Bıktım bu dağınıklıktan :(

Merhaba hanımlar,

Belki klasik bir konu ama ben artık bıktım. Eşim inanılmaz savruk, dağınık ve vurdumduymaz 😡 9 yıldır evliyiz, çalışmıyorum küçük çocuk var. Ama eşim ondan daha küçük bence... Tüm kıyafetleri, temizi kirlisi her şeyi evin orasında burasında. Artık yıldım. Konuşmak, azarlamak, bağırmak, tatlı dil, yorulduğunu gözüne sokmak hiçbiri kar etmedi.

İşle ilgili evrakları desek ayrı bir dert. Bir de evde bir şey bozulacak diye ödüm kopuyor. Çünkü aylarca sürüyor ustayı araması. Mevzu para değil kesinlikle. Mevzu ya aramayı unutur ya usta o an müsait olmaz yarın ararım der o yarın bir türlü gelmez. Ben arayayım desem üstlenmek istemiyorum çünkü her şeyi üstüme almak hem bedenen hem ruhen yoruyor.

9 yıldır bir çöp atmayı öğrenemedi. Çöpü boşverelim ya bir insan her Allah'ın sabahı bir şeyini unutup geri döner mi? Her sabah işe çıkıyor, ya telefonu ya cüzdanı unutmuş ta nerden dönüyor. He tabi anahtarını da almadığı için ben kalkıp açıyorum kapıyı. Bu arada 1.5 yıldır apartmanın kapısının anahtarını yaptıracak kendine (değişmişti) ben dışardaysam kaç saat bekler dışarda 🥴

Kıyafet konusunda 3 hafta önce artık bana geldiler her kirlisini y.odasının bir köşesine yığıyorum 3 haftadır. Görmedi bile. Bugün çamaşır yıkadığımı gördü dayanamadım artık var mı kirlin dedim yoooo dedi hepsi kirli sepetinde dedi. İyi dedim. Çamaşır yıkandı orda duruyor yığıntı. Farketmemiş bile... Bu zamana kadar kıyafetsiz de kaldığı oldu yani ben yıkamadım anlasın diye, gidip mağazadan aldı giydi. Hiç umrunda değil. Daha çok şey var da buraya sığmaz sanırım.

Napıcam?
Dikkat eksikliği ve hiperaktivite problemi olabilir mi?

Merhaba hanımlar,

Belki klasik bir konu ama ben artık bıktım. Eşim inanılmaz savruk, dağınık ve vurdumduymaz 😡 9 yıldır evliyiz, çalışmıyorum küçük çocuk var. Ama eşim ondan daha küçük bence... Tüm kıyafetleri, temizi kirlisi her şeyi evin orasında burasında. Artık yıldım. Konuşmak, azarlamak, bağırmak, tatlı dil, yorulduğunu gözüne sokmak hiçbiri kar etmedi.

İşle ilgili evrakları desek ayrı bir dert. Bir de evde bir şey bozulacak diye ödüm kopuyor. Çünkü aylarca sürüyor ustayı araması. Mevzu para değil kesinlikle. Mevzu ya aramayı unutur ya usta o an müsait olmaz yarın ararım der o yarın bir türlü gelmez. Ben arayayım desem üstlenmek istemiyorum çünkü her şeyi üstüme almak hem bedenen hem ruhen yoruyor.

9 yıldır bir çöp atmayı öğrenemedi. Çöpü boşverelim ya bir insan her Allah'ın sabahı bir şeyini unutup geri döner mi? Her sabah işe çıkıyor, ya telefonu ya cüzdanı unutmuş ta nerden dönüyor. He tabi anahtarını da almadığı için ben kalkıp açıyorum kapıyı. Bu arada 1.5 yıldır apartmanın kapısının anahtarını yaptıracak kendine (değişmişti) ben dışardaysam kaç saat bekler dışarda 🥴

Kıyafet konusunda 3 hafta önce artık bana geldiler her kirlisini y.odasının bir köşesine yığıyorum 3 haftadır. Görmedi bile. Bugün çamaşır yıkadığımı gördü dayanamadım artık var mı kirlin dedim yoooo dedi hepsi kirli sepetinde dedi. İyi dedim. Çamaşır yıkandı orda duruyor yığıntı. Farketmemiş bile... Bu zamana kadar kıyafetsiz de kaldığı oldu yani ben yıkamadım anlasın diye, gidip mağazadan aldı giydi. Hiç umrunda değil. Daha çok şey var da buraya sığmaz sanırım.

