benimkide 8 aylık oldu ama bende yazıcam hikayimi kıskandım.

Aytege

herşeyin hayırlısı.
Kayıtlı Üye
30 Haziran 2008
4.485
1
herkeslere benden selam

öncelikle şunu belirtmek isterim ki doğum hikayemi çok yazmak istememe rağmen bu güne kadar bir türlü vakit bulamayıp

yazamadım demek ki kısmet bu güneymiş,

benim meleğim süpriz değil , planlı bi bebekti 1. ay hamile kalamadım 2. ayda aynı hamile değildim 3. ay gene acaba değilmiyimdir derken çift çizgiyi gördüm o an neler hissettiğimi anlatmam kelimelerle ifade edilemez ve ben olduğum yerde zıpladım yaa havalara uçmak bu olsa gerek, sevinçten ağladım ağladım arkasından güldüm evde yanlızdım eşim işten henüz gelmemişti, çift çizgili testimi hala saklıyorum, ne yazıkki ilk hamileliğimde 10. haftada kürtaj olmak zorunda kalmıştım çünkü boş gebelik olmuş bebek oluşamamıştı kese ve döllenme vardı ama bebek embriyo oluşmamıştı günlerce ağlamıştım. neyse allah o günleri yaşatmasın yaşayanlarada sabır versin.
hamilelğim boyunca çok az miğde bulantılarım oluyordu, her ay karnım biraz daha büyüyordu ve büyüdkçe ben aynanın karşısın onu seviyordum, en çok merak ettiğim şey cinsiyetiydi her zaman allah sağlıklısını versin cinsiyeti önemli değil dememe rağmen gönlümün bir köşesinden kızım olsa diye geçiriyordum, 14 haftalık kontrolümde doktorum bana %90 ihtimalle kız ama genede 3 hafta sonra daha net söylerim demesine rağmen ben herkese kız olduğunu duyurmuştum bilei hatta ablam ikiz kızlarının kıyafetlerini sakladığı yerden çıkartıp bana kargoyla göndermişti bileee, eşim kız olduğunu duyunca dur bakalım bir dahaki sefer gittiğimizde pipisi görünür erkektir o demişti :))) erkek istiyordu ve bunuda bu kadar belli ediyodu sevgili eşim :) neyse ben ismini bile koymuştum eylül olacaktı ismi yanlızz 3 hafta sonra gittiğimizde doktor %100 erkek demezmii bende tabi hayal kırıklığı oldu çünkü o 3 haftada kendimi o kadar alıştırdım ki kızım olacağına, eşimi hiç sormayın havalarda tabiiii, bende çok kısa bi sürede erkek bebeğim olacağına kendimi alıştırmıştım bile, isminide koydum hemen ege, eşim sağolsun bana bıraktı her ne kadar arada şu isim nasıl diye sorsada sonunda benim istediğim oldu hatta bir ara çağan koyalımmı koymayalımmı da bozuk plak gibi takıldık kaldık.

hamilelğim boyuınca çalıştım ve çok iyi geçti çok şükür, 24. haftamda şeker testi ile şekerim 140 olunca diyete başladım, başlamasam sanırım 80 kilo olacaktım, hatta kendime internetten şeker ölçüm cihazı alıp gün için yediklerimide not alıp şeker seviyemi yazıyodum ki aylık kontrollerimde doktoruma göstereyim diye çünkü şeker beni çok korkutmuştu. şekerimi hep kontrol altında tuttum yememem gerekenleri yemedim kendime hakimdim çok şükür sigarayıda bırakmıştım bunuda çok şükür. hamileliğimin sonlarına gelirken bebeğimde böbrek büyümesi gördü doktorum, başımdan aşağı kaynar sular dökülmüştü, 8 aylık hamileydim bunu öğrendiğimde sanırım 32. haftamdaydım doktor haftalık takip edicez , büyüme olursa erken sezeryana almak zorundayız demezmi, haftalık kontrollerimde büyüme gerçekleşmedi sabit büyüklükte kaldı dolyısıyla ben 39+6 da sezeryana girdim haa birde bana kan testi yaptı doktorum 33. haftamda trombosit değererim 80 civarında ve çok düşük çıktı bunun üzerine haftalık birde kan takibim yapıldı ben her hafta hastaneye gidip kan veriyordum trombositim hep düşük gitti, dolayısıyla epudiral normal doğum hayalim suya düştü çünkü, normal doğum- epudiral normal doğum- epidural sezeryanla, doğum yapmam için trombosit değerlerinin 180 nin mi ne üzerinde olması gerekiyormuş benimki 80 di, anastezi sezeryana karar verildi sezeryan sırasında 2 ünite trombosit te verdiler.

