Beslenmeme

Kilo almaya çalışırken ben de b12 kullandım, benexol bir de apikopaldi sanırım. Bu ara yine düştü b vitaminim pandemiden hastaneye gidip baktiramadim. Hatta pandemi öncesi de b ve demir düşüktü ama midemi bozdu bıraktım. Hangi b vitaminin kullanıyorsunuz siz?
Ay madem isim verdin
Benexol ❤ ben 😄

bilgi aliyim da bi acaba neyi yanlis yaptim😂 herkes cok etkisini gormus bende tik yok 9 tekrara cikmistim en son. haftaya tekrar okula donecegim ya orda baslarim duzgun yapabilme taktiklerini aldiktan sonra sana da yaziyim hadi basliyoruz diye🥳

yahu nasıl sebat ediyorsunuz böyle şeylerde bana da deyin. Kova hatunu Kova hatunu
istikrar yok bende hiç :kızgın:

pandemiden önce pilatese gidiyordum bütün hareketleri ezberledim evde kendim yapayım diyorum 1 saatlik ders ben evde yapınca 15 dk da bitiyor yaparken bile istikrar sağlayamıyorum pes ettim gerçi :olamaz:
Pes etmek yok 🙂
Sadece motivasyon lazım
Mesela seni ne motive eder ? Nasıl bir görünüm ? Ve bunun için zevk almayı deneyebilirmisin,çünkü o sabırsızlık hali iyi bilirim inan çok götürüsü oluyor

Pes etmek yok 🙂
Sadece motivasyon lazım
Mesela seni ne motive eder ? Nasıl bir görünüm ? Ve bunun için zevk almayı deneyebilirmisin,çünkü o sabırsızlık hali iyi bilirim inan çok götürüsü oluyor

motivasyon sıfır bende. haftada 3 saat insan kendine ayırmaz mı ya bak şimdi sinir oldum kendime :)
bu pandemi beni çok yıprattı her gün aynı şeyler sabah kalk çocukların dersleri kahvaltı dersler bitince öğle yemeği evde sürekli bir curcuna eşim de evden çalışıyor. geçen sene marttan beri aynı her gün aynı şeyler.
yazarken çocuklar dersteyken yapabilirim aslında diye düşündüm iki hafta kaldı tatilin bitmesine bak bak o zaman başlarım diye düşündüm :olamaz: iki hafta daha salladım kendi içimde yok benden bir cacık olmaz :KK53:

Teşekkür ederim.
Malesef benim en büyük eksiğim ekmek yemek, ekmeği ağzıma çok nadir sürerim nedendir bilmiyorum.
Şuan 170e 43.5 kiloyum. Bugün birşeyler başlama sözü verdim kendime. Umarım istikrarlı bir şekilde devam edebilirim. Sizin söylediklerinizi ss aldım, 1 ay sonra kilo alırsam editleyeceğim söz :) 🌸
Ben de ekmeği bırakınca kilo veriyorum. Sadece ekmeği keserek 1 ayda 1-2 kilo veriyordum rahat. Nerden nereye işte, ben de kilo almak isterken 43 kiloydum 1.70e, ne çok ağlardım. Simdi 60 kiloyum, boyuma göre fazla değil aslında ama işte göbeğimde toplanıyor. Orantı çok önemli.

Popom dar mesela, basenim yok, meme desen hiç yok. Oralara dağılması gereken kilo göbeğe kollara falan gidince orantısız bir görüntü oluyor. Benle aynı boyda 52 kilo olan arkadaşım benden daha balık eti duruyor mesela. Çünkü beli incecik bacakları ince, yağlar meme ve popoya dağılmış.

Motivasyonunu bozmazsan hiç zor bir şey değil emin ol. Popo için de squat yapabilirsin. Ben ne zaman yapsam 1 ayda fark görüyorum ama istikrarlı değilim. Anca yaza girerken kafamda eye of the tiger çalıyor Yaz çıkışı yine aynı fossluga devam :KK53: 1 aylık squat takvimi var mesela ben hep onunla yapıyorum. Takvim olmazsa unutuyorum ve karışıyor. Her gün artırarak ay sonunda günde 250 ye çıkan bir takvim. Başta çok zor oluyor, ilk 1 hafta yürüyemiyorsun ama o acı var ya dünyanın en zevkli acısı 😍

Gün içinde bir sürü saçma şeye vakit ayırıyoruz ama yarım saat spor söz konusu olunca uyku bastırıyor. Ben genelde yatmadan önce yapıyorum. Her işimi bitirip setlere bölerek. 1 haftadan sonra yapmadan uyuyamıyorsun zaten. Spor yapmanın öyle tuhaf bir bağımlılığı oluyor. Sonra zaten gitgide kolaylaşıyor ve seratonin salgilattigi için yaptıkça mutlu da oluyorsun.

1 ay sonunda olumlu sonuçlarını bekliyoruz 🥊 🥰

Evet bir de gece içince mide bulandırmiyor. Demir ilacını da gece icmeyi tavsiye etmişler. Sabah aç karnına içince kabız yapıyor o da
Ha birde 50lik kullanmıştım ben ve gercekten faydası zaten 1 ayda belli olmaya anca başlıyor
Bnm b12 eksik olmamasina rağmen iyi geldi düşün bu değerleri hic anlamıyorum zaten...

Ben de ekmeği bırakınca kilo veriyorum. Sadece ekmeği keserek 1 ayda 1-2 kilo veriyordum rahat. Nerden nereye işte, ben de kilo almak isterken 43 kiloydum 1.70e, ne çok ağlardım. Simdi 60 kiloyum, boyuma göre fazla değil aslında ama işte göbeğimde toplanıyor. Orantı çok önemli.

