Beta hcg bi sağlıklı artıyor bi sağlıksız mi lütfen bakın ya böyle olan varmiydi. Sonrası nasıl oldu

B

BEnimde aynısı oldu yukarıda anlattım. Hç bir yorum yapmıyorlar ha bire gidip kan veriyorsun. Artık tüm kan alan hemşireler beni tanıyordı o derece ayrıca kolumda kan vercek yer kalmadı. Takip ede ede bi hal olduk. Zar zor işte 25 gün 1800 oldu. Normalde insanlar öğrendikten 25 gün sonra kalp atışını bile duyuyor. Zaten ben birşeylerin ters gittiğini az çok anlamştm hamilelik kanda çıkıyor fakat bedenen böyle birşey yok. İğne vuruldu. Kemoterapi iğnesi olduğu için gebelik 6 ay düşünme vücuttan ancak temizlenir dedi. Bende spor ve saglıklı beslenmeye gectm özellkle spora başladm ki ne kadar çok temizlersem vücuttann o kadar iyi diye düşünüyorum. Zaten kürtaj sonra 3 ay düşük sonrası 3 ay. Yani herşeyde en az 3_6 ay korunma isteniyor. Tekrarlamaması için
Sizin son gebelikten hemen öncesinde başka bir gebelik durumu var mıydı?
Zor bir süreç gerçekten bende psikolojik olarak berbat bir haldeyim. Hamileydim sonra turner sendromlu olduğu için kalbi durdu. Dr bir ay ara verip deneyin dedi tekrar denedik hamile kaldım ama sonuç bu…

Bu işler değişik malesef herkesin ne çıkarsa bahtına. Yani böyle düşük beta değeriyle sağlıklı gebelik gecirende var ben gibi dış gebelik olanda var. Sabretmek lazım. Herkesin kaderi farklı
Öyle tabi orası öyle… kemoterapi iğnesi neden vurdular? Başka bir yöntem yok muydu?
Ben de benimle ilgili gelişmeleri yazacağım . Aynı durumu yaşayan insanlar bilgilensin. Kimse yaşamasın inşallah.

5. Gün embriyosu transfer tarihi 13 Aralık
Transferin 5. Günü 18 Aralık 68 beta
Transferin 10. Günü 23 Aralık 443 beta
Transferin 17 günü 30 Aralık 12.543 beta
Arada geçen 1 hafta için Çok fazla bir artış oldu sizce kötü bir şeyler mi var

Sizin son gebelikten hemen öncesinde başka bir gebelik durumu var mıydı?
Zor bir süreç gerçekten bende psikolojik olarak berbat bir haldeyim. Hamileydim sonra turner sendromlu olduğu için kalbi durdu. Dr bir ay ara verip deneyin dedi tekrar denedik hamile kaldım ama sonuç bu…
Ben 1 yıl sonunda ilk kez elde etmiştim. Ve sonuç böyle oldu. ☹️ Öyle hemen kalamadm. Nedensiz şekilde olmuyordu.

Öyle tabi orası öyle… kemoterapi iğnesi neden vurdular? Başka bir yöntem yok muydu?
Ben de benimle ilgili gelişmeleri yazacağım . Aynı durumu yaşayan insanlar bilgilensin. Kimse yaşamasın inşallah.
Ya iğne olcak yada ameliyat. Bende ameliyat istemedim karnı kes içeri gir tüpden bebeği çıkar. 🙄 Tabi bebek ordaysa yeri de belirsiz. Nerde olduğu da en iyi yöntem bu canım malesef. Ama sonucu 6 ay korunma

Korkma yoktur. İnşallah. Ultrasonda bakıldı mı sağlıklı mı herşey. Ancak öyle belli olur

Ya iğne olcak yada ameliyat. Bende ameliyat istemedim karnı kes içeri gir tüpden bebeği çıkar. 🙄 Tabi bebek ordaysa yeri de belirsiz. Nerde olduğu da en iyi yöntem bu canım malesef. Ama sonucu 6 ay korunma
Bende şimdi tekrar kan testi verdim. Sonuca bakacağız. Artış kısmının nasıl olduğuna. Ama muhtemelen dış gebelik geçiriyorum… sağ kaşıkta bıçak saplanır gibi bir ağrı oluyor. Beta da çok az artmıştı. Bende iğneyi tercih edeceğim. Ameliyat kısmı sıkıntılı geliyor. Ama bu iğneden sonra sağlıklı gebelik geçiren var mı araştırmamız lazım. Forumda bu konuya ulaşamadım maalesef.

Endişe edeceğiniz bir durum olduğunu sanmıyorum. Artmama durumu sıkıntılı olabilirdi bizdeki gibi. Olumsuz şeyler düşünmeyin hiç. Bari birimiz sağlıklı gebelik yapsın şimdi… 🙏🏻

Korkma yoktur. İnşallah. Ultrasonda bakıldı mı sağlıklı mı herşey. Ancak öyle belli olur
Bu arada sizin progestoran kaç?

