Saç Uzatma Yöntemleri BIOTIN ILE SAC UZATMA

Folic asitin etkisi ne oluyor saç için? Ayrıca benim sorum şu; benim saçlarımın dökülmesi feci bir hal aldı, geçen sene diş doktorum diş etlerim için B vitaminleri yönünden zengin bir solgar türü önermişti, bende kullandıktan sonra hem saçlarım, hem tırnaklarım, hem de diş etlerimin müthiş bir hal aldığını görmüştüm. Şimdi biotinle ilgili forumları inceliyorken sormak istedim, doktora gitmeyi sevmediğim için henüz profesyonel tavsiye edinmedim, sizin fikriniz nedir?
Yanlış anlaşılmasın; tabiki doktora gideceğim.. Hem üşengeçlik hem de çalışma saatlerim yüzünden henüz randevu alamıyorumHoppaHoppa

Merhaba. Ben Solgarinkini kullaniyorum .Dokulme icin istiyorsaniz biotin sadece gucsuz kil koklerini guclendirir yeni sac cikartmaz.Ama uzama icin kesinlikle oneririm. Gunluk ihtiyac icin cok daha azi yetiyor yaziyor cogu yerde gerisini vucut atiyormus .Ama yabanci forumlarda hep 5000 10000 mcg kullaniyorlar.10 bin cok gelirse zarari olur diye dusundugumden 5000 lik aliyorum.Solgar tercih etme sebebim icinde boya vs zararli madde olmamasindan kaynaklaniyor.Baska markalarda da katkisiz olan urunler elbette vardir. Birde biotin sacin beyazlamasini geciktiriyor.

Sac dokulmesi tirnak icin kullandigim en guzel urun Ducray Anacaps kapsulleriydi.

Merhaba. Ben Solgarinkini kullaniyorum .Dokulme icin istiyorsaniz biotin sadece gucsuz kil koklerini guclendirir yeni sac cikartmaz.Ama uzama icin kesinlikle oneririm. Gunluk ihtiyac icin cok daha azi yetiyor yaziyor cogu yerde gerisini vucut atiyormus .Ama yabanci forumlarda hep 5000 10000 mcg kullaniyorlar.10 bin cok gelirse zarari olur diye dusundugumden 5000 lik aliyorum.Solgar tercih etme sebebim icinde boya vs zararli madde olmamasindan kaynaklaniyor.Baska markalarda da katkisiz olan urunler elbette vardir. Birde biotin sacin beyazlamasini geciktiriyor.

evet eksikliği çok nadir görülürmüş ama uzama için yüksek oranda almak gerekirmiş. benim neredeyse dökülmem sıfır. bunu yıllardır kullandığım defne sabununa ve içine bir sürü yağ koyduğum tresana borçluyum sanırım:) ama uzama için sinameki yaptım 6-7 ay ve hiç bir işe yaramadı diyebilirim. sadece uzasın istiyorum. biotinle ayda 0,5 ile 4 cm arası ama mutlaka uzar diye okudum. bir de folik asit alıcam yanına.

siz ne kadar zaman kullandınız, toplamda ne kadar uzadı saçlarınız? en az 6 ay gerekiyormuş sanırım.

Ben de 1000lik kullanıyorum gunde 2 tane.siz nasıl kullanıyorsunuz?kaç tane?

Yani size suan oncesi sonrasi yapamiyorum cunku saclarim yanmisti uzadikca kestirdim yaniklar gitsin diye ama en son subatta kestirdigimde cene hizamdaydi.suan omuzlarimi gecti.10 cm rahat uzamistir.6 ay falan gerekmiyor .ne kadar sure hizli uzamasini istiyorsan o kadar sure kullanabilirsin.Kullandikca hizli uzuyor.Ara sira biraktigimda oldu bu sure boyunca zarari olmasin diye vucudumu dinlendiriyordum. Ama genel olarak hic birakmadim.

evet eksikliği çok nadir görülürmüş ama uzama için yüksek oranda almak gerekirmiş. benim neredeyse dökülmem sıfır. bunu yıllardır kullandığım defne sabununa ve içine bir sürü yağ koyduğum tresana borçluyum sanırım:) ama uzama için sinameki yaptım 6-7 ay ve hiç bir işe yaramadı diyebilirim. sadece uzasın istiyorum. biotinle ayda 0,5 ile 4 cm arası ama mutlaka uzar diye okudum. bir de folik asit alıcam yanına.

siz ne kadar zaman kullandınız, toplamda ne kadar uzadı saçlarınız? en az 6 ay gerekiyormuş sanırım.
Folic asit'in bu konuda yardımı oluyor mu hanımlar?

Folic asit'in bu konuda yardımı oluyor mu hanımlar?

aynı biotin gibi b grubu vitamini bu da. birlikte kullanımı yaygın, nette hep çıktı karşıma. eksikliği varsa, o da saç uzamasını hızlandırıyormuş ki folik asit eksikliği yaygınmış biotinin aksine. eczanelerde satılıyor, ve de bu epey uygun fiyatlı 7-8 tl falan sanırım.

tabii doktora sormadan almayın yine de siz:))

Tesaduf gordum konuyu biotini konuyu acan kisi 5000 mg olarak bazi gunler 2 adet almis bobreklerine kasti neymis acaba ben kullaniyorum arkadaslar yilda 50 gunluk 2 kur seklinde (yani 6ayda bir 50 gun kullanip kalan 6aydada diger 50 gunluk uygulama seklinde) sac derisi sorunu yogun dokulmesi ve beyazi olanlar icin oran 2000 mg olmayana 1000 olduda 5000 aldiniz gun asiri kullanin
Biotin vucutta eksikligi olmayan bir vitamin nerdeyse suda yok zaten eksigi olanlardada baska vitamin sikintisi vardir baskilamistir depolanmayan dolayisiyla destegi cok sikinti yaratmayan bir vitamin ama yinede 2000 mg kullanima 2 lt su ic diyen cildiyecim biseler biliyordur sanirim birde dr vermediyse katkili degilde sadece biotin olarak kullanin

Bende medobiotini 1 ay kullandim. icin icerisinde 2 ay yetecek kadar ilac var aslinda. Uzattimi evet normalden bir miktar daha hizli uzama oldu. Fakat ekstra killanma yapmasada varolan killi bolgelerin cabuk cikmasina neden oldu. 1.5 ayda bir defa yaptigim epilasyonu ayda 2 ye cikartti. Saci hizli yzattigi kesin fakat bu sebebten ben kesmek zorunda kaldim. Suan sadexe multivitamin kullaniyorum besin takvieyesi gibi vitaminlerde saca icten destek oluyor. Birde dax supergro aldim onu denicem

benim 3 haftam bitti medobiotin ile, saç dökülmesi nerdeyse sıfıra indi. aşırı bir dökülmem de yoktu gerçi.

Kizlar ben bahsetmistim biotini bir bay kullanabildim diye yukarda. Kalan biotinleri toz haline getirip sampuana katsam bi zarari olur mu fayda saglarmi ? Hic duydunuz mu sampuana biotin katan ??

X