Bilen biri yardım edebilir mi acill

Birprensess

BK:100.7kg GK: 97.7 - 1hedef89 - 2hedef79 🧿2203 •
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2018
1.910
3.157
Kızlar selam nasılsınız?
Benim bugün kafam çok karıştı bu konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlardan yardım istiyorum.
2 tane dişimi ağrı nedeniyle çektirdim. Çektireli birini yaklaşık 8 yıl, diğerini 1 yıl bile olmadı daha.
Ben bu dişlerimi dolgu yaptıracağım diye devlet hastanesinde güvendiğim bir doktora sıra aldım yarın için.
Bugün öğrendiğim ise çekilen dişe dolgu olmazmış, dolgu boşluk doldurmak gibi birşeymiş. Bu dogru mu bana mantıklı geldi ama emin olamadım. Internetten araştırdım birşey anlayamadım tam olarak.
Peki eğer böyleyse benim bu dişlerimin yerine ne yapılacak? Zaten çok korkuyordum şimdi hepten korkuyorum.
Bilen biri yardım edebilir mi lütfen :110:

ayyy şaka gibisin canım yaaa

tabiki var olan diş çürükten temizlenir ve oraya dolgu yaptırılır,

boş olan yerede implant yapılır

ara dişse şayet köprü yaptırılır,

şuan benım ağzımda geçici köprü var meselaaa salı gunu tekrar gidip diş eti düzelmişse ölçü alacak gerçek köprüyü takacak ,

ayyy şaka gibisin canım yaaa

tabiki var olan diş çürükten temizlenir ve oraya dolgu yaptırılır,

boş olan yerede implant yapılır

ara dişse şayet köprü yaptırılır,

şuan benım ağzımda geçici köprü var meselaaa salı gunu tekrar gidip diş eti düzelmişse ölçü alacak gerçek köprüyü takacak ,
Ay gerçekten öyle ya bugün babam söyledi böyle birşey olmaz diye o da söylemese yarın doktor ne diyecekti acaba bana:skandal:
Ara dışım 2si farklı yerlerde biri sol tarafta biri sağ tarafta. Yani köprü mü olacak. Bunu devlette yapıyolar mi peki biliyormusunuz. Ona göre hiç gitmeyeyim iptal edeyim sıramı :KK48:

Ay gerçekten öyle ya bugün babam söyledi böyle birşey olmaz diye o da söylemese yarın doktor ne diyecekti acaba bana:skandal:
Ara dışım 2si farklı yerlerde biri sol tarafta biri sağ tarafta. Yani köprü mü olacak. Bunu devlette yapıyolar mi peki biliyormusunuz. Ona göre hiç gitmeyeyim iptal edeyim sıramı :KK48:

:KK70:
biri sağda biri solda olan dişe köprü olmaz olsada yaşlılara olur
ay sen çok yaşa güldürdün beni,
sen gene dr git bir muayne olursun belki oradaki hast yapılıyordur

X