Beynim, sal şunu be!

Papatya129

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2014
2.034
2.465
Herkese merhaba.
Biraz uzun olabilir şimdiden belirteyim üşenenler baştan çıksın. Ağır eleştirilerinize ve kendime gelmeye ihtiyacım var diye artık bu konuyu açıyorum.
Şöyle ki üniversite 3.sınıf öğrencisiyim. Ve ilk sınıfta tanıştığım, tanıştığımdan beri bir şeyler hissettiğim biri var. Ne hissettiğim konusu değişken. Bazen hoşlantı bazen sevgi bazen nefret bazen hırs... ama mütemadiyen bir his var ortada ve bu süreklilik beni çok yordu kızlar.
Bir arkadaş ortamında tanıştık. Tanışırken yanımda bir arkadaşım vardı.
Sene boyu hiç konuşmadık, selamlaşmadık dahi. Sonra ben buna yaz tatilinin bitmesine az kalmışken mesaj attım. Sadece bir gece ama sabaha kadar ve çok çok güzel konuştuk. Okulda görüşelim gibi dileklerle bitirdik.
Okul başladı ve ben bir gün bu şahsı yanında sevgilisiyle gördüm. Sevgilisi tanıştığımız gün yanımda olan arkadaşımdı. Ne ara oldu bütün bunlar, arkadaşım bana neden hiç bahsetmedi bilmiyorum. Ama dumur oldum resmen.
Arkadaşımla da görüşmeyi kestim, fakat o gerçek sebebini asla öğrenmedi. Tahmin ediyor mudur bilemiyorum.
Neyse bunlar 3 ay kadar birliktelerdi sonra ayrıldılar. Kız ayrılmış.
Kız sonra sınıf değiştirdi, ben çocukla aynı sınıftayım. Arada konuşuyoruz arkadaş ortamında karşılaştığımızda. Genelde ben selam veriyorum, ben konuşuyorum ediyorum.
Bir kaç girişimim oldu baş başa kalmak için. Ondan da hadsafhada bir çaba görmedim.
Bazi donemler tamamen vazgeçiyorum suratına bile bakmıyorum. Bazı dönemlerde tutulup kalıyorum. Bel bagladigim bir bakış, bir cümle oluyor, Ondan baskasini dusunemiyorum.
Artık yoruldum. Beni degil yanimdakini secti, sevdi. Arkadasimla bir birlikteligi oldu, artik gelse de saglikli bir iliski olmaz bunu biliyorum. Ayrıca o kim ki böylesine bağlıyım böylesine çıkaramıyorum kafamdan!
Deli olucam. Bana yardım edin lütfen... bu tarz bir durum yasayan var mi?
Hiç umut yok mu?. Ne yapsam da kabullensem şu durumu?

Bence tamamen kendini çek. Bu zamana kadar elinden geleni zaten yapmışsın. Akışına bırak, gercekten zor olsa da kendini çek. Geleceği varsa gelir yoksada sen bir sure kendini cekmis oldugun icin zaten icin soğur zamanla ve unutursun...

"Beni değil yanımdakini secti "ve "o Kim ki " demenizden biraz havalı, fazla özgüvenli mi görünüyorsunuz o na göre acaba. Ya da sürekli değişken düşüncelerinizi hissetmis olabilir mi?

O kim ki demenizden yola çıkarak onu asagida görüp takıntı yapmış bile olabilirsiniz.

seni yeterince onemseseydi bunu emin ol belli ederdi. erkekler bizim gibi stratejiler yapmaz. aranizda net bir olay yok, sana umit verende yok. sal gitsin sende kendini bos yere mesgul etme.

Ah be gençlik.Ne çabuk geçtin gittin.Konunuzu okuyunca bunlar geçti aklımdan.Yaşınızın ve içinde bulunduğunuz zamanın kıymetini bilin.Hepsi ilerde bir anı olarak kalacak.Çokta kafaya takılacak birşey yaşamamışsınız,kendi içinizde oluşan duygu dalgalanmaları sadece bunlar.Üstüne düşmeyin,ısrarla aklınıza getirip durmazsanız geçer gider.

Aynı şeyleri yaşadım, hiçbir zaman aramızda sevgilik durumu oluşmadı. Bir müddet sonra herkes yoluna baktı.

Şimdi şöyle sonuçta ikinizi de tanıyordu, biliyordu.
Sen de soğuk yapmamış hatta bir adım atmışsın.
Buna rağmen adam ilk arkadaşını seçmiş, yani onu bir şekilde daha çekici bulmuş hatta belki sadece onu çekici bulmuş.
Bunu kabullenirim yeter ki sevgili olayım hevesimi alayım diyorsan yürüyebilirsin, çabalayabilirsin.
Ama kabullenemem bu şekilde anlamı yok diyorsan da hiçbir şey yapma.
Bu noktada seçim senin.

