Beta hcg bi sağlıklı artıyor bi sağlıksız mi lütfen bakın ya böyle olan varmiydi. Sonrası nasıl oldu

Allahtan umit kesilmez be bacım yavas yavas artis olup sonra birden arayi kapatan degerler oluyor dualarim seninle🌹
Öyle tabi 😞 yeni yıla giriyoruz ama eşimle mutsuz bir şekilde… her şer de bir hayır vardır. Ne yazık ki umudum kalmadı artık bu kadar az artışla… ne kanama var ne bişey. Kasık ağrısı bekliyorum öyle. En çok istediğim şeyde anne olmaktı ama Allah bilir artık ne yapayım…
Duan için çok teşekkür ederim 🙏🏻

Ben 4 kasımda ilk bebeğimi kaybettim. 8 haftalıktı turner sendromu nedeniyle kalbi durdu. Bir regl gördüm hemen hamile kaldım. Bu seferde beta hcg üç günde sadece %60 artmış. Lekelenme vs olmadı ama kasık ağrısı var. Şimdi tekrar kan verdim sonuç bekliyorum ama artık dış gebelik diye düşünüyorum çünkü düşükte yapmıyorum. İğne vurulacağım ama en az 3 ay ara vermek her türlü lazım sanki. Dış gebelik tekrarlayan bir şeymiş. İnşallah sağlıkla anne oluruz hepimiz 🙏🏻
Maalesef diğer kadınlara göre tekrar yaşamamız biraz fazla ama allah doğru zamanda güzel haberler almamızı sağlayacak eminim❤️ peki bir önceki gebeliğinizde korunma ile ilgili birşey demediler mi ? Ben adet günümde adet oldum mesela ama mide bulantım geçmediği için test yaptığımda öğrendim benimde sağ kasığımdaydı ağrı batma.. gerçekten sağ yumurtalığımda tüpte kalmış maalesef devlette göremediler yine ultrasonla özelde gördüm onuda 1.67 cm idi. İnşallah bizde güzel gebelik geçireceğimiz günleri göreceğiz ❤️

Maalesef diğer kadınlara göre tekrar yaşamamız biraz fazla ama allah doğru zamanda güzel haberler almamızı sağlayacak eminim❤️ peki bir önceki gebeliğinizde korunma ile ilgili birşey demediler mi ? Ben adet günümde adet oldum mesela ama mide bulantım geçmediği için test yaptığımda öğrendim benimde sağ kasığımdaydı ağrı batma.. gerçekten sağ yumurtalığımda tüpte kalmış maalesef devlette göremediler yine ultrasonla özelde gördüm onuda 1.67 cm idi. İnşallah bizde güzel gebelik geçireceğimiz günleri göreceğiz ❤️
Kürtajdan sonra bir kez regl olmamı sonra gebelik deneyebileceğimi söylemişti doktor. Bir kez regl oldum ve tekrar hamile olduğumu öğrendim. Sonuç bu 😓 artık hiç bir şeye isteğim kalmadı…
Siz daha önce kürtaj olmus muydunuz?
Arka arkaya kürtaj olan insanlarda dış gebelik ihtimali daha yüksek oluyormuş.
Hayırlısı ile bu dönemi atlatayım istiyorum.

Kürtajdan sonra bir kez regl olmamı sonra gebelik deneyebileceğimi söylemişti doktor. Bir kez regl oldum ve tekrar hamile olduğumu öğrendim. Sonuç bu 😓 artık hiç bir şeye isteğim kalmadı…
Siz daha önce kürtaj olmus muydunuz?
Arka arkaya kürtaj olan insanlarda dış gebelik ihtimali daha yüksek oluyormuş.
Hayırlısı ile bu dönemi atlatayım istiyorum.
Yok olmamıştım ilk gebeliğimdi benim maalesef çok etkilendim o yüzden tam tamına iyileşmeden doktordan onay almadan birşey yapmıyorum çünkü travma oldu bana

