Bir bebek istedim uykusuz bir bebeğim oldu...

Cinsiyeti erkek ağlamıyor uykusuz bir bebek sadece kayınvaldem benim hiç uyku uyumaz şaka gibi kadın ama bebegim ona cekmiş 🤣
Ağlaması yoksa karakteri öyledir.
Doktor da söylemişti bunu. Benim oglumdada aynı problem vardı ama dünyaya gözünü açtığından beri sürekli ağlayan bir çocuk.
Şimdi 2.5 yaşına girecek yavaş yavaş düzeliyor.
Ama 1 yaşından beri sadece gece uyur hiç gündüz uyumuyor. Milletin 3 4 yaşında ki çocuğu bile gündüz uyurmus bizde öyle birşey yok.
Şimdilerde daha yeni yeni akşam 10 11 arası yatıp sabah 8.30 - 9 arasi kalkıyor. Bu nir mucizeeeee benim için

Merhaba herkese bu aralar burda takılıyorum nedense bunu dert olarak görmüyorum kesinlikle ama konuyu nerede açacagımı bilemedim... Bir bebek istedim Allahtan uğraştım olsun diye adet olmuyorken Allah bana yoktan var etti resmen onu ama kızlar o kadar uykusuz ki bence hayatınızda böyle uykusuz bebek görmemişsinizdir hiç bir şey fayda etmedi inanın uyku danışmanları bir takım uyku damlaları rutinler vss vsss çok zor zamandan geçiyorum 9 aylık olmak üzereyiz korona oldum gözümü kırpmadan atlattım astım hastası oldugum halde uyumadan yaşıyoruz eşimde bende bu dert değil herkes olsun diye dualar ediyor şikayette etmiyorum çok şükür istedim ve Allahım nasip etti ama bu aralar cok bunaldım konu açtım işte
Gördüm gördüm. Benmde ilk çocuğum öyleydi. Uyusada 20dk bir uyanirdi. 2 yaşına kadar sürdü emmeyi bırakınca düzeldi

Evet tsörtmüde koyuyorum direk yanındada yatırıyorum saat 10da da deniyorum hic bişey fayda etmiyor doğdugu gündem beri zaten yoğun gazlı kolik bir bebekti cocuk resmen uyumayı bilmiyor ilk 7 ay gazdan ötürü sadece yüzüstü yattı
Oooo Eylül 2020 anneleri bizi uykusuzluk problemimizle tanırlar :) damlalar bizde 1 hafta işe yaradı :)) gece 3 te kaç kere sinir krizi geçirmiştim. Benim de 11 aylık kızım var, o da kolikti. 4. Da bitti. Yalnız koliklikten kalma bir uyku problemimiz var. Hala gece her saat uyanır. Emer emer... Gündüz bazen 2 bazen 1 uyku yapar.
Diş ve atak döneminde uykuya dalması çok zor oluyor.
Park yatağın içine koyuyorum sürekli hareket ediyor, atlıyor fln oynuyor yorulup uyuyor. Meleşa bugün gece 12 de uyudu bu saate kadar 3 kere uyandı.
Yalnız değilsiniz...
Sizin bebeğiniz emekliyor mu ? Bir de 9 aylık bebek gündüz 2 uyku yapar diye biliyorum

Evet tsörtmüde koyuyorum direk yanındada yatırıyorum saat 10da da deniyorum hic bişey fayda etmiyor doğdugu gündem beri zaten yoğun gazlı kolik bir bebekti cocuk resmen uyumayı bilmiyor ilk 7 ay gazdan ötürü sadece yüzüstü yattı
Birşeylere alerjisi olup huzursuzluk verip uyutmuyor olabilir mi?

Bide bişey demek istiyorum ben kendi annemle altlı üstlü oturuyorum suan teyzemler ananemler geldiği icin annemde teyzemde bende yatmaya kalıyor yani erkekler aşağıda kadınlar yukarıda ben hala bebeğimi sallıyorum ve ciddi anlamda bugn artık bacaklarım titremeye basladı suan annem keyfi geziniyo evde geliyo yanımda 2 dk duruyo bakıyor gidiyor peki annem bana neden yardım etmiyor veya şimdiye kadar neden yardım etmedi

Evet emiyor ama gece emmek istemyor hc bi zaman
Ailenizden yardim Talep edin bu dönem gecene kadar . Benim kizimda gece uyumazdi saat 9 da uyur 10 da uyanıp bütün gece enerji doluydu benimde gündüz uyuma şansım yoktu oglumdan dolayi ahh zor zamanalardi gecti özluyorum ara ara .

Gececek bu bir dönem ama yardimsiz atlatamazssiiz verin bir aile bireyine gündüz 4 5 saat uyuyun.

