Beta hcg bi sağlıklı artıyor bi sağlıksız mi lütfen bakın ya böyle olan varmiydi. Sonrası nasıl oldu

Kahveci prenses

Üye
Kayıtlı Üye
22 Mart 2023
385
89
28
Arkadaşlar merhaba. Biraz üzüldüm tabi herşeyi. Hayırlısı ama. inşallah görür ve cevap yazarsınız. Lütfen çevrenizde varsa yazınız. Tam adet günü kan verdim
1 aralik ilk ölçüm 36
4 Aralık hcg 42 (bunun icin 60 üstü olmalı dediler iki gün sonra kan ver dediler )
6 Aralık hcg 65 (ideal dediler)
8 Aralık hcg 154
11 Aralık hcg 339
13 Aralık hcg 392 işte bu son daha yüksek olması gerekiyordu. İki gün sonra tekrar vericem.
Bu durum yaşayan var mı anlamadım. Çok belli belirsiz elhamdülillah düşme yok ama bı duraksadı mi ne oldu anlamadim. İlk başta yükselme olunca doktor artık gelme kese için gelirsin dedi bende yinede kan vermek istedim bugün. Ve son iki sonuç %15 yükselmiş.

Güncelleme 15 Aralık 581 (dış gebelik denildi) üç güne belli olcakmis.
18 aralık 1015 _ dıs gebelık suphesı
20 aralık 1400 dıs gebelık suphesı ama net degıl.

Son düzenleme:
Bende aynisini yasadim 850 lere kadar zor zor çikti 8 haftaya kadar bekledim ama olmadi..doktor zaten sagliklisiz dedi adet olmaya baslayinca kocaman bi pıhtı düştü ve degerde düsmeye basladi zaten..sıfırlana kadar kan verdim ...cok ozurdilerim üzdüysem seni ama vok umutlanma diye anlattim...insalahh mucize olur duzenli artişlarin devam eder

Zaten ilki çok artmayinca birşey sezdim. Neyse dedim olabilir dedim. ama bugün ki hayal kırıklığına uğradım. Ve ümidim kalmadı eğer gerçekten sağlıksız gebelikte umarım bari çok uzamaz arafta bırakmaz.😥

Yani şuan yüzde 60 artmalı.. 550 lerde olması gerekiyorken hadi laboratuvar 500 çıkarsın yada 600 çıkarsın. Bilmiyorum üzgünüm böyle olup sonra sağlıklı devam eden var mı acaba.

Beta
Adet olunca mi. Sağlıksız olduğu anlaşıldı ve düştü. Yoksa beta değeri mi düştü
degeri artmadi durakladi sonra duşmeye başladı heralde bende psikolojik olarak deger dusmeye basladiginda kendimi birakinca adet oldum..eger adet olmasaydim bi iğne yapacaklardi kimyasal bi igneydi baya zaman gecti hatirlamiyorum...sonra oglum oldu 6 yasinda simdi . Rabbim sanada saglikli bir evlat nasip etsin...belkide buda saglıklidir bilemeyiz herkesin durumu kendine ozel oluyor..en iyisini rabbim bilir hayirlisi nasilsa senin icin o olsun

Evet doğru herkesin kendine göre artışları oluyor kimisi hemen kese görüyor kimisi 3000 lerde görmüyor aslında bnm için değerin sayısal olarak ne kadar olduğu önemsiz ama sadece yüzde 100 yada yüzde 60 artış bekliyordum .. bugün 500_ 600 falan olur herhlde diyordm.cunku dün aşırı uyku hali halsizlik vardı. Kesin artıyor o yüzden dedim. ☹️ Bilmiyorum cuma günü tekrar kan vereceğim. Sizin oğlunuz sonradan doğal mi oldu

Evet doğru herkesin kendine göre artışları oluyor kimisi hemen kese görüyor kimisi 3000 lerde görmüyor aslında bnm için değerin sayısal olarak ne kadar olduğu önemsiz ama sadece yüzde 100 yada yüzde 60 artış bekliyordum .. bugün 500_ 600 falan olur herhlde diyordm.cunku dün aşırı uyku hali halsizlik vardı. Kesin artıyor o yüzden dedim. ☹️ Bilmiyorum cuma günü tekrar kan vereceğim. Sizin oğlunuz sonradan doğal mi oldu
Evet benim oglum mucize zaten 9 sene icinde 6 tup bebekten sonra 38 yasimda kendiligimden hamile kaldim..allah isteyen herkese ben gibi çileler çekmeden versin insalahh..ama size anlattigim tutmayan gebelikte kendiliginden olmustu ozman ona bile sevinmistim demekki dedim ben hamile kalabiliyorum ..zaten bu kimyasal gebelikten sonra tekrar kendlilginden hamile kaldim ve hersey saglikla ilerledi
Gerci doktorlar saolsun hamileligimide rezil ettiler bana yok boynu kalın yok kafası buyuk yok yaşin 38 riskli gebelik 5aylikken beyninde kist var bile dediler hic bir test yaptirmadim ne 2li ne 3lu sadece muayenede bile dunyanin lafini sölediler testlerde kimbilir ne diyeceklerdi ne olursa raziyim dedim..cok sukur rabbime gayet zeki ve saglikli bir bebegim oldu

Arkadaşlar merhaba. Biraz üzüldüm tabi herşeyi. Hayırlısı ama. inşallah görür ve cevap yazarsınız. Lütfen çevrenizde varsa yazınız. Tam adet günü kan verdim
1 aralik ilk ölçüm 36
4 Aralık hcg 42 (bunun icin 60 üstü olmalı dediler iki gün sonra kan ver dediler )
6 Aralık hcg 65 (ideal dediler)
8 Aralık hcg 154
11 Aralık hcg 339
13 Aralık hcg 392 işte bu son daha yüksek olması gerekiyordu. İki gün sonra tekrar vericem.
Bu durum yaşayan var mı anlamadım. Çok belli belirsiz elhamdülillah düşme yok ama bı duraksadı mi ne oldu anlamadim. İlk başta yükselme olunca doktor artık gelme kese için gelirsin dedi bende yinede kan vermek istedim bugün. Ve son iki sonuç %15 yükselmiş.
Kanlarınızı aynı yerde veriyorsunuz dimi hep ?

18 Aralık 5. Gün embriyo transferinin 5. Günü kanda 68 i gördüm fakat 20 aralıkta farklı bir hastanede 85 gördüm bu farklılık hastane kaynaklı olabilir mi
Evet olabilir ben yaşadım benzer bir durum hatta dis gebelikten acil yatis verdiler yatarken gebelik kesesi gözüktü vajinal ultrasonda

X