Yok olmamıştım ilk gebeliğimdi benim maalesef çok etkilendim o yüzden tam tamına iyileşmeden doktordan onay almadan birşey yapmıyorum çünkü travma oldu bana
Tam anlamıyla iyileşmeden (ruhsal ve fiziksel olarak) hemen denememelidi öneririm.
Sizi etkilemek istemem ama ben hemen olsun çok istedim şimdi daha üzücü sonuçla berbat haldeyim. Ciddi bir depresyon yarattı bu durum bende… Allah inşallah hakkınızda en hayırlı olanı nasip edecektir.
Kimi insanlar hiç düşünmediği halde hamile kalıyor dikkat etmiyor ama sağlıkla doğum yapıyor. Belki de biraz kader her şey.
Hep güzel şeyler düşünün 🙏🏻

Tam anlamıyla iyileşmeden (ruhsal ve fiziksel olarak) hemen denememelidi öneririm.
Sizi etkilemek istemem ama ben hemen olsun çok istedim şimdi daha üzücü sonuçla berbat haldeyim. Ciddi bir depresyon yarattı bu durum bende… Allah inşallah hakkınızda en hayırlı olanı nasip edecektir.
Kimi insanlar hiç düşünmediği halde hamile kalıyor dikkat etmiyor ama sağlıkla doğum yapıyor. Belki de biraz kader her şey.
Hep güzel şeyler düşünün 🙏🏻
Benim için çok zordu gerçekten kürtajda falan uyutmadılar hala amımsayınca canım acıyor eşim istiyordu çok onada kızdım biraz kendimi toparlamam lazım diye şuan bekleme sürecindeyim korunuyoruz da zaten inşallah bir daha yaşamayız allahta kimseye yaşatmasın bu süreci.. biraz salmak en iyisi o yüzden hayatımı başka şeylerle doldurmak istiyorum bende zaten yoğun tempoda çalışıyorum ama ister istemez insan düşünüyor çocuk için yapmak değil gerçekten zevk için yapmak gerekiyor bazen benim bu ay olmadı verimli günleri kaçırdık dediğim an hamile kalmış olmamda güzel bir örnek olsun size☺️

Bu arada sizin progestoran kaç?
Bana progesteron hiç bakılmadı. Ben ilk gebeliği öğrendiğimde birşeyden şüphe etmiştim yine şmdi diyecem kötü düşündüm kötü mü oldı hayır. Şöyle ki bnim kasık ağrım vardı ama daha çok göbek deliğinin sol tarafı ağrıyordu eşime dedim ki hatta yani sanki yeni yumurtluyorum. Sonra doktora söyledm. Oda birşey yoktur dedi bağırsak gazı olabilir dedi. İçim rahatladı. Sonra kabızlık giderici şeyler yedim ağrım geçmişti. Derken kanama da bitti sonra doktor tmm gelme kese için gelirsin dedi bende son kez yine kan verip değer iki kat olmuş mu bakmak istiyorum dedim. Tmm dedi gittiğimde zaten artış olmamıştı. Hissetmiştim sanki. Bilmiyorum herşeyin hayırlısı tabi ki. Çok üzüldm çok ağladm inşallah hayırlı şekilde sonuçlanır. Bu forumda şunu okudum dış gebelik geçirmiş. 6 ay korunmaso gerekirken üçüncü ayda kazara ilişiki olmuş şans işte tutmuş ve gebelik gerçkleşmiş. Sağlıklı da devam etmiş ve doğurmuştu. Ama onun için çok stresli geçmiş tarama testleri ve diğer testler falan hep onu söylüyordu.bende beşinci ay başlarım zaten hemen ilk aydan tutmaz altıncı ay gelir geçer