Bende şimdi tekrar kan testi verdim. Sonuca bakacağız. Artış kısmının nasıl olduğuna. Ama muhtemelen dış gebelik geçiriyorum… sağ kaşıkta bıçak saplanır gibi bir ağrı oluyor. Beta da çok az artmıştı. Bende iğneyi tercih edeceğim. Ameliyat kısmı sıkıntılı geliyor. Ama bu iğneden sonra sağlıklı gebelik geçiren var mı araştırmamız lazım. Forumda bu konuya ulaşamadım maalesef.
Merhaba bende 24 ekimde kürtaj 25 ekimde dış gebelik için mtx iğne oldum değerim 705 idi ertrsi gün 572 oldu 320 oldu sonra 365 e geri yüksrlfi 1 kasımda 2. Dozu oldum üstüne bir adet gördüm 2. Yi bekliyorum 3-4 güne gelir sanırım.. yumurtalıklarım temizmiş bir sıkıntı yokmuş şükür ama doktor hsg önerdi özel kliniğe gidiyordum eskişehirde doktor hsg için 18675 bin dediği için şoka girdim sonra araştırdım istanbulda 5500 e çekiliyormuş ama doktorun para için dediğini düşündüğüm için devlete doktora görünüp öyle filme gidicem.. kendi doktorum korunma ile ilgili hiçbirşey dememişti ayrıca devlettekine sorucam.. maalesef zorlu bir süreç olacak ama hepsi geçecek zaman geçtikçe iyi olacaksın canım❤️ ben araştırdım site içerisinde sağlıklı gebelik geçiren 1 adet dönemi sonrası korunmana gerek yok diyen doktorlarda olmuş (tabi kişinin durumuna göre bu) hemen hamile kalan olmuş bazıları 3 ay bazıları 6 ay diyor korunmaya doktorun seni daha iyi yönlendirir 🥰

Çok iyi nasallah,
68×4=272
272+34=306

Baya fazla artis olmus cogul gebelk varmi genlerde?

Merhaba bende 24 ekimde kürtaj 25 ekimde dış gebelik için mtx iğne oldum değerim 705 idi ertrsi gün 572 oldu 320 oldu sonra 365 e geri yüksrlfi 1 kasımda 2. Dozu oldum üstüne bir adet gördüm 2. Yi bekliyorum 3-4 güne gelir sanırım.. yumurtalıklarım temizmiş bir sıkıntı yokmuş şükür ama doktor hsg önerdi özel kliniğe gidiyordum eskişehirde doktor hsg için 18675 bin dediği için şoka girdim sonra araştırdım istanbulda 5500 e çekiliyormuş ama doktorun para için dediğini düşündüğüm için devlete doktora görünüp öyle filme gidicem.. kendi doktorum korunma ile ilgili hiçbirşey dememişti ayrıca devlettekine sorucam.. maalesef zorlu bir süreç olacak ama hepsi geçecek zaman geçtikçe iyi olacaksın canım❤️ ben araştırdım site içerisinde sağlıklı gebelik geçiren 1 adet dönemi sonrası korunmana gerek yok diyen doktorlarda olmuş (tabi kişinin durumuna göre bu) hemen hamile kalan olmuş bazıları 3 ay bazıları 6 ay diyor korunmaya doktorun seni daha iyi yönlendirir 🥰
Ben 4 kasımda ilk bebeğimi kaybettim. 8 haftalıktı turner sendromu nedeniyle kalbi durdu. Bir regl gördüm hemen hamile kaldım. Bu seferde beta hcg üç günde sadece %60 artmış. Lekelenme vs olmadı ama kasık ağrısı var. Şimdi tekrar kan verdim sonuç bekliyorum ama artık dış gebelik diye düşünüyorum çünkü düşükte yapmıyorum. İğne vurulacağım ama en az 3 ay ara vermek her türlü lazım sanki. Dış gebelik tekrarlayan bir şeymiş. İnşallah sağlıkla anne oluruz hepimiz 🙏🏻

Ben 4 kasımda ilk bebeğimi kaybettim. 8 haftalıktı turner sendromu nedeniyle kalbi durdu. Bir regl gördüm hemen hamile kaldım. Bu seferde beta hcg üç günde sadece %60 artmış. Lekelenme vs olmadı ama kasık ağrısı var. Şimdi tekrar kan verdim sonuç bekliyorum ama artık dış gebelik diye düşünüyorum çünkü düşükte yapmıyorum. İğne vurulacağım ama en az 3 ay ara vermek her türlü lazım sanki. Dış gebelik tekrarlayan bir şeymiş. İnşallah sağlıkla anne oluruz hepimiz 🙏🏻
3 gunde değil 4. Gunde versenz tam artisi anlayabilirdnz degerlerinizi tam olarak bana atablrmsnz

Arkadaşlar merhaba. Biraz üzüldüm tabi herşeyi. Hayırlısı ama. inşallah görür ve cevap yazarsınız. Lütfen çevrenizde varsa yazınız. Tam adet günü kan verdim
1 aralik ilk ölçüm 36
4 Aralık hcg 42 (bunun icin 60 üstü olmalı dediler iki gün sonra kan ver dediler )
6 Aralık hcg 65 (ideal dediler)
8 Aralık hcg 154
11 Aralık hcg 339
13 Aralık hcg 392 işte bu son daha yüksek olması gerekiyordu. İki gün sonra tekrar vericem.
Bu durum yaşayan var mı anlamadım. Çok belli belirsiz elhamdülillah düşme yok ama bı duraksadı mi ne oldu anlamadim. İlk başta yükselme olunca doktor artık gelme kese için gelirsin dedi bende yinede kan vermek istedim bugün. Ve son iki sonuç %15 yükselmiş.

Güncelleme 15 Aralık 581 (dış gebelik denildi) üç güne belli olcakmis.
18 aralık 1015 _ dıs gebelık suphesı
20 aralık 1400 dıs gebelık suphesı ama net degıl.
Dış gebelik alttan muayane de belli oluyor diye biliyorum benim o şekilde anlaşıldı bakılmadı mı size alttan

X