beynim durdu düşünemiyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bir üyeye, sigara içse de bebeğini emzirmesini ve anne sütünden mahrum bırakmamasını tavsiye etmişsiniz daha önce. Sizde hamileliğinizin sonunda yeniden sigaraya başlamışsınız.
Kafalar pırıl pırıl…

muhtemelen ot kullanıyor onu genelde uyuşturucudan saymıyorlar.
Tabiki zihin için hepsi çok sıkıntılı asla asla ve kullanmamak gerekiyor.
Ben kullananlardaki genel görüşü söyledim.
Uyuşturucudan saymamaları uyuşturucu olmadığı anlamına gelmiyor. 😬 Bahsi geçen bitki diğer daha tehlikeli maddelere geçiş yolu. Yetmeyecek bir süre sonra çünkü.

Yani madde kullandigini biliyorsunuz,yılbaşı aksamı nerede oldugunu az cok tahmin ettiyseniz neden buraya konu actiniz ki. Normal bir şeymiş gibi yazmissiniz. Son yazdiklariniz kurgu gibi. Aldatilmaktan daha iyi gibi dusundugunuz icin.

Ama eger gercekse bir ihtimal, bebeğe cok uzuldum.

çok net yazdım tamamen kopmuştu o süreçte tüp bebek için çalışmalara başladık, farklı bir yola girdk diye, galiba o yazımı görmediniz.
Sanırım siz de benim yazımı dikkatli okumadınız. Ama belki bahaneler kısmına "tamamen kopmuştu"yu da eklemeliydim. Daha iyi anlaşılırdı. Madde bağımlılığı öyle hemencecik geçecek, sizin deyiminizle kopulacak bir şey değildir hanımefendi. Bir alkolik mesela yıllarca içkiye elini sürmese bile her an yeniden başlayabilceğini bu yüzden de her zaman için bir bağımlı olduğunu bilir. Madde bağımlılığı kurtulması çok daha zor bir bağımlılıktır ki çoğu durumda kurtulmak mümkün olmuyor.

Eşinizin temiz olduğu bir "dönem" olduğu için siz de koşa koşa çocuk yaptınız öyle mi? Üstelik tüp bebek, devlette yaptırdıysanız tamamen ayrı bir sorun daha gündeme geliyor ya neyse... Üstelik siz, eşinizin "bağımlı olduğunu kabul etmiyor, hoşuma gittiği için kullanıyorum" diyorsunuz. Yanlış olabilirim belki ama bildiğim kadarıyla bağımlılık tedavisinin ilk adımı bağımlı olduğunu kabul etmektir. Sizde bu bile yok. Nerden tutsa elinde kalıyor insanın.

Son düzenleme:
Uyuşturucudan saymamaları uyuşturucu olmadığı anlamına gelmiyor. 😬 Bahsi geçen bitki diğer daha tehlikeli maddelere geçiş yolu. Yetmeyecek bir süre sonra çünkü.
Kesinlikle katılıyorum, maalesef Türkiye'de özellikle Ankara'da kullanımı çok çok yaygın.
Asla bulasilmamali.
Yasal değil hiçbir zararı olmasa bile ki(zihne zararları kesin ve net) bunun için bile asla bu riske girilmemeli.
Kullanılan ortamlarda bile bulunmamali asla.

Yani madde kullandigini biliyorsunuz,yılbaşı aksamı nerede oldugunu az cok tahmin ettiyseniz neden buraya konu actiniz ki. Normal bir şeymiş gibi yazmissiniz. Son yazdiklariniz kurgu gibi. Aldatilmaktan daha iyi gibi dusundugunuz icin.

Ama eger gercekse bir ihtimal, bebeğe cok uzuldum.

O bebeğin hatrına haklı olmanızı diliyorum.

17 Kasım 2022 mesajınızdan

4 yıllık evlisiniz. 3 yıl boyunca çocuğunuz olmadı, sonrasında kayınpederiniz tüp bebek masraflarınızı karşıladı. Kızınız 7 aylık. Matematik hesabında bir yerlerde sorun yok mu sizce de ?

Tüp bebek merkezlerinin amacı: çiftlerin sağlıklı genlere sahip çocuklara sahip olması değil miydi ?

Ms teşhisi olan ve madde kullanan bir insana tüp bebek tedavisi uygulamak etik mi ? Tüm bunlara rağmen size tüp bebek işlemi yapan merkez hangisi ?

Konunuzu okuyanlar: eşiniz gerçekten bağımlıysa, bu durumu nasıl normal karşılıyorsunuz diye şaşırıyorlar.

