Bir anne ne kadar vurdum duymaz olabilir ki?

Çalışıyorum zaten sıkıntı yok ama eşim öyle biri değil maalesef sürekli bu TV lerde duyduğumuz kişiler var ya onlar gibi diyeyim. Bir destek arıyorsun işte
Önceki konularından dolayı neden destek aradığını biliyorum. Lütfen sakinleş, kafanı toparla ve annenle konuştuğundan daha kararlı bir şekilde konuş abinle. Yine olmazsa kendi başına başının çaresine bakarsın. Sen elinden geleni yap.

Sen kararlı olduğun için sert oldu, sana karşı kararlı duruyor kendince. Şiddet, öfke kontrol sorunu gibi şeyler olmasa aile terapisti deneyin çok yeni evlisiniz derdim. Şu an en mantıklısı dediğiniz gibi biraz kafanızı toplayıp abinizle konuşmanız.
Teşekkür ediyorum keşke herkes sizin gibi daha yapıcı yorumlarla gelse... Burda zaten bunalmış bir insan var daha da yaralamaktan suçlamaktan başka yapıcı anlayışlı yorum yapanı göremiyorum 🌹

Yakın zamanda görümcemin kocası görümcemi yemek masasında bi laf soktu, hırıl hırıl söylenmeye başladı, Allah'ım nasıl delirdim, elimde kaşık var sıktım sıktım kaşığı vurucam keline, kaynana demesin mi "Oğlum kadın seni o kadar bekledi, neden böyle yapıyorsun? " Wtf? Başka zaman olsa kaynanam onun ağzının tavanına bi s.çardı, sanırdın görsel şölen. Anladım ki bizim abla yapmış bişeyler. Kaşığı nazikçe bırakıverdim. 😐 Bizimkiler de bi gün dövüşür bi gün sevişir. Anladım iyice, artık kimsenin işine karışmıyorum.
En güzelini yapıyorsun tebrik ederim. Benimkide öyle yaptı merak etme 👍

Teşekkür ediyorum keşke herkes sizin gibi daha yapıcı yorumlarla gelse... Burda zaten bunalmış bir insan var daha da yaralamaktan suçlamaktan başka yapıcı anlayışlı yorum yapanı göremiyorum 🌹
Ben kendi şartlarıma göre yorum yaparım, senin durumun benden farklı. Senin durumuna göre yorum yapmazsam sana bir faydası olmaz. Sakinleş, kafanı topla, gereğini yapacaksın ben inanıyorum.

