Benim gibi hamileyim sananlara :(

Pembe_stiletto

Üye
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2016
255
88
Başlığım ne kadar karamsar öyle değil mi kızlar :KK43:
Bu konuyu açma sebebim kendim gibi onlarca insan var hep umut eden, sonunda da hüsrana uğrayan... : (
8 aydır bebek bekliyoruz. Çok detaylara girmek istemiyorum. Şunu söyleyebilirim, eşimde de bende de bir sağlık sorunu çıkmadı şimdilik çok şükür fakat neden olmadığını bir türlü aklım almıyor. Allah bilir diyecek birşey de yok aslında. Yumurtlama takibi de yapıldı doktorda, yumurtluyorum ve yumurtam da çatlıyordu. 8 aydır, telefondaki uygulamalarda olan adet takvimine göre ilişki yaşıyorduk daha çok. Bilirsiniz klasik olarak hesaplayan cinslerden. Sizlere tavsiyem o da olsun bir köşede ama benim bu ay ilk defa kullandığım ovulasyon testi yöntemini denemeyenlere denemelerini tavsiye ediyorum. Hatta içerisinde erken gebelik testi de vardı, onu da yaptım negatifti ki doğru sonuç vermiş, bugün adet oldum :KK43: İki kere şaşan adet düzenim dışında (biri zaten Progestan sonrası gecikti ) 28 günde bir adet olurum. Bu ay 4 gün gecikince acaba mı dedim. He bu arada ovulasyon testimi 10.gün yapmaya başladım. Tam 17.gün yumurtladım. Uygulamadaki takvime göre 15.gün sonrası ilişki yaşamıyordum. Zaten yumurtlama takvimim geçti diye ama bu ay anladım ki geç yumurtladım. Yani sakın demeyin, benim adetim düzenli, dolayısıyla yumurtlamam da düzenli olacak diye. Bu arada geç yumurtlayınca adet de geç olacak diye okumuştum. İnanmak istemiyordum adetim geçtiğinde ama öyleymiş. Eğer geç yumurtladıysanız üzerinden 14 gün geçince adet olursunuz diye okumuştum. Benimde adetim tam 14 günü tamamlayınca oldu. Yani 4 gün adetim gecikti. Bilmiyorum karışık mı anlattım ama şuan ki psikolojimi bebek sahibi olmak isteyen anne adayları çok çok iyi anlar. Sabah uyanır uyanmaz hayal kırıklığı ve ağlama krizleri,eşini de üzme vs.:KK43:ama bu halimle bile ilk aklıma gelen yine benimle aynı duyguları paylaşan sizler oldunuz. Allahım kimsenin kucağını bebeksiz bırakmasın. Kimseyi evlat hasretiyle sınamasın inşallah. Umarım bu yazdıklarımın bir faydası olur sizlere. Ben çok aradım ve bulamadım. Geç yumurtlayınca gerçekten de geç mi adet olunuyor vs. diye yaşayan kişilerden duymak istemiştim. Sonuç olarak bunu da tecrübe etmiş oldum. Hayırlısı.

Son düzenleme:
Insallah en kisa zamanda bebeğinizi kucaginiza alırsınız. Çok ona odaklanmayin ama bir sorununuz yokmuş cağın problemi bu insanlarda sorun yok bebek olmuyor stresten sanırım. Bir arkadasimin 1 yıl sebepsiz olmadi bebegi doktorları çocuk düşünerek yaşamayın her dk diye azalıyordu bunları. Biraz kafanızdan uzaklaştırin. Sorununuz yokmuş olur inşallah.

