Bir derdim var :(

minikorganizer

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2017
216
81
Evet ben ve bitmeyen dertlerim yine kendimizi burada bulduk.Bu gün benim Doğum günüm,saat neredeyse 6 oldu ama ne arayanım var ne de soranım,geçen sene olduğu gibi hiç kimse arayıp kutlamadı en çokta anne ve babamın hatırlamaması öyle koyuyor ki sanki birşey boğazımı sıkıyor gibi,bunu yazarken bile gözlerim doluyor.1 hafta öncesinde ablama Doğum günümün yaklaştığını hatırlatmıştım pasta yaptıracağını ve hangi resmin olmasını istediğimi sordu bende attım fotoğrafı,Doğum günüme kadar nereye gitse beraber gittik ne bir pastaneye gittik ne de başka yere neyse o da unuttu babam deseniz arkadaşlarıyla gezmeye gitti annem ayrı bi yerde kardeşimle köyde ben evde ablamla tek kalıyorum.Normalde tek tük arkadaşım var zaten onlarda hatırlamadı 2-3 senedir konuştuğum birisi yok bildirim sesimi bile hatırlamıyorum.Şimdi diyeceksiniz ki belki akşama sürpriz planlıyorlardır öyle birşey olması imkansız bizim evdekiler Doğum günü sabahı Doğum günü olan kişiyi ararlar yapacaklarını belirtirler benim kaç senedir zaten hatırlamıyorlar,kendimi bu dünyaya gelmiş ot gibi hissediyorum zaten bu gün ablamın bana yaptırmadığı kalmadı evde temizlik falan yaptırdı bana kendi işlerini yaptıracakları zaman konuşurlar benle.ben kimseyle konuşmazsam kimse benle konuşmuyor.Hatırlanmak güzel şey,ben ilgi isteyen biriyim tam bir ilgi manyağıyım peki bilin bakalım ne eksik?

Doğum günün kutlu olsun öncelikle. Ama ilgi manyağıyım demen biraz ilginç. Dediğin kadar ilgi görmediğin için mi bu kadar ilgiye düşkünsün yoksa istediğin kadar ilgi göstermedikleri için mi? Yani belki onlara göre sana ilgi gösteriyorlardır ama sana yetersiz geliyordur. Tabi ki doğum gününü bile bile kutlamamaları büyük ayıp ama bir yandan da şaşırtıcı. Çünkü isteklerine kadar biliyorlarmış, unutmuş olmaları garip. Ablana sen söylesen "Bir şeyi unutmadın mı?" diye hafif şaka yollu, birlikte pasta yaparsınız belki evde güzel vakit geçirirsiniz.

Çok teşekkür ederim :)Ben kardeşim olduğundan beri ilgi görmedim bu yüzden istediğim kadar ilgi görmedim ablama da hatırlatmak istemiyorum çünkü sonra hatırlarsa belki anlar beni de bir dahakine dikkat eder diye düşünüyorum kimseye hatırlatmak gibi bi zahmette de bulunmayacağım önem verem zaten hatırlar :KK43:

Doğum günün kutlu olsun. :KK16: Hatırlanmak güzel birşey bunu inkar edemeyeceğim ama bazen de takmamak gerekiyor. Ben olsam mesela hatırlatır üstüne pasta aldırırdım:deli:
Öncelikle teşekkür ederim pasta aldırma işini küçükken yaptırıyordum artık yoruldum isteğim pasta değil zaten hediye de istemiyorum sadece hatırlasalar yeter

Doğum günün kutlu olsun:) benim yöntemimi deneyin bakalım bir daha. Ben de önem veririm öyle şeylere. Ve bir gün öncesinden yarın doğum günüm pasta almayı unutmayın ya da annemle ben yapayım pasta derim. Ertesi günde baba akşama çerez, cips falan alsana doğum günümü kutlayacagiz derim. Aksama güzel bir sofra kurariz kutlariz. Her sene aynı şey:) belki ben böyle yapmasam unuturlar ama bu şekilde hem ben mutlu oluyorum hem de onlar da unutmuş olmuyor hem de benim sayemde güzel bir sofrada yemek yemiş oluyoruz:)

