Bir derdim var

Hamilelik hormonlarıyla görümce konusunu abartmışsınız bence. evet sinir bozucu ama bebeğime zarar verecek kadar sinirimi bozmazdım. Bebek olunca o kargaşadan kaçacağını bilirdim çünkü 🥲

Eşinizle diğer mesele çok daha mühim ne yazık ki. Onu çözmeniz lazım. Siz bakıcı değilsiniz bu ortak çocuğunuz ikiniz de iyiliği için çabalıyorsunuz işinizi zorlaştırmaya hakkı yok

Bana siz sorun çıkarıyorsunuz gibi geldi.

Anlattıklarınıza göre eşinizin bir kabahati yok.

Herkesin kardeşi belirli bir süre evine gelebilir.
Habersiz ve ev sahiplerine danışmadan temelli yerleşip işe başlamak için gelebilir mi? Kusura bakmayın ne benim ne de eşimin kardeşi asla bu şekilde evime gelemez.

Eşimle 4 senelik evliyiz. Bir buçuk yaşında bir oğlumuz var. Kültürel olarak farklı hayatlardan geldik. Ama aşkla sevgiyle evlendik. İlk zamablar ara ara aileler konusunda çatışmalar yaşadık ama günün sonunda kendi yuvamizin huzuruna baktık. Tabiki yiprandik ama bı şekilde hallettik. Ya da gecistirdik bilemiyorum.hamileligimin son ayları kızkardeşi evimize geldi tatile sanmıştık ama bende kalıp çalışmayı planlamis bize danışmadan ne kadar istemediğimi anlattiysamda anlamamakta kalmakta ısrarci oldu ve bu süreçte fazlasıyla gerildim tartıştım yiprandim. çok sikintili geçen bı hamileligin sonunda da bunları yaşadım ve olan oldu çocuğum erken doğdu. Ve ben bunu hala sindiremiyorum o kızı affedemiyorum. Eşim destek olmaya çalışsa da gün sonunda kardeşim napayım dedi tabikide bana yerlesmedi gönderdik ailesinin yanına ama bunu çözene kadar ben perişan oldum. Ve bunlar yetmiuo gibi çocuğumuz oldugundan beridir eşim bana karşı fazlasıyla acımasız oldu. Çok pimpririkli olduğu için sürekli çocukla ilgili komutlar verip beni sanki bakiciymisim gibi hissettirmeye başladı. Çocuk düşunce hastalanınca falan sürekli benim beynimi yiyo sen nerdeydin nasıl düşer nasıl olur. Bir buçuk senedir sürekli böyleyiz. Bebeğim erken doğdu 19 gün kuvezde kaldı bünyesi güçsüz bı bebekti ve her ağladığında katılıyordu ve eşim bunlara şahit olduğu için fazla panik oldu. Her ağlasa öyle olcak korkusuyla yaşadığından benim üstüme çok geliyo ve bu beni çok yipratiyo ve de fevri bı insan yapiyo. Ufacık şeylere bile fazla tepki verir oldum. Zaten bebek bakmak çok zor bir süreçken destek olacağına böyle ruhen beni bitirmesine katlanamiyorum artık. Aslında çok yardım eder ev işi yemek çocuk konusunda her iş gelir elinden gocunmaz yardımını esirgemez ama bunu yaparken bir yandan da benim üstüme geliyor. Bı kavga olunca da daha ne istiyosun her işinde sana destek olmaya çalışıyorum benim gibisini bulamazsın çocuk için konusuyosam da benimde çocuğum konuşayım nolcak diyo ama mevzu konuşman değil beni suçlar tarzi davranman. Anlatiyorum olmuyo kavga ediyorum olmuyo. Napcagimi şaşırdım cikmazdayim.
Eşiniz bunu elinde olmadan yapıyor buna emin olun. Bir örneğini ben yaşadım biliyorum. Ama bu sizi de onu da çok yıpratır. Eşiniz acilen bir uzmanla görüşsün, bu sizleri rahatlatacaktır. EMDR'yi araştırın belki bu konunun çözümüne de fayda sağlayabilir. Eşiniz birçok şeye yardımcı oluyormuş, bakın bunu yapmayan milyonlarca erkek var bu açıdan çok şanslısınız. Bir uzmandan destek alırsanız dengeyi sağlarsınız. Çocuğunuzu güle güle büyütün.