Napıcam?
Ennegram mizac tiplerini araştırın 7 mizacinda eşiniz muhtemelen. Siz de 1 olabilirsiniz. İsmail Acarkan in kitabini tavsiye ederim 7 mizacina nasıl davranmaniz gerektigi konusunda yol gösterici. Şikayet etmek işe yaramıyor. Takdir etmek, bir seyi yaptiginda mutlu oldugunu ifade etmek daha etkili. Olumsuz cümleleri duymuyorlar. Siz kendi mizacinizin olumsuz özelliklerini degistirdikce o da değişir. Ciddi işlere gelemezler. Çok sıkılgan ve olumsuzluga duyarsız oluyor bu tip insanlar ama çok eglenceliler olumlu özelliklerine odaklanın.

IMG_20200129_201018.png

Aklıma bu resim geldi. :KK70:
Maalesef işiniz çok zor.
Annesi öyle alıştırmış bu yaştan sonra da değişmesi zor.
Yıkamayın, toplamayın desek ev evlikten çıkar tahmin edebiliyorum.
Hicbirseyini yıkamayın.
İç çamaşırını da sürekli mağazadan alıp öyle giyecek hali yoktur herhalde.🤔

Ne gördüyse onu yapıyor. Ay çok pasaklı bu adam yaw .
Aklım hep pisliğe çalışıyor. Dikkat edin hamile kalmayın bu adama güven olmaz :KK70: açıkça yazamadım hdnejdhsh

ilk evlendğimiz zamanlarda eşimde bana yardım etmezdi.
hiç kavga etmedim. yapar mısın ?yardım eder misin? ben supurdum sen sil ,ben şunu yapana kadar dıye dıye .adam dünden razıymış. şimdi her akşam sırayla bulaşık yıkıyoruz. tek başıma mutfakta yemek yapmam. çünkü şartlarımız aynı. her ıkımız çalışıyoruz. ve benim işim çok daha yoğun pertim çıkıyor. annemle akşamları konuşamıyorum bile. bide ev işleri amannn. sadece söyle koya mısın gerekırse çamaşırını sen eline ver. kırlığe atsın öyle öyle yontulcak

Oğlum evlenmeden eşinin serzenişlerini duyar gibi oldum 😂

Valla bacım ben klasik Türk anası olmayayım diye çok uğraştım ama tükürdüğümüm Dna’sı bu. Değişmez bilesin 🤓

Odaklanma sorunu yasiyor, hiperaktivite vesaire bir teshisi var mi?

Ikimiz de calisiyoruz deseniz bambaska bir yorumum olurdu. Kac cocuk var, anaokuluna giden haric var mi?

sorumsuz yetıstırılmıs ıcınde sorumluluk duygusu olmadıgından boyle yetıstıgınden daha asla duzelmez uzgunum...
anası oglusum paşam dıye arkasını toplamıs durmus o erkek deyıp herseyı ayagına getırmıs o da bunu normal zannetmıs boyle gelmıs boyle gıder ...

kendı evınde kendı ısınde bıle sorumsuz unutup unutup gerı dondugunden bahsetmıssınız ustayı bıle aramaya küşümlenen bırı ... boyle adamlara daha fazla cocuk yapmamak gerek o cocuk buyuyecek okuyacak ıs sahıbı olacak evlenecek tum o zor zamanlarda sız tek basınıza herseyı halletmeye calısırken bırde evdekı o koca bebekle ugrasmak zorunda kalacaksınız...

