Bir bucuk aylik sevgili aile ile tanıştırilir mı?

En buyuk kk

Guru
Kayıtlı Üye
18 Mart 2013
3.448
11.144
Merhabalar, başlığı okuyup "saçmalama salak mısın" dediğinizi duyar gibiyim ama birtakım aciklamalarim var okuyup yorum yaparsanız sonra yine "saçmalama" derseniz de başımın üzerinde yeriniz var.

Şimdi ben 33 yaşındayim, güneydoğuda bir şehirdeyim annem babam kizkardesim istanbuldalar. Mart başında şehrimize is için gelmiş 39 yasinda İstanbullu bir beyle tanıştım ve o günden beri hiç ayrılmadık neredeyse beraber yaşadık (o projesi bittikten sonra da çalışmadığı 1 aylık sürede benimle kaldı). Ben çocuğu cidden çok seviyorum aşık oldum diye abartmak istemiyorum ama onun gibi bir şey hissediyorum. Sanki çok hızlı ilerledik ama genel olarak çok mutluyum.

Kizkardesim 26 yasinda, daha merkezi bir semtte aileme ait evde yalnız oturuyor erkek arkadaşım annesi ve kuzeni ile kizkardesimin 2 sokak ötesinde oturuyor. Annem ve babam da daha uzak bir semtte oturuyorlar. Ben daha önce İstanbula geldim kiz kardeşimde kaldım ve sevgilimle görüştüm, ayaküstü onun annesi (babası vefat etmiş), arkadaşları abisi ve kuzenleriyle de tanıştım ve hepsini sevdim, rahat ve sevecen insanlar. O da benim bu şehirdeki arkadaslarim, kardeşim, kardeşimin erkek arkadaşı ve birkaç arkadaşımla tanıştı onlar da iyi anlaştı.

Erkek arkadaşım haftaya cumartesi veya sonraki hafta is için yurtdisina gidecek ve kasıma kadar kalacak. Ben de arada yanına gidip geleceğim (vize istemeyen ve nispeten ucuz bir ülke). Yani tanışır tanışmaz çok hızlı ilerlediğimiz gibi bir anda uzak mesafe ilişkisine başlayacağız.

O yüzden haftaya son bir kez İstanbula gidip onu görmek istiyorum. Haftaya cumartesi kardeşim ve 8 aydır beraber olduğu erkek arkadaşı annemlere yemeğe gideceklermis. İlk defa tanışacaklar. Yemege istanbulda olursan ve gelmek istersen sen de gel dedi kardeşim. Ben annemlere erkek arkadaşımdan bahsettim fotoğrafını filan gösterdim yakında gideceğini de biliyorlar. Ama kimse sen de sevgilini al gel demedi aslında.

Şimdi sorum şu: sizce aileme yemeğe erkek arkadaşım da gelebilir mi diye teklif etsem çok mu garip olur? Bence bu erkek arkadaşımı mutlu eder ve benim de istediğim bir şey ama ilişkimiz çok hızlı ilerlediği için ailem çok garipser diye korkuyorum böyle bir teklifi ve saçmaladığımi düşünürler diye korkuyorum. Bir de yemeğin amacı kardeşimin sevgilisiyle tanışmak benim yırtık çamaşırdan çıkar gibi kendi yeni manitami da götürmem garip olabilir ama bir yandan da güzel olabilir gibi de geldi... Acaba en iyisi hiç dahil olmadan kendim manitayla vakit geçireyim anneme babama bir şey demeyeyim ve aileyi karistirmayayim mi? Veya erkek arkadasimi bir iki saat bırakıp aileme yemeğe gitsem sizce alınır mı o beni kendi ailesiyle tanıştırdı çünkü. Ailem çok katı bir aile değil sadece benim erkek arkadaş konusunda seçimlerime çok güvenmiyorlar geçmişteki saçma saçma seçimlerimden dolayı. Benim yine denyonun tekine gönlümü kaptiracagimdan korkuyorlar ki haklılar. Hiç emin olamadım mantıklı yorumlarinizi bekliyorum.

bence kiz kardesinin erkek arkadasini ailenle tanistiracagi yemekte senin erkek arkadasinin pek isi yok. yani sonucta onlar icin organize edilmis bir sey, seninki de kendini fazlalik hissedebilir. kardesine de ayip olur.

kardesinin erkek arkadasiyla sen tanismiyorsan eger yemege gitmen hos olur, sevgilin 2 saat yalniz kalsa kusmez merak etme. 😂

Aileniz rahatsa, daha önce de erkek arkadaşlarınızla tanıştıysa ve evlilik için darlamayacaklarsa olur. Ama öteki türlüsü çok can sıkıcı geçer gibi geldi bana.