Arkadaşlar konumu hatırlayanlar olacaktır.. Annem gelecek, konuşacağım, boşanmak istediğimi söyleyeceğim demiştim.
Sağolsun dediği gibi geldi.geleceği gün ben eşimle konuştum boşanmak istediğimi, nedenlerini,kaldıramayacağım unutamayacağım şeyler olduğunu söyledim. Kısacası Duygusal manipülasyon yaparak vazgeçirmeye çalıştı ama geri adım atmadığımı görünce evden çıkıp gitti. O an gerçekten nefes aldığımı hissettim. Neyse annemi aldım otogardan eve geldik. Dedi anlat ne oluyor? Dedim anne böyle böyle kaldıramıyorum artık sürekli tartışma bağrık çağrık, hiç mutlu değilim hayatımı böyle sürdüremeyeceğim ya kendime zarar verecem yada bir zarar görücem. Bak koltuk kenarlarına hepsini o kırdı önünde ki masaya bak bıçağın saplandığı yeri gördün mü? 10 santim ötesinde ben oturuyordum ya bana gelseydi dedim? Damadın sana karşı çok iyi olabilir sana bir hatası yanlışı ters bir davranışı olmamış olabilir ama bu beni mutlu ettiği banada aynı davrandığı anlamına gelmiyor dedim. Gözümün içine bak eski kızının gülen gözlerini görebiliyor musun dedim. Daha fazla uzatmak istemedi tamam dedi bende güzel motive edici bir şeyler diyecek diye beklerken "bir şey olmaz bunlardan, her ailede olur, şimdi boşanmak istediğini abine söylesek çıldırır ablana söylesek hırlamaya başlar. Daha 2 senelik evlisiniz bir birinizi tanıma aşamasındasınız geçer gider bunlar.. Boşanacak olsan ne yapacan? İlerin gerin yok çalışma garantin yok(memur değilsin demek istiyor) benim yanıma gelemezsin benimle yaşayamazsın dedi Orda yıkıldım zaten. Burda da tek yaşayamazsın rahat bırakmazlar kır dizini otur evinde beni uğraştırma kimseyle dedi.... Başımdan aşağı kaynar sular döküldü sustum hiç bir şey demedim. Eşimi aradı hadi gelmiyor musun yemek yicez ekmek al dedi. Eşim geldi şen şakrak hiç bir şey olmamış gibi eğlendiler yediler içtiler... Tabi eşim annemin dahi arkamda olmadığını görünce iyice şımardı... Ben gerçekten çöktüm o laflardan sonra bir laf edecek dermanım kalmadı sadece kalbini kırmamak için evimde ağırlamaya devam ettim. Ben mutsuzluk içinde çırpınırken annem yanımda kaldığı 2 - 3 gün süresince kendi hayatının ne kadar yolunda olduğundan çok mutlu olduğundan etrafında çok sevildiği iş yerinde mutluluktan havalara uçtuğunu anlatıp durdu... Dedim tırnak kadar değerim yokmuş annemin yanında büyük konuşmuyorum ama annem benim gibi bir durumda olsaydı benden yardım bekleseydi kendi dünyamı onun önüne sererdim... Çok kırıldım çokk... Şimdi de abimin yanına gitti sürpriz yapmaya hayatı gezmek tozmakmış çok mutlu oluyormuş böyle yapınca... Benim yanıma geldiği için abim sorarsa araları iyi diyecekmiş. Bende dedim ki anne kimseye bir açıklama yapmak zorunda değilsin yanıma tatile geldin soran olursa da kızım çok mutlu hayatının en mutlu günlerini yaşıyormuş hiç bir sorunu sıkıntı sı yokmuş dersin dedim.. Tamam öyle derim iyi olur dedi.. Şaka gibi resmen dalga geçti yani.. En azından eşimle sert bir konuşma yapmasını beklerdim ama nerdeee benim için neden rahatını mutluluğunu bozsun değil mi?.. 😔 Bu evin içinde ölsem de arkamda yanımda bir annem var deyip yönümü dahi dönmem... Sadece annemdir konuşurum. Asla ne bir şey derim nede. Bir şey anlatırım...
Siz böyle bir durumda nasıl davranırdınız? 😔😔😔
Asgari ücret işe girin 1 +1 ev bulun kendiniz yasar gudersiniz. Eliniz ayaginiz tutuyor kimseye mujtaç degilsiniz bosanin gitsin anneniz de asiri bencilmiş

Ah be ablacım, adamın önceki evliliğinden de 2 çocuğu varmış. Düzgün adam 2 çocukla boşanır mı hiç? Ne yap ne et kurtar kendini o evden. Bu sefer kararlı dur ve asla geri dönme.
Haklısın. Her boşanan aynı demiyorum lütfen yanlış anlaşılmasın ama gerçekten çocuklu bir şekilde boşanan insanlar daha derinden araştırılmalıymış bunu öğrendim.. Bende saf gibi diyorum ki "adam çocuklarını almış ne kadar ilgili bir baba"
Al sana babaaa..

Ben olsaydım kıyafetlerimi alır (varsa bana ait altın, para onlarıda alır)…
Kadın sığınma evine giderim kimseye haber vermeden…
Gizlilik kararı da alırım.
Ki zaten kadın sığınma evine gidenlerin yerleri söylenmiyor.

Kendime hayat kurarım.

Aileden destek görmek çok önemli ama görülmüyor ise de hayatıda bu kocanın eline bırakmayın…

Belki çok büyük miktarlar tek bi kişi olarak gönderilemez ama eğer kadın sığınma evine gider kendinize hayat kurmak ister iseniz site yöneticileri ile irtibat halinde olursanız, benim gibi duyarlı nice kadın var kk da.
Size destek olunur.

İnanın o kadar çok hak eden kişilere destek olan o kadae güzel insanlar var ki bu ülkede… Toplanınca dağ oluyorlar.

