Bir devir kapandı..

speranzoso

Zaman ilaç değil,insan unutkan..
Üyelik İptali
Pro Üye
6 Ağustos 2020
898
3.341
Her hatası sonrası tatile çıkıp affetmiş,barışmışsın. Adam zor dönemini seninle atlatmak istemiş ve başarmış. Şimdi kendisini iyi hissettiği içinde umursamaz bir şekilde ayrılmış. Son görüşmeniz bile seni nekadar umursamadığının göstergesi. Muhtemelen senden uzaklaştığı zamanlarda dğer yedeklerine gitmiştir. Ama bu adam bir zaman sonra yine dönecektir,lütfen kendine saygın olsun,kabul etme.
 

muhursuzpusula

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Mayıs 2020
2.001
6.148
GÜNCELLEME:

Çarşamba günü ailem çeyizlerimi almaya gittiler, onun bana aldığı hediye vs ne varsa yolladım. Onun abiside gelmiş, anneme hep "iyi oldu kızınız kurtuldu, evlenselerdi daha kötü olurdu, benim kardeşimin psikolojisi hiç iyi değil eskiden daha kötüydü bu yine iyi hali. Sakın kızınıza yüklenmeyin şansı bahtı açık olsun selam söyleyin" gibi gibi şeyler söylemiş.

Bana sürekli yaptıklarında haklıymış ben suçluymuşum hep bu hale gelmemizin sebebi benmişim gibi davranan adam sus pus kalmış o gün. Ne ailesini ne abisini ne de başka kimseyi asla dinlemeyen kendi bildiğini okuyan bir adamdı. Buna rağmen "ben haklıyım" havalarına hiç girmemiş.

Tam bir ruh hastası için vaktimi harcamışım, tabii bende pek normal değilim ki bunca gözümün önündeki gerçekleri görmeme rağmen gözümü kapatıp devam ettim. Resmen yüzüme tükürdü Ya Rabbi şükür dermiş gibi devam ettim.
 


Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 40 Kg. ile 54 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 147 cm. Başlangıç Kilom :88 Kg. Şimdiki Kilom :82.95 Kg.

Justalittlebityourheart

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Kasım 2020
862
1.781
Hatalar bizim için. Olan olmuş üst üste hatalar yapmışsınız bırakmanız gereken zamanda bırakamamışsınız. Ama hepsi size kocaman bir hayat dersi oldu. Bir daha böyle bir olay karşısında aynı tutumu sergileyeceğinizi hiç sanmıyorum. Olmayanı oldurmamaya çalışmamak lazım. Şansınız bahtınız açık olsun.
 

slyvia242

Mom to be
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2021
372
332
31
Herkese merhaba, 1,5 yıldır süren ilişkimin son noktasını dün itibariyle koydum. İçinde benimde onunda bir çok hatası olan bir kısım anı kaldı elimde sadece. Mümkün olduğunda özet geçmeye çalışacağım.

Eylül 2019'da ilişkimiz başladı. Kendisiyle bir flört uygulamasında tanıştım. Bana anlattığına göre bir evlilik yaşamış ve eski eşi onu aldatmış, çevreye sürekli borç takmış ve kapıya alacaklılar dayanmış(!). Sonrasında travma yaşadığı, hastanede tedavi gördüğünü ve travma sonrası stres bozukluğu ve amnezi olduğunu söyledi. Yaşadığım şehire yaklaşık 2 yıl önce taşınmıştı. Anlatımına göre günü birlik ilişkiler çok yaşadığını, geçmişte olan bazı sevgililerinin onu aldatanı mı dersiniz, parası için kullanmaya çalışanı mı dersiniz örnekleri bitme sebeplerinin hep böyle olduğunu söyledi.

İlişkimizin "iyi" olan her döneminde çok uyumluyduk, birlikte çok eğleniyorduk


3. ay:
Bir kafede otururken, konu nerden açıldı bilmiyorum whatsappını açıp al bak istersen vs gibi birşeyler olmuştu. Kendi kendine attığı bir mesajı gördüm onu açtım sadece ve flört uygulamasına ait bazı profillerin linklerini kendine atmış. Bunları attığı tarihler ise bizim ilişkimizin olduğu anlardı. Çok sinirlendim kızdım ama hatırlamıyorum gerçekten bilmiyorum vs dedi. Unuttuk gitti sonra.