Bir üyeye, sigara içse de bebeğini emzirmesini ve anne sütünden mahrum bırakmamasını tavsiye etmişsiniz daha önce. Sizde hamileliğinizin sonunda yeniden sigaraya başlamışsınız.
bence yazdıklarım çok açık. mesela iki yıl sekiz aylık evliyim filan demek yerine üç demişim bunda da bir gariplik yok diye düşünüyorum.

bence sigaradan uzak durmak için yaşanan stres sigaradan daha fazla zarar veriyor, bu şahsi fikrim,

diyerek altını çizmişim zaten, tekrarlamak anlamsız.

Yazık. Yazık kere yazık. Uyuşturucu bağımlısı babadan olmanın bedelini hangi hastalıkla ödeyecek acaba? Azcık bi bıraktı, o ara tüp bebek yaptınız, sorun yok sanıyorsunuz değil mi? Ahhh..
Bırak Katibim ya. Burada leş gibi kocaları baba yapan kadınlar hep aynı şeyi söyler "O dönem düzelmişti"

Yersen.

bence yazdıklarım çok açık. mesela iki yıl sekiz aylık evliyim filan demek yerine üç demişim bunda da bir gariplik yok diye düşünüyorum.

bence sigaradan uzak durmak için yaşanan stres sigaradan daha fazla zarar veriyor, bu şahsi fikrim,

Ne kullandığıni da soyleseniz keske, ot mu, esrar mi , kimyasal mi?

ben de sekiz ay içmedim malesef son ayımda stresten (evet bu bir bahane olmamalı ama) başladım, bazen bir iki tane içiyorum bazı günler daha fazla, ne kızımın kilo alımı ne de sütüm etkilenmedi çok şükür, bence sigaradan uzak durmak için yaşanan stres sigaradan daha fazla zarar veriyor, bu şahsi fikrim, kimsenin dediğine de kulak asmamanızı tavsiye ederim bebeğinizi anne sütünden mahrum bırakmanızdan daha iyi içseniz de süt vermeyi bırakmayın derim

ben de sekiz ay içmedim malesef son ayımda stresten (evet bu bir bahane olmamalı ama) başladım, bazen bir iki tane içiyorum bazı günler daha fazla, ne kızımın kilo alımı ne de sütüm etkilenmedi çok şükür, bence sigaradan uzak durmak için yaşanan stres sigaradan daha fazla zarar veriyor, bu şahsi fikrim, kimsenin dediğine de kulak asmamanızı tavsiye ederim bebeğinizi anne sütünden mahrum bırakmanızdan daha iyi içseniz de süt vermeyi bırakmayın derim

"Bu şahsi fikrim" den sonrasında verdiğiniz tavsiyeye ne demeli peki ?

hazır herkes söyleyeceğini söylemiş konu sönmüşken tekrar hortlatmak istemezdim ama bunca insanı tamamen cevapsız bırakmak da istemedim. yargılanma kaygısıyla yazamadığım şeyler vardı, baktım zaten beni parçalamışsınız en iyisi yazayım bari netleşsin de, içten merak edenlerin hakkına girmeyeyim, beni ters düz edenler de okusun ferahlasın.

kimseye saldırmadım, bana şahsıma saldırıldığı için herkesin doğal verebileceği gibi ters tepkiler verdim.

konuyu açarken aklımda acaba yine öyle bir ortama gitmiş olabilir mi düşüncesi vardı, yoksa parantez içinde geçmişteki meseleyi belirtmezdim.

çok ifşa olmadan yüzeysel anlatacak olursam eşim madde kullanıyor. bu yüzden akraba polis gibi durumları işin içine sokmadım sokamadım. eşim ofis gibi bir ortamda değil gerçekten de sanayi sitesi gibi bir yerde çalışıyor ve kendi işi. (öyle kartlı giriş vs de sözkonusu değil bunu kim nereden çıkardı anlayamadım) ailesi de aynı yerde esnaf ve hatta çok uzun yıllardır aynı bölgedeler ve tanınan bir aileler.

birisi yazmıştı bir tanıdığının ihanet ve şiddet dışında herşeyi yaşayıp bir de onu yaşarsam dönüşü olmaz dediğini. galiba ben de o noktadayım. kımıldayacak durumda değilim ama bu ikisi beni de alıp götürür. hadi yine ihtimal dahilinde bile değil diyeyim gülenler sandalyeden düşsünler.

