Benim gibi hamileyim sananlara :(

Hiç strese sokmayın kendinizi herşey olacağına varır. Ben reglime 4 gün kala öğrendim. Sonrasında adet sancısı benzeri sancı ve lekelenmeler başladı. Hatta adetimin 1 gün öncesi kırmızı lekem bile geldi. Çok şükür bebeğim bana tutundu. Sizinde inşallah öyle olur. Ayaklarınızı yukarı kaldırın bol bol dinlenin. Gerisi Allah ın takdiri. Hakkınızda hayırlısı
Allah razı olsun. Umut oldu bana

Çok sağolun. Allah razı olsun. Odaklanmıycam diyorum ama her olmadığında korkularım artıyor ve kafamdan söküp atamıyorum :KK43:

Malesef biz de çocuk sahibi olamıyoruz. Umarım tez vakitte hamile kalırsınız. Daha yeniymiş zaten. 8 ay uzun bir süre değil. Her şeyin ilacı zaman. Emin ol bir müddet sonra bu kadar rahatsız etmemeye başlayacak. Umarım bunları yaşamazsın.

Başlığım ne kadar karamsar öyle değil mi kızlar :KK43:
Bu konuyu açma sebebim kendim gibi onlarca insan var hep umut eden, sonunda da hüsrana uğrayan... : (
8 aydır bebek bekliyoruz. Çok detaylara girmek istemiyorum. Şunu söyleyebilirim, eşimde de bende de bir sağlık sorunu çıkmadı şimdilik çok şükür fakat neden olmadığını bir türlü aklım almıyor. Allah bilir diyecek birşey de yok aslında. Yumurtlama takibi de yapıldı doktorda, yumurtluyorum ve yumurtam da çatlıyordu. 8 aydır, telefondaki uygulamalarda olan adet takvimine göre ilişki yaşıyorduk daha çok. Bilirsiniz klasik olarak hesaplayan cinslerden. Sizlere tavsiyem o da olsun bir köşede ama benim bu ay ilk defa kullandığım ovulasyon testi yöntemini denemeyenlere denemelerini tavsiye ediyorum. Hatta içerisinde erken gebelik testi de vardı, onu da yaptım negatifti ki doğru sonuç vermiş, bugün adet oldum :KK43: İki kere şaşan adet düzenim dışında (biri zaten Progestan sonrası gecikti ) 28 günde bir adet olurum. Bu ay 4 gün gecikince acaba mı dedim. He bu arada ovulasyon testimi 10.gün yapmaya başladım. Tam 17.gün yumurtladım. Uygulamadaki takvime göre 15.gün sonrası ilişki yaşamıyordum. Zaten yumurtlama takvimim geçti diye ama bu ay anladım ki geç yumurtladım. Yani sakın demeyin, benim adetim düzenli, dolayısıyla yumurtlamam da düzenli olacak diye. Bu arada geç yumurtlayınca adet de geç olacak diye okumuştum. İnanmak istemiyordum adetim geçtiğinde ama öyleymiş. Eğer geç yumurtladıysanız üzerinden 14 gün geçince adet olursunuz diye okumuştum. Benimde adetim tam 14 günü tamamlayınca oldu. Yani 4 gün adetim gecikti. Bilmiyorum karışık mı anlattım ama şuan ki psikolojimi bebek sahibi olmak isteyen anne adayları çok çok iyi anlar. Sabah uyanır uyanmaz hayal kırıklığı ve ağlama krizleri,eşini de üzme vs.:KK43:ama bu halimle bile ilk aklıma gelen yine benimle aynı duyguları paylaşan sizler oldunuz. Allahım kimsenin kucağını bebeksiz bırakmasın. Kimseyi evlat hasretiyle sınamasın inşallah. Umarım bu yazdıklarımın bir faydası olur sizlere. Ben çok aradım ve bulamadım. Geç yumurtlayınca gerçekten de geç mi adet olunuyor vs. diye yaşayan kişilerden duymak istemiştim. Sonuç olarak bunu da tecrübe etmiş oldum. Hayırlısı.
5×12 ay. Tam 5 senedir her ay ayni husrani yasadim. 10 sene olmayani da var. Simdiden boyle karamsar olmamak lazim. Bekle sabret her seyin bir vakti var. Haline sukret yil degil ay sayiyorsun simdilik.