4. ay:
Annesiyle tanıştırdı. İş yerindeki tüm arkadaşlarıyla tanıştırdı. Ama o sürece dek ara ara buhrana girdiğini sokağa bile çıkmak istemediğini konuşmak bile istemediğini söylüyordu.

5. ay:
14 şubatı birlikte geçirdik çok eğlendik. O gün bana "annenle tanışmak istiyorum" dedi. Ertesi gün onun evindeydim, kendisi kursa gitti ve ben evde gelmesini bekledim. Ancak 3. ayda yaşanan olaydan dolayı şüphelerim vardı yine de içime sinmiyordu. Bilgisayarını kullanıyordum ve geçmişine baktım. 14 şubat gecesi başka bir flört sitesine girip, profillerde gezdiğini gördüm. Geldiğinde sordum, ben geçmişine baktım diye bana kızdı. Tamam benimle alakalı kısmı anladık peki sen neden yaptın dedim. Evet girdim baktım eşleştimde göstereyim mi dedi. Ben gidiyorum dedim gittim. Ertesi güne kadar konuşmadık,hala açıklama bekliyordum ki mesaj attım, konuşmak istemiyorum şuan dedi. Bir kaç gün sonra görüşelim mi dedi. Tam hazırlandım yola çıktım belirlediğimiz saatte buluşmak üzere yoldayken mesaj attı. "Çok kötüyüm daraldım nefes alamıyorum yola çıkıcam. Ben galiba evlenmek istemiyorum o yüzden yaptım. Senin önünü kapamak istemem herşey için teşekkür ederim" gibi bir mesaj. Onu aradım inanamadığımı söyledim vs derken beni engelledi heryerden bitti. Annesine haber verdim attığı mesajı gönderdim. Ben ise sonrasında ona ara sıra sms atmaya başladım böyle biter mi yüzyüze konuşmamız gerekmez mi bir mesajla olacak iş mi diye. Sonraları ise buhranda olduğunu tssb sebebiyle diye düşünüp sanki onun psikoloğuymuşum gibi senin yanındayım birlikte atlatıcaz demeye başladım. Haklıyken resmen yalvaran taraf oldum. Ayrılık 2 hafta sürdü, sonrasında engelleri kaldırıp bana mesaj atmaya başladı, intihar ettiğini ama suçlu ben olmadığımı, benimle konuşmak istediğini söyledi. Kimse var mı hayatında beni seviyormusunlarla birlikte ertesi gün görüşüp barıştık. O hafta sonu tatile gittik ve annemle tanıştırdım.

7. ve 8. ay:
Pandemi döneminde memleketine annesinin yanına gitti, yine o dönemde yapamayacağını, "benden eş koca sevgili baba olmaz" diyip yine terketti. Ama ben çok akıllıyım ya (!) hala senin yanındayım bu süreçleri birlikte atlatıcazlarla iletişim kurmaya çalıştım. Mayıs sonuna doğru evine döndü, bir kez görüştük,"korkularım vardı, çok sıkıştım, gelecekten korktum" gibi gibi şeyler söyledi. Ancak bir kaç gün sonra yine aynı şekilde "lütfen zorlama beni görüşmeyelim biraz rahat bırak" dedi. Haziranın ilk hafta iletişim kurduk birden barışmadan yine tatile çıkmaya karar verdik. Ne bir özür ne de başka birşey yok. Tatile çıktıktan 4-5 gün sonra yolda bana evlenme teklifi etti, tekliften önce ise geçmişten korkuları olduğunu bu süreçte bunları düşündüğünü ve bana çok aşık olduğunu farkettiğini ve evlenmeye karar verdiğini söyledi. Hani sanki tüm buhranlarından kurtulmuş ve düzelmiş gibi. Kabul ettim. Akrabalarına götürdü herkesle evleneceğim insan diye tanıştırdı.

11. ay:
İsteme oldu nişanlandık aileler çok uyumluydu. Geçmişe dair hiç bir sorunumuz kalmadı. Bundan sonra eşyalarımızı aldık evi düzdük sayılırdı çok az eşyamız kalmıştı ocak sonu evlenmeye karar verdik.


