Bir başlangıç ve bir bitiş hikayesi...

Herkes o senden büyük ve yanına yakışmıyor derdi ilk başlarda seninle sevgili olduğum için gurur duyuyorum derdi daha sonra yaşlandın sen benden yaşlısın bu ayakkabı ne demeye başladı
Iste kafasina gore adam yuceltiyor yada yeriyor,tam bir manipülator ve senin bunu fark etmemen kötü olmuş
Tecrube deyip yola devam yapacak bisey yok artik😕

Daha önce evden gittik öldürmekle tehdit etti alkol alıp gelip üzerimize yürüdü korktuk geldik eve

Bilemedim şimdi adam ne kadar ciddidir sen bilirsin babanı da gerçekten yapar mı böyle bir şey?
Bu durumda evden çık git diye ısrar edemem, memlekette olmayan şeyler değil bunlar sonuçta ama planın ne peki, ömrünün sonuna kadar onun himayesinde kalamazsın, nasıl bir çıkış yolu bulabilirsin mesela ortamı germeden?

Babam akşam çıkmama izin vermiyor tatile gitmeme de izin vermedi izin verse destek olsa daha kolay atlatırdım
Bu aileler zaten çoğu kızın sorunu, şuan karşınıza alıp konuşsanız zor bir süreçten geçiyorum kafamı dağıtmam lazım,psikolog da tatile çıkmamı önerdi diye. Maddi durumunuzu bilmiyorum suan ama anneniz yada kız kardeşinizle falan çıkmanıza izin verir belki. Biraz değişiklik iyi gelir, işyerinde de görünce görmezden gelin. İyi görünmeye çalışmayın. En güzeli yok saymaktır.

Bilemedim şimdi adam ne kadar ciddidir sen bilirsin babanı da gerçekten yapar mı böyle bir şey?
Bu durumda evden çık git diye ısrar edemem, memlekette olmayan şeyler değil bunlar sonuçta ama planın ne peki, ömrünün sonuna kadar onun himayesinde kalamazsın, nasıl bir çıkış yolu bulabilirsin mesela ortamı germeden?
Babam şuan annemi aldatıyor ispatla dava açıcaz annemle ondna sonra gidicez ama anneme de tam güvenemiyorum daha önce dava açtık geri çekti

Bilmiyorum canım ben ne yazdığımı biliyor muyum vallahi çok karışık oldu ama okuyun lütfen psikoloğa da başladım zaten
Böyle beni istemezsen intlhar ederim diyen, bu psikolojide olan biriyle bir yola çıkmayı bırakın, böyle arkadaşım bile olsa kaçarım yani. Hatayı en başta yapmışsınız. İlk başta buraya yazsanız, koşarak kaç derdik. Bilmiyorum yazdınız mı? Şu an bir şeye üzülmenin faydası yok. Unutursunuz zamanla

Daha önce evden gittik öldürmekle tehdit etti alkol alıp gelip üzerimize yürüdü korktuk geldik eve

Huyuna gitmeye çalış birde mıy mıy demeden net fikirlerini söylemeye çalış. Bende nişanda döndüm arkadaşlarım ile tatile gitmek istedim ki benim babam da biraz değil baya eski kafalıdır akşam dışarı çıkmam bile zor geç saatlere kadar 2 haftadır uğraşıyorum izin almak için, şakalaşıyorum sabahları işe giderken odama gelir üzerimi örter yalandan rüyamda tatile gönderdiğini gördüm diyorum gülüyor ☺️ bak sana tatlı yaptım diyorum ☺️ en sevdiğin gömleği aldım bla bla yalakalık yaptım durdum valla, kıyamadı yine tamam gidin 2 gün dedi izin aldım sonunda. Sende böyle bir dene istersen kötü durumda olduğunu zaten görüyorlar. Yaşın küçük değil ya. Otur düzgünce konuş. Ben babama sordum ne gibi bir sakıncası var, her söylediği endişe için bir çözüm bulup cevap verdim. Gitmek istiyorum çünkü ilk defa gidicem belki çok mutlu olup geri dönücem beynimi resetlicem. Takma o insanı da kafana. Üzülme bin pişman olur o zaten ama haysiyeti varsa dönemez. Kendini ezdirme iş yerinde de dik dur. İnan geçecek. Ailene de benim fikirlerim önemli de net ve kesin bir dille. Artık kimse karışmasın hayatına