Saglik sorununuz yoksa ben kendi inandigim bir yöntem tavsiye edeyim.
Hesabi kitabi bir tarafa birakin, adetten önce sonra yok kac gün bilmem ne. Birakin..
Cinsel olarak ne zaman istekliyseniz o zaman iliskiye girin. Zevk almaya bakin.
Vucudun matematigi kendinizde saklidir.
Yani idsaridan hesaplamayla pek de garanti olacagini sanmiyorum.
Kendi doganiza göre yasayin, istekliyken iliskiye girin. Umarim ise yarar.

Kızlar bugün o mutlu haberi ben de aldım. Önce idrar testi yaptım, inanamadım, şaştım kaldım. Hemen acile gittik (aklınızda olsun acilde bakıyorlar) kan testi de hamile olduğumu doğruladı. Her gün diyordum acaba bir gün ben de bu haberi verebilecek miyim forumda diye. Allah im nasip etti sonunda . Çok şükür bin şükür. Allah herkese nasip etsin inşallah. Bizlere de hayırlı sağlıklı doğumlar nasip etsin Rabbim...

Kızlar bugün o mutlu haberi ben de aldım. Önce idrar testi yaptım, inanamadım, şaştım kaldım. Hemen acile gittik (aklınızda olsun acilde bakıyorlar) kan testi de hamile olduğumu doğruladı. Her gün diyordum acaba bir gün ben de bu haberi verebilecek miyim forumda diye. Allah im nasip etti sonunda . Çok şükür bin şükür. Allah herkese nasip etsin inşallah. Bizlere de hayırlı sağlıklı doğumlar nasip etsin Rabbim...
konu basligi ben, yasamak istedigim sen...
Insallah benimde bebisim olurda bende burda mutlulugumu paylasirim sizler :KK70:
Allah anali babali mutlu huzurlu hayirli evlat yetistirmeyi basip etsin canim :emir_bebek:

Ahhh canım benim. İnşallah inşallah en yakın ve en hayırlı zamanda inşallah Allah nasip etsin tatlım. Çok meşakkatli yolculuk bu tabi bundan sonrası daha da zordur sanırım. Allah hepimize kolaylık versin hayırlı evlatlar versin inşallah en kısa zamanda....

Ahhh canım benim. İnşallah inşallah en yakın ve en hayırlı zamanda inşallah Allah nasip etsin tatlım. Çok meşakkatli yolculuk bu tabi bundan sonrası daha da zordur sanırım. Allah hepimize kolaylık versin hayırlı evlatlar versin inşallah en kısa zamanda....
AMİNNNNNNNNNNNNNNNN