14. ay:
Benim yüklü miktarda borçlarım vardı. Bunları ödüyordum. Ondan bugüne dek asla bununla alakalı parada istemedim yada tatile vs bile gittiğimizde asla ona bırakmadım her masrafta mutlaka bende katıldım. Borçlarımın bir kısmından haberi vardı ama hepsini söylememiştim. Kendisi sıklıkla borçlarını dile getirip şöyle yaparız böyle öderiz vb. şeylerle alakalı planlar yapıyordu evlenince diye. Geçmişteki yaşadıklarımızı unutamadığım için bu sebeple yine bırakıp gideceğini düşünüp borçlarımın devamını söylememiştim kendisine de aileme de. Telefonuma gelen bir banka smsi ile öğrendi ve işler çığrından çıktı. Direk nişan attı ve benden maddi istikrar sağlamamı ve bütçe kurmayı bilmemi borçlarımı kapatmak için plan kurup uymamı ve ona göstermemi istedi.

15,16 ve 17. ay:
Nişan attık, görüşmedik, ama ben her ay ona maaşımı aldığımda borçlarıma nasıl ödediğimi planımı vs belirterek haber verdim. Bu süreçte saçma şeylerde yaşadık onun saçma sapan cümleleri. Ailem borçlarımı öğrenince yardımcı oldu ve baya yüklü miktarda para verdiler. Ona bile ayrı kızdı neden sen yapmadın onlar verdi diye. Bu süreçte yüzyüze 2 kez görüştük ve ikisinde de sevgili gibiydik. Hala beni çok sevdiğini düzeleceğini güvenmek için zamana ihtiyacı olduğunu ama ona güvenebileceğimi bırakmayacağını söyledi. Annem ve ablamda onunla görüştü çünkü çeyizler evde duruyordu ve bir karar verilmesi gerekiyordu artık tamam mı devam mı diye. Onlara da beni çok sevdiğini aşık olduğunu evleneceğimizi bana çok güvendiğini ve onu asla aldatmayacağımı bildiğini emin olduğunu vs söyleyip inandırdı.

2 hafta önce tüm borçlarımı bitirdim ve ona da gösterdim.

Ancak 1 hafta öncesine kadar bana da bazen mesaj atıp özlediğnii söyleyen, her gördüğünde aşık olduğunu söyleyen adam, bana karşı duygularının değiştiğini ve artık bitirmek istediğini söyledi ben ona mesaj attığımda mesajla söyledi. Ancak bu meseleyi bu kadar büyütme sebebim belki de benim korkularımdı, mutluluğumun kaynağı olduğun için teşekkür ederim dedi.
Dün görüşmeye gittim yüzükleri verdim. Ancak o an bile hala benimle alakalı detaylarla ilgili şeyler söylemeye başladı sanki düşünüyormuş gibi. Mesela sıcak içecekleri soğutarak içiyorum genelde su koyayım mı demeler, sen aç içersin küçük bardağı sana vereyim demeler. Evde sigara içilmesini istemiyordum evlenince oturacağımız evde ve o şuan o evde oturuyo, çok çalıştığım için evde içmeye izin verdim falan dedi. Kendi memleketine taşınmayı düşündüğünü söyledi, bugün akşamda dışarı çıkıcam vs dedi durdu. Muhabbet etmesine gerek yoktu bir beklentim yoktu sadece madem aylardır ayrılmak yada devam etmek konusunda düşünüyosa bana yada aileme umut verici şeyleri, hala evlenmek istediğnii yada sevdiğini söylememsi gerektiğini söyledim. Ben yanlış yapmışım o zaman gibi gayet basit bir cevapla geçirdi. Toplantısına dönmesi gerekiyordu, istediğin kadar kalabilirsin ben toplantıya geçiyorum dedi. Yok durmicam hazırlanıp çıkıyorum bende dedim ve hiç birşey demeden hazırlanıp çıktım.

Numarasını sildim, sosyal medyadan engelledim. Sonrasında bana mesaj atmış silmiş. Sormadım.


Balık baştan korkar misali herşey daha ilk zamanlarda belliyken ben inatla devam ettirmek için çabaladım, hata yaptı görmedim, affetmek için bile kendim bahaneler ürettim. Kendim ettim kendim buldum.

