Beta hcg artışım bakarmısınız lütfen ACİLLL

burcuerdem

MucizeniBağışlaRabbim
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2010
1.978
11
arkadaşlar daha önce bir kaybım oldugu için oldukça temkinli ve tedirginim.
sat 25 aralık 2011(siklus 34)
1 şubat 2012 de beta hcg 178
6 şubat 2012 de 1771 miş artış normalmi?

hayırlı olsun canm sağlıkla al kucağına,normalde hcg değerleri 1200 e kadar 48-72 saat arasında 2 ye katlaması bekleniyor.ama seninki 48 saatten daha kısa sürede katlıyor.geçen sene hamileliğimde değerlerim seninkine benziyordu ve dr ikiz gebelik olabilir dedi ve de aynen öle oldu fakat 2.5 aylıkkken düşük yaşadım.şu an hamileyim ben de 19 unda 158 olan değerim 23 ünde 1132 çıktı;yine bekliyordum böyle bişey ama 5+2 de tek kese gördük.cuma günü 7+3 olcm dr a gitcem bakalım diğer kese gelir mi.seninkinide çok merak ettim bak şimdi:)

Son düzenleme:

canım gözün aydın
değerlerin harika..
48 saatte %60 artış bile yeterliyken
senin çok iyi..
bugün yaptırdıgın testle vajinal ultrasonla kese görünürdü aslında
baktırmadın mı?
2 gün sonra karından da görürler sanırım

hayırlı olsun canm sağlıkla al kucağına,normalde hcg değerleri 1200 e kadar 48-72 saat arasında 2 ye katlaması bekleniyor.ama seninki 48 saatten daha kısa sürede katlıyor.geçen sene hamileliğimde değerlerim seninkine benziyordu ve dr ikiz gebelik olabilir dedi ve de aynen öle oldu fakat 2.5 aylıkkken düşük yaşadım.şu an hamileyim ben de 19 unda 158 olan değerim 23 ünde 1132 çıktı;yine bekliyordum böyle bişey ama 5+2 de tek kese gördük.cuma günü 7+3 olcm dr a gitcem bakalım diğer kese gelir mi.seninkinide çok merak ettim bak şimdi:)

Tek olsun saglıklı olsun yeter benim için.Rabbim olmayanlara nasip etsin.Tedirgin oldum bende 700-800 gibi bir değer beklerken biraz şok oldum.İnşallah saglıklıdır.Benimde ikinci hamileliğim bu ilkini kaybettim 8 haftalııkken mol gebelikti.Bulmuşken kaybetmek istemiyorum Rabbim saglıklıcakla kucagıma alacagım günleride gösterir inş.Haberlerimi sık sık yazarım buraya.Seninde hayırlı olsun hamileliğin.

canım gözün aydın
değerlerin harika..
48 saatte %60 artış bile yeterliyken
senin çok iyi..
bugün yaptırdıgın testle vajinal ultrasonla kese görünürdü aslında
baktırmadın mı?
2 gün sonra karından da görürler sanırım

Çok tşk ederim.Bugün ne yazııki doktora görünme şansım olmadı sonucu bile evde ögrendim ama inş yarın sabah erkenden doktora gideceğim.Değerlerin hızla artısı biraz tedirgin etsede mutluyum :KK16:

iyi dileklerin için teşekkür ederim canım;kusura bakma icanım merak ettim ama 8. haftaya kadar mol gebelik yaşadığını anlamadılar mı??

benım sat 26 aralık.26 ocakta beta hcg olcumum 662 di kese gorunmedi.4 gun sonra kesem gorundu 6 mm.doktor 10 gun sonra gel kalp atisi duyalim dedi.ama2 gundur baslayan kahverengi kanamam dun pembemsi kana donustu hemen doktora gittim.kese duruyo ama buyumemis.tekrar hcg istedi 1276 cikti.bu degerler cok az buyuk ihtimal dis gebelik dedi.yarin tekrar beta olcturucem eger dusus varsa dis gebelik sonlandirici ilac kullanicam.sizce durumum nasil gorunuyo bu arada yasim 41 bu bebege cok alismistim:KK43:

benım sat 26 aralık.26 ocakta beta hcg olcumum 662 di kese gorunmedi.4 gun sonra kesem gorundu 6 mm.doktor 10 gun sonra gel kalp atisi duyalim dedi.ama2 gundur baslayan kahverengi kanamam dun pembemsi kana donustu hemen doktora gittim.kese duruyo ama buyumemis.tekrar hcg istedi 1276 cikti.bu degerler cok az buyuk ihtimal dis gebelik dedi.yarin tekrar beta olcturucem eger dusus varsa dis gebelik sonlandirici ilac kullanicam.sizce durumum nasil gorunuyo bu arada yasim 41 bu bebege cok alismistim:KK43:

aybanu dış gebelikte kese oluyormuki?

iyi dileklerin için teşekkür ederim canım;kusura bakma icanım merak ettim ama 8. haftaya kadar mol gebelik yaşadığını anlamadılar mı??

maalesef kimse anlıyamadı.7.haftama kadar kese görünmedi sonra vajinal zar zor bir kese göründü oda birhafta sonra yani 8.haftamda bozulmuştu.Mecbur kürtaj oldum gelen patolojı sonucunda anlasıldı.Ben ne kadar kendime konduramasamda kanser riskim wardı her hafta kan verdim beta hcgm düşsün diye sonra düşünce ayda bir vermeye başladım.Doktorum 1 yıl bekleyeceksin dedi.Ben 8.ayda başka bir doktora gittim o korunmayı bırakabilirsin dedi 9.aydada hamile kalmısım.:nazar: tedirginliğim hat safhada o yuzden kalp atısını duyana kadar kendimi hamile olarak saymıcam diyorum cok korkuyorum.İnşallah hep güzel haberlerimi paylasırım...

aybanu kese görününcedemi dış gebelik iihtimali oluyormuş bunu bilmiyordum.Bence tek doktora baglı kalma baska doktorlarada danıs bebek kolay bulunmuyor biliyorsun Rabbim yardımcın olsun.Bebegini korusun.

canım umarım değerlerin artar,bol bol dinlen ayakta durmamaya çalış.benim anlamadığım şu ki kese oluşmuşsa nasıl dış gebelik olsun ki,dr lar keseyi görmek isterki dış gebelik olmadığı belli olsun diye.inşallah yarın güzel haberler alırsın...

<

evet bazi durumlarda rahim ici kesede gozlenebiliyormus arkdslar :KK43:oda beni buldu cok saskinim napicam bilemedim

canım umarım değerlerin artar,bol bol dinlen ayakta durmamaya çalış.benim anlamadığım şu ki kese oluşmuşsa nasıl dış gebelik olsun ki,dr lar keseyi görmek isterki dış gebelik olmadığı belli olsun diye.inşallah yarın güzel haberler alırsın...

İnşallah canım bu sefer elimden geldigince dikkatlı olmaya çalısıyorum.Tek olsun ama yeterki saglıklı olsun üzülmiyeyim birdaha.Gerçi Allahım ne nasip ettiyse o olacak.peki senin neden düşük gerçekleşti? sendee bu sefer dikkat et olurmu
Dış gebelik hakkında pek bi bilgim yok ya bnde şaşırdım ama olabiliyormus aybanunun dedigine göre Rabbim yardımcıısı olsun.

keseyi gordugunde doktorda dis gebelik ihtimali yoktur demisti.ama kahverengi akinti ve beta degeriyle kesenin boyutunun buyumemesi normal degil diyo.ayrica sol karnima igne igne batmalar oluyo.

keseyi gordugunde doktorda dis gebelik ihtimali yoktur demisti.ama kahverengi akinti ve beta degeriyle kesenin boyutunun buyumemesi normal degil diyo.ayrica sol karnima igne igne batmalar oluyo.

ablacım 41 yasındaymıssın bebeğini kaybetmeni kimse istemez.Aama lütfen tek doktora bagımlı kalma başka doktorada git belki bir tedavisi wardır ihmal etme olurmu.İnşallah saglıklı olur kendini toparlar kese.Bol bol dinlen.

