Bencillik değilde ne?

Normal bir babanın bunları birilerinin söylemeden yapması gerekir haliyle bana karşı yapsa hiç umursamam başımın çaresine bakarım ama çocuklarına böyle bir tavır çıldırttı konuşma tavrıma dikkat edecek bir ruh halinde değildim inanın
yani tabiki yapması gerekir ama sizin bir de kızınız var bu adam 1 günde mi böyle oldu kızınız bebekken nasıldı mesela? Siz neden bu kadar süre tahammül etmeye çalıştınız mesela? Oturup konuştunuz mu hiç? Benim 6 aylık bebeğim var ilk 2 ay annem bizimle kalırken eşim bebeği pek kucağına almıyordu diye ben çok bozuluyordum mesela, sanki sadece ihtiyaç olunca bebek kucağa alınıyormuş gibi davranıyordu. Annem alıyordu ben alıyordum, gelip de biraz da ben takılayım çocuğumla demiyordu,sadece ben babası biraz kucağına al demeden almıyordu, öyle yanında oturup agubugu yapıyordu,ufacık çocuk ne anlasın oynamaktan tabi babayı tanımıyordu çocuk, ağlayınca falan o alınca daha beter ağlıyordu. Bir gün yalnızken konuştum bebeği biraz kucağına almalısın dedim, hemen savunmaya geçti ben ilgileniyorum çocuğumla falan diye, aranızda bağ oluşması lazım dedim o şu an sadece kucak biliyo başka türlü bi ilgi bilmiyo dedim. Sonra sürekli almaya başladı kucağına. Şimdi ağlayıp da susmayınca babasını çağırıyorum bazen işten bile izin alıp geliyo. Aşısında, kan almasında o tutuyo bağları bayağı güçlendi. Demem o ki bazen erkekler düzgün güzel bir uyarıya ihtiyaç duyabilir. Oturup konuşmak için henüz geç kalmadığınızı düşünüyorsanız konuşun derim. Ama mümkünse güzel bir dille :KK66:

Şimdi bu cocuklar kendi kendine olmuyor ama cocuklara baba olabilecek mi sorumluluk alabilecek mi dusunmeden cocuk yapiliyorsa o cocuklar kendi kendine yapilmiş oluyor. Kendi kendine yapilinca boyle olmasi normal.
Sorumsuz adam zaten "cocuk yapsak bakabilir miyim?" Diye dusunmuyor malesef.

Geçmiş olsun. KudrAlobar KudrAlobar değinmiş ne oldugu bilmeden devamli ilaç verip uyutmak tehlikeli birsey.

Cidden sizin gibi kadınları anlamıyorum. Cahil değilsiniz, bu adam önceden süper bir eş ve baba olmadığıda belli.Neden size yardımcı olmayı bırakın, kendi sorumluluklarını almayan, evladının sağlığını düşüneyen adamı iki defa baba yaptınız? Eminim sağlık gibi önemli bir gerekçede bile size vermeyi layım görmediği arabanın en az yarısında sizin alın teriniz ve emeğiniz vardır. Şimdi size burada bazı üyeler haklı olarak varlığı yokluğu belli olmayan , üstelik sizin gelirinizle ekomomik olarak rahat eden adamı boşamanız gerektiğini söyleyecekler. Ama sizin kafanızdaki kadınlar boşanmaz. Madem böyle bencil bir adamla evlenip, kumaşını görmenize rağmen üstüne birde iki çocuk yaptınız, o çocuklara karşı en büyük sorumluluk sizin ve bu yüzden zavallı hasta çocukların ömünde kava etmeyin , öyle tabak kırmakla falan da kimseyi yola getiremezsiniz, kocanızın cevabına göre zaten , siz ve evlilliğiniz umrunda değilsiniz, ya bu deveyi güdecek ve adam sizden tamamen vazgeçene kadar beklentiyi sıfıra çekip evlatlarınızla ilgilenerek evli kalacaksınız ya da aklınızı başınıza alıp önünümüze bakacaksınız.

