Beta hcg değerlerim normal mi?

Maviss90

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Haziran 2019
26
9
Merhaba hanımlar benim son adet tarihim 4 mart. Adetimin gecikmesinden sonra 5 nisanda idrar testi pozitif çıktı belirgin bir şekilde aynı gün beta hcg testim 852 cıktı. 8 nisanda muayeneye gittim beta hcg 1.845 çıktı. Bilenler yazabilir mi normal bir artış mı doktor normal değil 3bin olması gerekiyor dış gebelik olabilir dedi ☹️ Ama kese görünüyor. Keseyi gördüğünü söyledi

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 09-12-2021

Hamileliğimin 10. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 213 gün kaldı.

Bebeğinizin boyu yaklaşık 22-24 mm civarında, bebeğiniz 1 ay öncesine göre 4 kat daha uzun. Anneler radyasyon rahminize nüfuz edebileceği için X-ışınlarından kaçınmalısınız. Bebeğinizin kalbinin gelişimi tamamlandı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 6 gr. - Yaklaşık boyu : 23 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Gamze444

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Ekim 2020
1.786
924
Merhaba hanımlar benim son adet tarihim 4 mart. Adetimin gecikmesinden sonra 5 nisanda idrar testi pozitif çıktı belirgin bir şekilde aynı gün beta hcg testim 852 cıktı. 8 nisanda muayeneye gittim beta hcg 1.845 çıktı. Bilenler yazabilir mi normal bir artış mı doktor normal değil 3bin olması gerekiyor dış gebelik olabilir dedi ☹️ Ama kese görünüyor. Keseyi gördüğünü söyledi
dış gebelikte kese görünmez artış biraz az ama endişelenme inşallah sıkıntı olmaz canım

Merve

Benim yorgun gönlümde aşkının telaşı var 🥲
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
13 Ocak 2020
21.823
83.110
29
Kese varsa nasıl dış gebelik olacakmış canım? Korkma hiç kese varsa bundan sonra beta değil kese ve bebek takip edilir.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 10-12-2021

Bebeğimi kucağıma almama 214 gün kaldı.

Bebeğinizin dış kulakları bugün yada yarın şekil olarak tamamlanmış olacak. Bebeğinizin poposuyla, baş tacı arası 22-24 mm oldu. Erkek ve dişi genital bölgesi hala çok benzer. Bebeğinizin cinsiyetini ultrasonda görmeniz çok zor. Biraz daha beklemeniz gerekiyor.

Maviss90

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Haziran 2019
26
9
Teşekkür ederim cevaplarınız için dün beni cok korkuttu bi dış gebelik dedi bi değil dedi 2 gün sonra acilden giriş yap tekrar bakılsın dedi ama gitmeyi düşünmüyorum oraya bidahaa şuan zaten çok yeni.

Bebeğinizin boyu yaklaşık 22-24 mm civarında, bebeğiniz 1 ay öncesine göre 4 kat daha uzun. Anneler radyasyon rahminize nüfuz edebileceği için X-ışınlarından kaçınmalısınız. Bebeğinizin kalbinin gelişimi tamamlandı.

Merve

Benim yorgun gönlümde aşkının telaşı var 🥲
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
13 Ocak 2020
21.823
83.110
29
Teşekkür ederim cevaplarınız için dün beni cok korkuttu bi dış gebelik dedi bi değil dedi 2 gün sonra acilden giriş yap tekrar bakılsın dedi ama gitmeyi düşünmüyorum oraya bidahaa şuan zaten çok yeni.
Başka doktora git canım. Hiç strese girme.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 10-12-2021

Bebeğimi kucağıma almama 214 gün kaldı.

Bebeğinizin dış kulakları bugün yada yarın şekil olarak tamamlanmış olacak. Bebeğinizin poposuyla, baş tacı arası 22-24 mm oldu. Erkek ve dişi genital bölgesi hala çok benzer. Bebeğinizin cinsiyetini ultrasonda görmeniz çok zor. Biraz daha beklemeniz gerekiyor.

Maviss90

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Haziran 2019
26
9
Aynen pazartesi günü başka doktora gideceğim inşallah herşey normaldir. 2düşük geçmişim ve kan pıhtılaşması var. Gebe kalınca hemen gel iğne başlatacaz demişlerdi şimdide emin olmadan veremem dedi. Onların yüzünden bi sıkıntı olacak diye çok korkuyorum.

Maviss90

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Haziran 2019
26
9
Merhaba, benim de son adet tarihim 4 mart. Keseyi karından mı vajinal ultrasondan mı gördü acaba?
Vajinal ultrason da bakıldı sonra başka doktora özele gittim orda da vajinal bakıldı. Şuan bi sıkıntı yok şükür herşey normal ilerliyor😊