Bana progesteron hiç bakılmadı. Ben ilk gebeliği öğrendiğimde birşeyden şüphe etmiştim yine şmdi diyecem kötü düşündüm kötü mü oldı hayır. Şöyle ki bnim kasık ağrım vardı ama daha çok göbek deliğinin sol tarafı ağrıyordu eşime dedim ki hatta yani sanki yeni yumurtluyorum. Sonra doktora söyledm. Oda birşey yoktur dedi bağırsak gazı olabilir dedi. İçim rahatladı. Sonra kabızlık giderici şeyler yedim ağrım geçmişti. Derken kanama da bitti sonra doktor tmm gelme kese için gelirsin dedi bende son kez yine kan verip değer iki kat olmuş mu bakmak istiyorum dedim. Tmm dedi gittiğimde zaten artış olmamıştı. Hissetmiştim sanki. Bilmiyorum herşeyin hayırlısı tabi ki. Çok üzüldm çok ağladm inşallah hayırlı şekilde sonuçlanır. Bu forumda şunu okudum dış gebelik geçirmiş. 6 ay korunmaso gerekirken üçüncü ayda kazara ilişiki olmuş şans işte tutmuş ve gebelik gerçkleşmiş. Sağlıklı da devam etmiş ve doğurmuştu. Ama onun için çok stresli geçmiş tarama testleri ve diğer testler falan hep onu söylüyordu.bende beşinci ay başlarım zaten hemen ilk aydan tutmaz altıncı ay gelir geçer
Sizin beta hcg niz kaça kadar yükseldi? Benim 76 da suan. İki günde sadece 7 artmış. Ultrasonda da göremedikleri için üç hekime sordum kimyasal mı yoksa dış gebelik mi anlamıyorlar… doktor önce normal kürtaj yapalım değerini takip edelim hormon artmaya devam ederse dış gebelik deriz iğne yaparız dedi

Sizin beta hcg niz kaça kadar yükseldi? Benim 76 da suan. İki günde sadece 7 artmış. Ultrasonda da göremedikleri için üç hekime sordum kimyasal mı yoksa dış gebelik mi anlamıyorlar… doktor önce normal kürtaj yapalım değerini takip edelim hormon artmaya devam ederse dış gebelik deriz iğne yaparız dedi
Bnim değerim en son 1800 lere geldi ve kese görünmedi. Ama bnimki siz gibi sağlıksız artmadı. Yani bayağı yüzde yüz artış oldu sadece bir gün 40 birim yükseldi ordan kuşku uyandı yoksa çok güzel gidiyordu. Hatta doktor kese için gel daha da gelme dedi o kadar ki emindik. Sizin ki Belki de sağlıksız gebeliktir sizin kendisi de düşebilir. Çünkü bazen vücut kendisi düşükle sonuçluyor. Ama dediğiniz yöntemi burda uygulayanlar olmuş kürtaj olmuşlar. Beta artmaya devam edince anlaşılmış ki muhtemelen bebek tüp de büyüyor. Sonra iğne uygulanmış. Karar sizin doktorlar da bana bıraktı 3 tanesi emin olamadı. Biraz daha bekle falan denildi ben istiyorum artık çünkü sanırım bu değerşer ve yükseliş hç mantklı değil dedim.

Bnim değerim en son 1800 lere geldi ve kese görünmedi. Ama bnimki siz gibi sağlıksız artmadı. Yani bayağı yüzde yüz artış oldu sadece bir gün 40 birim yükseldi ordan kuşku uyandı yoksa çok güzel gidiyordu. Hatta doktor kese için gel daha da gelme dedi o kadar ki emindik. Sizin ki Belki de sağlıksız gebeliktir sizin kendisi de düşebilir. Çünkü bazen vücut kendisi düşükle sonuçluyor. Ama dediğiniz yöntemi burda uygulayanlar olmuş kürtaj olmuşlar. Beta artmaya devam edince anlaşılmış ki muhtemelen bebek tüp de büyüyor. Sonra iğne uygulanmış. Karar sizin doktorlar da bana bıraktı 3 tanesi emin olamadı. Biraz daha bekle falan denildi ben istiyorum artık çünkü sanırım bu değerşer ve yükseliş hç mantklı değil dedim.
Bende düşmesini bekliyorum. Cumartesi gününe kadar düşmez ise kürtaj olacağım. Ne zor işlermiş 😓 belirsizlik çok kötü

Doğru olanı yapmıssınız. Benim sağlıksız olduğuna eminim çünkü bu sefer iki günde bir 2.5 katına çıkmaya başladı değer. Haftaya kadar bekle bakalım dedi doktor. Bebek rahimde mi tüp temi onu görelim ona göre ya kürtaj ya da iğne dedi.

