Bencillik değilde ne?

Öncesinde evet şu oldu çayını tazelememi istedi bende bebeği emziriyordum kendisinin almasını istedim sonra konuşmak istediğimde bir çay bile doldurmadığın adamla konuşma bir zahmet dedi saçma sapan tripler
böyle triplere benzer tripler zamanında yaşadım . misli misli olabilir.

sonradan değiştim . .
çok gaddarım şimdi . afedersin domuz gibi oldum.
hiç umurum değil .
yardım et bile demiyorum . ihtiyacım varsa da.

bazen de delirmiş gibi söyleniyorum .belli olmuyor. çünkü olacaklara ondan daha çok hazırım . gözüm dönüveriyor.

hiç eyvallahım yok bilir.. çünkü zamanında canım yanmış . canı yanmış kadın eskisi gibi olmuyor.

senden alıntı yaptım

@KudrAlobar seni de böyle çağırayım

yorum yapan çocuksuz arkadaşlar diye de genel bir hitap yazayım

sizler çocuk ağlamasına, kusmasına, istemem diye bağırmasına çok aşina olmadığınız için dehşete düştünüz

ama bunlar cidden çocuk büyütmenin bir parçası

kusarlar

ağlarlar biraz sonra hiçbir şey olmamış gibi güzel güzel uyurlar

sonra öğürerek kalkarlar

apar topar hastaneye götürdüğünde de kusmuş rahatlamış der eve gönderirler

çocuğu hastaneye gece bir kere götürdüm zira ateşi çok yükselmişti 40 civarı idi

ateşi yükselmiş dediler, ateş düşürücü verdiler, bak düştü dediler ve gönderdiler

şehrin en iyi özel hastanesi bu, yani yoğunluk vs değil

ne olmuş üşütmüş, bademcikleri biraz iltihap yapmış antibiyotiksiz bile geçti

kustuğunda vs ertesi gün de devam etti ise götürüyoruz doktora o da bir kere oldu

midesi üşümüş dedi ki evet kiraz mevsimi yeni gelmişti tabaktaki bitince bir daha istedi dolaptan yeni çıkanları da hapur hapur yedi

özellikle şu virüslü ortamda hadi hemen gidelim cidden çok bir şey katmıyor ateşi düşüyorsa en önemlisi de uyuyabiliyorsa evde uyutmak daha tercih ediliyor

konu sahibi bu nedenle umursamaz yaftasını hak etmiyor

şimdi mesela akşam hastaneye götürelim demiş ama eşi boş ver demiş sonra bakmış ki ille götürelim diyor götürmek için kalkmış

mesela eşim çok pimpiriklidir konu sahibini tanımam

eşim çocuğu hastaneye götürelim diye en ufak bir şeyde hadi der bizde dur bir bakalım diyen benimdir, belki konu sahibi ile eşinin ilişkisinde de o hastane işi bu şekilde yürür

eşim telefon etti "X in kolu kesildi, in aşağıya da hastaneye götürelim" dedi çocuk ağlaması vs gelmiyordu

ortada marketten gelenler vardı onları buzdolabına koydum üstümü değiştirdim indim, ben çok önemsiz bir şeyle karşılaşacağımı düşünüyordum

oğlum araba koltuğunda oturuyordu, ağlamıyordu, üstünde kan falan da yoktu

ben de arka koltuğa yanına oturdum, "annene göster" dedi eşim kolunu kaldırdı, koltuk altı boylu boyunca kesilmişti

hangi hastane dedi eşim, söyledim ve gittik, 6 dikiş atıldı

bunu niye yazdım bilmiyorum da yani bu durumda dahi eşimin abarttığı düşüncesinde idim hatta o anda arabaya binip neden gidiyoruz vs de der, darlardım da onu ama cidden kesik büyüktü

Sevgili damdan haklı olabilirsin çocuk büyütmedim bilemiyorum sizin ki kadar.
Ben normal de çok rahatımdır.
İnsan yanımda düşsün kafası patlasın korkmam yani, cesaretliyimdir.
Ben konu sahibinin yazış şeklinden çocuğu karnını tutup, kusuyor, ağlıyor dedi ya ondan şüphe ettim.
Aynısı benim kardeşimin başına geldi çünkü hastaneye gittiğinde apandisti çoktan patlamıştı.
Enfeksiyon kaptı vücudu kaç gün temizleyemediler.
Hala dikiş yeri kocamandır.
Ona dayanarak hastaneye gitmesi gerektiğini yazdım.