Merhaba hanımlar. Çok gerginim çok şu an kızım hasta uyuyor yanımda oğlumda diğer yanımda uyuyor ben de sinirden ölüyorum resmen. Dün geceden şu ana kadar neler oldu kısaca anlatmak istiyorum size.
Kızım saat 9 gibi uyudu herhangi bir şeyi yok saat 12 gibi oğlumu emzirirken uyandı bağıra çağıra ağlıyor karnım ağrıyor, kusucam die bağırıyor ben oturma odasından koşa koşa çocuk kucağımda odaya gittim eşim olacak insanda kapıda durmuş bakıyor çocuğa hiç bir şey yapmadan, çocuğu kaldırıp lavaboya götürmek gibi herhangi bir girişimi yok kız yatakta kıvarnıyor resmen neyse nie seyrediyorsunuz oğlanı uzattım tut die tutmuyom ne yapıcan dedi döndü yatak odasına gitti kızımın elinden tutup lavaboya götürdüm o kusarken oğlumu yatağa bıraktım ister bak ister bakma dedim döndüm kızımın yanına gittim neyse sakinleşti biraz oturma odasına getirdim yatırdım üzerini örttüm sırtını karnını sıvazlamaya başladım beyfendi oğlanı getirip yanımıza bırakıp yatmaya gitti neyse ya sabr dedim oğlanın eline oyuncak verdim kızıma birkaç lokma birşeyler yedirip ilaç içirdim uyudu oğlanı da uyuttum bende yanında uyudum gece saat 4 gibi gene uyandı ateşi karın ağrısı burun akıntısı kusması var yani korona olma olasılığı yüksek yine kustu ateşini düşürmek için yine ilaç içirdim o sırada oğlan uyandı onu emzirmek için odasına gittim kızım ağlamaya başladı kendi kendime dedim şimdi kalkıp bakar zaten kalkmadı kapısına vurdum kalktı kızla ilgilen çocuğu emziriyprum ben dedim kızın yanına gitti bir dakika durmadan tuttu elinden yanıma getirdi annen burda yanında otur dio oğlanı uyuttum gittim beyfendiyi çağırdım tekrar kalk acile gidelim korona olmuş olabilir ilaç verirler dedim ne koronası saçmalama ilaç ver uyur büyütme dedi çok sinirlendim ağzıma geleni saydım senden yardım bekleyenden kabahat ben görürürüm dedim ama kızım da kendini yerlere atıyor gitmem die çok korkuyor hastaneden zaten ateşi var havale filan geçirir die korkuyorum da bir yandan bunun bağrışmalarına oğlanda uyandı oğlanı aldım beyzadenin yatağına bıraktım bak çocuğa dedim gitmedik daha doğrusu gidemedik ateşi düşmüştü uyukluyordu zaten yatırdım uyudu. Sabah giderim artık die bende uyudum sabah 8.30 gibi uyandı yine bağır çağır kusucam die çıkardı yatağına yatırdım sen uzan ben sana kahvaltı hazırlıycam dedim kahvaltı hazırlarken beyfendi de uyandı oturdu kahvaltı yapmaya başladı ben hala geceden sinirliyim zaten oğlan ağlamaya başladı patates kızartıyorum dedim ki çocuğa bak ağlıyor, bakmadı beyfendi işine bak, konuşma dio bana elimde tabak vardı gözüm döndü elimdeki tabağı kafasına fırlatmamak için zor tuttum kendimi ama tezgaha fırlattım tabağı kırıldı tabi döndüm oğlanı aldım kucağımda bebekle kızımın kahvaltısını hazırladım yatağına götürdüm yediriyorum geldi beyfendi kıza canım nasılsın iyi misin neren ağrıyo dio sanki sabaha kadar çocuklar umrumda olmayan de değilmiş gibi dişimi sıktım sustum ya sabr dedim arabanın anahtarını bırak hastaneye gidicem dedim bırakmadı tabi bir sürü mesaj attım ilgisizliği sevgisizliği için bana attığı mesaj şu keşke seni mutlu edecek biriyle evlenseydin 5 yıllık evliyiz. Çok şükür şimdi iyi kızım ateşi düştü karın ağrısı geçti ilaçların etkisi geçince de böyle kalır inşallah
Sen iyimisin yaaa sen o cocuklari gece alip cikarip ailenin evine en aizndan yada hastaneye ya en kotu ese dosta gitmedinmi oyle bir hayvanin yaninda kalinirmi yaa banlanirim belki ama suan sinirden agzimdan yuzumden ates cikti it herif karina acimadin onlar senin evladin yaa

