benim gibi dişlerinden çeken var mı???

Niamh

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2015
22
31
24
Arkadaşlar merhaba. Ben 21 yaşındayım. Ortaokuldan beri sabah akşam dişlerimi fırçalarım, çalkalarım. Fakat sanıyorum ki genetik dişlerim çok sağlıksız. Bu durum ortaokuldan beri var. Zamanında yaklaşık 6 ay da bu işlerle uğraştım ve o zamandan beri bende dişçi fobisi oluştu. Bir daha dişçiye gidemedim. Şimdi ise gitmek zorundayım çünkü dişimin biri kırıldı ve daha fazla dayanamayacağım sanırım. Dişçi korkunuzu nasıl yendiniz? Hem korkuyorum hem de açıkçası uzun zamandır dişçiye gitmediğim için utanıyorum. Ama sonuçta diş hekiminin görevi bu değil mi ?
Bana iyi bir diş hastanesi önerebilir misiniz ayrıca doktorların anlayışlı olduğu bir yer? :KK43::cry:

Arkadaşlar merhaba. Ben 21 yaşındayım. Ortaokuldan beri sabah akşam dişlerimi fırçalarım, çalkalarım. Fakat sanıyorum ki genetik dişlerim çok sağlıksız. Bu durum ortaokuldan beri var. Zamanında yaklaşık 6 ay da bu işlerle uğraştım ve o zamandan beri bende dişçi fobisi oluştu. Bir daha dişçiye gidemedim. Şimdi ise gitmek zorundayım çünkü dişimin biri kırıldı ve daha fazla dayanamayacağım sanırım. Dişçi korkunuzu nasıl yendiniz? Hem korkuyorum hem de açıkçası uzun zamandır dişçiye gitmediğim için utanıyorum. Ama sonuçta diş hekiminin görevi bu değil mi ?
Bana iyi bir diş hastanesi önerebilir misiniz ayrıca doktorların anlayışlı olduğu bir yer? :KK43::cry:
Dis doktorundan korkardim ama iyi bir doktora denk geldim kalmadi korku falan. O cekecegin aciya katlanmaktansa git doktora kurtul.

Geçmiş olsun. Dişçi korkusu az çok herkes de var. Benim de gitmem lazım. Çenem savaş alanı gibi. Geçirdiğim başka hastalıklar yüzünden başım dönüyor. Herkesin içinde başımın dönmeye başlaması çok rahatsız edici bişey. Tedavi sırasında tetikleniyor. O yüzden dişçi fobisi oluştu bende de.
Faturadan da korkun. 😂 diş tedavisi fiyatları çok artmış.

14 yıldır cekiyorum
Ilk ozelde dolgu yaptirdim memnundum
2 dolgu olan disi kaplattim 10 yildir benimle
Su an 3 disim cekili
1 kaplama yapildi 4 disimle beraber
Keske cekilene kadar bekleyecegime onu da kaplatsaydim
Diger 2 disimde hamilelik sirasinda oldu bende çektirdim
Daha 2 tane var onlar da gidici

2-3 gecedir çektiğim acının haddi hesabı yok yüzüm davul gibi şişti. Kücüklükten beri travma oldu bana bu fobi. 3 senedir gidemedim ama bu son acı beni kötü yaptı. Şimdi antibiyotik tedavisi görüyorum bitince direkt gideceğim kaçarı yok.

Diş aksatmaya gelmez.

istanbul anadolu yakasında memnun kaldığınız diş hekimi/hastanesi var mı arkadaşlar?

Ee dis doktoruna rutin 6 ayda kontrole gideceksinki disinde curukler birikmesin bakimini yaptir. 6 ayda bir dis temizligi sart. Sadece fircalamak yetersiz olabilir bazen. Senin durumunun genetikle ilgisi yok, baya baya ihmal etmissin.. yillardir doktora gitmemek ne demek? Imkanin olmaz ok anlarimda, maddi imkanin var ve gitmediysen🤮

Hayatım dişçi koltuklarında geçti desem yalan olmaz 😂 zirkonyum kaplama yaptırırken bile korkusuz gittim, tel tedavisi gördüm öncesinde, kanal, dolgu, çekim her yoldan geçtim. Hiç birinde dayanılmayacak ağrı yoktu. Zaten uyuşturuyorlar, psikolojik kısmını kafanda bitirirsen gayet rahat geçiyor tedaviler

Benim de aşırı fobim vardı o kadar erteledim ki... Ama bebek düşünmeye başlayınca gitmek zorunda kaldım çünkü gebelikte büyük sorunlar çıkarabiliyormuş. Ve maalesef bu kadar erteleme neticesinde 2 dişimi kaybettim çekildi kanal işe yaramadı.

