Benim gibi hamileyim sananlara :(

Bizde doktorlara gittik gittik hep sizde bişey yok 1 yıl bekleyin dediler. 1 yıla 2 ay kala filan tüp bebek doktoruna gittik ama direkt tüp bebek yapmıyorlar zaten ilaçlar testler yapıyor sorunun tespiti için. neyse diyeceğim seni çok iyi anlıyorum. o aşamaya kadar midem mi bulanmadı? başım mı dönmedi? uykum mu gelmedi? kasıklarım mı batmadı? bütün belirtileri harfiyen taşıyıp sonra kanda negatifi mi görmedim.... Allah yardımcımız olsun ... isteyen herkesin...
Amin amin. Sizde ne oldu sonra oldu mu bebeğiniz ?

2bebek kaybı sonrası sağlıklı bir gebelik geçiren biri olarak , ciddi anlamda tecrübe edindiğim için ,siZe tavsiye ,boşverin yumurtlama testlerini onu bunu.
Hiç bişeyi takip etmenize gerek yok.
Adet bitince düzenli olarak 2-3günde bir ilişki olsun.bide çocuk yapmak için beraber olmayın.aklınızda çocuk olayı olmasın.herşeyi akışına bırakın yani.

Şekil A ben. Sadece adetten sonraki gün korunmadik. Ve o ay hamile Kaldım. Yalnız geçen ay dikkatimi çeken bişey oldu. Telefonumdaki regl takvimi doğurganlık günü olarak adet bittikten sonraki ilk günü gösteriyor. Şöyle diyim hastalığım bugün bitti yarını doğurganlık tarihi olarak gösteriyor
Sizin döngü gününüzle de alakalı olabilir mi acaba bende tam ortasını gösteriyor
özetle konu sahibi günlere takılmamalı olması gereken düzenli ilişki

2bebek kaybı sonrası sağlıklı bir gebelik geçiren biri olarak , ciddi anlamda tecrübe edindiğim için ,siZe tavsiye ,boşverin yumurtlama testlerini onu bunu.
Hiç bişeyi takip etmenize gerek yok.
Adet bitince düzenli olarak 2-3günde bir ilişki olsun.bide çocuk yapmak için beraber olmayın.aklınızda çocuk olayı olmasın.herşeyi akışına bırakın yani.
Allah razı olsun. Size de çok geçmiş olsun. Şuan da gözünüz aydın olsun. Deniycem degistiricem bakış açımı. Sağolun

:) Çok tatlı anlatmışsınız. Çok sağolun. Sizin de bebişiniz olacakmış hayırlısıyla. Allah sağlıklı olarak kavuşmanızı nasip etsin. Kafamdan atmayı başarmayı inanın ki çok istiyorum...

Amin teşekkürler tatlım.. İnsallah bian evvel sanada nasip etsin rabbim... Bak ben hem esimde hem kendimde problem varken hamile kaldım.. Cevremde bana neler demediler hap kullandım korundum iki sene kadar yok çocuğun olmaz yok bi tane yap sonra korunursun neler neler.. Bide böle problemlerimiz çıkınca hepten tirsmistim dedim herhalde olmayacak bizim cocugumuz.. E naptik salladik olursa olur yapcak bisi yok dedik hic denememistik daha evvelde dalgasina adama yimirtlama günüm bugün çocuk yapalimmi dediğim gün hamile kalmisim ben düşün nasıl bi baskiyi kafamdan attim adama diyor doktoru snn ameliyat olmadan çocuğun olmaz benim doktor dediydi tsh değerlerin yüksek yumurtalıkların hic çalışmıyor.. E ilacta kullandım bi yıl dünyanın dolduruşuda var üstümde sözde dogum kontrol hapi çocuğa engel oluyormusya.. Hic biseyi duyma görme kendine odaklan senin bi probleminde yok önündeki tek engel stres yapman demek ki bak keyfine hala miden bulanmiyorken yemek yiyebiliyorken bol bol ye dolabında giymedigin sonradan sigamayacagin kıyafetlerini giy giy gezmeye çık kocanla ve özel zamanlarinizin bol bol tadını çıkar iyice doyun birbirinize.. :KK68: ozleyecegin günler bunlar güven bana..:KK56:

Amin teşekkürler tatlım.. İnsallah bian evvel sanada nasip etsin rabbim... Bak ben hem esimde hem kendimde problem varken hamile kaldım.. Cevremde bana neler demediler hap kullandım korundum iki sene kadar yok çocuğun olmaz yok bi tane yap sonra korunursun neler neler.. Bide böle problemlerimiz çıkınca hepten tirsmistim dedim herhalde olmayacak bizim cocugumuz.. E naptik salladik olursa olur yapcak bisi yok dedik hic denememistik daha evvelde dalgasina adama yimirtlama günüm bugün çocuk yapalimmi dediğim gün hamile kalmisim ben düşün nasıl bi baskiyi kafamdan attim adama diyor doktoru snn ameliyat olmadan çocuğun olmaz benim doktor dediydi tsh değerlerin yüksek yumurtalıkların hic çalışmıyor.. E ilacta kullandım bi yıl dünyanın dolduruşuda var üstümde sözde dogum kontrol hapi çocuğa engel oluyormusya.. Hic biseyi duyma görme kendine odaklan senin bi probleminde yok önündeki tek engel stres yapman demek ki bak keyfine hala miden bulanmiyorken yemek yiyebiliyorken bol bol ye dolabında giymedigin sonradan sigamayacagin kıyafetlerini giy giy gezmeye çık kocanla ve özel zamanlarinizin bol bol tadını çıkar iyice doyun birbirinize.. :KK68: ozleyecegin günler bunlar güven bana..:KK56:
Ay gerçekten de düşünceleriniz ne kadar etkili olmuş. Maşallah size. Hashimato da var benim, hep bi kuruntu, hep bi olumsuzluk. Yarına daha motive ederek başlıycam inşallah. Mesela yarın adetimin ikinci günü. Stres yaptım doktora gideyim mi diye ki doktorum da yok. Bir hatası ile onu bıraktım. Yeni doktor arıyorum ama bir yanım da diyor gitme yoluna bırak. Rahim filmi çektirdim diye diğer doktorum demişti 3-4 ay bekle doğal yoldan olma olasılığı var. Bu da ikinci ayımdı aslında.

