Bıktım bunaldım kafamı dinlemeye ihtiyacım var

Suleymanin Hurremi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2018
3.797
7.708
Merhaba kk
Hemen konuya giriyorum. Sabah eşimle tartıştık. Sebepte çok saçma halılarımı yıkama verdim yıkamacı yün yorgamda yıkıyormuş kağıtta görünce aaa keşke annenin verdiklerini de verseydim dedim( kv ev düzerken evime hiç bişey getirmediği gibi eşimin bekar evindeki yün yorganla yastığı getirmiş 2 yıllık yorgan bekar adam yaz kış yatmış buna temiz diyorlar bu yorgan yüzünden kavga çıkmıştı zaten) eşim ben o yorganı yıkatmayacağım dedi bende bu evde bu tarz kararları ben veririm sen karışma dedim oda ben yıkatmayacağım diyince annen gibi başladın dedim neyse sonra işe gitti. Akşam geldi surat sirke satıyor bende yemek yapıyordum karşıladım normal bi şekilde itekledi beni gitti tuvalete (hergün ısrarla kapıda karşılarım hergün aynısını yapar surat leş bi şekilde gelip tuvalete girer bi selam sabah yok iyice ifrit oluyorum zaten suratını öyle görmeye) sonra sıvı sabun koymayı unutmuşum diye kavga çıkardı terbiyesiz dedi filan bemde sen kimsin bide senin karnına yemek mi yapıcam zıkkımın kökünü ye dedim öylece bıraktım mutfağı yattım bir saat sonra geldi özür dilerim hadi yemeği yap acıktım yiyelim dedi. Bende ben sana hiç bişey yapamam defol dedim kovdum. Yemek yapmadım haka yatıyorum kahvaltıda yapmamıştım ama içimden bişey yapmak gelmiyor artık.
Geçen gün bi kolyesini farketmeden makinede yıkamışım diye bi daha kıyafetlerimi yıkama dedi bütün gece söylendi durdu oysa kolyeye bişey olmamıştı. Ki ben çamaşır yıkarken çok dikkat ederim renklerine ceplerine vs benim gibi çamaşırı daha annesi yıkamıyor bide bana laf ediyor. İnsanlık hali gözümden kaçtı bir aydır evde yoktu iş çoktu o yüzden koşuşturmacada bazı şeyler gözümden kaçtı diye kavga çıkarıyor bunaldım iyice annemlerin yanına gitmek istiyorum ama bilmiyorum.
Doğum günümü geçen sene zoraki yapmıştı bu yıl yapmadı bile ben hatırlatınca kutladı. Ailesinin yanındayız diye iş yaptım sonra telafi edicem demişti ama bir hafta geçti ne yaptığı var ne hatırladığı. Ailesindeykende köyden bir kaç kişi gelip hamilemisin beden bu kadar şişmanladın yada bu kız kısır iki yıldır doğurmadı diye yüzüme yüzüne konuştular çok bozuldum içime attım.
Bunlarda iyice gıcık olmama sebep oldu. En son ailemi ramazan bayramında gördüm. Sizce gideyim mi kafa dinlemeye?

Sizi itiklemesi en büyük sorun bence şu an.

Eşinizin sizi sevdiğinden emin misiniz?
Hırpalamak anlamında değilde çekil tuvalete gidicem diye itti zaten aşırı rahatsızım bu durumdan.
Seviyor ama sevmeyi bilmiyor. Yada bilmiyorum hayatını kolaylaştırıyorum o yüzden seviyormuş gibi. Sevgiye dair belirti yok. Ben yaklaşırsam yaklaşır. Sadece birlikte olmak için sırnaşır. Başka yok

Vala bu böyle sürmez ya alıp karşınıza konuşun yada bir yaptırım uygulayın
Seviye yerlerde saygı yok
Yazık değil mi bir ömür e
2yıldır hep inişli çıkışlıydık. Evden gittim tabaklar kırılduçı sinir krizleri vs doktora gidiyorduk tedaviyi bitirdi ama başa döndük döngü içindeyiz eski hayatımı o kadar özlüyorum ki çalışıyordum ailem gayet iyiydi gücüm vardı istediğime resti çekiyordım aklıma geldikçe gitme isteği bastırıyor içime