Popom dar mesela, basenim yok, meme desen hiç yok. Oralara dağılması gereken kilo göbeğe kollara falan gidince orantısız bir görüntü oluyor. Benle aynı boyda 52 kilo olan arkadaşım benden daha balık eti duruyor mesela. Çünkü beli incecik bacakları ince, yağlar meme ve popoya dağılmış.

Motivasyonunu bozmazsan hiç zor bir şey değil emin ol. Popo için de squat yapabilirsin. Ben ne zaman yapsam 1 ayda fark görüyorum ama istikrarlı değilim. Anca yaza girerken kafamda eye of the tiger çalıyor Yaz çıkışı yine aynı fossluga devam :KK53: 1 aylık squat takvimi var mesela ben hep onunla yapıyorum. Takvim olmazsa unutuyorum ve karışıyor. Her gün artırarak ay sonunda günde 250 ye çıkan bir takvim. Başta çok zor oluyor, ilk 1 hafta yürüyemiyorsun ama o acı var ya dünyanın en zevkli acısı 😍

Gün içinde bir sürü saçma şeye vakit ayırıyoruz ama yarım saat spor söz konusu olunca uyku bastırıyor. Ben genelde yatmadan önce yapıyorum. Her işimi bitirip setlere bölerek. 1 haftadan sonra yapmadan uyuyamıyorsun zaten. Spor yapmanın öyle tuhaf bir bağımlılığı oluyor. Sonra zaten gitgide kolaylaşıyor ve seratonin salgilattigi için yaptıkça mutlu da oluyorsun.

1 ay sonunda olumlu sonuçlarını bekliyoruz 🥊 🥰
Bayağı spor programı birikti, squat kalçalara ve bacaklara iyi geliyor diye biliyorum ben zaten en çok almasını istediğim yerlerde üst bacakla alt bacak. Sende boyuna göre kilolu değilsin eminim çok güzelsindir. 🌸 Bayağı motive oldum 1 ay sonr editleyeceğim konuyu teşekkür ederim. 😂🌸

Ben de günde 1 öğün yiyorum. Bugün yediğim 1 tabak makarna, bir çikolata ve birkaç kaşık salata. Buna rağmen salgın döneminde 11 kilo aldım.

Yaşınız kaç acaba? Ben 22-23 yaşındayken 39 kilo idim. Şu anda 37 yaşında sayılırım ve 62 kilo geliyorum. 20'li yaşlarda yer yer kilo almazdım.

Yani ilerleyen yıllarda zaten kilo alacaksınız. Doğumdan sonra falan. Zayıf olmak şahane. Ben de zayıf kategorisinde olmak isterdim. Normal kiloluyum.

Ama şu konuda haklısınız. Çok zayıflara giydikleri yakışmıyor. Gerçekten emanet gibi duruyor. Böyle bir arkadaşım var, kız bizden görüp feminen elbiseler falan alıyor ama giyince göğsü kalçası olmadığı için sanki ablasının kıyafetini ödünç giymiş gibi oluyor.

Diyetisyenler bazı yüksek kalorili ara öğünler veriyor sizin gibilere. Muzlu, fıstık ezmeli, cevizli, ballı süt gibi

İki durumda çok sıkıntılı maalesef.
Daha geçen diyetisyene gittim boyumu daha kısa bilirken oradaki ölçümde 170 civarı çıktı ve 43.5 kiloydum. 😂
Keşke sizdeki his bana, bendeki his size gelse.
Bekarken bende 1.73 boya 43 kiloydum evlendim hafif kilo aldim,hamile kaldim baya zayifladim.dogumdan sonra bi ara kilo aldim simdi 51 kiloyum.ben mama takyivesi bile aldim bekarken ama işe yaramadi.asiri yerdim hemde yagli falan yinede kilo alamazdim.sanirim duzenli yemedigim icin oluyordu.sizde duzenli yemeye dikkat edin etkisini goreceksiniz

Kafanıza her seyi takan fazla stresli bir insan mısıniz?

lise ve universite yıllarımda 47 50 kilo arasındaydım. boyum 170. 50 olunca biraz iyi oluyordum ama stres nedeniyle 47 ve altına düsünce ben de uzuluyordum cunku kıyafet bulamıyordum.

Ne zaman stresimi yönetmeyi öğrendim istahım düzene girdi.

Bir de benim ailemin tutumu da yanlistı. surekli bana cok zayifsin bizim evde yemek mi yok utanıyoruz insanlar bu kıza hicbir sey yedirmiyorlar mı diyecekler giydiklerinde yakışmıyor zaten diyip beni daha cok strese sokup daha cok iştahımın kapanmasina neden oluyorlardı.

stresli aşirı kaygılı bir hayatınız varsa önce bu konuyu halledin sonra iştah kendiliginden açılıyor.

mutfagin onunden gecsek kilo alan bahtsizlardan biri olarak kilo alamamanın dert oldugu, yiyip kilo alamamanın ne guzel bi his oldugunu idrak etmeye calisiyorum. :)
Bi gece rakı balık yapmak istesek 40 kez dusunuyorum kalori hesabi kuş kadar yemek vs. cok can sıkıcı.

arkadaslarım 15 25 yaslarinda ayni senin gibi yese de kilo alamazlardi. Yas 30 lara geldi coluk cocuk vs biri 60 kglerde biri 70 kg suan.
Yas ilerledikce metabolizma hızı komple degisiyor kilo aliyorsun. Suan zayifligin ve ozgurlugun tadini cikarmalisin bence. :)

X