Bıktım bunaldım kafamı dinlemeye ihtiyacım var

1aydır evimizde değildik düşünün ne kadar işim vardı üzerinede kışlıj hazırlık yaptım bir haftadır kafa kalmadıki bende sabunuda niyet ettim iki kere unuttum. Dediğiniz gibi yapsam teşekkür yok ama yapmayınca olay oluyor. Bu kadar değersizleştiköe bişey yapasımda yok
O kadar iyi anlıyorum ki seni ışte bu psikolojik şiddet iyi davransan olmuyor kavga etsen olmuyor değişmiyor hiç birşey çünkü huylu huyundan vazgeçmez kocam o şekilde davranınca kendimi aşağılanmış gururu kırılmış hissediyorum başkalarının mutluluklarını gördükçe kendime kahrediyorum

Çocuğunuz olmayınca niye siz De sorun oluyor erkek de olamaz mı ha bu arada benden dolayı bebeğimiz olmuyor o da Allah ın taktiri siz ne iğrenç çevredesiniz

evlılıgı evımde yemegımı temızlıgı yapsın seklınde goren erkekler ve bu zıhnıyetdekı erkeklerle evlenen kadınlar oldugu surece hıc bır zaman evlılık kurumu hakettıgı yere gelmez

sızın sansızlıgınız bu adam olmus konu sahıbı saygı kalmamıs arada... ıletısım sorununuz var cok dolmussunuz
uzucu

umarım duzelır zamanla

Gidin ya, hatta uzun süreli gidip bir bakın bakalım nasıl onsuz hayat.
Calisiyor musunuz? İş sorun olmayacak mı
Çalışmıyorum bir engelim yok gitmek için. Daha önceden gittim affettim geldim de bu gidişim hani sadece kendimi dinlemek için boşanmak ders vermek mahiyetli değil özellikle 1 aydır çok yoruldum evimizde olmadığımız içinde içimizdeki sorunları da tartışıp çözüme ulaştıramadık en sonunda doldum artık dinlenmek istiyorum

O kadar iyi anlıyorum ki seni ışte bu psikolojik şiddet iyi davransan olmuyor kavga etsen olmuyor değişmiyor hiç birşey çünkü huylu huyundan vazgeçmez kocam o şekilde davranınca kendimi aşağılanmış gururu kırılmış hissediyorum başkalarının mutluluklarını gördükçe kendime kahrediyorum
Elden bişey gelmiyor maalesef onların değişmesi lazım ama hödüklerin değişmesi zor yani ne yapsak onu da bilmiyorum kurmak zor yıkmak kolay hadi sabır diyorum da sabrıda tükeniyor insanın

Çocuğunuz olmayınca niye siz De sorun oluyor erkek de olamaz mı ha bu arada benden dolayı bebeğimiz olmuyor o da Allah ın taktiri siz ne iğrenç çevredesiniz
Cahil insanlar işte. Çocuk gibi bir düşüncem yok öncesinde vardı doktora gittik hiç bir sorunumuz yok şuan psikolojik destek aldığımız aralıkta yapmaktan vazgeçtik kimseye afınıza sığınıyorum uçkurumun hesabını vermek zorunda değilim. Yada çok yediysem kendime yedim kimseyi ilgilendirmiyor ki.

Senin de millete sesin çıkmıyor eşine ağzına geleni söylüyorsun o da sinir olup ufak şeylere kavga çıkarıyordur tartışmalarınıza 3. kişileri katma bir şey söylediklerinde ağızlarının payını ver eve yansıtma

Senin de millete sesin çıkmıyor eşine ağzına geleni söylüyorsun o da sinir olup ufak şeylere kavga çıkarıyordur tartışmalarınıza 3. kişileri katma bir şey söylediklerinde ağızlarının payını ver eve yansıtma
Cahile laf anlatmak deveye hendek atlatmaktan zordur. Yaşlı insanlar şimdi o terbiyesizlik yaptı diye ben üstüne terbiyesizlik yapayım ondan ne farkım kalacak bu bir.
İkincisi ben kimseden dolayı eşime ağzıma geleni söylemedim sabun koymadım diye kavga çıkaran o suçlu ben miyim?
Neden tam okumayı denemiyorsunuz anlamak için.

