Bir ah çeksem, karşıki dağlar yıkılır

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yokuspokus

Nope thanks
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
3 Mart 2016
18.150
76.546
Selamlar, nasılsınız; nasıl gidiyor hayat kızlar?
İyisiniz umarım.

Gecenin şu saati olmuş, kafam güzel (Belirtme ihtiyacı hissediyorum ki bir miktar çakır-sarhoş haldeyim, kusurum olursa affola) aldı beni kederler... Üstü kapalı bir dertleşme ile hislerimi paylaşmak istiyorum, doluyum bir miktar. Şuralara akıtayım biraz da ferahlayayım dedim.
Drama Queen demek serbest, bugün tacımı giyesim var.

Şööyle bi dökül ne varsa diyorum, bir yandan diyemiyorum "Anlaşılmaz nasıl olsa, gerek yok zaten kendine bile itiraf edemiyorsun" diyorum.
Benim "Dert anlatma sıkıntım" var arkadaşlar, birilerine şöyle en başından başlayıp sonuna kadar her şeyi anlatmak istiyorum ama işte... O kadar alışmışım ki gizlemeye, o kadar yok saymaya, geçiştirmeye, küçümsemeye, kabullenmeye... Bazen ağır geliyor en ufacık şeyler bile.

Geçtiğimiz günlerde, kuzenimin bir derdini dinledim, gözleri doldu, ağladı önümde. Tesellisini verdim, omzu oldum elimden geldiğince, "Anlıyorum" dedim, anlaşıldığını gerçekten düşünmüş olacak ki döküldükçe döküldü, ağladı ferahladı.
Ben anlatsam peki ne kadar anlaşılırdı? Bilemedim. Kimsenin önünde ağlayamıyorum.
Sinirle ağladıklarım hariç... Dert döke döke, rahatlayıp ağlayacağım kimsem mi yok, yoksa ben mi yapamıyorum?

En son aile dizimi, psikodrama ile uğraşan bir psikologa gittim; yaşam koçu mu denir artık bilemeyeceğim, psikoloji yüksek lisansı vardı; adam "Benim sana faydam olamayacak bu şekilde, kendini bırakmıyorsun" demekten dilinde tüy bitti, en sonunda "Belki ben senin için faydalı biri değilimdir, boşu boşuna paranı alamam, başka birisini deneyebilirsin" vb. konuştu.

Bu adam, bana tavsiye ile sunulan bir adam... Kimden duysam "Çok iyidir işinde" denilen bir adam... Neden bende olmadı ki?

Aklıma geldi biraz parlatınca... Ağlayabilsem şöyle en ince ayrıntısına kadar döke saça, ama yok, bazı şeyleri asla anlatmıyor-anlatamıyorum.
KKyı kendi mini terapi odam yaptım, birinde göreyim dökeyim, birinde anlayayım anlatayım vs... Yok olmuyor, hep bir yere kadar.
Olm burada beni kim tanıyor, burada anlat işte, yüzün gözün görünmüyor, yoksun yok burada diyorum ı-ıh... Yine bir yere kadar.

Bunu bir başka, sevdiğim üyemizin konusunda da yazmıştım "Bazı şeyler hiç konuşulamıyor" diye.
Nasıl olacak?

İçtim de şöyle bağlarım acıların çocuğuna diye ama yok, yine ağlamak dert dökmek yok.

Oysa canım pek yandı, en ince yerlerimden.
Dünyaya geldiğim günle birlikte hastaneler ikinci evim oldu,
Lisede gördüğüm akran zorbalığı,
Bağıra bağıra 20li yaşlarımda ipe ipe aşmak zorunda kaldığım iğne fobim (Artık bunun bu hale gelene kadar ufaklığımdan itibaren ne kadar iğne vurulduğumu düşünün ve hala daha vuruluyorum yeri geliyor/eh çoğunuz da vuruluyorsunuz da artık bendeki beni bk edecek seviyedeydi)
Yakın dost/kardeş kazıklarından seçmeler
Seneler alan yalnızlık ve yeniden inşa edilen hayat
Damgalanma-iftira
Farkında olmayan anne zulmü-psikolojik şiddet
Ölümler...

