Beni hiç öyle sevmemiş meğerse....

Sevmezse sevmesin dünyada ki tek insan değil ya. Sen de alışkanlık ve biraz da Hırs var seni sevmediği için bırak gitsin kimi sevecekse sevsin. Bir kere dünyaya geliyoruz onu da değmeyecek insanlar için heba etme.

Şimdi bir karar verelim siz onu mu istiyorsunuz yoksa bir erkek tarafından tutkuyla sevilmek mi? Birisi olmadan diğeri olmaz tercih

Bu tip bağımlılıkta kafada bir hayal vardır, karşıdaki de öküzdür, öküzden prens yapılmaya çalışılır olmaz tabi.

Unutmayın ki yaşam kısa... onu her beklediğinizde sizi aslında çok sevecek prensleri de görmüyorsunuz, hatta itiyorsunuz. Kayınvalidenin size zorla itelediği 50 yıllık gümüşlük gibi salonun tam ortasında yer kaplıyor, hiç bir yere uymuyor.

Zaten o da sizi sevmediği söylemiş, hisleriniz karşılıklı. Benim önerilerim:
1) Karşılıklı anlaşıp bir süre ara verelim bakalım özleyecek miyiz diyin. Bitişi için bir tarih belirleyin, 1 hafta gibi. O bir hafta sonunda telefonla görüşülmesinde anlaşın.
2) Bu bir haftada sosyal medyaları karşılıklı sessize alın, sosyal medya perhizine girin.
3) İnternetten film indirip (herhalde romantik film falan olmayacak) bir arkadaşınızla izleyin, parkta dolaşın, ailenizle vakit geçirin, meditasyon yapın. Her gün kendinize özel bir meşgaleniz olsun.
4) Her gün sonunda hislerinizi bir deftere çiziktirin. Bir cümle yeter.
5) Bir hafta sonunda duygularınızı bir kağıda yazın. (Söz yetmez, yazılacak) Rahatlama hissi mi oldu, sıkıldınız mı, ilk günler nasıldınız şimdi nasılsınız gibi. Yakın arkadaşınıza genel olarak bahsedin, yorumunu alın.

Son olarak telefonla görüşün, bakalım o neler hissetmiş? İki taraf uzun zamandır kayıp olan aşkı yeniden mi bulmuş yoksa rahatlamış mı?

Günlük stresle çok yıpranan ama temeli sağlam ilişkilerde birincisi olurken, sevginin olmadığı ilişkilerde ikincisi olur. Her iki olasılık da mümkün.

Zaten o noktada kararınızı vermiş de olacaksınız, bize devam edeyim mi diye sormanıza gerek kalmayacak.

Offc ya adam resmen sevmiyorum demis. Bir ayrilalim demedigi kalmis. Ayrilmak secenegi varken adami kendime nasil baglarim dusuncesi nasil bir kafa yapisi anlamadim.

İki yıldır konuşuyoruz. Ama ilk önceki gibi değil o buz gibi. Yabancı gibi. Ne sevgi ne aşk hiçbir şey yok tutku yok.

Ben ise çok bağlandım ama sanırım duygusal bağımlılıktan öte gitmiyor çünkü ona ne güveniyorum ne de iyiliğini istiyorum. Seven insan güvenir ama ben zerre güven duymuyorum. Hatta çok oluyor resmen nefret ediyorum, bana o duygusallığı yaşatmadığı için. Zaten rıhsal sıkıntım var sanırım ondan duygusal bağımlılık oldu. Onu sevip sevmediğimi açıkcası bilmiyorum. Onunla konuşmaya çalıştım bu konuyu hiç sevgi duygu yok ben çok eksiklik hissediyorum bu ilişkiyi başkası olsa çoktan bitirirdi ama ben hep savaştım dedim. Sen her şeyi hep benden bekledin birlikteliğimiz boyunca dedim. Meğer beyefendi güya beni yüreğinin o yerine koymaya çalışmışmış da zorla da olmuyormuşmuş da. Resmen duygusuz duygusuz ilişki sürdürdüğünü itiraf etti. Neymiş zor severkmiş. Kendisi koş burcu. Sordum neden o zaman başta sever gibi yapıp içimdeki devi uyandırdın bana haksızlık etmiyor musun bu şekil dedim haklısın ama ne yapayım uğraştım işte zorla olmuyor dedi (külahıma anlat hiç uğraştığını düşünmüyorum. Uğraşan bir adam başka kadınlarla buluşup chatten yazışmaz).