gelelim sona 15 09 08 tarihinde çok sevdiğim ablamla birlikte devlet hastanesine yatışım yapıldı cesaret edemedim medikal de yapmaya çünkü trombosit olayı beni tırstırmıştı :1shok:, neyse odamıza yerleştikk ben o kadar çok korkuyordumki size bunuda kelimelerle anlatamam ama oğlışuma kavuşacak olmamnın verdiği mutluluk dünyalara bedeldi yatağı odası mini mini giysileri evde onu bekliyodu bizim için yepyeni bir dünya başlayacaktı. 15-09 akşam saatlerinde hastananenin karşısındaki kuaföre gittik ablamlaa saçlarımız kestirdik fön lettikkk, bakımlı olmak lazımdı sonuçta boru değil sezeryana girecektim öyle değilmi kaydirigubbakcemile3 o gece çok zor uyudum hattaa bir ara ablamla vakit geçsin diye doğum hanenin önünde doğuma alınan anne adaylarının aileleriyle birlikte doğumdan çıkmalarını bekledik hattaa ebelerden biri sizdemi doğuma gireceksiniz demezmi delikafadulden gerçekten ne işin var senin doğumhanennin önünde öyle değilmi kaydirigubbakcemile3
neyse sabah oldu uyandık ben yusuf yusufffff çokkkkkkkkkk korktum çokkkkkkkkk, neyse hemşire yeşil önlük getirdi giydim lavman yapmadılar çok şükür, daha sonra ameliyathaneye gittim, eşim kızılaydan trombosit almaya gittiği için (devlet hastanelerinde maalesef lüx yok herşeyi kendin halletmek zorummdasın :kızgın:) onu görmeden ameliyathanenin yanındaki bekleme odasına alındım beklerken yakınlarımla sadece telefonla görüşebiliyodum ne saçmaaaakötükedihüso sanırım yaklaşık 1 saat bekledim o sırada normal doğum sancıları çeken kadınların çığlıklarını duymamak için odadaki müzüğin sesini açtım allahtan yeni yapılmış özle hastane standartlarında bir hastaneydi, ben beklerken eşim gelmiş odayı aradı seni görmem lazım dedi, benimde ihtiyacım var dedim ve odamdan firar edip gittim eşimin yanına paytak paytak yeşil seksi önlüğümleee sarıldı bana o benden daha heyecanlıydı , ben korkak tavukkk korkuyorum dedim içerde kadınlar çığlık çığlığa sancı çekiyorrr napıcam dedim, neyse sarıldık öptük ben kurbanlık koyun geriye gittim, odama bekleme odam hiç unutmıycam o odayı, müziğin sesini açışlarımı korkumu, sevincimi, neyse beklerken ebe geldi hadi hazırlanın sonda takıcam sıra sizde dedi ben sordum acırmı?????? yok acımazzz merak etmeyin, ebeyi takip ettim beni çatala yatırdı kadınların normal doğum yaptığı çatala, benim çatı kontrolümün yapıldığı çatalaaaa çok kötü bir duygu ooo çatala oturmakkkk:çok üzgünüm: neyseki çok acımadı bildiğim bütün duaları okudum, saat 13:05 de anesteziyi verdiler bana, vucudmda iğne batmaları hissediyorum dedim ondan sonrası uyanışım veee sedyede götürülüşümmm çokk canım yanıyorrr ağrı kesici yapın bana diye sayıklayışım sonra o kapı eşiklerinden geçerken ameliyat yerimin daha bir beter acıyışııı yatağıma alırlarken kiii acıııııııı oyyyyyyyyy allahımmmm nasıl canım yandı nasılll sonra yatağıma alındığımda, ablamın bana ayten kendini çok sıkıyosun sıkmaaa kasıldın böyle yaparsan canın daha çok yanar demesini hatırlıyorum, gerçekten kendimi bir bıraktım acım nasıl hafiflediii, ablam bebeğin çok güzel aytennn acılarını unut bak, demesiyle gözümü zar zor aralayıp ona bakışım, o ilk an, göz göze geldiğim buruşuk surattt tarifi yapılamaz duygular , allahım olmayanlarada ver rabbim dün gibi hayat ne tuhaf ve güzel :nazar: benim doğum hikayem biraz uzun oldu artık idare ediverin cancanlar öptüm hepinizi yeni doğum yapacak olan arkadaşlar yapabiliyosanız normal doğum yapın derim bennn b

Son düzenleme:
ALLAH SAĞLIKLI SIHHATLı BÜYÜTMENı NASıP ETSıNN

Amaaa, Ayteeennn,korkutma milleti
30 saat sancı çektim hiç bağırmadım
sondada taktılar lavmanda yaptılar hiç acımadı
canım çok tatlıdır aslında

aytencim çok güzel anlatmışsın Allah uzun ömürler versin tontişe

ALLAH SAĞLIKLI SIHHATLİ BÜYÜTMENİ NASİP ETSİNN

Amaaa, Ayteeennn,korkutma milleti
30 saat sancı çektim hiç bağırmadım
sondada taktılar lavmanda yaptılar hiç acımadı
canım çok tatlıdır aslında

çokmu korkutucu olmuş canım yaa, amacım korkutmak değildi, normal doğuma teşvikti yaa birde hem sezeryan hem normal doğum herkeste farklı etki yapıyo canım yaaa, arkadaşlar korkmayın hemen geçiyo, bebeğiniz her acıya değer inanın bana.

aytennn canım benim
çok güzel anlatmışsın
tatlı fedakar anne
eşinle bebeğinle bir ömür sağlıklı mutlu huzurlu yaşayın inşallah

aytennn canım benim
çok güzel anlatmışsın
tatlı fedakar anne
eşinle bebeğinle bir ömür sağlıklı mutlu huzurlu yaşayın inşallah

düzeltme falan yapmadım yazım hataları var, gerçi hep yaptığım şey

Son düzenleme:
canım saglıcakla uzun ömürler versin Allah'ım analı babalı. çok güzel yazmışsın şekercim.

oooyyyy ayten sanki beni anlamışsınnn....ama değdi bu kadar acıya heycana korkuyaaa ege bebek dünya tatlısı maviş gözlü karizmatik bi bebekk maşallahhh

allah analı babalı büyütsün canım,sağlıkla sıhhatle inşallah..ayrıca cisiyet olayında aynısını yaşadım bian kendi halim gözümün önüne geldi.cinsiyet önemli değil sağlıklı olsunda değilmi.

X