Bir anne ne kadar vurdum duymaz olabilir ki?

Zaman kaybetmeden bir an önce boşanın. Süreç uzadikca durum daha vahim bir hale gelir. Çalışıyorsanız gidin iyi kötü bir ev tutun hemen davayı açın. Belli ki size destek olacak kimse yok. Bunun iki sene sonrası kucağınızda çocukla bosanmaya kalkışırsınız yine kimse destek olmaz. Hikaye daha acı ve kötü bir hale gelmeden hızlı davranın. O adamla ilişki düşmeyeceği ortada boşuna trajedi yaşamayın. Boşanmak için izin almanıza gerek yok. Hele ki sizin durumunuzda hic gerek yok

Arkadaşlar konumu hatırlayanlar olacaktır.. Annem gelecek, konuşacağım, boşanmak istediğimi söyleyeceğim demiştim.
Sağolsun dediği gibi geldi.geleceği gün ben eşimle konuştum boşanmak istediğimi, nedenlerini,kaldıramayacağım unutamayacağım şeyler olduğunu söyledim. Kısacası Duygusal manipülasyon yaparak vazgeçirmeye çalıştı ama geri adım atmadığımı görünce evden çıkıp gitti. O an gerçekten nefes aldığımı hissettim. Neyse annemi aldım otogardan eve geldik. Dedi anlat ne oluyor? Dedim anne böyle böyle kaldıramıyorum artık sürekli tartışma bağrık çağrık, hiç mutlu değilim hayatımı böyle sürdüremeyeceğim ya kendime zarar verecem yada bir zarar görücem. Bak koltuk kenarlarına hepsini o kırdı önünde ki masaya bak bıçağın saplandığı yeri gördün mü? 10 santim ötesinde ben oturuyordum ya bana gelseydi dedim? Damadın sana karşı çok iyi olabilir sana bir hatası yanlışı ters bir davranışı olmamış olabilir ama bu beni mutlu ettiği banada aynı davrandığı anlamına gelmiyor dedim. Gözümün içine bak eski kızının gülen gözlerini görebiliyor musun dedim. Daha fazla uzatmak istemedi tamam dedi bende güzel motive edici bir şeyler diyecek diye beklerken "bir şey olmaz bunlardan, her ailede olur, şimdi boşanmak istediğini abine söylesek çıldırır ablana söylesek hırlamaya başlar. Daha 2 senelik evlisiniz bir birinizi tanıma aşamasındasınız geçer gider bunlar.. Boşanacak olsan ne yapacan? İlerin gerin yok çalışma garantin yok(memur değilsin demek istiyor) benim yanıma gelemezsin benimle yaşayamazsın dedi Orda yıkıldım zaten. Burda da tek yaşayamazsın rahat bırakmazlar kır dizini otur evinde beni uğraştırma kimseyle dedi.... Başımdan aşağı kaynar sular döküldü sustum hiç bir şey demedim. Eşimi aradı hadi gelmiyor musun yemek yicez ekmek al dedi. Eşim geldi şen şakrak hiç bir şey olmamış gibi eğlendiler yediler içtiler... Tabi eşim annemin dahi arkamda olmadığını görünce iyice şımardı... Ben gerçekten çöktüm o laflardan sonra bir laf edecek dermanım kalmadı sadece kalbini kırmamak için evimde ağırlamaya devam ettim. Ben mutsuzluk içinde çırpınırken annem yanımda kaldığı 2 - 3 gün süresince kendi hayatının ne kadar yolunda olduğundan çok mutlu olduğundan etrafında çok sevildiği iş yerinde mutluluktan havalara uçtuğunu anlatıp durdu... Dedim tırnak kadar değerim yokmuş annemin yanında büyük konuşmuyorum ama annem benim gibi bir durumda olsaydı benden yardım bekleseydi kendi dünyamı onun önüne sererdim... Çok kırıldım çokk... Şimdi de abimin yanına gitti sürpriz yapmaya hayatı gezmek tozmakmış çok mutlu oluyormuş böyle yapınca... Benim yanıma geldiği için abim sorarsa araları iyi diyecekmiş. Bende dedim ki anne kimseye bir açıklama yapmak zorunda değilsin yanıma tatile geldin soran olursa da kızım çok mutlu hayatının en mutlu günlerini yaşıyormuş hiç bir sorunu sıkıntı sı yokmuş dersin dedim.. Tamam öyle derim iyi olur dedi.. Şaka gibi resmen dalga geçti yani.. En azından eşimle sert bir konuşma yapmasını beklerdim ama nerdeee benim için neden rahatını mutluluğunu bozsun değil mi?.. 😔 Bu evin içinde ölsem de arkamda yanımda bir annem var deyip yönümü dahi dönmem... Sadece annemdir konuşurum. Asla ne bir şey derim nede. Bir şey anlatırım...
Siz böyle bir durumda nasıl davranırdınız? 😔😔😔
Benim bir arkadasimda evliliğinin ilk yılı boşanmak istedi olmadı düzeliriz dedi ,10 yıldır evliler smdi ve hala kedi köpek gibiyiz diyor bazı şeyler hiç değişmiyor Allah herkesin yardımcısı olsun inşallah hiç bir kadın zarar gormese keşke şu hayatta