Ailem birini tanımadan evlenmemden ve o kişi tarafından şiddete ugramamdan çok korkuyor (eski erkek arkadaşım şiddet uygulayan biriydi). Ve bu konuda haklılar ben çok rahat manipule edilebilen biriyim ama yeni erkek arkadaşımda öyle bir eğilim görmüyorum. Bu yüzden evlilik baskısı yapmazlar hatta evlenmemem için baskı yaparlar. Ama yeni tanıştığım birini eve getirmemden de aynı sebepten dolayı rahatsız olabilirler (hızlı ilerledigimi düşünerek).

bence kiz kardesinin erkek arkadasini ailenle tanistiracagi yemekte senin erkek arkadasinin pek isi yok. yani sonucta onlar icin organize edilmis bir sey, seninki de kendini fazlalik hissedebilir. kardesine de ayip olur.

kardesinin erkek arkadasiyla sen tanismiyorsan eger yemege gitmen hos olur, sevgilin 2 saat yalniz kalsa kusmez merak etme. 😂

Doğru söylüyorsun. Ben kardeşimin sevgilisi ile tanıştım önceden ama yine de gitmek istiyorum yalnız gitmek daha iyi, haklısın ayıp olur gerçekten.

Aileniz sizin sevgilinizle tanışmamış.yemegin amacı kardeşinizin sevgilisi ile tanışmak.bence daha sonra tanistirsaniz iyi olur.ayrica sadece 1_2 aylık birliktelik için ayrıca kasima kadar burada olmayacak kişiyi ben olsam kasımdan sonra tanistirirdim..Zaten aileniz ile o zamana kadar doğru dürüst bağlantıları olmayacak

1.si çok hızlı olduğunu kendiniz söylediniz sizinde tereddütleriniz var.
2.ci Yemek kız kardeşinin erkek arkadaşı ile tanışmak için ayarlanmış yani pek doğru olmaz bence.
Hem niye acele ediyorsunuz Kasım a kadar yok diye mi?

Evet sanırım ondan dolayı ama bu kadar hızlı gitmemek lazım arkamdan atlı kovalamiyor.

Ben olsam Kasım ayında yurt dışındaki iş bittikten sonra düşünürdüm tanıştırma işini. 1,5 ay birini tanımak için çok erken. Her gün berabermişsiniz, önemli olan uzakta olunca yapılanlar söylenenler. Bir kaç sefer siz de gidin yanına, güvenli ortamından çıkınca nasıl davranıyor gözlemleyin. Kızkardeşinizin tanıştırma işine salça olmayın. Aileniz hangi birini değerlendirsin? İkisini de tanıyor olsalar sorun yok hep beraber gidin ama tanıştırma yemeğine siz sonra gidin bence.

Bence simdilik tanıstırma, Kasım'da dondugunde her sey yolunda devam ediyor olursa tanıstırırsın :) veya kardesinden ayrı tanıstır, dediğin gibi bulusmanın amacı onun erkek arkadasıyla tanısmak gibi. iki çocuğum aynı anda iki sevgili birden getirse yemege hangisiyle ne sohbet edeceğimi yetiştiremezdim, annenleri de düşün :KK70:

Hızdan ziyade kardeşten rol çalarsınız. Kardeşiniz tanıştırma yemeği düzenliyor başka bir tanışma daha sokmamalısınız araya. Anne baba hangisiyle tanışsın

Çok doğru diyorsunuz. Ben de ondan cekiniyordum ve bu yüzden bunu kardeşime danışmak yerine buraya konu açtım çünkü kırılmasını asla istemem. Densiz bir tutum olur değil mi? Yani öyle düşündüm ama sonra teyit etmek istedim aynı zamanda.

Bana erken gibi geldi Kasımda dönecekmiş 6 ay sonra tanıştırırsın hem ilişkinin gidişatına bakarsın

Ayrıca o akşam kardeşin erkek arkadaşı ile tanıştıracakmış, sizin de tanıştırmanız rol çalmak gibi olmasın kardeşinizi en iyi siz bilirsiniz nasıl düşünür?

Biz eşimle aralıkta sevgili olduk, şubatta ailemle tanıştırdım. Ama yemeğe alma gibi değildi. Beni almaya geldiğinde zile bastı annemler de kapıyı açıp kahve için de gidin dedi. Yarım saat oturdu kalktık. Yani yemek gibi tanışma için bana bile hızlı geldi. Ama burada hızdan ziyade kardeşinizin tanışmasını baltalamış gibi olmanız sorun bence. Ben olsam bozulurum.

X