Doğru olanı yapmıssınız. Benim sağlıksız olduğuna eminim çünkü bu sefer iki günde bir 2.5 katına çıkmaya başladı değer. Haftaya kadar bekle bakalım dedi doktor. Bebek rahimde mi tüp temi onu görelim ona göre ya kürtaj ya da iğne dedi.
Canım sağlıklo şekilde olabilir. Yani birden artıp kese görülebilir. Herkesin bedeni farklı. Bnm düzenli arttığı halde dış denildi. Kimisi düzensz oluyor ama sağlıklı gebelik oluyor herkesin kaderi farklı bnm beta değeri iğneden sonra 250 düştü. Sıfırlanacak sonra adet olcam böylece bu olay bitmiş olcak. Daha sonrası allahtan hayırlısı olsun inşallah

Benim hiç umudum kalmadı canım. :KK43: Başta o kadar az arttı ki dört doktora sordum dördü de sağlıksız dedi. 2 günde yüzde 150 arttı şimdide… bas ağrıları mide bulantıları başladı. Kanama yok ama umutta yok. Yarın tekrar kan vereceğim. En azından kese neredeyse onu görmüş oluruz diyorum… üzülmekten üzülecek yerim kalmadı çaresizce bekliyorum… Allah büyüktür

Benim hiç umudum kalmadı canım. :KK43: Başta o kadar az arttı ki dört doktora sordum dördü de sağlıksız dedi. 2 günde yüzde 150 arttı şimdide… bas ağrıları mide bulantıları başladı. Kanama yok ama umutta yok. Yarın tekrar kan vereceğim. En azından kese neredeyse onu görmüş oluruz diyorum… üzülmekten üzülecek yerim kalmadı çaresizce bekliyorum… Allah büyüktür
Bende 3 doktora sordum çaresizce ve az bucuk hissediyordum normal olmadığını bende hamilelik belirtisi hç olmadı. Mide bulantısı veya başka şeyler hep diyordm bu nasıl hamilelik diye. Ben olayı kabullenmişdm de doktorlar kesin hüküm vermemek için son şans diye diye tam 25 gün geçti. Ne kese göründü nede rahimde bebek. Ben kabullenmiştim. Üzülme kabullen. Yine olur sağlık olsun. Geleceği yokmuş. Zaten nasip olsaydı kimse önünde duramazdı. Nice nenelerimiz eski zamanda çocuk olmasın diye bile isteye duvardan atlayıp nice ağır şeyler taşımış ki düşsün diye ama nasipse o dünyaya geliyor. Buna kimse karar veremiyor. Allah nasip ediyor sende onu emanet diye kabul edip büyütüyorsun. Can yine Allahın ruh yine Allahın. 😊 Ne yapalım. Böyle olduysa sağlık olsun.

Her şeyde hayır vardır canım… haklısın. Elimizden gelen bir yere kadar sonuçta. İnşallah şeninde gönlüne göre olur hayırlısıyla sağlıkla 🙏🏻
canım nasıl oldun geçmişinizi biraz okudum da bende şuan seninle aynı durumları yaşıyorum. Ben adetime 9 gün varken öğrendim ilk değerimi 41 ile öğrendim iki gün sonra tekrar verdim. 45 oldu değer 4 gün sonra 57 ve şuan 4 gün geçti hastaneye geldim kan verdim bekliyorum. Bana da sağlıklı yada saglıksız demedi aslında bugün benim adetimin 4. Günü olması lazımdı. Etrafımda da betası yerinde sayıp şuan 3 aylık hamile arkadaşlarım var umarım hakkımızda hayırlısı olur. Rabbim üç aylar hürmetine güzel haberlerle karşılaştırsın bizi 🙏

Kabullendim artık üzülmüyorum canım
Allah doğru zamanda sağlıkla nasip etsin hepimize.
Bugün kürtaj olacağım.
Dış gebelik mi hala emin değiller ama kürtaj sonrası kan değerime bakacaklar

X