maalesef kimse anlıyamadı.7.haftama kadar kese görünmedi sonra vajinal zar zor bir kese göründü oda birhafta sonra yani 8.haftamda bozulmuştu.Mecbur kürtaj oldum gelen patolojı sonucunda anlasıldı.Ben ne kadar kendime konduramasamda kanser riskim wardı her hafta kan verdim beta hcgm düşsün diye sonra düşünce ayda bir vermeye başladım.Doktorum 1 yıl bekleyeceksin dedi.Ben 8.ayda başka bir doktora gittim o korunmayı bırakabilirsin dedi 9.aydada hamile kalmısım.:nazar: tedirginliğim hat safhada o yuzden kalp atısını duyana kadar kendimi hamile olarak saymıcam diyorum cok korkuyorum.İnşallah hep güzel haberlerimi paylasırım...QUOTE]

çok geçmiş olsun cnm,inşallah yarın keseyi görürsün,sonrada kalbini duyarsın:emir_bebek:

iyi dilekleriniz icin cok tskkur ederim.benim 18 yasinda bi kizim var ama bu gebelik surpriz oldu planli degildi yani.dogal yoldan.bende istiyormusum demekki cok:) artik Allahtan hayirlisi diyorum.eger nasipse benimle kalmaya devam eder.yarinki beta sonucumu bekliyorum simdi

İnşallah canım bu sefer elimden geldigince dikkatlı olmaya çalısıyorum.Tek olsun ama yeterki saglıklı olsun üzülmiyeyim birdaha.Gerçi Allahım ne nasip ettiyse o olacak.peki senin neden düşük gerçekleşti? sendee bu sefer dikkat et olurmu
Dış gebelik hakkında pek bi bilgim yok ya bnde şaşırdım ama olabiliyormus aybanunun dedigine göre Rabbim yardımcıısı olsun.

öyle öyle tek olsun güç olmasın,ilk gebelik olduğu için normal diyorlar ki ikiz gebelik başlı başına risk zaten.yerleşirken kanama bölgesi oluşturmuşlardı,en başından beri düşük tehliken var dediler biri gelişemedi zaten,diğeriininde kalbi durdu.tek doktorla yetinmedim 3 dr a gittim canım 3 ü de aynı şeyi dediler.İnşalllah bu sefer her şey yolunda gider,onları kucağımıza alırız:KK16:

öyle öyle tek olsun güç olmasın,ilk gebelik olduğu için normal diyorlar ki ikiz gebelik başlı başına risk zaten.yerleşirken kanama bölgesi oluşturmuşlardı,en başından beri düşük tehliken var dediler biri gelişemedi zaten,diğeriininde kalbi durdu.tek doktorla yetinmedim 3 dr a gittim canım 3 ü de aynı şeyi dediler.İnşalllah bu sefer her şey yolunda gider,onları kucağımıza alırız:KK16:

inşallahhh :KK16: ben bu testleri farklı 2 yerde yaptırdım.178 olan değerimi yaptırdıgım yeri aradım 176 dedi maildede 178 içime bi şüphe düşmüştü acaba yanlışmıdır diye ama bilemiyorum günahları onların.Beni okadar strese soktular.:KK14:

selam kızlar!! son adet tarihim 24 aralık. ben de polikistik overdan kaynaklı adet düzensizlikleri var yaklaşık 1 yıldır.bugün sabah idrar testi yaptım bariz 2. çizgi çıktı şak diye. öğlen kan verdim sonuç 1030. ben öyle acilden giriş yaptım acilden de sonucu aldım kadın doğumcu olmadığı için o anda bana bişey demediler yani pozitif dediler de başka bilgi alamadım. ilk olacak hayırlısıyla inşallah.. siz bu değerlerimi yorumlayabilir misiniz??adet düzensizliğim var diye geç döllenme de olabilir.içimde değişik bi heyecan var.merak,mutluluk şaşkınlık... bu arada ben geçen sene 24 aralıkta düşük yaptım.bu sene 24 aralık a denk geldi. sanki teselli gibi:)

X