Anneniz gibi duyarsız olmak o kadar isterdim ki bu tarz insanlara hayat güzel…

Eşimle aman bi ev aldık bi tane daha alalım aman arsa aldık bi tane daha alalım iki kardeşler... İleride ne olursa olsun benim evim var toprağım var desinler. Yanlış kararlarında mecburiyetten kaybolmasınlar….

Okuyorum konularınızı ara ara aklıma geliyorsunuz… Acaba annesi ne yaptı diye merak etmiştim… Hiç şaşırtmadı annenizzzz…

Yukarda anlatılanlar doğruysa ailende pes etmiş görünüyor. Ne hali varsa görsün gibisinden. Tarafını sen seç koca zulmü anne zulmü

tabi ki destek istiyor olabilirsiniz ama annenizden destek görmeyeceğinizi başından beri biliyorsunuz. bilmeseniz "ilk seferde abime söyledim de öyle oldu anneme söylesem yine umursamazdı" demezdiniz. annenizi böyle kabul edeceksiniz boşanacaksanız. çalışıyormuşsunuz herhalde, bu yaştan sonra ille de anne desteğine ihtiyacınız yok. evlenirken söylemeyip kaçtığınız gibi boşanırken de söylemeyip kendinize hayat kuracaksınız.

Arkadaşlar konumu hatırlayanlar olacaktır.. Annem gelecek, konuşacağım, boşanmak istediğimi söyleyeceğim demiştim.
Sağolsun dediği gibi geldi.geleceği gün ben eşimle konuştum boşanmak istediğimi, nedenlerini,kaldıramayacağım unutamayacağım şeyler olduğunu söyledim. Kısacası Duygusal manipülasyon yaparak vazgeçirmeye çalıştı ama geri adım atmadığımı görünce evden çıkıp gitti. O an gerçekten nefes aldığımı hissettim. Neyse annemi aldım otogardan eve geldik. Dedi anlat ne oluyor? Dedim anne böyle böyle kaldıramıyorum artık sürekli tartışma bağrık çağrık, hiç mutlu değilim hayatımı böyle sürdüremeyeceğim ya kendime zarar verecem yada bir zarar görücem. Bak koltuk kenarlarına hepsini o kırdı önünde ki masaya bak bıçağın saplandığı yeri gördün mü? 10 santim ötesinde ben oturuyordum ya bana gelseydi dedim? Damadın sana karşı çok iyi olabilir sana bir hatası yanlışı ters bir davranışı olmamış olabilir ama bu beni mutlu ettiği banada aynı davrandığı anlamına gelmiyor dedim. Gözümün içine bak eski kızının gülen gözlerini görebiliyor musun dedim. Daha fazla uzatmak istemedi tamam dedi bende güzel motive edici bir şeyler diyecek diye beklerken "bir şey olmaz bunlardan, her ailede olur, şimdi boşanmak istediğini abine söylesek çıldırır ablana söylesek hırlamaya başlar. Daha 2 senelik evlisiniz bir birinizi tanıma aşamasındasınız geçer gider bunlar.. Boşanacak olsan ne yapacan? İlerin gerin yok çalışma garantin yok(memur değilsin demek istiyor) benim yanıma gelemezsin benimle yaşayamazsın dedi Orda yıkıldım zaten. Burda da tek yaşayamazsın rahat bırakmazlar kır dizini otur evinde beni uğraştırma kimseyle dedi.... Başımdan aşağı kaynar sular döküldü sustum hiç bir şey demedim. Eşimi aradı hadi gelmiyor musun yemek yicez ekmek al dedi. Eşim geldi şen şakrak hiç bir şey olmamış gibi eğlendiler yediler içtiler... Tabi eşim annemin dahi arkamda olmadığını görünce iyice şımardı... Ben gerçekten çöktüm o laflardan sonra bir laf edecek dermanım kalmadı sadece kalbini kırmamak için evimde ağırlamaya devam ettim. Ben mutsuzluk içinde çırpınırken annem yanımda kaldığı 2 - 3 gün süresince kendi hayatının ne kadar yolunda olduğundan çok mutlu olduğundan etrafında çok sevildiği iş yerinde mutluluktan havalara uçtuğunu anlatıp durdu... Dedim tırnak kadar değerim yokmuş annemin yanında büyük konuşmuyorum ama annem benim gibi bir durumda olsaydı benden yardım bekleseydi kendi dünyamı onun önüne sererdim... Çok kırıldım çokk... Şimdi de abimin yanına gitti sürpriz yapmaya hayatı gezmek tozmakmış çok mutlu oluyormuş böyle yapınca... Benim yanıma geldiği için abim sorarsa araları iyi diyecekmiş. Bende dedim ki anne kimseye bir açıklama yapmak zorunda değilsin yanıma tatile geldin soran olursa da kızım çok mutlu hayatının en mutlu günlerini yaşıyormuş hiç bir sorunu sıkıntı sı yokmuş dersin dedim.. Tamam öyle derim iyi olur dedi.. Şaka gibi resmen dalga geçti yani.. En azından eşimle sert bir konuşma yapmasını beklerdim ama nerdeee benim için neden rahatını mutluluğunu bozsun değil mi?.. 😔 Bu evin içinde ölsem de arkamda yanımda bir annem var deyip yönümü dahi dönmem... Sadece annemdir konuşurum. Asla ne bir şey derim nede. Bir şey anlatırım...
Siz böyle bir durumda nasıl davranırdınız? 😔😔😔

