye ? Herşeyi geçtim boğaz enfeksiyonu oldum hadi çocuğu öpmeyeyim demez mi ya delireceğim artık . Bu arada asla dikkat edilmiyor evde maske yok dışarıdan gel el yıkama yok . Bugün üniversiteden arkadaşlarıma kahve sözü vermiştim 2 saat sadece aylardır kendim için birşey yapmadım . Kavga etmemek için kendimi tutuyorum eşimin ve ailesinin boğazına yapışmak istiyorum bıktım çünkü bu ailenin cahilliklerinden 🤦🏻‍♀️
Daha ne kadar susacaksın

Baskalarinin basina gelmis olsaydi burda, mangalda kul birakmazdin tugce soyle yaparim boyle yaparim derdin😐 ama neyse pandemi diyoruz ya hani yeri gelince hepimiz cok dikkat ediyoruz diyoruz..artik kimse dikkat filan etmiyor bence inanmiyorum buna.. bknz. konudaki ornek..neden ayni yerde kaliyorsunuz? Kv nin huyunu biliyirsundur cocugun dudagindan bile opmus.. ayrica esinde sana karsi dedigin kadar iyi olsa seni nu kadar uzen yipratan olaylara bu kadar sessiz kalmaz! Kisaca ne diyoruz: welcome to the real world😐

oncelikle bebeginizi Allah bagislasin , insallah bebek de siz de hasta olmadan kendi duzeninize donersiniz...

bir keresinde; benim de kv, ben mutfaga gidince eltimin yaptigi sutlaci 5-6 aylik cocugun agzina koymustu fakat bunun icin insanlarla tartismadim...bebege seker yedirmedigimi ve bebegin beslenmesinde inek sütü kullanmadigimi hatirlattim kesin bir dille.. bir daha da boyle seylere yeltenmedi...
benim de kv ve elti; cocugu beslerken yediklerine dikkat etmemle guya dalga geciyorlardi, ben de duydum ve yine onlarla kavga etmedim.. ne derlerse desinler. umrumda degil... siz neden gorumce ile kv'nin , sizin hakkinizda konusmalarina bu kadar tepkili davrandiniz ? o zaman duymazliktan gelseydiniz ve olay cikmasaydi, simdi bebegin yaninda sigara icilmesine dahi tepki vermekten cekinmezdiniz, cunku cok hakli bir tepki olurdu...

konunuzdan anlasilgidi uzre; onlari sevmiyorsunuz ne yapsalar kabahatli oluyorlar sizin gozunuzde.. ama onlarla kavga gurultu oldugu takdirde , esinizin gozunde siz suclu olursunuz ve bu sekilde, sizin kurallarinizi cigneyip, ana babaya saygi adi altinda sizi uzmeye devam eder maalesef...

bebegin komsuya öptürulmesi konusuna zaten hic deginmiyorum bile, kesinlikle olmamali lakin pandemi zamani kücük bebekle sehir degistirip, iki aileye misafirlige gitmek de olmamali bence... neticede kim hasta kim degil, kimden kime bulasir belli degil... apartmanda hasta biriyle karsilastiginda da risk var netice... en guzeli hic risk almamak.. cunku onlarin temizligine ev duzenine vs karisamiyoruz... gidip risk almak ve sinir olmaktansa, pandemi zamani risk almamak icin izinlerde evimizdeyiz diyebilmeliyiz belki de... en azindan daha az yipratici olur sizin adiniza..

