Trend Ayakkabı Modelleri Bildiğiniz balikçi çizmesi ama çok moda

Bot Modelleri, Çizme Modelleri, Topuklu Ayakkabı Modelleri, Babet Modelleri

Ardayasbu

ARDA & ADA
Kayıtlı Üye
12 Şubat 2008
2.850
75
Lastik çizmeler, yağmurlu günler için yapabileceğiniz en pratik seçim olmasının yanı sıra, en trendy seçim de oldular. Yağmurla birlikte sokakları suni göletlere dönen ülkemizde ise bu moda çok işimize yarıyor. Bir plastik yağmur çizmesinin yüzeyi fazla sudan esnemez, istediğiniz kadar sulara girip çıkabilirsiniz, lastik çizme hiç şikâyet etmez.

Lastik bot ve çizmelerin kökeni İngiliz Wellington Düküne uzanıyor. Dük, ayakkabıcısına, savaşta giyebileceği, ama akşamları da şık duracak bir çizme yapmasını söyler. Kenarları düz, zamanının modasına göre alçak ve kısa olan deri bir çizme yapılır. Bu çizme stili öyle tutulur ki, günümüzde değişmez biçimde bu tarzı izleyen lastik yağmur çizmelerine İngilizcede hala Wellington çizmesi deniyor. Sentetik malzemeden yapılan bu çizmelerin içinde kumaş ya da deri astarlar oluyor.

Lastik çizmeler, çocuklar ve ıslak ortamlarda çalışan işçiler, balıkçılar, sporcular, çiftçiler vb. tarafından her zaman bir numara oldu. Sovyet Rusya, belli bir dönem boyunca pratik plastik çizmeyi “sosyalist” ilan edip, pahalı olan deri çizmeyi de “kapitalist” ilan etti. Öte yandan, daha Batıda lastik çizmeler country yaşamının da değişmez aksesuarı olarak, özellikle İngiliz üst sınıfıyla özdeşleşti (Deri astarlı doğal kauçuktan Le Chameau ve Hunter lastik çizmeler İngiliz sosyetesi arasında özellikle popüler). Son yıllarda ise moda endüstrisi, dolasıyla modaport.com da onları başköşeye oturttu. Rahat kullanımları ve sınırsız renk ve modelleriyle plastik yağmur çizmeleri, bu yılın en renkli aksesuarları oldular.

Geçen yıl Hunter çizmeyle sık sık görüntülenen moda ikonu Kate Moss da, bu modaya hız kazandırdı. Gri kış günlerine renk katan, yağmur çamur demeden her türlü koşula katlanan, sezonun gözdesi lastik çizme ve bot modellerinden modaport.com olarak sizler için bir derleme yaptık..

BİRKAÇ ÖRNEK

desenlimorlastikyagmurcbn1.jpg

saridesenlilastikyagmureg3.jpg

siyahbeyazlastikyagmurclz3.jpg

pemberenkliplastikyagmuav1.jpg

BU ÇİZMELERDEN KULLANAN VAR MI ARANIZDA KIZLAR MEMNUN MUSUNUZ??

:sm_confused:
Lastik çizmeler, yağmurlu günler için yapabileceğiniz en pratik seçim olmasının yanı sıra, en trendy seçim de oldular. Yağmurla birlikte sokakları suni göletlere dönen ülkemizde ise bu moda çok işimize yarıyor. Bir plastik yağmur çizmesinin yüzeyi fazla sudan esnemez, istediğiniz kadar sulara girip çıkabilirsiniz, lastik çizme hiç şikâyet etmez.

Lastik bot ve çizmelerin kökeni İngiliz Wellington Düküne uzanıyor. Dük, ayakkabıcısına, savaşta giyebileceği, ama akşamları da şık duracak bir çizme yapmasını söyler. Kenarları düz, zamanının modasına göre alçak ve kısa olan deri bir çizme yapılır. Bu çizme stili öyle tutulur ki, günümüzde değişmez biçimde bu tarzı izleyen lastik yağmur çizmelerine İngilizcede hala Wellington çizmesi deniyor. Sentetik malzemeden yapılan bu çizmelerin içinde kumaş ya da deri astarlar oluyor.