bu erkekler neden kadınlar çocukları sanki baba evinden getirmiş gibi davranır ben anlamam. kendileri doğurmuyorlar diye çocukların onlara da ait olduğunu beyinleri almıyor sanırım. denecek pek bir şey yok. babalarda anneler gibi bir koruma ve yaşatma içgüdüsü yok sanırım bundan kaynaklı. babalık yapmayı öğrenebilen öğreniyor zaman içinde öğrenemeyen de böyle oluyor.

Merhaba hanımlar. Çok gerginim çok şu an kızım hasta uyuyor yanımda oğlumda diğer yanımda uyuyor ben de sinirden ölüyorum resmen. Dün geceden şu ana kadar neler oldu kısaca anlatmak istiyorum size.
Kızım saat 9 gibi uyudu herhangi bir şeyi yok saat 12 gibi oğlumu emzirirken uyandı bağıra çağıra ağlıyor karnım ağrıyor, kusucam die bağırıyor ben oturma odasından koşa koşa çocuk kucağımda odaya gittim eşim olacak insanda kapıda durmuş bakıyor çocuğa hiç bir şey yapmadan, çocuğu kaldırıp lavaboya götürmek gibi herhangi bir girişimi yok kız yatakta kıvarnıyor resmen neyse nie seyrediyorsunuz oğlanı uzattım tut die tutmuyom ne yapıcan dedi döndü yatak odasına gitti kızımın elinden tutup lavaboya götürdüm o kusarken oğlumu yatağa bıraktım ister bak ister bakma dedim döndüm kızımın yanına gittim neyse sakinleşti biraz oturma odasına getirdim yatırdım üzerini örttüm sırtını karnını sıvazlamaya başladım beyfendi oğlanı getirip yanımıza bırakıp yatmaya gitti neyse ya sabr dedim oğlanın eline oyuncak verdim kızıma birkaç lokma birşeyler yedirip ilaç içirdim uyudu oğlanı da uyuttum bende yanında uyudum gece saat 4 gibi gene uyandı ateşi karın ağrısı burun akıntısı kusması var yani korona olma olasılığı yüksek yine kustu ateşini düşürmek için yine ilaç içirdim o sırada oğlan uyandı onu emzirmek için odasına gittim kızım ağlamaya başladı kendi kendime dedim şimdi kalkıp bakar zaten kalkmadı kapısına vurdum kalktı kızla ilgilen çocuğu emziriyprum ben dedim kızın yanına gitti bir dakika durmadan tuttu elinden yanıma getirdi annen burda yanında otur dio oğlanı uyuttum gittim beyfendiyi çağırdım tekrar kalk acile gidelim korona olmuş olabilir ilaç verirler dedim ne koronası saçmalama ilaç ver uyur büyütme dedi çok sinirlendim ağzıma geleni saydım senden yardım bekleyenden kabahat ben görürürüm dedim ama kızım da kendini yerlere atıyor gitmem die çok korkuyor hastaneden zaten ateşi var havale filan geçirir die korkuyorum da bir yandan bunun bağrışmalarına oğlanda uyandı oğlanı aldım beyzadenin yatağına bıraktım bak çocuğa dedim gitmedik daha doğrusu gidemedik ateşi düşmüştü uyukluyordu zaten yatırdım uyudu. Sabah giderim artık die bende uyudum sabah 8.30 gibi uyandı yine bağır çağır kusucam die çıkardı yatağına yatırdım sen uzan ben sana kahvaltı hazırlıycam dedim kahvaltı hazırlarken beyfendi de uyandı oturdu kahvaltı yapmaya başladı ben hala geceden sinirliyim zaten oğlan ağlamaya başladı patates kızartıyorum dedim ki çocuğa bak ağlıyor, bakmadı beyfendi işine bak, konuşma dio bana elimde tabak vardı gözüm döndü elimdeki tabağı kafasına fırlatmamak için zor tuttum kendimi ama tezgaha fırlattım tabağı kırıldı tabi döndüm oğlanı aldım kucağımda bebekle kızımın kahvaltısını hazırladım yatağına götürdüm yediriyorum geldi beyfendi kıza canım nasılsın iyi misin neren ağrıyo dio sanki sabaha kadar çocuklar umrumda olmayan de değilmiş gibi dişimi sıktım sustum ya sabr dedim arabanın anahtarını bırak hastaneye gidicem dedim bırakmadı tabi bir sürü mesaj attım ilgisizliği sevgisizliği için bana attığı mesaj şu keşke seni mutlu edecek biriyle evlenseydin 5 yıllık evliyiz. Çok şükür şimdi iyi kızım ateşi düştü karın ağrısı geçti ilaçların etkisi geçince de böyle kalır inşallah
Sende aynen şöyle deseydin "keşke"... Gerçekten yazıklar olsun eşine. 7yillik evliyim bende çocuklar hasta olduğu zaman eşim benden daha çok panikler kusarken ateslenirken benden daha çok konuşup fikir yürütmeye çalışır ben bu haline bunalirdim abartıyor diye ama böylesi olmasndansa abartsin daha iyi ya

