Ortopedi bilekte kemik çıkması acil bakar mısınız lütfen (resimli)

karpuzum

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2014
342
49
32
Merhaba kızlar durduk yere sol bileğimde bu şekilde bir kemik çıktı uzun zamandır var bastırmadığım sürece normalde pek ağrısı yoktu 2 gündür biraz ağrı var acaba işimle mi alakalı bilemiyorum masa başında hep bilgisayarda çizim yapıyorum o yüzden mi bilemiyorum bunun gibi bir sorunla karşılaşan oldu mu hiç bilgi verirseniz çok sevinirim çok teşekkürler :KK66:

Eklentiler

• WhatsApp Image 2016-10-06 at 09.51.07 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2016-10-06 at 09.51.07 (1).jpeg
    19 KB · Görüntüleme: 2.118
  • WhatsApp Image 2016-10-06 at 09.51.07 (2).jpeg
    WhatsApp Image 2016-10-06 at 09.51.07 (2).jpeg
    27,6 KB · Görüntüleme: 1.509
  • WhatsApp Image 2016-10-06 at 09.51.07.jpeg
    WhatsApp Image 2016-10-06 at 09.51.07.jpeg
    26,8 KB · Görüntüleme: 3.623
Buna benzer bisey benim de bilegimde cikmisti yillar once. Doktor bilgisayar basinda durmaktan, agir tasimaktan falan olabilecegini soylemisti, kendi kendine gecmisti. Ama siz bir doktora gidin kesinlikle, farkli bir sey de olabilir, belki ilac verirler.

Ablamda da bileğinin üst kısmında cıkmıstı daha büyüğü. Kucuk bir operasyonla aldırdı tekrar cıktı. Tekrar aldırdı bir daha cıkmadı.

Benim de olmuştu tez hazırladığım dönemde. Doktor da bilgisayar karşısında fazla durmaktan olabileceğini söylemişti. Etrafta görenler yok para bağla yok onu yap bunu yap diyordu hatta o dönem :KK70: Ama hiçbir şey yapmadan kendiliğinden geçti. Doktorun da bir öneri olmamışsa demek ki.

İncitmiş ya da bi yere vurmş olabilrsiniz ciddi bişey gbi drmuyor ama bi dktra gidin istersenz

Merhaba kızlar durduk yere sol bileğimde bu şekilde bir kemik çıktı uzun zamandır var bastırmadığım sürece normalde pek ağrısı yoktu 2 gündür biraz ağrı var acaba işimle mi alakalı bilemiyorum masa başında hep bilgisayarda çizim yapıyorum o yüzden mi bilemiyorum bunun gibi bir sorunla karşılaşan oldu mu hiç bilgi verirseniz çok sevinirim çok teşekkürler :KK66:

Kemik değil kist. Ama adına bakıp korkulacak bir şey değil. Kendiliginden geçiyor çoğu zaman.
Yine de doktora göstermenizi oneririm. Ağrı var diyorsunuz. Belki uygun bir bileklik önerir dinlendirmek için falan.

İNTERNetten yazınca kist diye çıkıyor ganglion diye geçiyor görsellerden bakabilirsiniz.ortopedi doktoruna gidin.

kuzenimde de vardı. ameliyat oldu defalarca yine tekrarlıyor. ihmal etme doktora git bir an önce

ganglion kisti cnm..plastik cerrahi bölümüne git.kötü birşey değil ellerini çok kullananlarda olur aldırmak istersen basit bi lokal anestezi altında alıyorlar. aldırmasanda ağrı dışında sıkıntı yaratmaz.bazen alınsa bile tekrarlayabiliyor ama dediğim gb.sıkıntı kötü bir hastalık değil

Evet internetten baktım şimdi dediğiniz gibi zararlı birşey değilmiş çok teşekkür ederim :KK66:

