Beta hcg düşük ama kalp atışı var

BG kizi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Mayıs 2019
7
3
37
Merhaba arkadaşlar umarım benim durumumu bilen biri çıkar şimdi benim beta hcg değerim çok yavaş yükseliyor kısa keserek en son 446 ya yükseldi ve doktor muayene için çağırdı bir iğne yapıp düşürücekti artık çünkü değerler sağlıksız bir gebelik olduğunu gösteriyordu ama vajinal ultrosonda bakarken bir anda şok oldu bebeğin kalp atışları duyuldu inanamadık hala kafam karışık bu ne olabilir böyle bişey yaşayan var mı acaba umarım bir mucizedir

Merhaba arkadaşlar umarım benim durumumu bilen biri çıkar şimdi benim beta hcg değerim çok yavaş yükseliyor kısa keserek en son 446 ya yükseldi ve doktor muayene için çağırdı bir iğne yapıp düşürücekti artık çünkü değerler sağlıksız bir gebelik olduğunu gösteriyordu ama vajinal ultrosonda bakarken bir anda şok oldu bebeğin kalp atışları duyuldu inanamadık hala kafam karışık bu ne olabilir böyle bişey yaşayan var mı acaba umarım bir mucizedir

Farklı bir hastanede beta testini tekrar ettirebilirsiniz çünkü bazı hastanelerde değerler yanlış çıkabiliyor ama onun haricinde bir bilgim yok maalesef..Rabbim hakkınızda hayırlısını nasip etsin inşallah

En son yaptırdığınız beta hcg nedir acaba?
Çünkü 446da vajinal olsa bile görünmez ne bebek ne kalp atışı.
Tedbir amaclı başka bir doktora görünün derim.

En son 446 çıktı göründü ama kalp atışı da bebekte doktorda şaşırdı bende anlayamadık başka bir hastanede de 1 kere yaptırmıştım orda da farklı çıkmadı

En son 446 çıktı göründü ama kalp atışı da bebekte doktorda şaşırdı bende anlayamadık başka bir hastanede de 1 kere yaptırmıştım orda da farklı çıkmadı
Ayni gun mu yapildi peki bu test ile ultrason?

Cok enteresan 1500 ve 2000 arasinda vajinal görünür bebek ki kalp atışı oluşmaya bilir, 5000den yukarı sanırım kese ve bebek görünüyor karından.
Hastane de bir yanlış olmasın testle ilgili o degerle mumkun olacağını sanmıyorum 🙄

Şimdi testi başka bir hastanede yaptırıyorum. doktorum başka bir hastanede bana da ilginç geldi çok araştırdım hiç böyle bişey okumadım. o yüzden buraya üye olup böyle birşey yaşayan var mı diye sormak istedim. 3 tane ayrı ayrı doktora gittim. Biri direk iğne yapalım düşsün dedi. Biri düşücek o kendi kendine bekle dedi. Son gittiğim doktor ise takip edelim bekleyelim dedi ve en son ona gittiğimde kalp atışı duyunca şaşırdık kaldık. Dış gebelik dediler kimyasal gebelik dediler. Herşeye haziralmıştım kendimi ama böyle olunca napıcağımı şaşırdım. 1 sene önce 7+2 de bebeğimin kalbi durdu kürtaj oldum. O yüzden çok korkuyorum artık.

Şimdi testi başka bir hastanede yaptırıyorum. doktorum başka bir hastanede bana da ilginç geldi çok araştırdım hiç böyle bişey okumadım. o yüzden buraya üye olup böyle birşey yaşayan var mı diye sormak istedim. 3 tane ayrı ayrı doktora gittim. Biri direk iğne yapalım düşsün dedi. Biri düşücek o kendi kendine bekle dedi. Son gittiğim doktor ise takip edelim bekleyelim dedi ve en son ona gittiğimde kalp atışı duyunca şaşırdık kaldık. Dış gebelik dediler kimyasal gebelik dediler. Herşeye haziralmıştım kendimi ama böyle olunca napıcağımı şaşırdım. 1 sene önce 7+2 de bebeğimin kalbi durdu kürtaj oldum. O yüzden çok korkuyorum artık.
Anlıyorum korkularını rabbim kalbine ferahlık versin sıkıntınızı gidersin inşallah test sonucu iyi çıkar kalp atışında güzelce duyulur hayırlı bir bebiş olur inşallah Allah yardımcın olsun

Gul431 canmm benim çok teşekkür ederim. Amin inşallah bu mübarek günlerde allah herkesin yardımcısı olsun inşallah. Tüm anne adaylarının duacısıyım.

Allah yardimciniz olsun,saglicakla tamamina erdirsin. Boyle birsey duymadim mucize gibi. 400lu rakamla kese bile gozukmezken kalp atisi cok ilginç

Doktorda mucize dedi zaten eğer ki herşey yolunda gidersen burdan herkese umut olmak isterim. İnşallah Rabbim büyük herkesin yanında olsun. Olumlu ya da olumsuz burada bildiricem.

Malesef dün lekeli kanamam geldi bugün arttı sabah doktora gittim ve sağlıksız bir gebelik olduğunu söyledi. Düşmesini kolaylaştırmak için bir ilaç verdi. Eşim ve benden kan aldılar genetik testi için. Birde kan pıhtılaşmasını kontrol etekçekler. Umarım bir daha böyle birşey yaşamam. Kimse yaşamasın çok zor bir süreç gerçekten.

Kaç haftalık 446 çıktı?
Tarih belirterek diğer değerlerinizi de yazar mısınız?
Açıkçası hcg bu seviyedeyken sağlıklı bir gebelikte kese görünmez.buna şaşırdım. Öyle hemen gebeliği düşürmek için iğne vurmaz Dr . Bazı şeyleri atlayarak yazdiniz sanırım .eğer tam olarak böyleyse kesinlikle dr değiştirin

Doktorda mucize dedi zaten eğer ki herşey yolunda gidersen burdan herkese umut olmak isterim. İnşallah Rabbim büyük herkesin yanında olsun. Olumlu ya da olumsuz burada bildiricem.
Şuan seninle aynı durumu yaşıyorum canım, benim de beta hgc iki kat artmadı hatta düştü sonra tekrar çıktı biraz, bir hafta bekle kendi düşmezse müdahale edelim dedi, bi gittim kalp atışı duyuldu 6+1 de Dr da mucize bu dedi, ama beta hgc 20 gündür 3 binde takıldı kaldı, ama gebeliğim devam eder mi bilmiyorum 😞çok moralim bozuk benimde

Merhabalar,
Aynı şeyleri ben de yaşadım ve hala atlatabilmiş sayılmam genetik testi yaptırın muhakkak benim de 7. Haftada kalbi durdu kan sulandırıcı iğne kullanmamız gerektiğini söyledi doktorum genetik testimde 1 tane heterozigot olması sebebiyle daha öncesinde doktorlar aspirin yeterli demişti ama bana yeterli gelmiyordu bir şeyler hep bu konuda acaba mi diyordum ama 2 düşük olmadan bu konuda kesin karar verilemiyor benim de bu 2. Düşüğüm olduğu için bunca acı sonrası karara varıldı. Başta her şey yolunda 2ye katliyordu beta hcg 4binden sonra ikiye katlamadi yüzde 50 arttı sonra artış hızı yüzde 20 oldu yavaş yavaş azalmis demek ki 7. Hafta sonunda kalbi durmuş o zamana kadar her şey yolunda gitmisti. Hepimize Allah sağlıklı bebekler nasip etsin bu da bizim sınavımız işte.

X