2yıldır hep inişli çıkışlıydık. Evden gittim tabaklar kırılduçı sinir krizleri vs doktora gidiyorduk tedaviyi bitirdi ama başa döndük döngü içindeyiz eski hayatımı o kadar özlüyorum ki çalışıyordum ailem gayet iyiydi gücüm vardı istediğime resti çekiyordım aklıma geldikçe gitme isteği bastırıyor içime
Tekrar çalış anladığım kadarıyla çocukta yok
Özgürlüğünü al eline yazık vallahi böyle insan mahvolur üzülüyorum okuyunca bile ikinizi de yıpratıyor bu durum

İkimizde de saygı kalmamış nasıl ne zaman evlendiniz bilmiyorum ama çok manasız kavgalar bir şeyler oturmamış aşılmamis ve oturup medeni insan gibi orta yolu bulacak gibide değilsiniz ikimizde çok inatsiniz öyle her kavgada çekip gidilmez evinize sahip çıkın o gitsin orası sizin de eviniz siz niye gidiyorsunuz ? Bazı kavgalar sabah olur akşam unutulur üstüne düştükçe ise büyür sacmalamayin ikinizde oturun oturduğunuz yerde akıllı olun ayy pardon kendimi bir an kaptırdım ama napim öyle yani evlilik zor zanaat şiddet ihanet olmadığı sürece aşilmayacak konu yok küfür hakaret etmeyin ettirmeyin tatlılıkla uyarin kadınlar zekidir istedi mi her şeyi yapar evet işin yükü hep bizde ve hep böyle olacak böyle olamayan evliliği sürdüremez tabiki kimse kimseyi evlilik sursun diye çekmek zorunda değil ama basit konular için zelzele yaratıp daha çok yipranmaya gerek yok siz işinizi bilin o da bilsin ufak kazalar olduğunda eşiniz bı daha camasirlarimi yıkama derse annenin yikamadigi şekilde yıkanıyor o çamaşırlar deyip kinlenmek yerine tamam hayatım se nasıl istersen deyip geçmek gerek bazen yıkama dediyse yikamicaksiniz anlamında soylemiyor ama o sert siz sert olursanız olmazki .. 10 5 3 2 1 derken bakmışsınız o da sizin bu tavrinizi ozumseyip imana gelecektir . Değiştirmeden önce degiselim.

İkimizde de saygı kalmamış nasıl ne zaman evlendiniz bilmiyorum ama çok manasız kavgalar bir şeyler oturmamış aşılmamis ve oturup medeni insan gibi orta yolu bulacak gibide değilsiniz ikimizde çok inatsiniz öyle her kavgada çekip gidilmez evinize sahip çıkın o gitsin orası sizin de eviniz siz niye gidiyorsunuz ? Bazı kavgalar sabah olur akşam unutulur üstüne düştükçe ise büyür sacmalamayin ikinizde oturun oturduğunuz yerde akıllı olun ayy pardon kendimi bir an kaptırdım ama napim öyle yani evlilik zor zanaat şiddet ihanet olmadığı sürece aşilmayacak konu yok küfür hakaret etmeyin ettirmeyin tatlılıkla uyarin kadınlar zekidir istedi mi her şeyi yapar evet işin yükü hep bizde ve hep böyle olacak böyle olamayan evliliği sürdüremez tabiki kimse kimseyi evlilik sursun diye çekmek zorunda değil ama basit konular için zelzele yaratıp daha çok yipranmaya gerek yok siz işinizi bilin o da bilsin ufak kazalar olduğunda eşiniz bı daha camasirlarimi yıkama derse annenin yikamadigi şekilde yıkanıyor o çamaşırlar deyip kinlenmek yerine tamam hayatım se nasıl istersen deyip geçmek gerek bazen yıkama dediyse yikamicaksiniz anlamında soylemiyor ama o sert siz sert olursanız olmazki .. 10 5 3 2 1 derken bakmışsınız o da sizin bu tavrinizi ozumseyip imana gelecektir . Değiştirmeden önce degiselim.
Bacım sen çok tatlısın ama evlilikler böyle toz pembe ilerlemiyor. Ben zaten öyle anlattığınız gibi biriydim. Beni ne bu hale getirdi biliyormusunuz? Sevgisizlik.
Sevginin olmadığı evde huzurda olmaz. Siz buna rağmen aldatma şiddet yoksa önemli değil diyorsanız kendiniz bi böyle yaşayın bakalım kolaysa.
Sevgisizlik ve saygısızlık en büyük şiddet. Derin izleri oluyor ve bir ömür geçmiyor bilin istedim...