Ay gerçekten de düşünceleriniz ne kadar etkili olmuş. Maşallah size. Hashimato da var benim, hep birlikte kuruntu, hep bi olumsuzluk. Yarına daha motive ederek başlıycam inşallah. Mesela yarın adetimin ikinci günü. Stres yaptım doktora gideyim mi diye ki doktorum da yok. Bir hatası ile onu bıraktım. Yeni doktor arıyorum ama bir yanım da diyor gitme yoluna bırak. Rahim filmi çektirdim diye diğer doktorum demişti 3-4 ay bekle doğal yoldan olma olasılığı var. Bu da ikinci ayımdı aslında.

E bak daha ne o zaman... Ne kadar güzel bi problemin olmadığını biliyorsun.. Doktorun da demiş daha var bi bekle bi sabret isyan etmek için uzulmek icin çok erken.. Ki bak sen boyle yaptıkça eminim eşinde çok strese giriyodur.. Bu aşamada senden çok onun isi var en çok onun kafasını rahat tutman lazim diyim ben sana.. Aklınızdan silip atin çocuk fikrini birbirinize odaklanin bu isi görev için değil ask için yapın bu anların tadını çıkartın öpüsun koklasin ah ask çok güzel bişi bunu yasayin doyasiya.. :KK68:

(Hormonlarim felaket durumda kocam kocam diye cildiriyorum su sıra alttan al beni bacim:KK53:)

E bak daha ne o zaman... Ne kadar güzel bi problemin olmadığını biliyorsun.. Doktorun da demiş daha var bi bekle bi sabret isyan etmek için uzulmek icin çok erken.. Ki bak sen boyle yaptıkça eminim eşinde çok strese giriyodur.. Bu aşamada senden çok onun isi var en çok onun kafasını rahat tutman lazim diyim ben sana.. Aklınızdan silip atin çocuk fikrini birbirinize odaklanin bu isi görev için değil ask için yapın bu anların tadını çıkartın öpüsun koklasin ah ask çok güzel bişi bunu yasayin doyasiya.. :KK68:

(Hormonlarim felaket durumda kocam kocam diye cildiriyorum su sıra alttan al beni bacim:KK53:)
Ayy yerim yaa :) kiyamamm...Evet eşimi de çok üzüyorum. Hatta bu sabah artık bana söz veriyorum sana bebeğimiz olacak dedi. O erteledi yılardır. Sana çok sinirliyim dedim. O da üzüldü. Herşeyin suçlusu benim diye. :KK43: Evet bir silkelenip dirayetli olmam lazım. Bugün hariç :) bugün iyi değilim. Kedim var onu bile çok korkuttum ki o bir yana dünya bir yana, evladım o benim ama sinir krizi gibi birşey geçirdim. O da benden birşeyler istiyordu, konuştu konuştu kendimden geçtim. Çok korkuttum onu da :KK43: sonra pişman olup ağla ağla. Bugün biraz ağlakım. Yarın iyi olacağım Allah'ın izni ile. Yorumlarınız çok da yerinde. Sağolun.

yapmayın bunu kendinize zaten bi sorununuz yokmuş bin şükür. .
sürekli takipdesiniz yok o gün yumurtlama yok takvim yok adetim den 14 gün sonra. .
hesaplarla daha çok stres yapıyorsunuz. .
benimde 2 yılı geçti olmuyor bebeğim ama bizde sorunlar var. .
kafanızdan atın tarihleri hesapları. .
arkadaşlarımın da dediği gibi ne zaman kafanızdan atarsanız size süpriz yapacak bebisiniz. .
inşallah allah sizede bizede isteyen bekleyen herkese de hayırlı sağlıklı evlat nasip etsin Rabbim tez zaman da..

yapmayın bunu kendinize zaten bi sorununuz yokmuş bin şükür. .
sürekli takipdesiniz yok o gün yumurtlama yok takvim yok adetim den 14 gün sonra. .
hesaplarla daha çok stres yapıyorsunuz. .
benimde 2 yılı geçti olmuyor bebeğim ama bizde sorunlar var. .
kafanızdan atın tarihleri hesapları. .
arkadaşlarımın da dediği gibi ne zaman kafanızdan atarsanız size süpriz yapacak bebisiniz. .
inşallah allah sizede bizede isteyen bekleyen herkese de hayırlı sağlıklı evlat nasip etsin Rabbim tez zaman da..
Amin amin... Evet sizi biliyorum hatta iki yıl önceki mesajınızı okuyup yorum yazmıştım. Allah hepimize tez vakitte nasip etsin. Evet hesap kitap işi ile olmadığını gördüm.

X