Hastalıklardan seçmeler:
Ağır akne sorunu
Yayılan saçkıran
Anoreksiya
Bipolar
Tüm vücut yanık
Sebepsiz bayılmalar
vb.

Oh :)
Bunlarla mücadele ettim, geçtim de, şöyle bi güzel, anlatabilsem tüm kırıklarımı, ayrıntı ayrıntı, ağlaya ağlaya...
Hiç yapamadım, yapamıyorum.
Duygularım mı öldü kendime karşı? Kontrol edeceğim derken çok mu görmezden geldim?
Neyse...

Öyle işte...

Ne var ki bu kadar çaresiz olacak.Merak ettim

Ya ne güzel dökmüşsün içini... ben yazdıklarını okurken istemsiz ağladım.. heralde ağlamaya bende sebep arıyorum dertlerden... bir süre sonra hayat anlatamadıklarınla da güzel oluyor be güzel hatun

"ölümcül düşüncelerini hafifletirdi bir insanın varlığı belki. belki de anlatmaya çalıştın birilerine. kim bilir? anlatamadın; belki o insanın yüzüne bakar bakmaz anlatmanın yararsızlığını gördün."

oğuz atay'ın tutunamayanlar kitabında anlattığı gibi, belki içten içe yararsız görüyorsunuzdur, içinizi dökmeyi.
belki içinizi dökecek o insanı henüz bulamamışsınızdır.

ama şunu da söylemeden geçmeyeyim, kendinizi ifade ediş şeklinize hayranım.

çakırkeyif olmanız güzel yazı dilinizi değiştirmemiş, ne şans :)

Öncelikle alkolluysen alkolu bırak kendıme ve saglıgına yazık etme. Kadınlıgınada yakısmaz bız kadınız oyle alkoller vs elımıze yakısmaz her derde deva gormeyın su zıkkımı lutfen. Onun dısında rahatsızlıkların ıcın cok gecmıs olsun ama sankı stres yattıgın ne varsa hastalıga donusmus gıbı. Gencsın guzelsındır hıc bırseyı dusunmeye degmez. Ohoo bız aılelerımzden sıddetmı goruyoruz. Dogudakı kızlar napsım carsı yuzu goruyorlarmı? Arkadas yuzu? Okul gezme tozma Kıyafet yıyexek ıcecek angı bırını goruyolar omlar napsın. Suktet halıne. Rahatla keyfıne bak. Belkıde sen kendını salmıssın dıye annen basıı uapıyordur. Benm ablamda mesela calısan bı kız bazen arkdaslarıyla yemege gıder gexe 1 2 gelır annemde cok uzulur suna bak erkek evladı gıbı ıcıp ıcıp gelıyor hıc yakısırmı kac kere uyardık ablamı. Tamam calısyorsun ozgursun kımse bısey demıyor ama affedersın b.unuda cıkarttma. Nu kadım uzuluyor. Mıllet bu kadınn kızı bunsaatte nerden gelıyor dıye balkomda beklıyorlar resmen. Yanı bırazda kendımız sebeb ouyoruz aılenın baskıyapmasına. Bız onlara canım cıgerım dıyınxe her ısteıgmızı yapıyolar zsten anne baba omlar. Sımdı ınce su alkol masalarından arındır kendını. Kafanı topla okulun dersın sınavların işin neyın varsa kendını bır sure onlsra ver. Emınım saglıfında duzelecek

Ağlama, ya da ağla bilemedim; benim de ağlayasım var şöyle dolu dolu. Anlatasım var bi ama bu hala gerçekleşmedi.
Bazı anlatamadıklarımın, şimdi yaşananlara sebep ve yük olduğunu düşünüyorum. Geçtim ok ama tam geçeyim şöyle bitireyim iyice bi dökeyim tamam diyeyim kapatayım temelli, bitsin gitsin.

Sonra böyle efkar oluyor. :)

Derdine derman olacak omuzlar hazır burada İçinde tuttuğun dertler dağ olur, sonra da işte böyle başımıza yıkılır o dağlar......