Pandemi zamanı şehir değiştirip ailelere gitmeyin diyorsunuz ama nasıl olacak benim çocuğum doğduğundan beri pandemi var hala da devam edecek belli ki . Eee hiç görmeyecekler mi ? Zaten bizim izinlerimiz hep kapalıydı 9 aylıkken izne çıkabildik . Kardeşim oğlumu 9 aylıkken gördü kendinizi benim yerime bi koyun lütfen . Olay sadece pandemi değil ki pandemi olmasa da olayda başka sıkıntılar var . Boğaz enfeksiyonu olmuş insan sabah kalktığı zaman bana demeli ki kızım ben üşüttüm boğazım ağrıyor çocuğu kucağıma almayayım ona da enfeksiyon geçebilir sen çocuğuna bak ben kahvaltı hazırlarım . Bunu demek çok mu zor ? İşine gelince ben 4 çocuk büyüttüm siz daha cahilsiniz diyor bana eee büyüttüysen sende bil o zaman benim söylememe gerek kalmasın . Bu arada kimse kimseyi sevmek zorunda değil herkes birbirine saygı göstermek zorunda . Hem benim açımdan hem onlar açısından böyle olmalı . Eşim ile benim ailemin ilişkisinde de böyle Olmalı durum . Evlenirken herkesi seviyordum hiç kimse ile ilgili kötü en ufak düşüncem yoktu . Ama zamanla herkesle ayrı ayrı yaşanan durumlar olaylar sayesinde herkesi ayrı ayrı kafamda bir noktaya getirdim şuan kimseye bir duygu beslemiyorum ne sevgi ne nefret hiç birisi yok nötr.

Son düzenleme:
Daha ne kadar susacaksın
Dün susmadım arkadaşlarımla dışarı çıkarken oğlum ve eşimde benimle geldiler çıkarken dedim ki anne sen hastasın çocukla sen ilgilenme lütfen eşim ilgilenir ben yokken dedim bozuldu sustu öyle . Sabah uyandık yine başa sardık çocuğu kucağına almaya öpmeye çalışıyor çocuk gitmek istemiyor . Bende dedim ki anne boğaz enfeksiyonu olmuşsun öksürüyorsun da çocukta hastalanır kucağına alma lütfen dedim . Eeee dün demiştim anlatıp bugün daha kucağımdan almaya çalışmaması lazım konuşuyorum ama boşa gidiyor sorunumuz bu . Sigara olayı olmadı şuan birazdan olur onda da çocuğu alıp çıkacağım

Pandemi zamanı şehir değiştirip ailelere gitmeyin diyorsunuz ama nasıl olacak benim çocuğum doğduğundan beri pandemi var hala da devam edecek belli ki . Eee hiç görmeyecekler mi ? Zaten bizim izinlerimiz hep kapalıydı 9 aylıkken izne çıkabildik . Kardeşim oğlumu 9 aylıkken gördü kendinizi benim yerime bi koyun lütfen . Olay sadece pandemi değil ki pandemi olmasa da olayda başka sıkıntılar var . Boğaz enfeksiyonu olmuş insan sabah kalktığı zaman bana demeli ki kızım ben üşüttüm boğazım ağrıyor çocuğu kucağıma almayayım ona da enfeksiyon geçebilir sen çocuğuna bak ben kahvaltı hazırlarım . Bunu demek çok mu zor ? İşine gelince ben 4 çocuk büyüttüm siz daha cahilsiniz diyor bana eee büyüttüysen sende bil o zaman benim söylememe gerek kalmasın . Bu arada kimse kimseyi sevmek zorunda değil herkes birbirine saygı göstermek zorunda . Hem benim açımdan hem onlar açısından böyle olmalı . Eşim ile benim ailemin ilişkisinde de böyle Olmalı durum . Evlenirken herkesi seviyordum hiç kimse ile ilgili kötü en ufak düşüncem yoktu . Ama zamanla herkesle ayrı ayrı yaşanan durumlar olaylar sayesinde herkesi ayrı ayrı kafamda bir noktaya getirdim şuan kimseye bir duygu beslemiyorum ne sevgi ne nefret hiç birisi yok nötr.
Bakınız ben yukarıda ne demişim ?