Insallah en kisa zamanda bebeğinizi kucaginiza alırsınız. Çok ona odaklanmayin ama bir sorununuz yokmuş cağın problemi bu insanlarda sorun yok bebek olmuyor stresten sanırım. Bir arkadasimin 1 yıl sebepsiz olmadi bebegi doktorları çocuk düşünerek yaşamayın her dk diye azalıyordu bunları. Biraz kafanızdan uzaklaştırin. Sorununuz yokmuş olur inşallah.
Çok sağolun. Allah razı olsun. Odaklanmıycam diyorum ama her olmadığında korkularım artıyor ve kafamdan söküp atamıyorum :KK43:

benimde adetim 4-5 gun oynar hep bazen 4 gun once oluyordum bazen 4 gun sonra veya 2 gun :) yani boyle karısık ne ovulasyon ne takvim bosverdim adet biter bitmez zaten iliskiye baslanıyor iki uc gunde bi.. bir baktım hamileymisim cok sasırdım bende erken yumurtlama olmus hatta yani biraz akısına bırakmak lazım yaklasık agustostan beri duzenli olmasada deniyorduk aralık ayında duzene koyıyım bu iliskiyi dedim ama olmuyor neticede makine degiliz canınız istiyorsa yasanıyor istemiyorsa bebek icin ilsikiye girmemek lazım ocak ayında tutmus bence sizde bebek icin iliskiye girmeyin vucut bunu baskı gibi algılıyor sanırım ve istediginizi vermiyor

benimde adetim 4-5 gun oynar hep bazen 4 gun once oluyordum bazen 4 gun sonra veya 2 gun :) yani boyle karısık ne ovulasyon ne takvim bosverdim adet biter bitmez zaten iliskiye baslanıyor iki uc gunde bi.. bir baktım hamileymisim cok sasırdım bende erken yumurtlama olmus hatta yani biraz akısına bırakmak lazım yaklasık agustostan beri duzenli olmasada deniyorduk aralık ayında duzene koyıyım bu iliskiyi dedim ama olmuyor neticede makine degiliz canınız istiyorsa yasanıyor istemiyorsa bebek icin ilsikiye girmemek lazım ocak ayında tutmus bence sizde bebek icin iliskiye girmeyin vucut bunu baskı gibi algılıyor sanırım ve istediginizi vermiyor
Oy maşallah hamilesiniz... Allah analı babalı büyütsün inşallah. Aslında çok doğru söylüyorsunuz. Makine gibi olduk eşimde ben de. Bunu her ay yaşamak yorucu geliyor yani dediğiniz gibi içinden gelmiyor insanın bu şekilde.
Şu kafamı bi rahat bıraksam :)

Oy maşallah hamilesiniz... Allah analı babalı büyütsün inşallah. Aslında çok doğru söylüyorsunuz. Makine gibi olduk eşimde ben de. Bunu her ay yaşamak yorucu geliyor yani dediğiniz gibi içinden gelmiyor insanın bu şekilde.
Şu kafamı bi rahat bıraksam :)
amin sizede nasip olsun insallah..
ben kafamı rahat bıraktıgımda hamile kaldım zaten hatta of olmazsa olmaz napıyım diyordum hani cocugu olmayanlar mutsuzmu Allah vermiyorsa vermez saglıgımız olsun yeterki dedim inanın o aydan sonra kaldım zaten

amin sizede nasip olsun insallah..
ben kafamı rahat bıraktıgımda hamile kaldım zaten hatta of olmazsa olmaz napıyım diyordum hani cocugu olmayanlar mutsuzmu Allah vermiyorsa vermez saglıgımız olsun yeterki dedim inanın o aydan sonra kaldım zaten
İnanıyorum doğru bu. Bunu o kadar çok kişiden duydum ki. Şu düşünce tarzını değiştirebilen kişilere hayranım. :) Darısı başıma inşallah. Olumlu düşünce ile başarıcam inşallah.

İnanıyorum doğru bu. Bunu o kadar çok kişiden duydum ki. Şu düşünce tarzını değiştirebilen kişilere hayranım. :) Darısı başıma inşallah. Olumlu düşünce ile başarıcam inşallah.
olur olur basarırsınız:) benim hormonlarla alakalı sıkıntım da vardı ustelik cok umitsizdim olmaz falan diyordum herseyin bir zamanı var bence o an gelince oluyor siz yeterki kendinizi kasmayın hayatınızın tadını cıkarın bebek de size aniden surpriz yapıcaktır:)

