Bir ah çeksem, karşıki dağlar yıkılır

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Teşekkür ederim, çok mantıklı ve uygulanabilir.
Tabi aynalarla geçmişim pek iyi değil benim. Bunun da bir miktar sorun olabiliritesi mevcut. :)))
Aklıma baya yattı ama, neden olmasın... Bunu kendim karşısında itiraf ettikten sonrası gelir zaten mantığı evet.

Baby steps zaten en iyi bildiğim şeylerden... Oyh.
Tabi ki buna da gerek baby steps... Sabır...
Teşekkür ederim, çözüme dair altın değerinde bir yorum olmuş.

iyi olsa dökülmez miydin ne var ne yok?
iyiyken bile bu kadar kontrollüysen doktor haklı mı ki?
kadına yakışmaza verdiğin cevap, bence kafan yeteri kadar iyi değil:))

İyi, şimdi neyi ne kadar içtiğimi anlatsam da konuyu kaydıracak.
Konuyu da anca içerek açtım ya Noop, yoksa bunu da açmam. :))
Haklılar diyorum herhalde. Ne bileyim...
"Dert anlatamama derdi" komik de bir yerde. :)))

Ya tüm vücut yanık yazmışsınız
Oraya takıldım
Nasıl yani

İyi, şimdi neyi ne kadar içtiğimi anlatsam da konuyu kaydıracak.
Konuyu da anca içerek açtım ya Noop, yoksa bunu da açmam. :))
Haklılar diyorum herhalde. Ne bileyim...
"Dert anlatamama derdi" komik de bir yerde. :)))

çok sorguluyorsun her şeyi. en çokta kendini.
seni bu akşam bu noktaya getiren konuyu bile anladım mesela ben. kazenin anketi dimi?
kendini olduğun gibi kabul etsen daha kolay mı olur acaba?
derdini anlatsan güçsüz görüneceğini mi düşünüyorsun?
nedir anlatamamanın sebebi önce onu bulmalısın.

Aynen o. :)
Dokundu derdime yeniden görünce. :)))
"Asla ağlamam" seçeneğini gördüm, gülümsedim.
Eh ağlanmaz mı ağlanır, çokça da ağlamışımdır ama anlatarak değil.
Başkalarının yanında tutamayıp ağladıklarım sinirdendi ki başkaları dediğim de annem-babam-eşimdir. Anlatım/derdi tam dökme yoktur işte, sinir ağlaması vardır.

Anlatamadım-anlatmadım bir türlü işte baştan sona, olmuyor.
Yıllanmış psikologum var, arkadaş olduk, ona bile tam değil. "Yine kaçırıyorsun" diyor tatlış tatlış gülüyoruz, bazen ciddiye bağlıyor, kendisinden katarak (Kendi yaşanmışlıklarını paylaşıyor artık kadın, öyle arkadaşım oldu kendisi ki biliyorum bunu salt ben de döküleyim diye yapıyor) yok, olmuyor, gözüm doluyor, tavana bakıyorum, derin nefes alıp veriyorum hemen tamam bitti, bıçak açmıyor ağzımı sonra...

Bir gün olacak diyorum ya.
Belki buraya komple yazar, kaçarım. Öyle bile olsa iyi gelecek.
Kabulde sorun yok Noop, rahatlayamadım bir anlatıp tam tekmil...
Sebebi nedir bilmiyorum, tonla sebep çıkarabilirim ama aralarından hangisi doğru olanı, bilemeyeceğim.

Son düzenleme:

tamam hepsine ok.
peki neden anlatman gerektiğini düşünüyorsun? o duygu çıplaklığını anne baba eş bende yapamam mesela ve bu beni rahatsız etmiyor. anlatamamayı takıntı haline mi getirdin acaba?
asla annemin babamın önünde ağlamam. eşimin önü de sinirsel olmuştur dediğin gibi ve 3 kere yoktur yani. eh bende okudum konuyu bugün ama beni rahatsız etmedi seni niye rahatsız edip kendini sorgulama gereği hissettin? niye bunun eksiklik olduğunu düşünüyorsun?

Anlatıp rahatlayabilmek istiyorum Noop.
Çünkü anlatmadığım her şeyi, taşıyor, yük ediyorum ve beni ruhsal olarak yalnızlaştırıyor.
Çoğunu "Boşver"iyorum ama bazıları çok ağır, tek başıma götüremiyorum, bazen basit bir olayda aklıma geliyor ve başlıyor sorgulama "Aştığın şeyi aşamadığına delalettir bu" diye, al bir de buradan yak.

Anlatsam full rahatlayacağımı düşünmem bu sebepten.
Ben dertleşmiyorum Noop. Altı kırık dolu, gülerken canım zerre yanmıyor affedersin öyle bir kşr yönüm var atlamayalım; ama bir başka şey oluyor misal, gözümün ucuna yaş geliyor tüm eskilerle; nasıl anlatabilirim bilemedim.
Mutsuz değilim, mutluluk anlık bir şey ve bipolar olmam sebebiyle, ağlak halimin 10 dk sonrası gülebiliritem mevcuttur bu ayrı bir şey; benim bu anlatamama kapanından çıkmam lazım, bu insanı yalnız hissettiren bir şey ve bu bana iyi gelmiyor.

Ya tüm vücut yanık yazmışsınız
Oraya takıldım
Nasıl yani

Tabi bunun hastane ve tedavi kısımları bu kadar komikli olmadı o zamanlar, şimdi komikli. :)

Acaba dertlerinin seni küçülttüğünü düşünüyor olabilir misin?

Yanlış anlaşılma korkun var gibi hissediyorum. Bunu da birşey anlatırken çok detaylara girmenden çıkardım. Yani insanların ne düşündüğü senin için önemli mi ?

Bipolar hastasıysan yaşadığın bu duygu karmaşası normal canım
Hastalığı kontrol altına almışsın belli ama yinede seni zorlar zaman zaman
Ama gayet aklı başında güzel bir şekilde ifade etmişsin kendini
Sosyal sorumluluk projeleri yada ne bilim kendini geliştirebileceğin kurs aktivite tarzı şeylere gidebilirsin

Bu kadar kontrol manyağı olmaya gerek yok. Bakın, o hastalıkların hiçbirini kontrol edemediniz değil mi? Sizdeki kol kırılır yen içinde kalır sendromu olsa gerek. Anlatınca, sebep olanlar eleştirilecek diye korkuyor olabilir misiniz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…