Kanal, dolgu kaplama diş çekimi ve implant yaptırdım. Yani hepsini denedim ve en kötüsü diş çekimi. Lütfen o aşamaya gelmeden önce gidin doktora. İmplant çok kolay oldu hiç sorun yaşamadım çok şükür çok korkuyordum. Her dişçi koltuğuna oturduğumda ağlıyordum şaka gibi doktor dalga geçiyordu benimle. Şimdi iyi ki hepsini hallettim diyorum. Hatta bütün diş işlemlerin bittikten 2 ay sonra hamile kaldım mucize gibi 😂

Bende disciden cikamiyorum 😟 kontrollere duzenli gidiyorum normalde her gittiginde mutlaka birsey cikiyor. Hamileyim kac aydir gitmedim bir kac gundur disim hassas arada agriyor 😔 of off 😟

Şu 2021in başından beri dişetimden 2 ameliyat geçirdim, bir cekimim,bir kanal tedavim 6 da dolgum oldu.
Şimdi şeffaf aparey ile şekilli olsun istiyorum ama doktorum dişetim kaymaya/geri cekilmeye meyilli oldugu için inci gibi dişlerim olsa bile beş seneye yine kayacağını söyledi :KK43:
Yani hepimizin problemi dişler,ben de genetik olarak kötüyüm çünkü annemin de dişleri düştü falan zamaninda
Tek mutluluk kaynağım disciden korkmuyorum hiç . Zaten yüz bin tane uyuşturucu vuruyorlar,acımıyor ki

Daha sabah dolgum kırıldı üstelik ön dişim inanılmaz çirkin görüntü var.bu gün sabah giderim.korkum yok ama sürekli kırılıyor yoruldum.

6 ay öncesine kadar ben de sizin gibiydim.Çünkü çocukken bir dişhekimi dişimi tam uyuşturmadan çekmişti ve canım çok acımıştı. Bu yıl özellikle 20 lik dişlerim dayanılmaz bir şekilde acıyınca eşimin zoru ile gittim. Diş hekimine benim fobim olduğunu anlattım. Çok anlayışlı davrandı. Uyuşturucu iğne yaptıktan sonra hep canımın acıyıp acımadığını sorarak ilerledik. Hiç bir problem yaşamadan tüm diş sorunlarımı hallettim. Önemli olan tedaviye olmaya karar vermek. Bir şekilde gerisi tamamlanıyor.

Ya anadolu yakasini bilmiyorum ama avrupa yakasinda tavsiye ederim.
Dr. Özge Özdal
Ben de cok korkuyordum , eli cok hafif. Baska dr a da gittim .Memnun kalmadiklarim var. Dr da cok önemli bu korkuyu yenmede.

Benim de aşırı fobim vardı o kadar erteledim ki... Ama bebek düşünmeye başlayınca gitmek zorunda kaldım çünkü gebelikte büyük sorunlar çıkarabiliyormuş. Ve maalesef bu kadar erteleme neticesinde 2 dişimi kaybettim çekildi kanal işe yaramadı.

Kanal, dolgu kaplama diş çekimi ve implant yaptırdım. Yani hepsini denedim ve en kötüsü diş çekimi. Lütfen o aşamaya gelmeden önce gidin doktora. İmplant çok kolay oldu hiç sorun yaşamadım çok şükür çok korkuyordum. Her dişçi koltuğuna oturduğumda ağlıyordum şaka gibi doktor dalga geçiyordu benimle. Şimdi iyi ki hepsini hallettim diyorum. Hatta bütün diş işlemlerin bittikten 2 ay sonra hamile kaldım mucize gibi 😂
İmplantta geçici diş takılıyor mu dişsiz mi gezdiniz?

X