ben eşime ters psikoloji yapıyorum bana kızdığı ne varsa aynısını ona yapıyorum huyunu anca öyle bırakıyor ama sizin kocanızda etki eder mi bilemem tabii. mesela çocuk onun yanında düştüğünde ondan önce kızıp bastırın çocuk düşüyo niye ilgilenmiyorsun vs gibi ama buna birkaç kez tutarlı şekilde devam edin ki eleştiriye maruz kalınca sizi anlasın
Bende böyle yapınca ise yarıyor

ben eşime ters psikoloji yapıyorum bana kızdığı ne varsa aynısını ona yapıyorum huyunu anca öyle bırakıyor ama sizin kocanızda etki eder mi bilemem tabii. mesela çocuk onun yanında düştüğünde ondan önce kızıp bastırın çocuk düşüyo niye ilgilenmiyorsun vs gibi ama buna birkaç kez tutarlı şekilde devam edin ki eleştiriye maruz kalınca sizi anlasın
Onu da denedim o an anliyomus gibi yapiyo sonra yine aynı davraniyo. Düşunce sakinlestiriyorum mesela hani olay bitiyo ise gidiyo ama bütün gün hala bunu konuşuyoruz sürekli ariyo soruyo çocuk nasıl falan anda bitirmiyo beni delirtiyo

Bana siz sorun çıkarıyorsunuz gibi geldi.

Anlattıklarınıza göre eşinizin bir kabahati yok.

Herkesin kardeşi belirli bir süre evine gelebilir.
Kardeşinin nasıl bir insan olduğunu bilmeden yorumlamaniz doğru değil. Bişey varki istemiyorum. Ki bir süre diye bişey yok belirli bır gün işte bana danisilmis bı olay değil. Hani gelmeden arar yenge gelicem şu kadar süre kalabilir miyim dese amenna gelip yerleşme peşinde ve bu kız daha 22yasinda. Ve çok düşüncesiz sürekli abisinden bişey ister ev işi yemek bilmez. Hamileyken erken doğum riskim oldugu için yatmam gerekiyodu bir süre ama bu kız beni evde bırakıp çalışmaya gitti evde durunca yemeği kalkıp ben yaptım yedik destek olsaydı sadece kendini düşünen bencilin teki olmasaydı durum çok farklı olabilirdi. İstemediğimi bile bile 5 ay evimde kalıp ise gitti yusuzlugunu belki burdan anlarsınız.

Kimse sonsuza kadar başkasının evinde kalmak istemez.

Düzenini kurunca ayrılır insanlar.
Onun düzen kurma gibi bı gayesi yoktu. 22 yaşında okulu yarım bırakmış üşengeç hiçbir şekilde kendini geliştirmek isteyen biri değil. Amcasının tekstilinde çalışacaktı. Ve evlenene kadar gitmeyecekti eger ses çıkarmasaydım. Evlenmesi de ne zaman olur Allah bilir.

Düzen kurmak belli bir zaman ister. Yine de bu konular danışılarak yapılır. Ev sahibine danışmadan devamlı da olsa geçici de olsa kimsenin evine yerleşilmez bana göre.
Kesinlikle öyle. Danislimamasi zaten en büyük sorun kabul edeceğim varsa da etmem. Benim evime kendi kendilerine karisamazlar. Ben başka biriyle bir düzen oturtmak istemiyorum. Ki heleki saygısız bir insansa bu asla

katılıyorum benim görümcemde evimin yedek anahtarı var ama ben izin verdiğim için var. kendi kardeşimden ayırmadığım için istediği gibi gelebileceği güvenini vermeme rağmen hala kesinlikle müsaitliğimi sormadan gelmez ki gelse de gocunmayacağımı bildiği halde. başında eğer bu şekilde saygılı olmasa idi asla şuanki iltiması göstermezdim

Kesinlikle katılıyorum. Bakın sizinkinin bir anlayışı bı yerini bilmesi varmis. Bizimki bunun tam tersi anahtar olsaydı sulalecek evimi yol geçen hanına cevirirlerdi. Kafa yapiliari abimin evi bizim evimis nolcak tarziydi ama ben tepki verdikçe kafalarına kazımak zorunda kaldım burası bizim evimiz siz ancak misafir olabilirsiniz gelip yerlesemezsiniz