Çok zor değersizlik hissi ya... insanın hayattan beklentisi kalmıyor bence de gidin ama güzellikle gidin bu sefer ailenizden birine danışın , düşünün . Psikolojik destek ne amaçla alıyorsunuz? Aile terapisi aldınız mı?

Merhaba kk
Hemen konuya giriyorum. Sabah eşimle tartıştık. Sebepte çok saçma halılarımı yıkama verdim yıkamacı yün yorgamda yıkıyormuş kağıtta görünce aaa keşke annenin verdiklerini de verseydim dedim( kv ev düzerken evime hiç bişey getirmediği gibi eşimin bekar evindeki yün yorganla yastığı getirmiş 2 yıllık yorgan bekar adam yaz kış yatmış buna temiz diyorlar bu yorgan yüzünden kavga çıkmıştı zaten) eşim ben o yorganı yıkatmayacağım dedi bende bu evde bu tarz kararları ben veririm sen karışma dedim oda ben yıkatmayacağım diyince annen gibi başladın dedim neyse sonra işe gitti. Akşam geldi surat sirke satıyor bende yemek yapıyordum karşıladım normal bi şekilde itekledi beni gitti tuvalete (hergün ısrarla kapıda karşılarım hergün aynısını yapar surat leş bi şekilde gelip tuvalete girer bi selam sabah yok iyice ifrit oluyorum zaten suratını öyle görmeye) sonra sıvı sabun koymayı unutmuşum diye kavga çıkardı terbiyesiz dedi filan bemde sen kimsin bide senin karnına yemek mi yapıcam zıkkımın kökünü ye dedim öylece bıraktım mutfağı yattım bir saat sonra geldi özür dilerim hadi yemeği yap acıktım yiyelim dedi. Bende ben sana hiç bişey yapamam defol dedim kovdum. Yemek yapmadım haka yatıyorum kahvaltıda yapmamıştım ama içimden bişey yapmak gelmiyor artık.
Geçen gün bi kolyesini farketmeden makinede yıkamışım diye bi daha kıyafetlerimi yıkama dedi bütün gece söylendi durdu oysa kolyeye bişey olmamıştı. Ki ben çamaşır yıkarken çok dikkat ederim renklerine ceplerine vs benim gibi çamaşırı daha annesi yıkamıyor bide bana laf ediyor. İnsanlık hali gözümden kaçtı bir aydır evde yoktu iş çoktu o yüzden koşuşturmacada bazı şeyler gözümden kaçtı diye kavga çıkarıyor bunaldım iyice annemlerin yanına gitmek istiyorum ama bilmiyorum.
Doğum günümü geçen sene zoraki yapmıştı bu yıl yapmadı bile ben hatırlatınca kutladı. Ailesinin yanındayız diye iş yaptım sonra telafi edicem demişti ama bir hafta geçti ne yaptığı var ne hatırladığı. Ailesindeykende köyden bir kaç kişi gelip hamilemisin beden bu kadar şişmanladın yada bu kız kısır iki yıldır doğurmadı diye yüzüme yüzüne konuştular çok bozuldum içime attım.
Bunlarda iyice gıcık olmama sebep oldu. En son ailemi ramazan bayramında gördüm. Sizce gideyim mi kafa dinlemeye?
Siz neden her şeyde kendinizi kayinvalideniz ile karsilastiriyorsunuz?
Siz eşisiniz o annesi. .
Bir de eşinize. .zıkkım ye , defol gibi kelimeleri kullandıkça aranızda huzur da kalmaz saygı da..

Kendinizi çok güzel ifade etmişsiniz. Mesajlarınızaki mutsuzluğunuz had safhada.Kadir kıymet bilmeyen elindekine şükretmeyen insanla yaşamaya çalışmak çok zor. Allah size kolaylık versin

Sizde hatalısınız bence ....ters ters konuşup birbirinizi kışkırtıyorsunuz belli... bu işlere ben bakarım sen karışma demek yanlış.... yıkatmak istemiyorsa bırakın yıkatmayın,zıtlaşmanın anlamı yok... böyle tersleye tersleye, zıtlaşa zıtlaşa evliliği yorarsınız

X