Boşanmaya karar veren bir kadın asla böyle davranmaz. Blöf mü yapıyorsun kendince kocanla annene?

Boşanmaya karar veren bir kadın asla böyle davranmaz. Blöf mü yapıyorsun kendince kocanla annene?

Bosanmak istiyor ama bosanmak icin sebep bulamadigini yazmisti. Dayak, bicak, tabanca ne ararsaniz var ama bosanmak icin gecerli sebebi yok. Bir de boyle bir adamdan guzellikle konusarak ve anlasarak medeni bir sekilde bosanmak istiyor. Butun bunlar olsa bile evini ve esyalarini birakmak istemiyor o gitsin evden diyor. Ya anne destek olmayacak olsa gel demesiyle o kadar yol gider mi.

Bütün konularinizi az cok okudum ve bence artik aileniz bile sizin bosanacaginiza inanmiyor. Bosanicagim diye ortalik ayaga kalkiyor (esiniz silah cektiginde abiniz 15 saatlik yol gemisti yaniniza) ve siz bosaniyorum diyorsunuz, ama bi bakiyoruz ki tekrar eve dönmüssünüz. Bosanacak olan insan cantasini alir evden cikar "bunun geri dönüsü yok. Is bulana kadar senin yanindayim ondan sonra basimin caresine bakarim" der veya ortada siddet varsa kadin esirgeme yurduna gider bununyapar. Ama siz bunlari yapmiyorsunuz. Annenizde "bu yarin öbür gün yine döner" diye yüz vermiyor..cünkü siz dönseniz o esinizle kötü olur.

Ben olsaydım kıyafetlerimi alır (varsa bana ait altın, para onlarıda alır)…
Kadın sığınma evine giderim kimseye haber vermeden…
Gizlilik kararı da alırım.
Ki zaten kadın sığınma evine gidenlerin yerleri söylenmiyor.

Kendime hayat kurarım.

Aileden destek görmek çok önemli ama görülmüyor ise de hayatıda bu kocanın eline bırakmayın…

Belki çok büyük miktarlar tek bi kişi olarak gönderilemez ama eğer kadın sığınma evine gider kendinize hayat kurmak ister iseniz site yöneticileri ile irtibat halinde olursanız, benim gibi duyarlı nice kadın var kk da.
Size destek olunur.

İnanın o kadar çok hak eden kişilere destek olan o kadae güzel insanlar var ki bu ülkede… Toplanınca dağ oluyorlar.

Anneniz gibi duyarsız olmak o kadar isterdim ki bu tarz insanlara hayat güzel…

Eşimle aman bi ev aldık bi tane daha alalım aman arsa aldık bi tane daha alalım iki kardeşler... İleride ne olursa olsun benim evim var toprağım var desinler. Yanlış kararlarında mecburiyetten kaybolmasınlar….