Belki de cidden çocuğun sıkıntısı varsa ?

Yani. Böyle bir adamdan cocuk yapsan herseyi tek basina yapmayi göze alman lazim. Seni sevmeyen, cocuklarini da sevmez. Davranislari bunu bas bas bagriyor resmen
İl sorum oydu zaten bencil adama neden iki çocuk cevap vermedi konu sahibi ..benim kocam çocuk hiç sevmezmis yani başkasının çocuğunu herkez x çocuk sevmez derdi..hep bu tereddütle 4 yıl çocuk yapmadım yine yapmazdım eşim yalvardı insan kendi çocuğunu sevmezmi severim dedi ..şimdi kızıma ben sesimi yükseltsem bana kızar biyeri ağrısa benden panik olur .. hayatta evlenecin adamı seçerken bir kere düşünüyorsan baba yaparkene bin kere düşünmek gerekiyor ..şimdi bu çocuklar büyüyecek ve bu bencil baba daha küçücük yaşlarında bir yerleri agrirken fosur fosur uyuyan adam ileride bu çocuklara tranva olarak geri dönecek ..

Tek barkod mu verdiler? Bize 5 tane veriyorlar da genelde. Barkodu atın diye söylemiyorum. Ama çocuk hastayken, ciddi bir hastalığı olabilecekken hala kocayla uğraşıyor olmanızı aklım almıyor benim, üzgünüm.
İki tane biri hasta kağıdına diğeri teste yapıştırıldı bir dahakine bolca isterim neyse hakikaten bunu size ispatlamak zorunda mıyım sizce sizin kadar çocuğumu düşünmüyor olabilir miyim gergindim ve atmam gerekiyordu aileme anlatsam yoktan yere canları sıkılacak hastalıktı kavgaydı uzaktalar imkanım olsa kalkar yanlarına giderdim zaten umarım kimse bunu yaşamaz ama küçücük mir ilçede korsan taksi dışında taksi bulunmayacak kadar küçük bir ilçede hasta çocukla kala kalmaz kimse ama dediğim gibi ben ambulansı polisi aramayı da göze almıştım ama çocuk kendini parçalayınca ben de geri atmak zorunda kaldım biraz sakinleşti çok şükür gittik sinirim geçti mi hayır

senden alıntı yaptım

sizler çocuk ağlamasına, kusmasına, istemem diye bağırmasına çok aşina olmadığınız için dehşete düştünüz

kusarlar

sonra öğürerek kalkarlar

çocuğu hastaneye gece bir kere götürdüm zira ateşi çok yükselmişti 40 civarı idi

ateşi yükselmiş dediler, ateş düşürücü verdiler, bak düştü dediler ve gönderdiler

kustuğunda vs ertesi gün de devam etti ise götürüyoruz doktora o da bir kere oldu

midesi üşümüş dedi ki evet kiraz mevsimi yeni gelmişti tabaktaki bitince bir daha istedi dolaptan yeni çıkanları da hapur hapur yedi

özellikle şu virüslü ortamda hadi hemen gidelim cidden çok bir şey katmıyor ateşi düşüyorsa en önemlisi de uyuyabiliyorsa evde uyutmak daha tercih ediliyor