aradığım arkadaşlar da malesef kendi kötü alışkanlıklarına ortak arkadaşlar oldukları için aramaya çekinme gibi bir duygu hissetmedim. bu insanların malesef ki çok fazla iç yüzlerine şahidim bu yüzden arkamdan atıp tutup da bana güleceklerini hiç sanmam. insan önce kendine bakmalı. yüzyüze geldiğimde ben değil onlar utanırlar. ben "güzel bir vitrin" olduğum için, sayarlar beni.

kaynım da yukarıda dediğim gibi aynı yerde iş yaptığı için güvenlikle de yakın olduğundan bana yardım edebildi ve çok geniş bir alan burası on tane kapısı var, belli ki başka kapıdan girmiş, kendi arabasıyla girmeyince de aradığım kapıdaki güvenlik görmemiş. eşimin yan işyerindeki arkadaşına uğrayıp sabah şarj aleti aldığını filan gösteren görüntüleri çekip bana gönderdi kaynım, üzerinden eve gelmek için yeterli zaman geçtikten sonra da eve geldi, e ben de şimdi napayım bu montaj hepinizin kalıbına tüküreyim beni kandırıyorsunuz mu diyeyim.

ne fotoğraf ne şahit ne mesaj ne arama ne konum hiçbir ihanet emaresi yokken ben neden adamın aklına karpuz kabuğu düşüreyim. aramızda hiç böyle bir tartışma böyle bir konu geçmemişken, nerde olduğu ne yaptığı ispatlıyken manyak gibi ısrarla aldattın aldattın diye fıttıracak halim de yok. üstelik yukarıda birisi yazmış gerçek düşünceleri mi yoksa "benim duymayı umduğumu düşündüğü şeyler" mi bilmiyorum ama, gerçekten şu pozisyonda yapabileceğim hiçbir hamle yok. zaten bunu gerektiren bir şey de yok. gerçekten gidip işini halletmiş (teslimi sabaha kalmış olsa da)içeceği yutacağı çekeceği neyse yapmış bayılmış. bıraktığını söylediği için de uzun çalışacağı yalanını uydurmuş. elbette burada başka bir sorun doğmuş oldu, o günden beri zaten bu sorun odaklı uğraşıp duruyorum/z.

daha fazla detay yazmak istemiyorum. şimdi bu yazdıklarımla da dalga geçenler olacaktır. kusura bakmazsanız benim kendi konum ama başka cevap yazmayacağım. halen daha aynı fikirdeyim konuyu da kapattırmayacağım. yine de beni yıkmadan fikir verenlere teşekkür ederim.
Boyle bir adami baba yapip cocugun hayatini batirmissin.
Tebrikler 🥳

Bırak Katibim ya. Burada leş gibi kocaları baba yapan kadınlar hep aynı şeyi söyler "O dönem düzelmişti"

Yersen.
Sanırsın koca ana kuzusuydu, sanırsın herkese ezdiriyordu, ne bileyim aralarında anlaşmazlıklar falan vardı da birkaç ay düzelmiş de o ara çocuk yapmışlar. Ya adam bağımlı bağımlı. Madde bağımlısı. Kıytırık sigara bile 10 yılda atılıyor vücuttan tamamen. Birine de şey demiş, benim çocuğum olsan böyle konuşacak şekilde seni yetiştirmezdim. Kocaya gık diyemeyene baksen. Ay fenalık geliyor ya. Amma kıymetli koca ya, böylesini görmemiştim.

bir eline sigara alsın öbür eliyle bebesini emzirsin demeli diyeyim de siz bu gece huzurla uyuyun, nasıl ama?
Hamileyken sigara içenlerin çocuğu kesinlikle ellerinden alınmalı.
daha bu kadar basit bir taviz bile verilemiyor ise bu kadar büyük bir sağlık etkisi yaratacakken ,
bu insan annelik yapamaz.
Yazık.

Hamileyken sigara içenlerin çocuğu kesinlikle ellerinden alınmalı.
daha bu kadar basit bir taviz bile verilemiyor ise bu kadar büyük bir sağlık etkisi yaratacakken ,
bu insan annelik yapamaz.
Yazık.
Bi de sigara emzirirken kötü beya, ben hamile kalmadan önce sigarayi biraktim, tüp bebek doktorum birakmazsan baslamam demisti zaten, neyse kizim dogdu bi kac aylikken bi hastaliktan suphelenildi, o bi kac gün cok agladim, ve tek bir sigara ictim, sonra kizim o sütü içmesin diye sagip attim, biberon bi sigara kokuyodu, inanın leş, yani insan evladina yapmaz bu kötülüğü ya, her gün kac kez o sütü icirdigini düşünsene el kadar bebeye, nikotin kokulu süt

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X