Bu sadece çocuklara bakma konusu değil anladığım kadarıyla, öncesi olduğunu, başka anlaşmazlıkların da olduğunu düşünüyorum. Bir anda kimse birbirine bu kadar öfke duymaz. Bir de çocukların yaşı yakın olduğunda böyle durumlar maalesef kaçınılmaz. Hani büyükten tecrübe edinmeye bile vaktiniz olmamış.

Artık düşüncesizlik de değil bu ad bulamadım

Gözünün önünde çocuğu kıvranıyor adam öküzce bakıyor kardeşim, sonra da diyor ki keşke seni mutlu edecek biriyle evlenseydin?? Buna ne cevap yazılır ki, ben de keşke sen insan olsaydın yazardım herhalde😶
Yazdım ben insan olan herkesle mutlu olurdum yazdım

Apandisit, bağırsak düğümlenmesi Allah korusun rabbim çocuğu.
Bu kadar acının içinde bağıran çocuğu hastaneye götürmek yerinde hala evdeki işe yaramayan minderle mi boğuşuyorsunuz?
Araba var yok bilemem ama en basiti taksi çağır çocuğu hastaneye götür.
Kıyamam meleğime ne kadar ağlamış oysa :KK43:
Kocan içinde geçmiş olsun.

Çoktan öküzlüğünün meyvesini vermiş.

Bir insanın kendi çocuğuna bile vicdanı yoksa ne denir ona bilemiyorum. Siz söylemeden kalk gidelim doktora ya da çocuğu alırım demesi lazımdı. Sokağa seslenseniz en az 1 kişi çıkıp yardım ederdi.
Salim kafayla konuşun bu davranışının sebebi neymiş

Bu adam bir anda öküz cinsine evrilmedi değil mi? Siz bu adamı koca diye seçip iki çocuğa baba yaptınız.