Geçmişte yaptığınız hatalar olabilir, defalarca aynı hatayı tekrarlamış da olabilirsiniz. (yorumlardan anladığım kadarıyla) Ailenizin "burnu sürtsün" yaklaşımını da bir noktaya kadar anlamaya çalışabilirim. Ama, bıçağı sapladığı yeri gösterdiğinizi ve 10 cm ötesinde olduğunuzu anlatmışsınız. Bence en azından bu, farklı bi yaklaşım gerektirir diye düşünüyorum. Evlatsınız her ne olursa olsun, evlat olmayı bırakın bir cansınız. Ne kadar büyük hatalar yapmış olsanız da, ailenin yaklaşımı bu olmamalı. Destek olmamayı da geçtim, adamı çağırmak çok, çok fazla bence. Madem ki ailenizden ihtiyaç duyduğunuz desteği görmüyorsunuz, kendi göbeğinizi kendiniz kesmek zorundasınız. Zor bir süreç, ama göğüs gerebilirseniz bu savaştan çok büyümüş bir şekilde çıkacağınızı düşünüyorum ve güç diliyorum

Eşiniz dediğiniz profildeki bir adamsa gerçekten, çocuklarının annesinden nasil ayrılmış?
Bana anlattığına göre en son aldatılmış karısının kolunu bacağını kırıp baba evine götürmüş(biliyorum kesinlikle doğru değil ama meraktan dinlemek istemiştim keşke öyle olmasaymış). Böyle bir adamla neden evlendin diyeceksin ilk başlarda sormadım sonradan merakıma yenik düşüp sormuştum böyle bir cevap almıştım. İşte Babasına bırakmış boşanma davası açmış suçlu olduğu için çocukları alması kolay olmuş felan anlattığı buydu... Ben geçen dava dosyalarına ulaştığımda ise 4 tane boşanma davası açtıklarını gördüm 3 çekişmeli sonuncusu anlaşmalı... Yani demem o ki onunlada boşanması pek kolay olmamış... Dava dosyalarının içeriğinede girecek olursam eşim evliyken Başka bir evli kadını kaçırmış işin içine zina sadakatsizlik felan girince bir an önce anlaşmalı bitirmeye çalışmış(bu benim görüşüm)