şimdi mesela akşam hastaneye götürelim demiş ama eşi boş ver demiş sonra bakmış ki ille götürelim diyor götürmek için kalkmış

eşim çocuğu hastaneye götürelim diye en ufak bir şeyde hadi der bizde dur bir bakalım diyen benimdir, belki konu sahibi ile eşinin ilişkisinde de o hastane işi bu şekilde yürür

eşim telefon etti "X in kolu kesildi, in aşağıya da hastaneye götürelim" dedi çocuk ağlaması vs gelmiyordu

ortada marketten gelenler vardı onları buzdolabına koydum üstümü değiştirdim indim, ben çok önemsiz bir şeyle karşılaşacağımı düşünüyordum

ben de arka koltuğa yanına oturdum, "annene göster" dedi eşim kolunu kaldırdı, koltuk altı boylu boyunca kesilmişti

bunu niye yazdım bilmiyorum da yani bu durumda dahi eşimin abarttığı düşüncesinde idim hatta o anda arabaya binip neden gidiyoruz vs de der, darlardım da onu ama cidden kesik büyüktü
Aynen katılıyorum canım sana bende böyleyim abartmaktan nefret ediyorum.
Geçen çocuk ateşli ara ara ateşleniyor küçük oğlum 22 aylık götürmedim bir yıldır hastaneye bu sefer boğazı tek tarafı şişmiş e hadi gidelim dedim eşim şizofreni seviyesinde neredeyse takıntılı çocukların hastalığı konusunda ben evde sirke limon doğal birşeyler ayarlayıp düşürüyorum ateşi 3 günde de iyileşir normalde şişlikten bende korktum çocuk Hastanesi'ne gittik doktor kapıda görür görmez "ah gelmiş bir sarışın daha ne çektim ben bunlardan dedi bunlar boğazları kötü oluyor hep bide alerjik oluyorlar sarışın olunca bunlar böyle olunca x y Z ilaçlarını içecek " diye o meşhur 3 ilacı söyledi muayene bile etmedi daha sonra üstün körü muayene etti o söylediği ilaçları yazdı geçti ne bir tahlil ne başka bişey girdik çıktık toplasan 20 dakika e noldu şimdi dedim ben şok oldum çünkü 😅

Merhametsiz bir eşiniz var üzgünüm,insan çocuğu hastayken böyle gamsız olamaz.Sizin çabanızla düzeleceğini sanmıyorum.
Geçmiş olsun kızınıza.

