Beta HCG ne zaman artar?

annelerbal

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2023
36
3
27
Merhabalar. Kasım 18 de sat başladı. Yumurtlama tarihim ise Aralık 1 di. Bu haftanın başında gebelik belirtileri sayılabilecek belirtirler ara sıra kendini göstermeye başladı. Bu yüzden ben de bugün kan testi yaptırdım ama negatif çıktı. 27-28 günde bir adet görüyorum. Ayın 15 i de adet tarihim. Yükselir mi emin olamadım çünkü ben talasemi taşıyıcısıyım kansızlık hastalığım var bu yüzden ilk gebeliğim boyunca takviye kullandım. Kalp gebelikte fazla kan pompaladığı için çok sıkıntı yaşıyorum. Bugünkü test negatif ama nefes darlığı devam ediyo emin olamadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Bismillah yumurtlama tarihiniz 1 aralık yahu🙄 varsa bile çıkmaz şu an tabiki çok çok çok erken adetinize 2-3 gün kala yapın bari geçmesini bekleyemiyorsanız

Bismillah yumurtlama tarihiniz 1 aralık yahu🙄 varsa bile çıkmaz şu an tabiki çok çok çok erken adetinize 2-3 gün kala yapın bari geçmesini bekleyemiyorsanız
Aslında doğru söylüyorsunuz ama dediğim gibi bende kan ile ilgili bir problem olduğu için ne kadar erken öğrenebilirsem o kadar erken takviye alabilirim. Kalp ile ilgili problemim olmasa beklerim de işte. Bir de ben ilk hamileliğimi düşünerek yaptırdım testi. İlkinde 9 gün kala öğrenmiştim. 2. Kez hamile kaldım ama düşürdüğüm için adet düzenim 27-28 günde bir olmaya başladı. Herhalde alışamadım ☺️

Yok ovulasyon kullanmadım. Akıntı geldiği zaman anlıyorum genelde. Zaten olduğu haftayı değerlendirmeye çalıştık.

Pazartesi veya salı tekrarlasam çıkar mı peki varsa?
Çıkabilir ama düşük ihtimal. Uzmanlar 14 gün geçmesini öneriyor o da aşağı yukarı regl tarihine denk geliyor zaten bence beklemelisiniz. Zaten erken şekilde öğrenmiş olacaksınız, sağlık yönünden endişe etmeyin yani

Çıkabilir ama düşük ihtimal. Uzmanlar 14 gün geçmesini öneriyor o da aşağı yukarı regl tarihine denk geliyor zaten bence beklemelisiniz. Zaten erken şekilde öğrenmiş olacaksınız, sağlık yönünden endişe etmeyin yani
Teşekkür ederim ☺️ o zaman 1 hafta daha beklemek en iyisi

Merhabalar. Kasım 18 de sat başladı. Yumurtlama tarihim ise Aralık 1 di. Bu haftanın başında gebelik belirtileri sayılabilecek belirtirler ara sıra kendini göstermeye başladı. Bu yüzden ben de bugün kan testi yaptırdım ama negatif çıktı. 27-28 günde bir adet görüyorum. Ayın 15 i de adet tarihim. Yükselir mi emin olamadım çünkü ben talasemi taşıyıcısıyım kansızlık hastalığım var bu yüzden ilk gebeliğim boyunca takviye kullandım. Kalp gebelikte fazla kan pompaladığı için çok sıkıntı yaşıyorum. Bugünkü test negatif ama nefes darlığı devam ediyo emin olamadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Adete 2 gün kala 80 küsür ile öğrenmiştim
Yani sizin bayağı erken
2 gün sonra yeniden kan verirseniz belki başında yakalarsınız gebelik varsa

Adete 2 gün kala 80 küsür ile öğrenmiştim
Yani sizin bayağı erken
2 gün sonra yeniden kan verirseniz belki başında yakalarsınız gebelik varsa
Bendeki sıkıntı şu ilk gebeliğimde döngüm 30 günde birdi. Şimdi bu sene başında düşük yaptıktan sonra döngüm değişti 27-28 günde bir olduğu için hesaplamaya alışamadım. O zaman adet günü veya bir gün sonrasında daha net çıkar.

X