Sana İslam dininde evlilik öncesi kadına verilen maddi yüklü eşyaların kine ait olduğunu ve hangi şartta kalacapını anlatayım
Eğer ki evlilik gerçekleşmemiş yani ilişki yaşanmamışsa kadın kendisine verilen hediyeler altın bilezik gümüş takı toka vs ne varsa vermeli
Ancaaakk
Eğer ki cinsellik olmuş ve evlilik sadece 1 saat bile sürmüş olsa onların tamamı kadınındır ve geri alınamaz.
Paşaya bak sen hem ilişki yaşadın hem her şeyi istesin parasını dahil hem de beklediği olmayınca sana çamur atsın
Cehennemin taa dibinde kendine iyi eğlenceler bulur inşallah

Eski konularınızı bilenlerdenim hatta hoşunuza gitmese de yorumlar da yaptım. Siz de bana genelde kızdınız. O kadar eleştirildiniz ki konunun alt tabanında haklı olduğunuzu kanıtlama çabası var farkındayım ama haklı olmak, ne çok çile çekmişsinizleri duymak sizin şifanız değil anca geçici rahatlama yaratır. Siz bile bile lades dediniz önce bunu kabullenin. Herkes sizi uyardı kabullenmediniz, terslediniz, direttiniz. Böyle olacağı o kadar belliydi ki biz buradan anladık siz oradan anlamadınız. Nişanlınız evet tam bir hanzo ama siz de olgun biri değilsiniz. Yaşınızı bilmiyorum ama tahmin yürütürsem 21 22 falansınız. Yolun başında biri ile konuştuğumu düşünüyorum konularınız dolayısı ile. Yaşadıklarınız kolay değil kabul ediyorum. Mutlaka bir terapi alın. Kişisel gelişim kitapları alın. Meditasyona, yogaya falan başlayın. Ve asla aynı iş yerinde durmayın. En azından nasıl biri ile birlikte olunmaz, ilişkide nasıl davranılmaz, dış seslere kulak nasıl verilir öğrenmiş oldunuz. Bakın bunlar hep yanınıza kar kalan hayat dersleri. Hatalardan ders alın ki tekrarlanmasın. Hakkınızda hayırlısı olsun.

Çok uzun oldu özür dilerim
Mesela bu kişiden neden özür diledin? Bence en büyük hatan fazla alttan alıyor oluşun.
Lütfen çizgilerin olsun. Sana sert tepki veren insanlara yumuşak tepkiler verme, alttan alma. Bu sefer "biz buna ne yaparsak yapalım tepki vermez" diye yükleniyorlar sana.
Özsaygını yükseltmen gerek. Kendine çok yükleniyorsun. Hata biz insanlar için. Hatalarından ders alır, önüne bakarsın. Şu an üzüntü taze. İyileleceksin, zamanla duyarsızlaşacaksın. Mutsuz bir evliliktense en fazla birkaç ay ayrılık acısı çekersin olur biter. Lütfen kendine acıma. Bunları öylesine söylemiyorum. Ayrılığın ne olduğunu çok iyi bilen biriyim. Hele ki sen de benim gibi düğününe günler kala ayrıldın, bunu biliyorum. Bu daha üzücü ama ne yapalım. Hayat böyle bir şey, sürprizlerle dolu.

Canin sagolsun,yanlis bir insandi hayatina bir donem girdi ve cikti gitti.Biliyomusun yanlislarin ogretisi dogrudan daha fazladir.Yaptigin dogrulari unutursun ama yanlislari kolay unutamazsin.Bundan sonraki hayatinda emin ol daha temkinli olucaksin.Iste biz buna tecrube diyoruz...Simdi ayrilik henuz cok yeni,icten ice kendini yiyip bitiriceksin de ama geciyor ya vallahi geciyor.Yirmi senelik kocasindan ayrilan bile bir zaman sonra unutuyor.Unutucaksin, belki surekli gormek zorlastiricak ama gecicek yani."amannnn ne sacma iliskiydi be"bile diyeceksin.Suan yapman gereken sey iyi dusunmeye calis,duygusal dusunursen iyi zamanlariniz falan gelir aklina pisman olursun...Mantikli dusunmeye calis,evlenseydin yasayacagin zorluklari dusun,evlilikte ayrilmak sevgiliyken ki ayriliktan daha zor.o zaman yasayacagin sikintilar suankinden daha zor olucakti.Dusun ve sukret daha oncesinden bitti gitti diye...

Dügun tarihi gecti yani evlenmedin sanirim? Gecmis konunda nisani atmak konusnda kararsizdin da. Döndün dügünden yani?

X