Başlığım ne kadar karamsar öyle değil mi kızlar :KK43:
Bu konuyu açma sebebim kendim gibi onlarca insan var hep umut eden, sonunda da hüsrana uğrayan... : (
8 aydır bebek bekliyoruz. Çok detaylara girmek istemiyorum. Şunu söyleyebilirim, eşimde de bende de bir sağlık sorunu çıkmadı şimdilik çok şükür fakat neden olmadığını bir türlü aklım almıyor. Allah bilir diyecek birşey de yok aslında. Yumurtlama takibi de yapıldı doktorda, yumurtluyorum ve yumurtam da çatlıyordu. 8 aydır, telefondaki uygulamalarda olan adet takvimine göre ilişki yaşıyorduk daha çok. Bilirsiniz klasik olarak hesaplayan cinslerden. Sizlere tavsiyem o da olsun bir köşede ama benim bu ay ilk defa kullandığım ovulasyon testi yöntemini denemeyenlere denemelerini tavsiye ediyorum. Hatta içerisinde erken gebelik testi de vardı, onu da yaptım negatifti ki doğru sonuç vermiş, bugün adet oldum :KK43: İki kere şaşan adet düzenim dışında (biri zaten Progestan sonrası gecikti ) 28 günde bir adet olurum. Bu ay 4 gün gecikince acaba mı dedim. He bu arada ovulasyon testimi 10.gün yapmaya başladım. Tam 17.gün yumurtladım. Uygulamadaki takvime göre 15.gün sonrası ilişki yaşamıyordum. Zaten yumurtlama takvimim geçti diye ama bu ay anladım ki geç yumurtladım. Yani sakın demeyin, benim adetim düzenli, dolayısıyla yumurtlamam da düzenli olacak diye. Bu arada geç yumurtlayınca adet de geç olacak diye okumuştum. İnanmak istemiyordum adetim geçtiğinde ama öyleymiş. Eğer geç yumurtladıysanız üzerinden 14 gün geçince adet olursunuz diye okumuştum. Benimde adetim tam 14 günü tamamlayınca oldu. Yani 4 gün adetim gecikti. Bilmiyorum karışık mı anlattım ama şuan ki psikolojimi bebek sahibi olmak isteyen anne adayları çok çok iyi anlar. Sabah uyanır uyanmaz hayal kırıklığı ve ağlama krizleri,eşini de üzme vs.:KK43:ama bu halimle bile ilk aklıma gelen yine benimle aynı duyguları paylaşan sizler oldunuz. Allahım kimsenin kucağını bebeksiz bırakmasın. Kimseyi evlat hasretiyle sınamasın inşallah. Umarım bu yazdıklarımın bir faydası olur sizlere. Ben çok aradım ve bulamadım. Geç yumurtlayınca gerçekten de geç mi adet olunuyor vs. diye yaşayan kişilerden duymak istemiştim. Sonuç olarak bunu da tecrübe etmiş oldum. Hayırlısı.
Yas kac?
3 yıldır bekliyoruz
Yas 37!

İnşallah hayırlısı ile kucagınıza bebek almak nasip eder yüce mevlam . ama şunu söyleyeyim bu kadar çok düşünmeyın oluruna bırakın ve allahtan hayırlısını dileyın benım adet düzensizliğim vardı bir süre yumurtlama takıbı yapıldı ilaçlar kullandım sonuç hamile idim ama düşük ile sonuçlandı tabı sonra hep düşünürdüm hamile kalabilecekmiyim anne olabiliecekmiyim vs diye ama olmadı farklı ugraslar ıcıne gırdım aklımdan bebek fıkrını çıkardım tatile gittim geldim o ay hamile kaldım tabi kaldığımdan haberım yok iki ay sonra bende bir ishal bir soğuk algınlığı baş gösterdi anneannem dedi hamile olabilirsin diye öylelikle öğrendım o yuzden herseyın hayırlısı düşünmemeye çalış aklından çıkar ve hayatı akışına bırak elbet zamanı gelince yüce yaradan nasip edecektir.

Lutfen bu kadar stres yapmayin ben su ovulasyon testlerini falanda saglikli bulmuyorum bence bu isin gunu ve saati olmamali icinden gelerek yasanmali hersey.
Ilk cocugumda senin gibi doktora gittim verilen takvime uyacaktim ki o hafta esimle ciddi kavga ettik. Moralim cok bozuldu takvimi kacirdim diye. Sonra surpriz bir sekilde hamile kaldim. Cunku o ay takvime gore gec olmus yumurtlamam ve kismeti varmis bebisim tutmus.
Takvime uysam ve sonraki hafta birlikte olmasam zaten olmayacakmis.
Diyecegim o ki kosmet bu isler. Bir saglik probleminiz yoksa olur mutlaka yeter ki sabirli olun ve stresten uzak durun

X