Bernardo şikayet

adles7

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2017
4
3
45
10 gün önce bernardo yemek takımı aldım. Kargoyla gelen paketleri açtım 11 parça kırık çıktı. Aldığım yer ilgilendi. 1 haftadır yeni parçalarımı bekliyorum. Ama bu arada dün eksik parçalarla kullandım. İlk yıkamada Kenarındaki gold simleri aktı. Çok üzgünüm.

Eklentiler

• 9F35DF71-4C62-4093-86B9-43DC7D9CD7C8.jpeg
    9F35DF71-4C62-4093-86B9-43DC7D9CD7C8.jpeg
    41,6 KB · Görüntüleme: 426
10 gün önce bernardo yemek takımı aldım. Kargoyla gelen paketleri açtım 11 parça kırık çıktı. Aldığım yer ilgilendi. 1 haftadır yeni parçalarımı bekliyorum. Ama bu arada dün eksik parçalarla kullandım. İlk yıkamada Kenarındaki gold simleri aktı. Çok üzgünüm.

tüketici hakem heyeti?

bernardodan nefret ediyorum. bnde tencere seti aldım. çok dandık çıktı gönderdim kullanıcı hatası diye geri gönderdiler bana.

Ben de bernardodan 2 tane yemek takımı çatal bıçak vs bir sürü şey aldım. Her aldığım ürün eksik ya da yanlış geldi. Ama 5 yıl garanti veriyolar, değiştirebilirsiniz

Birkaç gün önce internetten yemek takımı siparişi vermekle ilgili bir konu vardı. O konuda Bernardo’ya beddua eden bir üye vardı. O sen misin? :) Eğer değilsen gerçekten Bernardo’da bir sıkıntı var.

tüketici hakem heyeti?
Aynen direkt thh ne basvurun

Ben tam 3 ay normal sekilde telafi edilmesini bekledim
Asla ilgilenmediler, donmediler
Thh ne yazi yazdim arayip haber verdim
Aninda beni baska bir birime yonlendirdiler ve parami 3 gun icinde iade ettiler
Rezil bir yer bernardo
Zaten sikayetvar sitesinde de musteri memnuniyeti %4lerde
Kimseyle ilgilenmemisler
Benim gibi 3 ay bosa beklemeyin direkt tuketici hakem heyetine yazin derim
Gecmis olsun

Ben de oradan gelin olurken 6 bin tllik alışveriş yaptım takım eksik geldi gönderdim yenisini uzun müddet geri alamadım sonra o model üretimden kalktı dendi başka seçin onu seçtim gittim tam alacakken bakayım belki eksiktir diye bakmamla onun da eksik tabakları old gördüm şikayetvar a da yazdım kimse almasın buradan bir şey

o değil de ben evlenirken geleneksel olarak hisar, Paşabahçe şeklindeki markalardan alışverişlerimi yaparken, gösteriş düşkünü bir tanıdık ay benim kızım tüümm çeyizliklerini bernardodan aldı nasıl şık nasıl klas bir marka diye bi laflar söylemişti sinir olmuştum o geldi aklıma..
zira bernardoya nasıl gıcık kapmışsam hiç bir şey almadım oradan bunca zaman..