Çocuğu komşu kucakladı . Kayınvalide öksürdü , amcam pıksırdı diyecekseniz gitmezsiniz diyorum pandemi zamanı
Yoksa , o komşu eğer coronalıysa, bebeği kucaklamasa da yanında merdivenden geçse kv’niz ile laflasalar yine bulaşır bulaşacak olan varsa diyorum
Yoksa hepimiz önlemlerimizi ve risklerimizi alarak gidiyoruz ailemize..
Misal ben de y.dışındayım , geçen yaz yaşlı annemi hasta ederim düşüncesi ile hiç gelmedim ülkeye
Lakin bu sene ikimiz de aşılarımızı olduk görüştük
Annem harici hiçbir eve girip çıkmadım mesela ama Benim annem de çocuğu almış komşunun evine oturtmuş . Birşey olmaz ikimiz de hasta değiliz diyor . Yani bu gibi durumların yaşanacağını bile bile gidiyoruz büyüklerimizin yanına. Her hareketleri için kavga edeceksek hiç gitmeyiz daha iyi diye düşünüyorum
Aynı şekilde annem kütür kütür öksürüyordu, zorla hastaneye götürdüm. Neyse ki negatif çıktı ama ona göre o hasta falan değil tabi . Yaşlı yani belirli bir kapasitesi var onun dışına çıkmıyor
Sizin dediğiniz gibi , annecim siz hastasınız çocuğu ellemeyin demekle keşke anlasalar ama maalesef
Burada çaktırmadan onları uzak tutacak , eşinize onları asla şikayet etmeden , onun gözü önünde kavga etmeden sizin tarafınıza çekecek olan sizsiniz. Herşeyin eşinizin gözü önünde cereyan etmesiyle , hele hele iki ailenin de burnunu sokmasıyla yaşanan kavgalarla daha çok yıpranırsınız

Son düzenleme:

Kv ile görümcemin benim hakkımda konuşmasına neden tepkili davrandığından bahsedeyim . Hep birlikte oturma odasında oturuyorduk ben oğluma çorbayı dolaptan çıkartmak için 2 adım ilerdeki mutfağa gittim . Geri döndüm tam kapıdayım kapı da tamamen açık kapalı vs değil ikisi konuşuyordu annesi yedirmiyor ki çocuk yiyor aslında diye . Yedirmiyor dedikleri şey triliçe ve yaprak sarmasıydı ve bu konu yüzünden çıktı olay . Ben çok şaşırdım bir an ne yapacağımı şaşırdım mutfağa geri döndüm . Sonra hemen odaya geri gittim oturdum dedim ki ne konuşuyordunuz anne ? Birşey konuşmuyorduk dedi . Bende duyduğum şeyi söyledim inkar etti beni dinlemeyip odadan çıktılar zaten görümcemin oğlu sürekli bağırıyordu . Bu benim için bir saygısızlık benim başıma böyle bir şey gelse Kv olarak gelini dinlerim çünkü ben o an birşeyler anlatmaya çalışıyordum . Sonra kp eşim ve damat geldi konu kapandı . Bir gün sonra sabah annemlere gittik geri dönüşte 1 hafta sonra veda için Kv geldik oğlum gelirken tüm gün birşey yememişti ben çok üzgündüm ve Kv görümceye de tavırlıydım . Kv dedi ki ne oldu niye öyle duruyorsun ? Bende olanı hatırlattım . Ne var ki ne yaptık ki vs diye başladı oturduğu yerden ayağa kalktı . Bende sesimi yükselttim araya eşim girdi odaya gelip biz kötü olduk çünkü ben ses yükselttim diye . Annemle babamı aradım geldiler Kv biz konuşmadık vs diyordu annemler gelene kadar . Onlar gelince konuştuk evet ne var vs dedi babam annem çok bozuldular kötüydü herşey . Burada ilk an beni dinleyip konuşmama izin verseler 2. Kavga hiç olmayacaktı .