Merhaba hanımlar. Çok gerginim çok şu an kızım hasta uyuyor yanımda oğlumda diğer yanımda uyuyor ben de sinirden ölüyorum resmen. Dün geceden şu ana kadar neler oldu kısaca anlatmak istiyorum size.
Kızım saat 9 gibi uyudu herhangi bir şeyi yok saat 12 gibi oğlumu emzirirken uyandı bağıra çağıra ağlıyor karnım ağrıyor, kusucam die bağırıyor ben oturma odasından koşa koşa çocuk kucağımda odaya gittim eşim olacak insanda kapıda durmuş bakıyor çocuğa hiç bir şey yapmadan, çocuğu kaldırıp lavaboya götürmek gibi herhangi bir girişimi yok kız yatakta kıvarnıyor resmen neyse nie seyrediyorsunuz oğlanı uzattım tut die tutmuyom ne yapıcan dedi döndü yatak odasına gitti kızımın elinden tutup lavaboya götürdüm o kusarken oğlumu yatağa bıraktım ister bak ister bakma dedim döndüm kızımın yanına gittim neyse sakinleşti biraz oturma odasına getirdim yatırdım üzerini örttüm sırtını karnını sıvazlamaya başladım beyfendi oğlanı getirip yanımıza bırakıp yatmaya gitti neyse ya sabr dedim oğlanın eline oyuncak verdim kızıma birkaç lokma birşeyler yedirip ilaç içirdim uyudu oğlanı da uyuttum bende yanında uyudum gece saat 4 gibi gene uyandı ateşi karın ağrısı burun akıntısı kusması var yani korona olma olasılığı yüksek yine kustu ateşini düşürmek için yine ilaç içirdim o sırada oğlan uyandı onu emzirmek için odasına gittim kızım ağlamaya başladı kendi kendime dedim şimdi kalkıp bakar zaten kalkmadı kapısına vurdum kalktı kızla ilgilen çocuğu emziriyprum ben dedim kızın yanına gitti bir dakika durmadan tuttu elinden yanıma getirdi annen burda yanında otur dio oğlanı uyuttum gittim beyfendiyi çağırdım tekrar kalk acile gidelim korona olmuş olabilir ilaç verirler dedim ne koronası saçmalama ilaç ver uyur büyütme dedi çok sinirlendim ağzıma geleni saydım senden yardım bekleyenden kabahat ben görürürüm dedim ama kızım da kendini yerlere atıyor gitmem die çok korkuyor hastaneden zaten ateşi var havale filan geçirir die korkuyorum da bir yandan bunun bağrışmalarına oğlanda uyandı oğlanı aldım beyzadenin yatağına bıraktım bak çocuğa dedim gitmedik daha doğrusu gidemedik ateşi düşmüştü uyukluyordu zaten yatırdım uyudu. Sabah giderim artık die bende uyudum sabah 8.30 gibi uyandı yine bağır çağır kusucam die çıkardı yatağına yatırdım sen uzan ben sana kahvaltı hazırlıycam dedim kahvaltı hazırlarken beyfendi de uyandı oturdu kahvaltı yapmaya başladı ben hala geceden sinirliyim zaten oğlan ağlamaya başladı patates kızartıyorum dedim ki çocuğa bak ağlıyor, bakmadı beyfendi işine bak, konuşma dio bana elimde tabak vardı gözüm döndü elimdeki tabağı kafasına fırlatmamak için zor tuttum kendimi ama tezgaha fırlattım tabağı kırıldı tabi döndüm oğlanı aldım kucağımda bebekle kızımın kahvaltısını hazırladım yatağına götürdüm yediriyorum geldi beyfendi kıza canım nasılsın iyi misin neren ağrıyo dio sanki sabaha kadar çocuklar umrumda olmayan de değilmiş gibi dişimi sıktım sustum ya sabr dedim arabanın anahtarını bırak hastaneye gidicem dedim bırakmadı tabi bir sürü mesaj attım ilgisizliği sevgisizliği için bana attığı mesaj şu keşke seni mutlu edecek biriyle evlenseydin 5 yıllık evliyiz. Çok şükür şimdi iyi kızım ateşi düştü karın ağrısı geçti ilaçların etkisi geçince de böyle kalır inşallah
Neden boşamıyorsun bunu. Çocuklara babalık yaptığı bile yok. Babayı geç yabancı biri olsa hasta çocuk için endişelenirdi. çocuk iyileştikten sonra yalandan sormazdı 😣 her işin üstesinden tek başına geliyorsun belli ki. Çocuklarına tek başına bakıyorsun bu adam ne işe yarıyor. Fazlalık resmen işe yaramadığı gibi yanında sinirini bozuyor.

İki tane biri hasta kağıdına diğeri teste yapıştırıldı bir dahakine bolca isterim neyse hakikaten bunu size ispatlamak zorunda mıyım sizce sizin kadar çocuğumu düşünmüyor olabilir miyim gergindim ve atmam gerekiyordu aileme anlatsam yoktan yere canları sıkılacak hastalıktı kavgaydı uzaktalar imkanım olsa kalkar yanlarına giderdim zaten umarım kimse bunu yaşamaz ama küçücük mir ilçede korsan taksi dışında taksi bulunmayacak kadar küçük bir ilçede hasta çocukla kala kalmaz kimse ama dediğim gibi ben ambulansı polisi aramayı da göze almıştım ama çocuk kendini parçalayınca ben de geri atmak zorunda kaldım biraz sakinleşti çok şükür gittik sinirim geçti mi hayır
ya aklıma geldi siz yazınca
evvelki yaz çocukları babaannede uyuttuk . biz gece olta ile balığa gittik.
saat 22.00 den gece 02.00 oldu . dönelim diyorum . dönmüyor. bi dakka. tamam. şu yem bitsin . bu yem düşşün.
tövbeee
üşüdüm . rüzgar çıkmış . adam yapıştı kaldı .
döndüm yürüdüm . gece karanlık. kayalıklara gitmişiz balığa.
155 i arıyorum dedim . aldım telefonu. toplandı geldi .
ararım da bilir . 17 yıllık evlilikte beni delirtti artık . ne yapacağım belli değil sayesinde.