Evlilik terapisine gidin. Belki esiniz cocugunuz erken dogdugunda cok korkup kafayi yedi biraz.
Kardes konusuna gelince: Millet saygisizligi terbiyesizligi sirf bir aile üyesi yapiyor diye ne kadar normallestiriyor. Heralde böyle parasit tiplerle hic ugrasmadiniz. Gelip kalirlar. Ondan sonra da cikart cikartabiliyorsan. Bizim toplumun en büyük sorunlarindan biri zaten insanlarin hayatlarina ve yasam alanlarina saygi duyulmamasinda su ailelerde. Kadin hamile haliyle niye istemedigi biri ile yasasin. Birde bu durumlarda böyle yardim destek olacaklar da gelmez. Nerde parasit nerde ise yaramaz varsa o gelir bos yerden yük olur. Yok konu sahibi abartmis, sanki kendisi de o evin sahibi degil. Asıl öküz esi ve görümcesi bu kadini rahat ettirmeyi düsünecekti, ama nerde.

Evet ki destek olacağını bilseydim biraz elimden tutacak biri olsaydı benim kızkardeşim yok annem sürekli gelemiyo mesela bebek doğunca birine çok ihtiyacım oldu iyi biri olsaydi niye bı insan istemez ki yanımda olsaydı bana biraz destek olsaydı köyde oturcagina sesim çıkmazdı ama hep bana hep bana kendisini dusunuyo sadece böyle birine tahammülüm yok. Menfatci insan sadece beni sömürür

Görümcenin yüzsüzlüğe bak yuh artk ya. Kaç gün kaldı görümce?
Keşke gün olsaydı ☺️5 ay kaldı bu şekilde. Ve lohusalıkta ben bide bununla uğraştım psikolojik olarak çok yıprandım cocugun kuvezdeydi evde istemediğim biri bide üstüne korona oldum çocuğumu göremedim bı sure sinir sistemin çökmüştü. Ve hala ilk günki gibi ofkeliyim o kıza

Kesinlikle öyle. Danislimamasi zaten en büyük sorun kabul edeceğim varsa da etmem. Benim evime kendi kendilerine karisamazlar. Ben başka biriyle bir düzen oturtmak istemiyorum. Ki heleki saygısız bir insansa bu asla
Ne münasebet ya aile kurmak için evleniyoruz bana ne eşimin kardeşinden? Ya da benim kardeşimden ona ne? Ben evlenmişim eşimle çocuğumla ayrı ev kurmuşum hop görümce selamsız sabahsız evime yerleşecek. Ne alaka ya?

O zaman umarım hiçbiriniz hayatta tökezlemezsiniz.

Eğer çevrenizdeki insanlar da sizin gibiyse çalacak kapı bulamazsınız benden söylemesi.
İnşallah orasını Allah bilir. Ama ben tokezleyip de insanları huzursuz edip boşanmayi düşündürtecek kadar yipratip emrivakiyle istenmedigim bı yerde kalacagima öleyim daha iyi. Ki onun bir muskul durumu yoktu köyde sikildi kafasına esti dur biraz gideyim çalışayım dedi. Umarım sizin hayatınıza bu şekilde girmeye çalışan birine maruz kalmazsınız.

Cocuğu erken doğuracak kadar abartmışsınız. Karşı çıkmak yerine görümcenize planlarını sorsaydınız düzenini kurduktan sonra giderdi iş bulurdu vs. Başkalarına acımasız davrandığınız için böyle olmuş belli ki maddi durumları çok iyi değil olsa size tenezzül etmeden yeni ev tutarlardı zaten.
Bu yorumu yazarkenki rahatlığınız asıl çok acımasızca. Konunun detayını bilmeden konuşmak çok kolay. Çocuğumu tabikide onun yüzünden erken dogurmadim başka saglik sıkıntılarım da vardı ve bu süreçte sadece dinlenip çocuğuma odaklanmam gerekirken böyle sacmaliklarla ugrastigim için fazlasıyla stres oldum bu da biseyleri tetikledi. Kimseye acımasız bı insan olmadım hayatımda. Ama sesim cikmadiginda da bana yuklenildigini gördüm. İyi niyetim her zaman suistimal oldu. Sizde böyle şeyleri yaşayın ondan sonra konuşun. Umarım yaşamazsınız.siz bana sen görümceni istemedin şimdi de yaşadıklarını hakettin diyosunuz çocuğum konusunda boule konusamazsiniz yazık sizin için de üzülüyorum bilmediğiniz insana bu kadar ağır sözler söyleyebilmek sizinnde vicdanınızi ortaya çıkarıyor ne diyim.

X