Apandisit olabilir çocuk. Benim aklıma ilk o geldi. Geciktirdikçe, ilaç dayadıkça hayatını riske atıyor olabilirsiniz.
Bnm aklıma da fmf geldi kızım atakları böyle geçiyor daha önce böyle hastalanmış mıydı birde covid olan çocuğa hiç ilaç vermiyolar komşumun iki çocuğu da pozitif çıktı geçen yaz hiç ilaç vermediler H HaklisinHocam

Apandisit, bağırsak düğümlenmesi Allah korusun rabbim çocuğu.
Bu kadar acının içinde bağıran çocuğu hastaneye götürmek yerinde hala evdeki işe yaramayan minderle mi boğuşuyorsunuz?
Araba var yok bilemem ama en basiti taksi çağır çocuğu hastaneye götür.
Kıyamam meleğime ne kadar ağlamış oysa :KK43:
Kocan içinde geçmiş olsun.

Çoktan öküzlüğünün meyvesini vermiş.

senden alıntı yaptım

KudrAlobar KudrAlobar seni de böyle çağırayım

yorum yapan çocuksuz arkadaşlar diye de genel bir hitap yazayım

sizler çocuk ağlamasına, kusmasına, istemem diye bağırmasına çok aşina olmadığınız için dehşete düştünüz

ama bunlar cidden çocuk büyütmenin bir parçası

kusarlar

ağlarlar biraz sonra hiçbir şey olmamış gibi güzel güzel uyurlar

sonra öğürerek kalkarlar

apar topar hastaneye götürdüğünde de kusmuş rahatlamış der eve gönderirler

çocuğu hastaneye gece bir kere götürdüm zira ateşi çok yükselmişti 40 civarı idi

ateşi yükselmiş dediler, ateş düşürücü verdiler, bak düştü dediler ve gönderdiler

şehrin en iyi özel hastanesi bu, yani yoğunluk vs değil

ne olmuş üşütmüş, bademcikleri biraz iltihap yapmış antibiyotiksiz bile geçti

kustuğunda vs ertesi gün de devam etti ise götürüyoruz doktora o da bir kere oldu

midesi üşümüş dedi ki evet kiraz mevsimi yeni gelmişti tabaktaki bitince bir daha istedi dolaptan yeni çıkanları da hapur hapur yedi

özellikle şu virüslü ortamda hadi hemen gidelim cidden çok bir şey katmıyor ateşi düşüyorsa en önemlisi de uyuyabiliyorsa evde uyutmak daha tercih ediliyor

konu sahibi bu nedenle umursamaz yaftasını hak etmiyor

şimdi mesela akşam hastaneye götürelim demiş ama eşi boş ver demiş sonra bakmış ki ille götürelim diyor götürmek için kalkmış

mesela eşim çok pimpiriklidir konu sahibini tanımam

eşim çocuğu hastaneye götürelim diye en ufak bir şeyde hadi der bizde dur bir bakalım diyen benimdir, belki konu sahibi ile eşinin ilişkisinde de o hastane işi bu şekilde yürür

eşim telefon etti "X in kolu kesildi, in aşağıya da hastaneye götürelim" dedi çocuk ağlaması vs gelmiyordu

ortada marketten gelenler vardı onları buzdolabına koydum üstümü değiştirdim indim, ben çok önemsiz bir şeyle karşılaşacağımı düşünüyordum

oğlum araba koltuğunda oturuyordu, ağlamıyordu, üstünde kan falan da yoktu

ben de arka koltuğa yanına oturdum, "annene göster" dedi eşim kolunu kaldırdı, koltuk altı boylu boyunca kesilmişti

hangi hastane dedi eşim, söyledim ve gittik, 6 dikiş atıldı

bunu niye yazdım bilmiyorum da yani bu durumda dahi eşimin abarttığı düşüncesinde idim hatta o anda arabaya binip neden gidiyoruz vs de der, darlardım da onu ama cidden kesik büyüktü