6 yasına gırmek uzere olan kızım kocanızdan daha fazla sorumluluk sahıbı ve iş yapıyor evde gorevlerı var gerısını sız dusunun yanı, kendı kırlısını kendısı koyar evı toplar bulasıkları makınaya dızer pazar kahvaltı ıcın malzemelerı buzdolabından cıkarır ve catal kasıkları yerlestırır , ortada bır tane esyasını bırakmaz kendı odevını kendısı yapar okula gıderken asla unutmaz hatta bana hatırlatır falan ... dusunun yanı...

annesının yetıstıremedıgını sız adam edemezsınız maalesef :KK43:

Sizin için çok zor bir durum . Ben olsam eve yatılı yardimci alacağımı yetişemediğimi söylerim . Durumu degistirirse ne ala, degistirmiyorsa her türlü yardımı alırım .

Erkekler bizden daha rahat orası kesin fakat sizinki bir de dağıtıyormus . Kan değerleri ve eleştirmeden çözme önerileri gelmiş onları da bir değerlendirin . Bakalım ne olacak.

Oğlum evlenmeden eşinin serzenişlerini duyar gibi oldum 😂

Valla bacım ben klasik Türk anası olmayayım diye çok uğraştım ama tükürdüğümüm Dna’sı bu. Değişmez bilesin 🤓
yapmayın lutfen cocugunuzun ıyılıgı ıcıın :KK43:
sız kıyamayıp bırsey yaptırmıyorsunuz herseyı onune hazır edıyorsunuz ama ılerıde en cok kendısı zorlanacak sorumluluk verınce duzene sokunca daha mutlu oluyorlar emın olun ılerıde evlılıklerınde bu yuzden huzursuz olacaklarını sımdıden gorebılıyorsanız bunu engellemek sızın elınızde
cocuklarımız bız olmadan da yasayabılmelı yarına ne olacagımız bellı degıl herseyı bı tarafa bırakalım...

Merhaba hanımlar,

Napıcam?
Annesine geri gönderin, yetiştirememişsiniz bu çocuğu diyin. Siz mi öğreteceksiniz koskoca adama yaşadığınız yerin temizliğinden herkesin sorumlu olduğunu. Ay hiç çekemezdim 9 yıl iyi katlanmışsınız.

ben konudaki koca gibiyim, cok daginigim :olamaz:

uyguladigimiz cozumler:

esimle ayri dolaplarimiz var, herkes kendi dolabindan sorumlu.

herkes kirli sepetine kendi esyalarini atmaktan sorumlu, cocuklar da kendilerinden tabiki. yine genel olrak sofranin toplanmasi, evin toplanmasi gibi ortak islerde herkes once kendi esyasindan sorumlu.

ben korona sebebiyle evden calisiyorum, buyuk bir masam vardi, dagitiyordum cok, kucuk bir masaya gectim, mecburen topluyorum.

bir minik cantam var, icine cuzdan, telefon, anahtar vs sigiyor, onu alip asil cantamin icine atip cikiyorum evden, bir seyi unutmamis oluyorum. o minik canta da giriste anahtarlikta duruyor her daim.

yapilacak isler icin online takvim kullaniyoruz,
ama ayrica evin tuvaletinde de bir takvimiz var, otururken bakalim da aklimiza girsin diye.
ayrica bir tane de haftalik hatirlatma panomuz var.

Mutlaka tüm vitaminlerine. Baktırın ona göre takviye alsın. Anlattgnz durumda sanki eşiniz depresip bir kişilik gibi geldi. Süregelen belki işyerinde belki de yetiştirme tarzından ötürü bir sorunu da olabilir. Aile terapistne gidip yardım alablrsnz. Aile ve sosyal pol. Bakanlığı'nın aile terapisti desteği var bakablrsnz. Sonuçta bir ömür berabersnz ve çocuk yetsyrsnz.
Kendisine görev verin ( zorla değil ama hep onun fikrini alarak aşkım camasir sepetini nereeye koyalimsen ona göre kolay ulas vb. Şeyler) sonrasında evin bir çok şeyine onun karar vermesini sağlayıp küçükken evinde sağlaymdgi güveni ona vererek de destek olablrsnz. Erkekler çocuk gibiler bunu aklnzdan çıkarmayın 🤭🤭