Canım benim nasıl hissettiğini anlayabiliyorum seni bizde 1 seneden beri deniyoruz hatta 1.5 seneden beri robot gibi olduk resmen ilk 6ci ayda hamile kalmıştım bende ama maalesef kimyasallikla sonuçlandı rabbim kimseye yatırmasın onu çok kötü birşey şuan şuan allaha şükür yine hamileyim ve tek sana verebil cem tavsiye takma kafana bu ay olcakndiyede kendini şartlandırma kesinlikle herşeyi oluşuna bırak kafana takma

olur olur basarırsınız:) benim hormonlarla alakalı sıkıntım da vardı ustelik cok umitsizdim olmaz falan diyordum herseyin bir zamanı var bence o an gelince oluyor siz yeterki kendinizi kasmayın hayatınızın tadını cıkarın bebek de size aniden surpriz yapıcaktır:)
İnşallah canım benim amin. Bu arada bende hashimato hastasıyım. Bir de o var zaten yıllardır uğraştığım. O alt üst ediyor zaten çoğu şeyi vücutta. Neyse buna da şükür. Allah dermansız dert vermesin. Çok tatlısınız :) inşallah sürpriz yapar gerçekten :)

Canım benim nasıl hissettiğini anlayabiliyorum seni bizde 1 seneden beri deniyoruz hatta 1.5 seneden beri robot gibi olduk resmen ilk 6ci ayda hamile kalmıştım bende ama maalesef kimyasallikla sonuçlandı rabbim kimseye yatırmasın onu çok kötü birşey şuan şuan allaha şükür yine hamileyim ve tek sana verebil cem tavsiye takma kafana bu ay olcakndiyede kendini şartlandırma kesinlikle herşeyi oluşuna bırak kafana takma
Çok teşekkür ederim canım. Kimyasal gebelikte çok üzücü gerçekten. Bir de ben daha hamile kalmadan onları da düşünüyorum. Tüm kötü düşünceler beynimi yoruyor :KK43: Şuan hamilesiniz. Ne kadar güzel birşey bu maşallah. Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin. Birde yaşım 35 o konu iyice beynimi kemiriyor ;(

Benimde yaşım 30 yasa takilma kafanı çok şeylerle meşgul etme canım bırak herşey olacağına varsın rabbim neylerse güzel eyler sen kendini sadece strese sokuyorsun buda iyi birsey değil kafana takınca noluyor kendine zarar bitek yapma bide sana tavsiyem fazlada nette araştırma yapma oda çok insanı kötü yapıyor rabbimin izniyle seninde bebeğin olur inşallah biz elimizden geleni yapabiliriz sadece gerisi rabbime kalmış

8 ay cok uzun bi süre degil hiç stres yapma saglık sorununuz da yokmuş nasibi var demekki..Hayırlı zamanda İNŞALLAH hamile kalırsın saglıklı hayırlı bi bebegin olur :anne:

Benimde yaşım 30 yasa takilma kafanı çok şeylerle meşgul etme canım bırak herşey olacağına varsın rabbim neylerse güzel eyler sen kendini sadece strese sokuyorsun buda iyi birsey değil kafana takınca noluyor kendine zarar bitek yapma bide sana tavsiyem fazlada nette araştırma yapma oda çok insanı kötü yapıyor rabbimin izniyle seninde bebeğin olur inşallah biz elimizden geleni yapabiliriz sadece gerisi rabbime kalmış
O kadar haklısınız ki özellikle internet konusunda. Evet incik cincik araştırıyorum. Çok takıyorum bu doğru. Ay ne bileyim kim olumsuz konuşursa takıyorum kafama :KK43:

Canım bu tarz konulara hep yazıyorum vakti zamanını bekliyordur, Allah inşallah nasip eder umudunu kaybetme . Ne zaman o fikri aklından çıkarıp hayatı akışına bırakınca Bebek geliyor .
Stres yaptıkça olmuyor. Benim 1. Den sonra epey süre olmadı, hiç korunmadık 4 yaş var aralarında 2. Yle . Çalıştığım işten başka yere geçtim bir süre ara verdım , 1 yıl dua ettim öyle oldu. Bol dua et, doktorunu dinle , umudunu yitirme, inşallah olur

X