Kendime en çok kızdığım şey ise hala onu özlüyorum, keşke devam edebilseydi düzelseydi herşey diyebiliyorum. Ama artık istemiyorum
okurken aklıma hakan günday'ın kitabında bir alıntı geldi
"Piçler aşık oldukları kadınların kendilerini kurtaracaklarını düşünür. Oysa hiçbir kadın dünyaya bir piçi kurtarmak için gelmemiştir."
 

birmuhendisanne

sma hastası 'omerakifenefesol'!!!
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Mart 2019
3.383
13.680
35
Kaypagin teki. Evlenirsiniz ertesi gün de boşanma kağıtlarıyla çıkardi karşınıza. Sanaldan koca olmaz
Sanaldan tanışarak evlenilebilir ki bende eşimle sanalda tanıştım..hatta simdi var mı bilmem ama bir öğrenci sitesinde tanışıp arkadaş olduk. Yıllar sonra da Facebook'ta beni ekledi, devam ettik..
Sorun sanalda tanışmak değil, bu karakterde bir adama zamanında bye bye dememek.
Konu sahibi Allah kurtarmış, şükret...inşallah bundan sonra düzgün birisi çıkar karşına...
 

muhursuzpusula

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Mayıs 2020
2.001
6.148
okurken aklıma hakan günday'ın kitabında bir alıntı geldi
"Piçler aşık oldukları kadınların kendilerini kurtaracaklarını düşünür. Oysa hiçbir kadın dünyaya bir piçi kurtarmak için gelmemiştir."
Çooook doğruymuş gerçekten. Hatta kişi kendini kurtarmak istemedikten sonra hiç kimse hiç birşey yapamazmış
 


Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 40 Kg. ile 54 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 147 cm. Başlangıç Kilom :88 Kg. Şimdiki Kilom :82.95 Kg.

muhursuzpusula

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Mayıs 2020
2.001
6.148
Sanaldan tanışarak evlenilebilir ki bende eşimle sanalda tanıştım..hatta simdi var mı bilmem ama bir öğrenci sitesinde tanışıp arkadaş olduk. Yıllar sonra da Facebook'ta beni ekledi, devam ettik..
Sorun sanalda tanışmak değil, bu karakterde bir adama zamanında bye bye dememek.
Konu sahibi Allah kurtarmış, şükret...inşallah bundan sonra düzgün birisi çıkar karşına...
İnşallah :dua::dua:
 


Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 40 Kg. ile 54 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 147 cm. Başlangıç Kilom :88 Kg. Şimdiki Kilom :82.95 Kg.

nikimiferihakoydum

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ekim 2012
472
694
"Bir insan kendine bunu nasıl yapabilir hayret" adlı çalışma olmuş sizinki tebrikler 🎊
 


Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 50 Kg. ile 68 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 165 cm. Başlangıç Kilom :72 Kg. Şimdiki Kilom :72 Kg.

minebayram

Üye
Kayıtlı Üye
18 Kasım 2019
143
65
33
Herkese merhaba, 1,5 yıldır süren ilişkimin son noktasını dün itibariyle koydum. İçinde benimde onunda bir çok hatası olan bir kısım anı kaldı elimde sadece. Mümkün olduğunda özet geçmeye çalışacağım.

Eylül 2019'da ilişkimiz başladı. Kendisiyle bir flört uygulamasında tanıştım. Bana anlattığına göre bir evlilik yaşamış ve eski eşi onu aldatmış, çevreye sürekli borç takmış ve kapıya alacaklılar dayanmış(!). Sonrasında travma yaşadığı, hastanede tedavi gördüğünü ve travma sonrası stres bozukluğu ve amnezi olduğunu söyledi. Yaşadığım şehire yaklaşık 2 yıl önce taşınmıştı. Anlatımına göre günü birlik ilişkiler çok yaşadığını, geçmişte olan bazı sevgililerinin onu aldatanı mı dersiniz, parası için kullanmaya çalışanı mı dersiniz örnekleri bitme sebeplerinin hep böyle olduğunu söyledi.

İlişkimizin "iyi" olan her döneminde çok uyumluyduk, birlikte çok eğleniyorduk


3. ay:
Bir kafede otururken, konu nerden açıldı bilmiyorum whatsappını açıp al bak istersen vs gibi birşeyler olmuştu. Kendi kendine attığı bir mesajı gördüm onu açtım sadece ve flört uygulamasına ait bazı profillerin linklerini kendine atmış. Bunları attığı tarihler ise bizim ilişkimizin olduğu anlardı. Çok sinirlendim kızdım ama hatırlamıyorum gerçekten bilmiyorum vs dedi. Unuttuk gitti sonra.