Bnm aklıma da fmf geldi kızım atakları böyle geçiyor daha önce böyle hastalanmış mıydı birde covid olan çocuğa hiç ilaç vermiyolar komşumun iki çocuğu da pozitif çıktı geçen yaz hiç ilaç vermediler H HaklisinHocam
Evet vermediler çok ateşlenirse ateş düşürücü verin dedi sadece

senden alıntı yaptım

KudrAlobar KudrAlobar seni de böyle çağırayım

yorum yapan çocuksuz arkadaşlar diye de genel bir hitap yazayım

sizler çocuk ağlamasına, kusmasına, istemem diye bağırmasına çok aşina olmadığınız için dehşete düştünüz

ama bunlar cidden çocuk büyütmenin bir parçası

kusarlar

ağlarlar biraz sonra hiçbir şey olmamış gibi güzel güzel uyurlar

sonra öğürerek kalkarlar

apar topar hastaneye götürdüğünde de kusmuş rahatlamış der eve gönderirler

çocuğu hastaneye gece bir kere götürdüm zira ateşi çok yükselmişti 40 civarı idi

ateşi yükselmiş dediler, ateş düşürücü verdiler, bak düştü dediler ve gönderdiler

şehrin en iyi özel hastanesi bu, yani yoğunluk vs değil

ne olmuş üşütmüş, bademcikleri biraz iltihap yapmış antibiyotiksiz bile geçti

kustuğunda vs ertesi gün de devam etti ise götürüyoruz doktora o da bir kere oldu

midesi üşümüş dedi ki evet kiraz mevsimi yeni gelmişti tabaktaki bitince bir daha istedi dolaptan yeni çıkanları da hapur hapur yedi

özellikle şu virüslü ortamda hadi hemen gidelim cidden çok bir şey katmıyor ateşi düşüyorsa en önemlisi de uyuyabiliyorsa evde uyutmak daha tercih ediliyor

konu sahibi bu nedenle umursamaz yaftasını hak etmiyor

şimdi mesela akşam hastaneye götürelim demiş ama eşi boş ver demiş sonra bakmış ki ille götürelim diyor götürmek için kalkmış

mesela eşim çok pimpiriklidir konu sahibini tanımam

eşim çocuğu hastaneye götürelim diye en ufak bir şeyde hadi der bizde dur bir bakalım diyen benimdir, belki konu sahibi ile eşinin ilişkisinde de o hastane işi bu şekilde yürür

eşim telefon etti "X in kolu kesildi, in aşağıya da hastaneye götürelim" dedi çocuk ağlaması vs gelmiyordu

ortada marketten gelenler vardı onları buzdolabına koydum üstümü değiştirdim indim, ben çok önemsiz bir şeyle karşılaşacağımı düşünüyordum

oğlum araba koltuğunda oturuyordu, ağlamıyordu, üstünde kan falan da yoktu

ben de arka koltuğa yanına oturdum, "annene göster" dedi eşim kolunu kaldırdı, koltuk altı boylu boyunca kesilmişti

hangi hastane dedi eşim, söyledim ve gittik, 6 dikiş atıldı

bunu niye yazdım bilmiyorum da yani bu durumda dahi eşimin abarttığı düşüncesinde idim hatta o anda arabaya binip neden gidiyoruz vs de der, darlardım da onu ama cidden kesik büyüktü
Hiç çocuk görmemiş insanlar değiliz ki şekerim. Çocuk bağırarak karın ağrısıyla uyanıyor, ateşi var, kusuyor. Benim aklıma ilk gelen şey apandisit olur, başka arkadaş fmf demiş mesela. Her ıh dediğinde her kustuğunda çocuğu doktora götürmekten farklı bir durum bu. Katılmıyorum sana bu konuda.

X