Geçmişte yaptığınız hatalar olabilir, defalarca aynı hatayı tekrarlamış da olabilirsiniz. (yorumlardan anladığım kadarıyla) Ailenizin "burnu sürtsün" yaklaşımını da bir noktaya kadar anlamaya çalışabilirim. Ama, bıçağı sapladığı yeri gösterdiğinizi ve 10 cm ötesinde olduğunuzu anlatmışsınız. Bence en azından bu, farklı bi yaklaşım gerektirir diye düşünüyorum. Evlatsınız her ne olursa olsun, evlat olmayı bırakın bir cansınız. Ne kadar büyük hatalar yapmış olsanız da, ailenin yaklaşımı bu olmamalı. Destek olmamayı da geçtim, adamı çağırmak çok, çok fazla bence. Madem ki ailenizden ihtiyaç duyduğunuz desteği görmüyorsunuz, kendi göbeğinizi kendiniz kesmek zorundasınız. Zor bir süreç, ama göğüs gerebilirseniz bu savaştan çok büyümüş bir şekilde çıkacağınızı düşünüyorum ve güç diliyorum
Teşekkür ederim fikriniz için..kaçarak evlendim ilk senesinde boşanmak istedim dava açıldı ama eşime geri döndüm. Şuan ise pişman oldum ve tamamiyle bitirmeye karar verdim... Şöyle bakıyorum da tamam hatalıyım kabul ediyorum ama ölüme terk edilecek kadar da büyük bir hata olmamalıydı. Nice evlatlar var ailesi nerelerden topluyor düzeltmek için çaba harcıyor.. Konuyu sadece anneme açmıştım ailemden başka kimse bilmiyor son konuyu o yüzden destek çıkmadılar diyemem. Konuyu abime de açacsgım eğer ondanda destek göremezsem artık kendi göbeğimi kendim kesme vaktim gelmiş demektir. Şuan ona haber vermeden böyle bir şeye girişirsem olmaz haber verdinde destek olmadım mı derse diyecek lafım olmaz..

Benim bir arkadasimda evliliğinin ilk yılı boşanmak istedi olmadı düzeliriz dedi ,10 yıldır evliler smdi ve hala kedi köpek gibiyiz diyor bazı şeyler hiç değişmiyor Allah herkesin yardımcısı olsun inşallah hiç bir kadın zarar gormese keşke şu hayatta
Aminnn Allah hepimizin tüm kadınların yardımcısı olsun inşallah.. İnsan 7 sinde neyse 70 indede o oluyor maalesef bazı huylar değişmiyor. Evlilikte de öyle nasıl başladıysa genelde öyle gidiyor. Düzelen çok nadir.

Teşekkür ederim fikriniz için..kaçarak evlendim ilk senesinde boşanmak istedim dava açıldı ama eşime geri döndüm. Şuan ise pişman oldum ve tamamiyle bitirmeye karar verdim... Şöyle bakıyorum da tamam hatalıyım kabul ediyorum ama ölüme terk edilecek kadar da büyük bir hata olmamalıydı. Nice evlatlar var ailesi nerelerden topluyor düzeltmek için çaba harcıyor.. Konuyu sadece anneme açmıştım ailemden başka kimse bilmiyor son konuyu o yüzden destek çıkmadılar diyemem. Konuyu abime de açacsgım eğer ondanda destek göremezsem artık kendi göbeğimi kendim kesme vaktim gelmiş demektir. Şuan ona haber vermeden böyle bir şeye girişirsem olmaz haber verdinde destek olmadım mı derse diyecek lafım olmaz..

Artık bunları bırakın. Anneniz abiniz siz boşandıktan dik durup kararlı olduğunuzda tekrar barışmayıp kendinizi düzelttiğinizde tekrar size saygı duyarlar. Bir girdaba sokuyorsunuz kendinizi ve kurtarmak yerine hala başka detayları düşünüyorsunuz. Avukat buldunuz mu?