"Beni değil yanımdakini secti "ve "o Kim ki " demenizden biraz havalı, fazla özgüvenli mi görünüyorsunuz o na göre acaba. Ya da sürekli değişken düşüncelerinizi hissetmis olabilir mi?

O kim ki demenizden yola çıkarak onu asagida görüp takıntı yapmış bile olabilirsiniz.

Takinti midir bu bilmiyorum. Cok degisik hissediyorum ona karsi. Bi taraftan yillardir yanima sadece onu yakistirabiliyorum diger taraftan da aslinda hic de istedigim gibi bir karaktere sahip degil, aksine ice donuk ve soguk biri.

Ben de yapim geregi cok mesafeliyimdir belki de adim attigimi dusundugum zamanlarda bile bir duvar koymusumdur aramiza

İlginizi çekecek başka biri yok mu okulda ? İlginizin yönünü değiştirin acilen bence.
Sizinle ilgili düşünceleri hayalleri olsa bu kadar beklemezdi, hele ki arkadaşınızla beraber olmazdı.
Sizi düşünmeyen birini düşünerek kendi zamanınızdan çalıyorsunuz
Belki de yaşayacağınız güzelliklerden ...

İlginizi çekecek başka biri yok mu okulda ? İlginizin yönünü değiştirin acilen bence.
Sizinle ilgili düşünceleri hayalleri olsa bu kadar beklemezdi, hele ki arkadaşınızla beraber olmazdı.
Sizi düşünmeyen birini düşünerek kendi zamanınızdan çalıyorsunuz
Belki de yaşayacağınız güzelliklerden ...

Keşke olsa. Ama kafama uyan bir kişi bile yok çevremde. Sanki hepsi hâlâ çocuk gibi geliyor. :/
Bilmiyorum belki de zamanı degil daha

Keşke olsa. Ama kafama uyan bir kişi bile yok çevremde. Sanki hepsi hâlâ çocuk gibi geliyor. :/
Bilmiyorum belki de zamanı degil daha

Evet, zamanı olmayabilir. Doğru kişi ve doğru zaman gelene kadar beklemeni tavsiye ederim.
Yani bu çocuğu bir şekilde sal gerçekten :)

Bence seviyorsanız gidin söyleyin. Belirsiz olduğu için aklınızda bu kadar yer ediyor. Olumlu cevap verirse denersiniz sonra olmadı ayrılırsınız kafanızdan çıkar gider. Olumsuz cevap verirse o defteri kapatmanız daha kolay olur sizin için.

Bence seviyorsanız gidin söyleyin. Belirsiz olduğu için aklınızda bu kadar yer ediyor. Olumlu cevap verirse denersiniz sonra olmadı ayrılırsınız kafanızdan çıkar gider. Olumsuz cevap verirse o defteri kapatmanız daha kolay olur sizin için.

Bunu ben de dusundum inanin. Alayim karsima boyle boyle bu saatten sonra soylesem de ne degisir bilmiyorum ama icimde kalmasin diye soyledim desem.
Ama ayni sinifta olusumuz engel oldu bana. Her daim gorucem, gordukce belki daha mi kotu olur her sey.
O yuzden seneye erteledim. Zaten mezun olucam ne kaybederim kafasiyla gidip acilirim belki... hislerim devam ederse

Bunu ben de dusundum inanin. Alayim karsima boyle boyle bu saatten sonra soylesem de ne degisir bilmiyorum ama icimde kalmasin diye soyledim desem.
Ama ayni sinifta olusumuz engel oldu bana. Her daim gorucem, gordukce belki daha mi kotu olur her sey.
O yuzden seneye erteledim. Zaten mezun olucam ne kaybederim kafasiyla gidip acilirim belki... hislerim devam ederse
Kendi yaşantınızdan çalıyorsunuz böyle yaparak ama. Şu anda size zarar vermeyen, meşgul etmeyen bir durum olsa haklısınız derdim ama kaç yıldır sıkıntı yaşıyorsunuz bununla ilgili. Bu zamana kadar beklemeyi, zamana bırakmayı denemişsiniz olmamış, acı çekmişsiniz. O yüzden farklı bir şey denemenin zamanı gelmiş olabilir. Kafanızdan attıktan sonra o sizinle gelip konuşmaya çalışsa bile arkanızı dönüp gidersiniz içiniz rahat olur. Bunlar benim görüşüm tabii.

Tek bir sey kafama takildi. Universitede sinif degistirne var mi?
Hangi bolumde?
Sinif degistirme dediginiz bolum degistirme mi?

Bu arada sorunuza cevabim salin gitsin. Erkekler birsey hissederse pesini birakmaz cunku. Sizinki takinti olmus.

Olsa çoktan olurdu zaten ama maalesef umut yok bence o yüzden sizde çok ilgilenmeyin.Tavşan dağa küsmüş dağın haberi yok misali boş yere bu duygu değişimleriyle kendinizi üzmeyin.Biraz rahat bırakın kendinizi.Bu arada arkadaşınızda fenaymış baya.

X