Hayır kahvaltıyı kızıma hazırladım o da kahvaltılıkları alıp oturdu masaya

Midesi bulanan, kusan cocuga patates kizartmasimi yediriyorsun? Konuyu nerden tutsam elimde kaliyor. Burda adama sövülebilir fakat onun ile evlenmeyi seçen, 2 cocuk babasini yapanda sizsiniz.

Bu konuda en fazla çay çekirdek konusu kusura bakma. Hani arkadaslarin ile bir araya geldiginde bir iki sövüp yine ayni seye devam etme konusu. Yani adam hiç kizina baktimi? Bezini degistirdimi? Yemegini verdimi? Hastalandiginda baktimi?

Hiçbirini yapmadi degilmi? Peki simdi beklemek niye? Niye ilk cocuguna babalik yapmayan adama 2inci cocuk? Ondan sonra adi kader olsun. Yaa kader.

Yok vallahi değilim.
Bir babanın bu kadar umursamaz olması , olabilmesi şok etkisi yarattı...
oluyor işte. her erkek babamız gibi olmuyor .
kocanın tutumunu görünce şok :duduk: :duduk: oluyorsun .

çeşit çeşit insan var işte.
öncesinde bu yüzünü bilmezsin .
göstermez . evlenince gösterir yüzünü. tapuyu aldım, der nasılsa.:duduk:

senden alıntı yaptım

kusarlar

sonra öğürerek kalkarlar

Bu telaşlanıp, telaşlanmama durumu biraz da tecrübeyle ilgili oluyor. Oğlum bir gün sabah uyandı karnım çok ağrıyor dedi biraz kustu, yüzü bembeyaz, halsiz. Koştuk hastaneye. Doktor muayene etti ishal olacak büyük ihtimal dedi, ilaç verdi. Biraz çubuk kraker, ayran içti öğlen hiçbirşeyi kalmadı. Aradan aylar geçti yine aynı oldu, dur bakalım öğlene geçerse gitmeyelim dedim ve geçti. Sonradan anladım ki oğlum aç karnına su içince böyle oluyor, öğlene geçiyor. Ondan sonra böyle olunca bir süre beklemeye başladım. Yani ilk kez bu kadar ağır oluyor ise kalkıp hastaneye gitmek gerek bence

oluyor işte. her erkek babamız gibi olmuyor .
kocanın tutumunu görünce şok :duduk: :duduk: oluyorsun .

çeşit çeşit insan var işte.
öncesinde bu yüzünü bilmezsin .
göstermez . evlenince gösterir yüzünü. tapuyu aldım, der nasılsa.:duduk:
Ya tabi olmaz da. Merhamet yok bu adamda.
Tapuyu iptal ederiz o zaman :)
Katolik nikahı yapmadık ya. :KK14:

Biliyorum yedirilmez ama başka birşey yemek istemedi patates kızartması istedi yeterki midesine bir şeyler girsin die yapıverdim bende gece yediği şey yemek değil bir iki lokma ekmek kusan çocuk oturup bir tabak yemek yemez

Niyese artik konu bana iyicene fake gelmeye basladi. Yani 3-4 defa kusan bir cocuk birak patates kizartmayi, yemek bile istemez. Hastanede neyin röntgeni çekildi? Yani ayagi kirik degil bisey degil. Migde ile ilgili seyler röntgen ile bakilmaz. Konu basinda hiç gitmediniz, sonra bir sayfa sonra "gittik geldik hastaneye" felan diye kivirdin.

Bir adamin kendi cocuguna bu kadar az merhamet etmesi zaten tuhaf. Bilmiyorum konuda baya bosluklar var.

X