Zaman kaybetmeden bir an önce boşanın. Süreç uzadikca durum daha vahim bir hale gelir. Çalışıyorsanız gidin iyi kötü bir ev tutun hemen davayı açın. Belli ki size destek olacak kimse yok. Bunun iki sene sonrası kucağınızda çocukla bosanmaya kalkışırsınız yine kimse destek olmaz. Hikaye daha acı ve kötü bir hale gelmeden hızlı davranın. O adamla ilişki düşmeyeceği ortada boşuna trajedi yaşamayın. Boşanmak için izin almanıza gerek yok. Hele ki sizin durumunuzda hic gerek yok
Haklısınız. Son çare abime anlatacağım dediğiniz gibi ondanda destek yoksa kendi işimi kendim göreceğim ne pahasına olursa olsun kaybedecek bir canım kalıyor o saatten sonra.

Bana anlattığına göre en son aldatılmış karısının kolunu bacağını kırıp baba evine götürmüş(biliyorum kesinlikle doğru değil ama meraktan dinlemek istemiştim keşke öyle olmasaymış). Böyle bir adamla neden evlendin diyeceksin ilk başlarda sormadım sonradan merakıma yenik düşüp sormuştum böyle bir cevap almıştım. İşte Babasına bırakmış boşanma davası açmış suçlu olduğu için çocukları alması kolay olmuş felan anlattığı buydu... Ben geçen dava dosyalarına ulaştığımda ise 4 tane boşanma davası açtıklarını gördüm 3 çekişmeli sonuncusu anlaşmalı... Yani demem o ki onunlada boşanması pek kolay olmamış... Dava dosyalarının içeriğinede girecek olursam eşim evliyken Başka bir evli kadını kaçırmış işin içine zina sadakatsizlik felan girince bir an önce anlaşmalı bitirmeye çalışmış(bu benim görüşüm)

Ve sen boyle bir adamdan medeni olarak bosanmak istiyorsun, o sehirde baska hic kimsen olmamasina ragmen ve ailen orada kalip ne yapacaksin dedigi halde sen bosanip o sehirde ve o evde kalmak istiyorsun ama bosanacagina inanmayan bizler kotu oluyoruz peki.

Büyük konuşmayayım ama ben bunları okusam adamdan soğurum. Eğer şiddet de gördüysem bir kere bile, ileride de benzeri başıma gelecek demektir. Boşanma ihtimalim de yüksek olurdu ufak bir şiddette bile. Adamın karakteri yok. Niye çekeyim ki?

Allah yardımız olsun ben de yeni boşandım. Siz kendi hislerinize güvenin yaşadıklarınızı bir siz bir allah bilir. Allah korusun daha büyük sıkıntılar olmasın siz bismillah deyin planlama yapın nafaka isteyin maddi durumunuz yoksa barodan avukat isteyin ücretsiz verirler

İlişkinin dinamikleri karşılıklı oluşturulur. Siz alttan alıp idare ettikçe o başınıza çıkmış. Zaman zaman oluşan tutarsız ve istikrarsız patlamalarınız onun gözünde huysuzluktan öteye gitmemiş. Ne istediğinize karar verin. İstikrarlı ve tutarlı olun.

Bir de ben erkek arada çocuğa bakıyor, yemek yapıyor diye neden iyi oluyor anlamıyorum. Siz zaten bunu hep yapıyorsunuz ama en ufak bir şeyde eleştiriye maruz kalıyorsunuz. O ise atıyorum haftada bir sizi idare ediyor diye iyi bir baba ve eş oluyor. Burada siz bile kendinize haksızlık ediyorsunuz.

Kendi sorumluluğunuzu alın. Yetişkin bir kadınsınız, annenizin abinizin onayına ihtiyaç duymayın, boşanıp kendi ayaklarınızın üstünde durun. Çünkü şu an bir psikopatla aynı evde yaşıyorsunuz, adamın kendini haklı çıkarmak için uydurduğu boşanma sebebi bile şiddet içerikli. Dümdüz aldatıldım boşandık diye de uydurabilirdi sonuçta. Sakın ola çocuk yapmak gibi bir hataya düşmeyin.

X