Baskalarinin basina gelmis olsaydi burda, mangalda kul birakmazdin tugce soyle yaparim boyle yaparim derdin😐 ama neyse pandemi diyoruz ya hani yeri gelince hepimiz cok dikkat ediyoruz diyoruz..artik kimse dikkat filan etmiyor bence inanmiyorum buna.. bknz. konudaki ornek..neden ayni yerde kaliyorsunuz? Kv nin huyunu biliyirsundur cocugun dudagindan bile opmus.. ayrica esinde sana karsi dedigin kadar iyi olsa seni nu kadar uzen yipratan olaylara bu kadar sessiz kalmaz! Kisaca ne diyoruz: welcome to the real world😐
İyi diyorsun hoş diyorsun da çocuğu babaanne dede hala anneanne teyze ve dededen ne kadar koruyacağız ne kadar görüşmeyeceğiz ? Bunu bana bir anlat allah aşkına. Burada sen olayın sadece pandemi kısmını görüyorsun . Yukarıda daha başka şeyler anlattım şeker sigara Kv covid değil ama boğaz enfeksiyonu mesela yine çocuğa dikkat ediyor olmalı ama etmiyor işte . Bu durumda bir ömür boyu mu koruyacağız çocuğu

İyi diyorsun hoş diyorsun da çocuğu babaanne dede hala anneanne teyze ve dededen ne kadar koruyacağız ne kadar görüşmeyeceğiz ? Bunu bana bir anlat allah aşkına. Burada sen olayın sadece pandemi kısmını görüyorsun . Yukarıda daha başka şeyler anlattım şeker sigara Kv covid değil ama boğaz enfeksiyonu mesela yine çocuğa dikkat ediyor olmalı ama etmiyor işte . Bu durumda bir ömür boyu mu koruyacağız çocuğu
Tamam anliyorum seni ama kac gun kaldiniz mesela? Yani bana gore zaten kv nin filan yaptigi seyler cok yanlis, kendi cocugum olmasada yanlis bulurdum… ama ya kocana sozunu gecirip gitmeyeceksiniz ya da goz yumacaksin.. ha 3. Secenekte huzursuzluk cikacak.. insanlari 70 inden sonra degistiremezsin cunku

Kv ile görümcemin benim hakkımda konuşmasına neden tepkili davrandığından bahsedeyim . Hep birlikte oturma odasında oturuyorduk ben oğluma çorbayı dolaptan çıkartmak için 2 adım ilerdeki mutfağa gittim . Geri döndüm tam kapıdayım kapı da tamamen açık kapalı vs değil ikisi konuşuyordu annesi yedirmiyor ki çocuk yiyor aslında diye . Yedirmiyor dedikleri şey triliçe ve yaprak sarmasıydı ve bu konu yüzünden çıktı olay . Ben çok şaşırdım bir an ne yapacağımı şaşırdım mutfağa geri döndüm . Sonra hemen odaya geri gittim oturdum dedim ki ne konuşuyordunuz anne ? Birşey konuşmuyorduk dedi . Bende duyduğum şeyi söyledim inkar etti beni dinlemeyip odadan çıktılar zaten görümcemin oğlu sürekli bağırıyordu . Bu benim için bir saygısızlık benim başıma böyle bir şey gelse Kv olarak gelini dinlerim çünkü ben o an birşeyler anlatmaya çalışıyordum . Sonra kp eşim ve damat geldi konu kapandı . Bir gün sonra sabah annemlere gittik geri dönüşte 1 hafta sonra veda için Kv geldik oğlum gelirken tüm gün birşey yememişti ben çok üzgündüm ve Kv görümceye de tavırlıydım . Kv dedi ki ne oldu niye öyle duruyorsun ? Bende olanı hatırlattım . Ne var ki ne yaptık ki vs diye başladı oturduğu yerden ayağa kalktı . Bende sesimi yükselttim araya eşim girdi odaya gelip biz kötü olduk çünkü ben ses yükselttim diye . Annemle babamı aradım geldiler Kv biz konuşmadık vs diyordu annemler gelene kadar . Onlar gelince konuştuk evet ne var vs dedi babam annem çok bozuldular kötüydü herşey . Burada ilk an beni dinleyip konuşmama izin verseler 2. Kavga hiç olmayacaktı .
Yani madem sizin duyacağınız şekilde ardınızdan konuştular . O zaman size de izah etselerdi, özür dileselerdi yanlış anladın vs diye alttan alsalardı hiç uzamazdı mevzu..
çok üzüldüm sizin de anne babanıza kadar konunun gitmesine ve onların da gereksiz yere üzülmesine..
sizden yaşça büyüğüm, evlilik tecrübem daha
çok. Gerçekten evlilik idare etme sanatı .
Ben de 18-20 yaşındayken stajda bir abla nasihat etmişti , ne olursa olsun eşinize annesini kardeşini kötülemeyin. Neticede siz yokken onlar vardı . Onları kayırır üzülürsünüz derdi. Hiç unutmam bu nasihatlerini. Gerçekten çok doğru .
Benim de kv ve elti çocukları itinalı beslememe takmışlardı. Elti hanım kendi çocuğunu Eti browni, link meyve suyu gibi şeylerle beslediği için benim şeker vermemem vs ona dert oluyordu nedense o zamanlar onun çocuğu 8-10 yaşlarındaydı. Şimdi büyüdü ve obez maalesef . Yani onlar konuştu ve ben cevap vermedim kavga etmedim ama şu an herkes gördü kim hatalı davranmış çocuk beslenmesinde
Olabildiğince onların eline koz vermemeye çalışın. Misal baktınız kv öksürüyor , çocuğu başı boş bırakmayın , yıkayacağım. Uyutacağım vs bahanelerle elinizden gelen en az sürede çıkarın yanlarına. sigara içiyorlar diyelim sizin olduğunuz odada, kocanıza dert yanmadan . Alın odadan çıkın , sorduğunda da çocuk çok rahatsız oldu dumandan öksürüyor gözü yaşardı deyin
Baban da cahil çocuğun yanında sigara mı içilmiş dersek , babasının hatası kapanır. Bize bilenir erkekler babama laf ediyor diye
Allah yardımcınız olsun , insanların cahillikleriyle uğraşmak çok çok zor . Sabır diliyorum size