Lastik çizmeler, çocuklar ve ıslak ortamlarda çalışan işçiler, balıkçılar, sporcular, çiftçiler vb. tarafından her zaman bir numara oldu. Sovyet Rusya, belli bir dönem boyunca pratik plastik çizmeyi “sosyalist” ilan edip, pahalı olan deri çizmeyi de “kapitalist” ilan etti. Öte yandan, daha Batıda lastik çizmeler country yaşamının da değişmez aksesuarı olarak, özellikle İngiliz üst sınıfıyla özdeşleşti (Deri astarlı doğal kauçuktan Le Chameau ve Hunter lastik çizmeler İngiliz sosyetesi arasında özellikle popüler). Son yıllarda ise moda endüstrisi, dolasıyla modaport.com da onları başköşeye oturttu. Rahat kullanımları ve sınırsız renk ve modelleriyle plastik yağmur çizmeleri, bu yılın en renkli aksesuarları oldular.

Geçen yıl Hunter çizmeyle sık sık görüntülenen moda ikonu Kate Moss da, bu modaya hız kazandırdı. Gri kış günlerine renk katan, yağmur çamur demeden her türlü koşula katlanan, sezonun gözdesi lastik çizme ve bot modellerinden modaport.com olarak sizler için bir derleme yaptık..

BİRKAÇ ÖRNEK

BU ÇİZMELERDEN KULLANAN VAR MI ARANIZDA KIZLAR MEMNUN MUSUNUZ??

canım ben çocuktum kullandım bunlardan.valla şimdi moda olsa bile giymem.

ahah bız tunele ınerken gıyıyoruz bunları ayakları ne kadar agrıtıyor bılıyo musunuz :)

ben istanbula gittiğimde 2 hafta önce gri parlağını gördüm bi kişide hatta aaa falan olduk
hoş durmuyodu ama yaa
ben beğenmedim

birkaç sene önce almıştım,hayvan barınağında gönüllü çalışırken giymek için :) ama o kadar rahatsızdı,ayağımı o kadar acıttı ki ilk 5 dakikada çıkarttım.korkunç birşey.
genelde renkleri çok fena ya,klasik balıkçı çizmeleri bile daha hoş bence...
bu gerçekten "bildiğimiz" balıkçı çizmesiyse moda maymunları çok acı çekecek çoooook

hic begenmiyorum igrenc duruyorlar, giyen giyinsin ama ben üste para verseler giyinmem begenmiyrum

benim sevgiliciğimin bunlar hakkındaki yorumu
'kanalizasyoncuların giydiği gibi...'
:roflol::roflol:

vay be ilk defa herkesin hem fikir olduğunu gördüm:)

ben de giymem hoş bizim okulu anca bu paklar ama almama zaten öğrendiğime göre kışı ayaklarınız donuyormuş içinde ve terletiyormuş gşyen arkadaşım var çok kötü değil ama lastik ya altı üstü lastik okadar para vermeye değmez moda diyede

bende gördüm burda onlardan ama komik geldi bana giyinmekten ziyade güldüm ekose desenlisi bile var bide parlak. ben beğenmedim giymem.

bence çok değişikşakkıdı
15-16 yasında olsaydım desenlilerinin giyip tarz yapardım kendime
bu arada siyahı çok güzel nine westde gördüm harikaydı
almayı dusundum ama 111 liraydı bu çeşit bir çizmem olsun diye o kadar para veremem:dilcikar:
belki ileride paramı kazanıncamirmirmirmir

bendede var siyahı parlak renk aradım hatta bulamadım benimki mat duruyor çok küçük bir yerinde desen var.etrafımdaki herkes dalga geçiyodu ilk giydiğimde ama kar yağınca kıskandılar tabi beni,, ayağıma su kaçtı yok şu oldu demedim hiçsırnaşık şey
hatta,,''bugun ne giydin bölümünede'' eklemiştim orda genelde herkes çok beğenmişti :sm_cool: ben tavsiye ediyorum bence rahatlar.

ben geçen sene kırmızısını almıştım bu sene lacivert aldım.
söylenenin aksine çok rahatlar,ıslaklığı nemi hiç sevmem yağmurluğum var neden yağmur çizmem de olmasın? ayrıyetten bana göre şıklar..
ben severek giyiyorum..

X