Okuyorum konularınızı ara ara aklıma geliyorsunuz… Acaba annesi ne yaptı diye merak etmiştim… Hiç şaşırtmadı annenizzzz…
Çok teşekkür ederim.. Kan bağı olmayı geç tanımadığınız halde bu kadar destekleyici konuşmanız, fikir sunmanız beni çok mutlu etti❤️
İşte bazıları canını verme pahasına evladına sahip çıkar bazılarıda bana dokunmayan yılan bin yaşasın modunda.. İnsanız hata yapıyoruz sen hatalısın deyip o kişiyi kaderine terk etmek değil elinden tutup ona destek olmaktır aile olmak... Burda öyle yorumlar yapıyorlar ki gerçekten kendimi dünyanın en hatalı insanıymış ailem nefret etmekte sonuna kadar haklıymış gibi hissediyorum.. Bu dünyada nice hatalar işleyen insanlar var ama ailesi arkasında..
Bu arada siziide ayrıca tebrik etmek istiyorum evlatlarınız için elinizden gelen tüm güzellikleri yapmaya çaba Gösteriyorsunuz bir evlat daha ne ister ki ❤️

Anneniz hakli. Kumasini bildiginiz adamla evlendiniz, abiniz size destek oldugunda kocaniza geri döndünüz. Anneniz bosanmayacaginizi bildigi, bir eli silahlı diger eli bicakli serseri kocanizla neden tartissin? Siz zaten bir sekilde kocanizla geciniyorsunuz, araya girip neden hayatini tehlikeye soksun ki? Kocanizin annenize bicak firlatmayacaginin garantisi var mi?

Tv lerde gördüğümüz adamlardan demişsiniz. Boşanmamı destekleyen yok diyorsunuz. Size şu kadarını söyleyim kaç yaşında olursam olayım ben bir adamı artık istemiyorsam boşanmak istedikten sonra boşarım nerde nefes aldığımı bilmeside imkansız olur. Yol yordam anlatmama gerek yok sizde bulursunuz yolunu zaten istedikten sonra. Kimseninde onayı lazım değil.

Yukarda anlatılanlar doğruysa ailende pes etmiş görünüyor. Ne hali varsa görsün gibisinden. Tarafını sen seç koca zulmü anne zulmü
Baba evine dönemezsin benimle yaşayamazsın benim kurulu bir düzenim var diyen birinin yanına gidip sığıntı gibi yaşamam yaşayamam zaten.. O yüzden anne seçeneğini eliyorum.
Toparlayıp ne yapacağımı bulana kadar koca zulmune devam 👍

Çok teşekkür ederim.. Kan bağı olmayı geç tanımadığınız halde bu kadar destekleyici konuşmanız, fikir sunmanız beni çok mutlu etti❤️
İşte bazıları canını verme pahasına evladına sahip çıkar bazılarıda bana dokunmayan yılan bin yaşasın modunda.. İnsanız hata yapıyoruz sen hatalısın deyip o kişiyi kaderine terk etmek değil elinden tutup ona destek olmaktır aile olmak... Burda öyle yorumlar yapıyorlar ki gerçekten kendimi dünyanın en hatalı insanıymış ailem nefret etmekte sonuna kadar haklıymış gibi hissediyorum.. Bu dünyada nice hatalar işleyen insanlar var ama ailesi arkasında..
Bu arada siziide ayrıca tebrik etmek istiyorum evlatlarınız için elinizden gelen tüm güzellikleri yapmaya çaba Gösteriyorsunuz bir evlat daha ne ister ki ❤️
Kalinlastirdigim kisim var ya aynen o sekilde hissetmelisiniz zaten. Sadece kendi hayatinizi degil kardesleriniz ve annenizin hayatini da tehlikeye atiyorsunuz. Siz gercekten bosanmak istediginizde abiniz destek olmustu. Ailenizi kocaniza gozdagi vermek icin kullaniyorsunuz. Anneniz gelip kocaniza kizacak, kocanizda basini one egip haklisin deyip ozur dileyip, birdaha yapmayacak mi saniyorsunuz? Aksine gelip gidip konusuyor diye birdaha annenizle gorusmenizi istemez o adam.

X