Merhaba herkese bu aralar burda takılıyorum nedense bunu dert olarak görmüyorum kesinlikle ama konuyu nerede açacagımı bilemedim... Bir bebek istedim Allahtan uğraştım olsun diye adet olmuyorken Allah bana yoktan var etti resmen onu ama kızlar o kadar uykusuz ki bence hayatınızda böyle uykusuz bebek görmemişsinizdir hiç bir şey fayda etmedi inanın uyku danışmanları bir takım uyku damlaları rutinler vss vsss çok zor zamandan geçiyorum 9 aylık olmak üzereyiz korona oldum gözümü kırpmadan atlattım astım hastası oldugum halde uyumadan yaşıyoruz eşimde bende bu dert değil herkes olsun diye dualar ediyor şikayette etmiyorum çok şükür istedim ve Allahım nasip etti ama bu aralar cok bunaldım konu açtım işte
Cok zordur inanırım. Kuzenimin cocugi da öyleymiş. Meger alerjikmis belli olmuyormuş. Kaşinmaktan uyuamıyormuş çocuk. Ama kuzenim oyle yorgundu ki bir ara cocuk yapmis olmakla doğru mu yaptik oluyordu...kizi büyüdü şu an 5 yaşında, yeni yeni sevimli gelmeye başladı bebeklik fotolari demişti bir keresinde :) insanoglu için uyku her şey. Umarim düzene girer

Benim bebeğim de 9 aylık olmak üzere. Öncelikle bence gündüz uykusunu azaltın. Zaten çok az uyuyormuş. 1 yaşına kadar 2 gündüz uykusu ideal. Bebeğinizle gün içinde hareketli etkinlikler yapmaya çalışın; zihinsel ve fiziksel olarak biraz yorulsun. Akşam uykusundan önce bir banyo rutini oluşturun; ama her akşam aynı saatte aynı süre boyunca yıkayın onu. Doğduğundan beri beyaz gürültü de kullanıyorum ben o da çok işe yarıyor onu da deneyebilirsiniz. Onu uyutmaya çalışırken hep aynı ninniyi söyleyin. Kızım artık " Dandini dandini..." der demez esnemeye başlıyor😅 Yatış pozisyonlarını iyi takip edin. Benim kızım çok dağınık yatıyor meselâ. Sepet beşiğe koyunca istediği gibi dönemediği için uyanıyor hemen, ama normal yatağında daha uzun uyuyor.

Tam da 1 saat bile uyumadigim bu gecd konunuzu gorunce resmen agladim
Beni görseniz halinize şükredersiniz
Ben tam 22 aydır uykusuzum
Allah'a çok şükür yavrum icin,
Allah sağlık versin yeter ki ama tek başıma 22 aydır kesintisiz 3 saat bile uyumadim 16 kilo verdim.
Üstelik ilgilenmem gereken bir çocuğum daha var,
yemek bulaşık utu temuzlik onlara girmiyorum bile su an.
. Artık çok zorlaniyorum Allah bir kolaylığını verir insallah .
Gece neredeyse hiç uyumuyor benim bebeğim, gündüz bir kere sadece yarım saat kadar uyuyor
Dayanacak gücüm kalmadı

Tam da 1 saat bile uyumadigim bu gecd konunuzu gorunce resmen agladim
Beni görseniz halinize şükredersiniz
Ben tam 22 aydır uykusuzum
Allah'a çok şükür yavrum icin,
Allah sağlık versin yeter ki ama tek başıma 22 aydır kesintisiz 3 saat bile uyumadim 16 kilo verdim.
Üstelik ilgilenmem gereken bir çocuğum daha var,
yemek bulaşık utu temuzlik onlara girmiyorum bile su an.
. Artık çok zorlaniyorum Allah bir kolaylığını verir insallah .
Gece neredeyse hiç uyumuyor benim bebeğim, gündüz bir kere sadece yarım saat kadar uyuyor
Dayanacak gücüm kalmadı
Diş çıkarıyor olabilir mi? Çoğu bebek diş tamamlanıncaya kdar uyumaz. Bizimki 18 ay gece saat başı uyandı.

Eviniz çok sıcak olabilir, çocuk susuz kalıyor olabilir, tam doymuyor olabilir vs..

Özellikle bebekler bu ara sıcaklardan çok etkilendiler. Yattığı yerin ısısını ayarlayın.
Mutlaka bu uykusuzluğun bir sebebi vardır.

Uyuma saati gündüz 9 bucuk ta 1 saatti şimdi 20 dk oldu 1 de 1 saatti 20 dk oldu 4 bucukta 1 saatti 20 dk oldu 1 hafta 1 saat uyuyordur 1 ay 20 dk gece 9da yatıyor 10 dk da bir yarım saatte bir uyanıyor odası cok sessiz ninni denedim süpürge sesiyle bi dönem uyuttum biraz işe yaradı sonra oda bitti
9 aylık bebek için çok fazla değil mi? En az 4 saat uyanık durabilir artık. Parka götür açık hava alsın oyalansın her gün mutlaka temiz hava almalı bak o zaman nasıl uyuyor kendiliğinden.

4 saat uyanık kalması çok önemli uykusu gelmeyen çocuğu sallarsan hem senin sinirlerin harap olur hem onun beyin gelişimi etkilenir, yor biraz bebeğini oyunla etkinlikle.

Evet cok yıprandık eşimle ve artık tartışmalar basladı yok yere bişeylere takıyoruz bazen tahammülüm kalmıyor
Allah yardımcınız olsun ...
Çok çok çok zor
Destek isteyin aileden eş dosttan
Çok zor
Benim bebeğim de 19 aylık tükendim kimse yok yarım edecek
Sizin varsa isteyin yardım

Ilki doktorunuzla konusun gece emmesini birakin. Ben yapmadim en son 21 aylikken kut diye kestim yanlismis. Emeklemeye baslayinca yorulur uykusu duzene girer bir digeri sicaktan olabilir bir digeri disten olabilir. Ve mutlaka gunde en az 1 saat acik havaya cikin ama uykusuz cocuk boyledir ne zaman ki disari arkadaslariyla oynamaya cikar uykum geldi der yaklasik 4 yas

Derin uykuya dalmayi ögrenmemis olabilir, uykudan once her gun bir rutin oluşturdunuz mu?

X