Ennegram mizac tiplerini araştırın 7 mizacinda eşiniz muhtemelen. Siz de 1 olabilirsiniz. İsmail Acarkan in kitabini tavsiye ederim 7 mizacina nasıl davranmaniz gerektigi konusunda yol gösterici. Şikayet etmek işe yaramıyor. Takdir etmek, bir seyi yaptiginda mutlu oldugunu ifade etmek daha etkili. Olumsuz cümleleri duymuyorlar. Siz kendi mizacinizin olumsuz özelliklerini degistirdikce o da değişir. Ciddi işlere gelemezler. Çok sıkılgan ve olumsuzluga duyarsız oluyor bu tip insanlar ama çok eglenceliler olumlu özelliklerine odaklanın.

ilk evlendğimiz zamanlarda eşimde bana yardım etmezdi.
hiç kavga etmedim. yapar mısın ?yardım eder misin? ben supurdum sen sil ,ben şunu yapana kadar dıye dıye .adam dünden razıymış. şimdi her akşam sırayla bulaşık yıkıyoruz. tek başıma mutfakta yemek yapmam. çünkü şartlarımız aynı. her ıkımız çalışıyoruz. ve benim işim çok daha yoğun pertim çıkıyor. annemle akşamları konuşamıyorum bile. bide ev işleri amannn. sadece söyle koya mısın gerekırse çamaşırını sen eline ver. kırlığe atsın öyle öyle yontulcak
Böyle söyleyince kızıyorlar kk kadınları. Aslında uygulabilirliği çok zor olmayan şeyler bunlar. Sonuç olumlu olursa tadından yenmez, olmazsa kaderine razı gelirsin.

Annesine geri gönderin, yetiştirememişsiniz bu çocuğu diyin. Siz mi öğreteceksiniz koskoca adama yaşadığınız yerin temizliğinden herkesin sorumlu olduğunu. Ay hiç çekemezdim 9 yıl iyi katlanmışsınız.
Büyük konuşmayın dilinizi ısırın.

Merhaba hanımlar,

Napıcam?
KAn değerlerine baktırsa? Tiroid unutkanlık ve aşırı rahatlık veriyor insanlara...

ben konudaki koca gibiyim, cok daginigim :olamaz:

uyguladigimiz cozumler:

esimle ayri dolaplarimiz var, herkes kendi dolabindan sorumlu.

herkes kirli sepetine kendi esyalarini atmaktan sorumlu, cocuklar da kendilerinden tabiki. yine genel olrak sofranin toplanmasi, evin toplanmasi gibi ortak islerde herkes once kendi esyasindan sorumlu.

ben korona sebebiyle evden calisiyorum, buyuk bir masam vardi, dagitiyordum cok, kucuk bir masaya gectim, mecburen topluyorum.

bir minik cantam var, icine cuzdan, telefon, anahtar vs sigiyor, onu alip asil cantamin icine atip cikiyorum evden, bir seyi unutmamis oluyorum. o minik canta da giriste anahtarlikta duruyor her daim.

yapilacak isler icin online takvim kullaniyoruz,
ama ayrica evin tuvaletinde de bir takvimiz var, otururken bakalim da aklimiza girsin diye.
ayrica bir tane de haftalik hatirlatma panomuz var.

Çok güzel çözümler gerçekten bunları uygulayacağım özellikle pano ve takvimler 👍🏻

Valla burda öyle hikayeler okuyoruz ki 😄

Sizin için çok zor bir durum . Ben olsam eve yatılı yardimci alacağımı yetişemediğimi söylerim . Durumu degistirirse ne ala, degistirmiyorsa her türlü yardımı alırım .

Erkekler bizden daha rahat orası kesin fakat sizinki bir de dağıtıyormus . Kan değerleri ve eleştirmeden çözme önerileri gelmiş onları da bir değerlendirin . Bakalım ne olacak.

Yatılı yardımcı desem baya bi makara yapar benle galiba 🤦 ama haftalık almayı düşünüyorum.

Evet deneyeceğim çözümleri.

X