Hayatta bir şeyleri istiyorsan insanlardan çok beklentiniz olmasın. Ne sizi mutlu ediyorsa onu gerceklestirin, konuyu direk soyleyin. Hatırlanmak güzel de herkes sizin kadar önem vermeyebiliyor bu tarz günlere. Benim yöntemi deneyin:)

bizim evde topluca hiç bir zaman oturamayız maalesef herkes bir yerde kimisi geziyor kimisi evden kaçar geç saatlerde gelir bende küçük kardeşime bakmak zorunda kalırım.Zaten şu anda hepsi gezmede bende evde tekim söylesem de hiçbiri ciddiye alıp benim için para harcamaz babamın benim için sadece ilaç aldığını bilirim hiç şuna bi takı toka vb.bişey aklının ucundan geçmez annem bana kattiyyen para harcamaz zaten maaşını ablamla beraber harcar ben yalvarırsam borç olarak verir ödeyene kadar burnumdan getirir.anlayacağın ben evde hizmetçi muamelesi görüyorum senelerdir ihtiyaçlarımı kendi cebimden ödüyorum telefon faturam falan ben kendi harçlığımı kazanmadan önce ablamın eskilerini kullandırırlardı bana.eskiden bana yatak bile almamışlar koltukta yatırıyorlarmış.6.sınıftan beri günde sadece 3tl harçlık alırdım onları biriktirerek kendime telefon,dolap,kıyafet vb.herşeyimi kendim aldım sağolsun o da onların verdiği paralarla oldu ama o yaşımda benim harçlığımla diğerleri gibi yemek yemem lazımdı.Herkes kantine giderdi ben açlıktan midemi sıkardım ağrılar içinde ağlardım.Şimdi midemde kalıcı bir hastalık çıktı.Bu yaşıma geldim hala aynı muamele artık pes ettim cebimdeki paradan başka kimseye güvenmiyorum yanımda birtek Allah var.

Doğum günün kutlu olsun:KK19: Bak biz kutluyoruz işte. Bu hayat hiç bir şey için üzülmeye değmez:KK37:

bizim evde topluca hiç bir zaman oturamayız maalesef herkes bir yerde kimisi geziyor kimisi evden kaçar geç saatlerde gelir bende küçük kardeşime bakmak zorunda kalırım.Zaten şu anda hepsi gezmede bende evde tekim söylesem de hiçbiri ciddiye alıp benim için para harcamaz babamın benim için sadece ilaç aldığını bilirim hiç şuna bi takı toka vb.bişey aklının ucundan geçmez annem bana kattiyyen para harcamaz zaten maaşını ablamla beraber harcar ben yalvarırsam borç olarak verir ödeyene kadar burnumdan getirir.anlayacağın ben evde hizmetçi muamelesi görüyorum senelerdir ihtiyaçlarımı kendi cebimden ödüyorum telefon faturam falan ben kendi harçlığımı kazanmadan önce ablamın eskilerini kullandırırlardı bana.eskiden bana yatak bile almamışlar koltukta yatırıyorlarmış.6.sınıftan beri günde sadece 3tl harçlık alırdım onları biriktirerek kendime telefon,dolap,kıyafet vb.herşeyimi kendim aldım sağolsun o da onların verdiği paralarla oldu ama o yaşımda benim harçlığımla diğerleri gibi yemek yemem lazımdı.Herkes kantine giderdi ben açlıktan midemi sıkardım ağrılar içinde ağlardım.Şimdi midemde kalıcı bir hastalık çıktı.Bu yaşıma geldim hala aynı muamele artık pes ettim cebimdeki paradan başka kimseye güvenmiyorum yanımda birtek Allah var.
Sen şimdi çok üzdün beni ama ya. Canım benim Allah büyük bir gün karşına seni çok seven değer veren biri çıkar inşallah o seni sarar sarmalar dertleşir doğum gününü kutlar dostun ailen olur..bütün kalbimle diliyorum..Hiç bir zaman ümidini kesme. Bazen insanın ailesi en yabancı oluyor el dediğin gerçek aile gibi oluyor seni seviyor değer veriyor..

Umarım
Sen şimdi çok üzdün beni ama ya. Canım benim Allah büyük bir gün karşına seni çok seven değer veren biri çıkar inşallah o seni sarar sarmalar dertleşir doğum gününü kutlar dostun ailen olur..bütün kalbimle diliyorum..Hiç bir zaman ümidini kesme. Bazen insanın ailesi en yabancı oluyor el dediğin gerçek aile gibi oluyor seni seviyor değer veriyor..
Umarım öyle olur her gece dua ediyorum inşallah hepimizin karşısına öyle birisi çıkar

Mutlu mutlu yaşların olsun :)
Ohalde şimdi git kendine en sevdiğin pastayı seç bekleme kimseyi :)Hani yapmak isteyip ertelediğin şeyler varya boğazında düğümlenen yapma bugün yapma.bugünü ekleme o listeye .Ben bile kaç yaşıma geldim kimseyi beklemem hediyemi bile kendim alırım gerisi ekstra bonus olur. Olmazsada olmaz :)

X