Ahan da ganglion kisti:)

geçmiş olsun, bende de var yaklaşık 3 senedir, seninki leblebi kadarmış benimki ceviz kadar saat takamıyorum mesela... nadir ağrı yapıyor, minik bir oğlum olduğu için ameliyatı erteliyorum... ameliyatı kolay olmakla birlikte tekrarlama riski varmış

O seyin kemik olduguna eminmisin?
Kemikse masa basinda durmaktandir.
Ama mesela benim kendimi bildim bileli bi kist vardi sol kulagimin bi kenarinda. Uzerine cokunce sonerdi ve bi kac gun snra yine siserdi. Ben cokerdim sonerdi sonra yine. 4 sene once enfeksiyon kapti ve kocaman oldu. Yari saatlik bi ameliyata bakar dedikleri, 2 saat zorlu bi ameliyat oldu ve enfeksiyon beynime kadar islemis megersem.
Su an kulagimin kemigi bile alindi enfeksiyon yuzunden. Herkesteki gibi seninkide basit bisey olmamaya bilir. Gecen disciye mevzuyu anlatinca durup durup " aa is hayatimda hic yasamadim o dedigini, bi sefer daha bakabilirmiyim"diyip durdu 2 kere. Cok fazla kiside olmazmis. Ama bu sendede olmaz anlamina gelmez.
Demem oki hafife alma bi gorun doktora.
Beynin etrafinda olmasa bile eklem yerinde tamda orasi. Parmaklarini kullanamamaya bilirsin.
Varsin hic bisey cikmasin, sen doktora gitmis ol icin rahat etsin.

Ahan da ganglion kisti:)

geçmiş olsun, bende de var yaklaşık 3 senedir, seninki leblebi kadarmış benimki ceviz kadar saat takamıyorum mesela... nadir ağrı yapıyor, minik bir oğlum olduğu için ameliyatı erteliyorum... ameliyatı kolay olmakla birlikte tekrarlama riski varmış
Ama internetteki yorumlara da baktım genelde kimse önermiyor ameliyatı hayatınızı olumsuz yönde çok etkilemiyorsa bence düşünmeyin

O seyin kemik olduguna eminmisin?
Kemikse masa basinda durmaktandir.
Ama mesela benim kendimi bildim bileli bi kist vardi sol kulagimin bi kenarinda. Uzerine cokunce sonerdi ve bi kac gun snra yine siserdi. Ben cokerdim sonerdi sonra yine. 4 sene once enfeksiyon kapti ve kocaman oldu. Yari saatlik bi ameliyata bakar dedikleri, 2 saat zorlu bi ameliyat oldu ve enfeksiyon beynime kadar islemis megersem.
Su an kulagimin kemigi bile alindi enfeksiyon yuzunden. Herkesteki gibi seninkide basit bisey olmamaya bilir. Gecen disciye mevzuyu anlatinca durup durup " aa is hayatimda hic yasamadim o dedigini, bi sefer daha bakabilirmiyim"diyip durdu 2 kere. Cok fazla kiside olmazmis. Ama bu sendede olmaz anlamina gelmez.
Demem oki hafife alma bi gorun doktora.
Beynin etrafinda olmasa bile eklem yerinde tamda orasi. Parmaklarini kullanamamaya bilirsin.
Varsin hic bisey cikmasin, sen doktora gitmis ol icin rahat etsin.
Çok geçmiş olsun ya :KK43: Doğru söylüyorsunuz aslında çok teşekkür ederim

Kemik değilki yağ bezesi gibi duruyo. Çok stresli olduğu zamanlarda bazı insanlarda çıkıyo. Doktora görünün yinede. Geçmiş olsn

zorlamadan oluyor dinlenince geçer zorlayınca yine olur doktora görünün geçmiş olsun :kahve:

Büyük ihtimalle bilgisayar başında olmaktadır ama sakın ihmal etmeyin, her şeyde erken teşhis çok önemli

Arkadaşımda vardı aynısı boyutuda aynı doktor ona sürekli bastırak ovmasını söylemişti. O şekilde geçti şimdi.

X