Benim sorum şu bu adamı nasıl kendime bağlayabilirim? Beni nasıl yüreğinin o yerine koymasını sağlayabilirim. Uzak mesafe ilişkisi ve bazen o bazen ben gelip o şekil görüşüyoruz.
Biz kadınları hep böyleyiz severiz ve deli gibi bağlanırız. Ben de çok mücadele ettim senin gibi zamanında. Çok sevdimm çok aşık oldum ilk aşık olduğum insandı sonra soğuk davranmaya başladı yazmamaya başladı ama ilişki devam ediyor tabi. Senin benim yaptığım hatayı yapmaman için anlatıyorum . O aramadıkça yazmadıkça yazdım çünkü içim acıyordu canım acıyordu nefes alamıyordum. Aylarca böyle sürdü ve bitirdi. Sonra başka biriyle konuştuğunu öğrendim. Demem o ki son hep aynı o yüzden o sonu sen yaz noktayı sen koy. Çünkü elbet bitecek

2 senedir olmuyorsa bu saatten sonra da olmaz. Zaten uzak mesafeymiş iliskisiymiş bu adamin iki senedir sadece sizinle konusmadigini dusunuyorum. Asıl aşık oldugu kadin karşisina cikinca sizinle tamamen bitirecek. Kenarda bekletiliyorsunuz.

İki yıldır konuşuyoruz. Ama ilk önceki gibi değil o buz gibi. Yabancı gibi. Ne sevgi ne aşk hiçbir şey yok tutku yok.

Ben ise çok bağlandım ama sanırım duygusal bağımlılıktan öte gitmiyor çünkü ona ne güveniyorum ne de iyiliğini istiyorum. Seven insan güvenir ama ben zerre güven duymuyorum. Hatta çok oluyor resmen nefret ediyorum, bana o duygusallığı yaşatmadığı için. Zaten rıhsal sıkıntım var sanırım ondan duygusal bağımlılık oldu. Onu sevip sevmediğimi açıkcası bilmiyorum. Onunla konuşmaya çalıştım bu konuyu hiç sevgi duygu yok ben çok eksiklik hissediyorum bu ilişkiyi başkası olsa çoktan bitirirdi ama ben hep savaştım dedim. Sen her şeyi hep benden bekledin birlikteliğimiz boyunca dedim. Meğer beyefendi güya beni yüreğinin o yerine koymaya çalışmışmış da zorla da olmuyormuşmuş da. Resmen duygusuz duygusuz ilişki sürdürdüğünü itiraf etti. Neymiş zor severkmiş. Kendisi koş burcu. Sordum neden o zaman başta sever gibi yapıp içimdeki devi uyandırdın bana haksızlık etmiyor musun bu şekil dedim haklısın ama ne yapayım uğraştım işte zorla olmuyor dedi (külahıma anlat hiç uğraştığını düşünmüyorum. Uğraşan bir adam başka kadınlarla buluşup chatten yazışmaz).

Benim sorum şu bu adamı nasıl kendime bağlayabilirim? Beni nasıl yüreğinin o yerine koymasını sağlayabilirim. Uzak mesafe ilişkisi ve bazen o bazen ben gelip o şekil görüşüyoruz.

Lütfen böyle bir adamı kendinize bağlamaya çalışarak vakit kaybetmeyin. Adam çöp değersiz.

Siz egolarınızla hareket ediyorsunuz ama egonuz beslense de mutlu olamayacaksiniz

Zorla güzellik olmaz önce bunu bi kavrayın sonra da psikolojik destek alın.Sevmediğiniz hatta nefret ettiğiniz adamı kendinize neden bağlamak istiyorsunuz?? Düşüncelerinizi hiç sağlıklı bulmadım

Ça ba la ma

Hic 36 yasinda bir kadina yakistiramadim bu yazdiklarini. Birini kendine baglamakta neymis. Kendine azda olsa biraz saygin olsun.

X