Sanki yazan kendim sandım bian:KK43: benzer şeyler yaşıyorum bir süre sonra insan kendini o kadar değersiz hissediyor ki yaptığın onca işi görmeyip biten sabuna laf söylemesi insanı çileden çıkarıyor sende susmayinca bu sefer tartismalarin ardı arkası kesilmiyor ne saygı kalıyor arda ne sevgi

Sanki yazan kendim sandım bian:KK43: benzer şeyler yaşıyorum bir süre sonra insan kendini o kadar değersiz hissediyor ki yaptığın onca işi görmeyip biten sabuna laf söylemesi insanı çileden çıkarıyor sende susmayinca bu sefer tartismalarin ardı arkası kesilmiyor ne saygı kalıyor arda ne sevgi
1aydır evimizde değildik düşünün ne kadar işim vardı üzerinede kışlıj hazırlık yaptım bir haftadır kafa kalmadıki bende sabunuda niyet ettim iki kere unuttum. Dediğiniz gibi yapsam teşekkür yok ama yapmayınca olay oluyor. Bu kadar değersizleştiköe bişey yapasımda yok

Sevgisizlik ve saygısızlık en büyük şiddet. Derin izleri oluyor ve bir ömür geçmiyor bilin istedim...
Herkes kendi evliliği gibi sanıyor. Ben sizi çok iyi anladım. Sevgi saygı olmayınca insan kendini değersiz hissediyor. Oysa imkansız bir şey de istemiyorsunuz. Dilerim eşiniz bir gün anlar hatasını.

İkimizde de saygı kalmamış nasıl ne zaman evlendiniz bilmiyorum ama çok manasız kavgalar bir şeyler oturmamış aşılmamis ve oturup medeni insan gibi orta yolu bulacak gibide değilsiniz ikimizde çok inatsiniz öyle her kavgada çekip gidilmez evinize sahip çıkın o gitsin orası sizin de eviniz siz niye gidiyorsunuz ? Bazı kavgalar sabah olur akşam unutulur üstüne düştükçe ise büyür sacmalamayin ikinizde oturun oturduğunuz yerde akıllı olun ayy pardon kendimi bir an kaptırdım ama napim öyle yani evlilik zor zanaat şiddet ihanet olmadığı sürece aşilmayacak konu yok küfür hakaret etmeyin ettirmeyin tatlılıkla uyarin kadınlar zekidir istedi mi her şeyi yapar evet işin yükü hep bizde ve hep böyle olacak böyle olamayan evliliği sürdüremez tabiki kimse kimseyi evlilik sursun diye çekmek zorunda değil ama basit konular için zelzele yaratıp daha çok yipranmaya gerek yok siz işinizi bilin o da bilsin ufak kazalar olduğunda eşiniz bı daha camasirlarimi yıkama derse annenin yikamadigi şekilde yıkanıyor o çamaşırlar deyip kinlenmek yerine tamam hayatım se nasıl istersen deyip geçmek gerek bazen yıkama dediyse yikamicaksiniz anlamında soylemiyor ama o sert siz sert olursanız olmazki .. 10 5 3 2 1 derken bakmışsınız o da sizin bu tavrinizi ozumseyip imana gelecektir . Değiştirmeden
Bacım sen çok tatlısın ama evlilikler böyle toz pembe ilerlemiyor. Ben zaten öyle anlattığınız gibi biriydim. Beni ne bu hale getirdi biliyormusunuz? Sevgisizlik.
Sevginin olmadığı evde huzurda olmaz. Siz buna rağmen aldatma şiddet yoksa önemli değil diyorsanız kendiniz bi böyle yaşayın bakalım kolaysa.
Bir diğer yorumda eşim beni seviyor ama sevmesini bilmiyor yazmissiniz ? kafa iznine ciksaniz ne değişecek anladığım kadarıyla siz iyi oldukça eşiniz tepenize binmiş anlayış da kalmamış ilgi şefkat göstermediğini de dusunmeye başladım şu an yazdiklarinizdan hissettiğim bu. Sevgi yok saygı yok ilgi yok psikolojik şiddet var caba gösterdim olmadı dediniz eeee o zaman boşa gitsin , eğilip bükülmeye n bir insan için kafa izni yatmez boşa gitsin.

X