Alkolik değilim, ara ara içerim; haftada bir tekrarlanan bir durum bile değil yani öyle söyleyeyim; zaten "Yasak"... Bir yasağı deliyorum arada, suçluyum evet. :)

Kadınlığa-erkekliğe girmeyelim lütfen, polemik olmasın, derde deva olarak da görmüyorum; eskiden daha çok içerdim bir faydasını görmedim yani. :))) Bir miktar dini hissiyatınızla yazdığınızı anlayabiliyorum, hak veriyorum diyeyim sen anla olur mu?

Teşekkür ederim, geçmiş olsun dileklerin için. Eh geçiyorlar tabi, ne kalıyor ki?
Gerisini de okudum ama çok yorumlayasım gelmedi. Pek uygun gelmedi yani verdiğin örnekler benim halime, ondan.
Ama üşenmemiş yazmışsın, sağ ol.

Size tek bir yol önereceğim, sır küpü insanların yoludur bu.
Şimdi gidiyorsunuz banyoya, alıyorsunuz ayna karşısına kendinizi ve sesli sesli ne var ne yok anlatıyorsunuz.
Çünkü bu hayatta açılacağınız tek beden yine kendiniz, ama açılmaya başladıkça sesli olarak kulaklarınız, hissettiklerinizi duyduğu anda burada da yazmak kolaylaşacak.
Burada çözerken bir şeyleri, ardından gerçek hayata sıçrayacak.
İlk kıvılcım sizsiniz Gansta.
Ha gayret, boşalt adeta kalbini kendine.
Buradayız, merak etme.
Acele yok sabırla, baby steps.

Teşekkür ederim, bunun daha ilerilerini yaşadığım için alkol pek şeapmıyor, yani yapıyor da yapmasına izin vermiyorum, bipolar olmanın yan etkileri sanırım :)) (Bu arada lütfen tedavi sürecindeki bipolar hastaları, doktorunuzun dediklerinden çıkmayın ben arada eşeklik ediyorum böyle, örnek almayın ben kötü örneğim, alkol -yasak- bize biliyorsunuz, aman diyeyim)

Belki...
Bulamadım, buldum da bulamadım mı zannettim bilmiyorum. İnsan birini bari başından sonuna tek satır gizlemeden anlatır. Olmuyor, mutlaka örtüyorum engellenemez bir şekilde. Otomatik bir savunma gibi...
Ne diyeyim, öyle işte.

Lütfen icinde biriktirme anlat. Duvari nem, insani gam yikar.

İşte bir anlatabilsem ne güzel olacak.

Derdine derman olacak omuzlar hazır burada ♥ İçinde tuttuğun dertler dağ olur, sonra da işte böyle başımıza yıkılır o dağlar......

Teşekkür ederim, samimiyetiniz için.

Ah ah şuanda da hastalığın varsa eğer Allah şifa versin ama diğer arkadaşın dediği gibi içmek çözüm değil. Dualarla huzur buluyor insan. Dua edebilirsin ne güzel olur ☺

Anlıyorum ben sizi, uyarma ihtiyacınızı teşekkür ederim, ama uyarınızı gerektirecek bir bilinçsizlik içermiyor davranışım.
Diğer arkadaşa verdiğim "İçmeli" cevabı okuyabilirsiniz, bir daha yazmayayım.

Dua bazen küsüp etmiyorum
Bazen ediyorum. İşte Allahla kul arası şeyler :))) Ediyorum ya, işte, olduğu kadar, olmadığı kader mi diyelim? Öyle deyip geçiyorum bazen geçemediğim oluyor öyle. İnsanlık hali.

Seninle aynı hisler içindeyim ve seni çok iyi anlıyorum artık inanır mısın içimdekileri dökecek birilerini arıyorum ama beni hiç tanımayacak kim olduğumu bilmeyecek sadece dert ortağı. Yaşadıklarımı tek tek anlatmak ağlamak istiyorum konuşma arkadaşı da diyebiliriz. Beni yargılamadan kınamadan neden yaptin demeden anlamaya çalışsın destek olsun istiyorum ha çevrem yokmu yığınla ama ben birtürlü anlatamıyorum içim şişti artık artık bende senin gibi içip içip dökülmek istiyorum....

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…