Tamam anliyorum seni ama kac gun kaldiniz mesela? Yani bana gore zaten kv nin filan yaptigi seyler cok yanlis, kendi cocugum olmasada yanlis bulurdum… ama ya kocana sozunu gecirip gitmeyeceksiniz ya da goz yumacaksin.. ha 3. Secenekte huzursuzluk cikacak.. insanlari 70 inden sonra degistiremezsin cunku
Bak geçen cumartesi sabah geldik yarın annemlere gidiyoruz sabah . Haftaya cumartesi de evimize döneceğiz . İzin 10 gün diyelim 5 gün annesine 5 gün anneme ayırıyorum adaletli olmaya çalışıyorum. Geçen izinden sonra çok dolmuştum mu sefer gelirken iyi geldim aklımda hiç kimseye karşı kötü birşeyler hırsla gelmedim . Bu sefer sanırım ipin ucunu çok kaçırdım yine başa döndük hatalıyım bu kadar net .

Bak geçen cumartesi sabah geldik yarın annemlere gidiyoruz sabah . Haftaya cumartesi de evimize döneceğiz . İzin 10 gün diyelim 5 gün annesine 5 gün anneme ayırıyorum adaletli olmaya çalışıyorum. Geçen izinden sonra çok dolmuştum mu sefer gelirken iyi geldim aklımda hiç kimseye karşı kötü birşeyler hırsla gelmedim . Bu sefer sanırım ipin ucunu çok kaçırdım yine başa döndük hatalıyım bu kadar net .
Her izin zamani gitmeniz gerekiyor mu yani, onu anlayamadim..

Buarada izin gunu 10 gunse neden ailelerde kalinmasi gerek illa? 2 gun kal diger taraftada 2 gun kalin diger gunler evinize gelin ya da beraber durumunuz varsa bi otele gezmeye filan gidin.. yani fazla muhabbet karin agritir ve insan kendi annesinde bile rahat edemiyor .. 10 gun bana cok uzun geliyor orda burda kalmak icin

X