Bileziklerim

ceydaay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2015
300
110
28
Arkadaşlar size bi konuda danışmak istiyorum eşimin dedesinin devrettiği, teyzesinin oğluyla eşimin ortak bir beyaz eşya dükkanı var. Dedesi bazı sebeplerden dolayı dükkanı bunlara devretmek zorunda kaldı açıkcası. Biz evlenmeden önce yine dükkanda çalışıyorlardı fakat dükkan üzerlerinde değildi dükkan. Şuan çok borçları var teyzesi ve eşi 30 bin para verileceklermiş borç kapansın diye. Bide dün toplanıp konuşmuşlar teyzesinin oğlunun eşi ve benim bileziklerimi alıp borcu yatırıcaklarmış ama onun 5 bileziği var 20 bin ediyor ve o bileziği teyzesinin oğlunun annesiyle babası yaptı ama benim eşimin ailesi bana 3 bilezik yaptı kalanını ailem ve düğünde takılanlarla yaptık birazda borca girdik ben evlendiğimden beri kıyafet alışverişi bile yapmadım çok dikkatli harcıyorum sizce bileziklerimi vermeli miyim ?

Sonuçta iş sahibi oluyorsunuz anladığım kadarıyla. Siz eşinizin bu işe devam etmesini istiyor musunuz? İstiyorsanız verin bilezikleri istemiyorsanız eşinizle bir yol çizmelisiniz. Evlendikten sonra onun ailesinin takısı benim ailemin takısı olur mu? Borca eşit destek olmalısınız

Arkadaşlar size bi konuda danışmak istiyorum eşimin dedesinin devrettiği, teyzesinin oğluyla eşimin ortak bir beyaz eşya dükkanı var. Dedesi bazı sebeplerden dolayı dükkanı bunlara devretmek zorunda kaldı açıkcası. Biz evlenmeden önce yine dükkanda çalışıyorlardı fakat dükkan üzerlerinde değildi dükkan. Şuan çok borçları var teyzesi ve eşi 30 bin para verileceklermiş borç kapansın diye. Bide dün toplanıp konuşmuşlar teyzesinin oğlunun eşi ve benim bileziklerimi alıp borcu yatırıcaklarmış ama onun 5 bileziği var 20 bin ediyor ve o bileziği teyzesinin oğlunun annesiyle babası yaptı ama benim eşimin ailesi bana 3 bilezik yaptı kalanını ailem ve düğünde takılanlarla yaptık birazda borca girdik ben evlendiğimden beri kıyafet alışverişi bile yapmadım çok dikkatli harcıyorum sizce bileziklerimi vermeli miyim ?
Sakın verme giden tekrar gelmiyor kesinlikle!!!!! İlerdeki hayatını ve kendini düşün zaten 3 tane vermişler 2 tanesini Verdin saysınlar. 5 tane olması gerekiyor. Hakkini ara lütfen verme bileziklerini unutsunlar. Giden bir daha gelmiyor çok pişman olursun emin ol.

Sizin rızanız olmadan takıları alamazlar.. Verip vermemek size kalmış. Ama onlar sizin guvenceniz. İleride ne olacağımız belli değil..

Hayır kendileri karar vermişler benim takıldığım nokta şu bana yapmadıkları bilezik kadar istiyorlar
Olay bilezikten ziyade dükkanın borcu.
İşyerinde yarı yarıya eşiniz söz sahibi olacaksa ister kredi çekin ister bilezik bozdurun. O sizin bileceğiniz iş.
O zaman eşinize bilezikleri vermiyorum. Dükkanı da almanı istemiyorum diyin. Eşiniz /siz yeni iş bulmalısınız

Eşinin tarafından gelen takıda sana verildiyse ver derim yoksa o üç bileziği ver hiçbirine mecbur değilsinde eşinin işi görülsün

Onlar hem 30bin verip hemde üstüne 3 bilezik mi verecekler. Pek anlayamadım ama işin doğrusu herkesin ortaya eşit para koymasıdır.

Eşiniz ile konuşun,bu işyerinden para kazaniyorsa kredi çeksin borcu kazandıgiyla odesin.Bileziginiz de birikim olarak sizde kalsın.Yok bu dükkandan krediyi ödeyecek bile birşey kazanamiyorsa gitsin SGK li bir işe girsin altınının da sizde kalır,eşiniz evine ekmekte getirmiş olur

Canım kendi evliliğim için konuşuyorum.. düğünde ve nişanda bizzat bana takılan takılar sadece benimmiş. Kızın garanti parası oluyormuş o para. Mesela biz ev için altınları bozduracaktık eşim 2 ye ayırdı altınları(bilezikler, ailesinin ve ailemin taktığı bir şeyler) . Şaşırdım napıyorsun dedim. Bunlar senin senden Rıza almadan bozdurmak günah dedi. Neyse ben şaşırdım hiç umurumda değildi.

İyi düşün eşinle de iyice konuş. Enayi yerine konmayın..

Hiç güven vermedi konu bana

X