Bernardo pişmanlıktır. Biz çeyiz seti bakıyorduk neredeyse alacaktık çalışanları öyle övdü öyle övdü ki gözünüzün boyanmaması mümkün değil. Yine de aceleci davranmak istemedim akşam eve geldim internetten araştırdım bi sürü şikayetle karşılaştım. Aklımda bir soru işareti oluştu ama yine de önyargılı olmayalım gidelim mağazaya soralım böyle şikayetler gördük aslı var mıdır diye. Ertesi gün başka bir şubesine gittik ağız birliği etmiş gibi yine aynı şeyleri anlattılar şikayetleri sorunca da kendilerine hiç öyle şikayetler gelmediğini müşterilerin pimpirikli oluşundan kaynaklandığını söylediler genelde böyle şeylerin. Biz yine kanar gibi olduk model bakıyorduk o sırada mağazaya bi müşteri geldi çok sinirliydi hatta bağırıp çağırıyordu aldıkları düdüklünün kapağı arızalı çıkmış ve 1 buçuk aydır ha geldi ha gelecek diye oyalıyorlarmış. Nette okuduğum şikayetlerden biri de buydu hatta depoda sayım var diye oyalıyorlar yazmıştı biri ordaki çalışanda gelen müşteriye aynısını dedi. Allah yüzümüze baktı dedik bizde ve daha sonra uğrarız diyip çıktık bi daha kapısının önünden bile geçmedik diyeceğim o ki sende keşke kullanmamış olsaydın iade etmeni tavsiye ederdim yine de araştır hala varsa böyle bi hakkın kullan ilerde daha fazla sıkıntı yaşama bu olaylar daha geçen hafta başımıza geldi.

Ah o Bernardo. Şikayet var sitesine yazdığım şikayeti aynen paylaşayım.

Bernardo mağazasından 24.01.2015 tarihinde 1800 küsur TL çeyiz seti aldım. Almaz olaydım. 2 kalem malın en geç Şubat sonuna kadar geleceğini, şu anda ellerinde olmadığını, başka mağazadan çekeceklerini bildirip, parayı bir güzel ödettiler. Bugün 7 Mart, ancak bana verilen cevap çatal bıçak setimin Türkiye' de bile olmadığı. Şikayet edene kadar 2 kere topu topu arayıp biri geldi, diğeri de birkaç güne gelir dendi. Şikayet ettikten sonra da, ismini vermek istemeyen bir yetkili, laf kalabalığı ile cevap vererek (ki buna cevap denmez. Açıkça, aldınız kardeşim, iade de yok, tepe tepe kullan dendi) hiçbir problemimi çözmedi, üstüne daha da kendilerine olan güven ve saygımı sarstı.

Güncellememişim de, Mayıs gibi falan geldi, gelen de kırık geldi. Mağazaya gittim, kafalarına attım. 1 hafta içinde istediğim renkten yenisi gelecek dedim, 2 hafta bekledim.

Sakın Bernardo'dan alışveriş yapmayın SAKIN! Lakayıt, düzensiz, çalışma arzusu olmaya, müşteri memnuniyetine asla önem vermeyen bir firma. Hemen tuketicisikayeti . gtb . gov.tr adresinden e devletiniz ile şikayetinizi dile getirin.

Bu tarz ürünler asla bulaşık makinesinde yıkanmaz. Asla asla asla,5 senedir elimde yıkıyorum akma olmadı

Bende bernardo kullanıyorum memnunum gayet. Bulaşık makinesine atmadınız değil mi? çünkü bu modeller elde yıkanıyor

o değil de ben evlenirken geleneksel olarak hisar, Paşabahçe şeklindeki markalardan alışverişlerimi yaparken, gösteriş düşkünü bir tanıdık ay benim kızım tüümm çeyizliklerini bernardodan aldı nasıl şık nasıl klas bir marka diye bi laflar söylemişti sinir olmuştum o geldi aklıma..
zira bernardoya nasıl gıcık kapmışsam hiç bir şey almadım oradan bunca zaman..

Pasabahce, Hisar, Kutahya, Gural vb bunlar koklu kendini kanitlamis ve kolay kolay sorun yasanmayan markalar. Yeni cikan, tasarimlari daha farkli diye talep goren markalarin bir cogunun musteri memnuniyeti diye bir seyden haberi yok. Simdi alsam yine eski markalari secerim. Tabak canak mi aliyoruz sinir hastasi mi oluyoruz belli degil.

Ayrica bernardo klas bir marka degil... Pahali olmasi bu gercegi degistirmiyor.

X