Beta hcg değerimde yükseliş

honeydayyy

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Haziran 2021
14
12
Merhaba arkadaşlar geçen hafta perşembe (25/06/2021) günü gebe olduğumu öğrendim betam 20 çıkmıştı, dün de test yaptırdım (02/07/2021) bu sefer beta 1500 çıktı doktora gittiğimde kese göründü fakat beta değerinde baya bir artış olduğu için tekrar muayene olacağım.çoğul gebelik olabilir mi? Birde üzüm gebeliği varmış Böyle birşeyler karşılaşan varmıdır?

not:2 haftalığız

Merhaba arkadaşlar geçen hafta perşembe (25/06/2021) günü gebe olduğumu öğrendim betam 20 çıkmıştı, dün de test yaptırdım (02/07/2021) bu sefer beta 1500 çıktı doktora gittiğimde kese göründü fakat beta değerinde baya bir artış olduğu için tekrar muayene olacağım.çoğul gebelik olabilir mi? Birde üzüm gebeliği varmış Böyle birşeyler karşılaşan varmıdır?

not:2 haftalığız
Üzüm gebeliği neymiş canım ? Ben de bugün hamile olduğumu öğrendim değerimde bugün 1530 du 1.5-2 haftalıktır dedi klinikteki
İnternette uygulamaya bakınca 4 hafta gösteriyor son regl 1 hazirandı
Seninki ne zamandı

Üzüm gebeliği neymiş canım ? Ben de bugün hamile olduğumu öğrendim değerimde bugün 1530 du 1.5-2 haftalıktır dedi klinikteki
İnternette uygulamaya bakınca 4 hafta gösteriyor son regl 1 hazirandı
Seninki ne zamandı
Boş gebelik gibi birşey sanırım üzüm gebeliği benim son adetimin başlangıçı 29 mayıstı

Atısın benım hsaplarıma gore normal. Mol gebelıkte kese degıl garıp bı uzumumsu yapı gozukuyor. Cogul gebelıkte de normal artabılır ılla cok katlanmaz. Ama senınkı net normal artıs korkma.

Ben hiçbişey anlamadım mucize gibi bişey pko var en son 23 mayısta adet oldum 23 haziranda adetim gelmedi gecikti 7 temmuzda beta verdim 1 çıktı gebe değilimdir diye bişey yapmadım ama belirtiler devam edince 25 temmuzda tekrar kan verdim 1371 çıktı hamileyim ama kaç haftalık anlamadım pazartesi gidicem doktora

Merhabalar
Benim son adet tarihim 02.07.2021 ve adetim 7 gün geçti idrar testi yaptım 5 dakika içinde kırmızı çizgi belirgin oldu. Bugün doktora gittim kan testin de 55.1 çıktı tekrardan değer yükseldimi diye kan testi vereceğim. Sizce geç döllenme mi olmuştur? Sancım var doktoruma sordum normaldir dedi. Bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

Merhabalar
Benim son adet tarihim 02.07.2021 ve adetim 7 gün geçti idrar testi yaptım 5 dakika içinde kırmızı çizgi belirgin oldu. Bugün doktora gittim kan testin de 55.1 çıktı tekrardan değer yükseldimi diye kan testi vereceğim. Sizce geç döllenme mi olmuştur? Sancım var doktoruma sordum normaldir dedi. Bilgisi olan yardımcı olabilir mi?
Sanırım geç döllenme olmuş. Adet döngünüz düzenli midir? Benimde sat 2 temmuzdu adet günü hamile olduğumu öğrendim kan verdim 844tü. Kasık bel ağrısı normal diyolar ilk aylar. Kese görünene kadar beta takibi yapın 2 günde ez az 2 kat artması gerekir

Sanırım geç döllenme olmuş. Adet döngünüz düzenli midir? Benimde sat 2 temmuzdu adet günü hamile olduğumu öğrendim kan verdim 844tü. Kasık bel ağrısı normal diyolar ilk aylar. Kese görünene kadar beta takibi yapın 2 günde ez az 2 kat artması gerekir
Hayır adetim düzensiz. Adet günü test yaptım negatif çıktı pazartesi test yaptım çift çizgi çıktı ertesi gün doktora gittim doktorumda 2 gün sonra kan ver tekrar dedi cuma günü kan vereceğim pazartesi doktoruma gidexeğim. Bel ağrım çok hafif ara da bir kasık ağrım oluyor. Sanırım 1 2 haftalık. Sağlık ocağındaki hemşire ile de görüştüm daha yeni dedi kese 15 gün veya 20 gün sonra gözükür dedi.

Eklentiler

• IMG-20210809-WA0005.jpeg
    IMG-20210809-WA0005.jpeg
    122 KB · Görüntüleme: 37
Sanırım geç döllenme olmuş. Adet döngünüz düzenli midir? Benimde sat 2 temmuzdu adet günü hamile olduğumu öğrendim kan verdim 844tü. Kasık bel ağrısı normal diyolar ilk aylar. Kese görünene kadar beta takibi yapın 2 günde ez az 2 kat artması gereki
Doktorum yumurtlama döngüsünü göre hesapladı. doktor hesabına göre şuan da adetim 9 gün geçmiş durumda tabi adet üzeri kaldıysam daha da erken bir gün oluyor

Hayır adetim düzensiz. Adet günü test yaptım negatif çıktı pazartesi test yaptım çift çizgi çıktı ertesi gün doktora gittim doktorumda 2 gün sonra kan ver tekrar dedi cuma günü kan vereceğim pazartesi doktoruma gidexeğim. Bel ağrım çok hafif ara da bir kasık ağrım oluyor. Sanırım 1 2 haftalık. Sağlık ocağındaki hemşire ile de görüştüm daha yeni dedi kese 15 gün veya 20 gün sonra gözükür dedi.
Şimdi söyle 1-2 haftalık hamilelik olmaz. Enaz 3-4 haftalık olur oda beta değerinize göre doktora gttiğinizde doktor size söyleyecektir . Siz beta takibi yapın düzenli artarsa zaten sağlıklı gebeliktir

X