4. ay:
Annesiyle tanıştırdı. İş yerindeki tüm arkadaşlarıyla tanıştırdı. Ama o sürece dek ara ara buhrana girdiğini sokağa bile çıkmak istemediğini konuşmak bile istemediğini söylüyordu.

5. ay:
14 şubatı birlikte geçirdik çok eğlendik. O gün bana "annenle tanışmak istiyorum" dedi. Ertesi gün onun evindeydim, kendisi kursa gitti ve ben evde gelmesini bekledim. Ancak 3. ayda yaşanan olaydan dolayı şüphelerim vardı yine de içime sinmiyordu. Bilgisayarını kullanıyordum ve geçmişine baktım. 14 şubat gecesi başka bir flört sitesine girip, profillerde gezdiğini gördüm. Geldiğinde sordum, ben geçmişine baktım diye bana kızdı. Tamam benimle alakalı kısmı anladık peki sen neden yaptın dedim. Evet girdim baktım eşleştimde göstereyim mi dedi. Ben gidiyorum dedim gittim. Ertesi güne kadar konuşmadık,hala açıklama bekliyordum ki mesaj attım, konuşmak istemiyorum şuan dedi. Bir kaç gün sonra görüşelim mi dedi. Tam hazırlandım yola çıktım belirlediğimiz saatte buluşmak üzere yoldayken mesaj attı. "Çok kötüyüm daraldım nefes alamıyorum yola çıkıcam. Ben galiba evlenmek istemiyorum o yüzden yaptım. Senin önünü kapamak istemem herşey için teşekkür ederim" gibi bir mesaj. Onu aradım inanamadığımı söyledim vs derken beni engelledi heryerden bitti. Annesine haber verdim attığı mesajı gönderdim. Ben ise sonrasında ona ara sıra sms atmaya başladım böyle biter mi yüzyüze konuşmamız gerekmez mi bir mesajla olacak iş mi diye. Sonraları ise buhranda olduğunu tssb sebebiyle diye düşünüp sanki onun psikoloğuymuşum gibi senin yanındayım birlikte atlatıcaz demeye başladım. Haklıyken resmen yalvaran taraf oldum. Ayrılık 2 hafta sürdü, sonrasında engelleri kaldırıp bana mesaj atmaya başladı, intihar ettiğini ama suçlu ben olmadığımı, benimle konuşmak istediğini söyledi. Kimse var mı hayatında beni seviyormusunlarla birlikte ertesi gün görüşüp barıştık. O hafta sonu tatile gittik ve annemle tanıştırdım.

7. ve 8. ay:
Pandemi döneminde memleketine annesinin yanına gitti, yine o dönemde yapamayacağını, "benden eş koca sevgili baba olmaz" diyip yine terketti. Ama ben çok akıllıyım ya (!) hala senin yanındayım bu süreçleri birlikte atlatıcazlarla iletişim kurmaya çalıştım. Mayıs sonuna doğru evine döndü, bir kez görüştük,"korkularım vardı, çok sıkıştım, gelecekten korktum" gibi gibi şeyler söyledi. Ancak bir kaç gün sonra yine aynı şekilde "lütfen zorlama beni görüşmeyelim biraz rahat bırak" dedi. Haziranın ilk hafta iletişim kurduk birden barışmadan yine tatile çıkmaya karar verdik. Ne bir özür ne de başka birşey yok. Tatile çıktıktan 4-5 gün sonra yolda bana evlenme teklifi etti, tekliften önce ise geçmişten korkuları olduğunu bu süreçte bunları düşündüğünü ve bana çok aşık olduğunu farkettiğini ve evlenmeye karar verdiğini söyledi. Hani sanki tüm buhranlarından kurtulmuş ve düzelmiş gibi. Kabul ettim. Akrabalarına götürdü herkesle evleneceğim insan diye tanıştırdı.

11. ay:
İsteme oldu nişanlandık aileler çok uyumluydu. Geçmişe dair hiç bir sorunumuz kalmadı. Bundan sonra eşyalarımızı aldık evi düzdük sayılırdı çok az eşyamız kalmıştı ocak sonu evlenmeye karar verdik.


14. ay:
Benim yüklü miktarda borçlarım vardı. Bunları ödüyordum. Ondan bugüne dek asla bununla alakalı parada istemedim yada tatile vs bile gittiğimizde asla ona bırakmadım her masrafta mutlaka bende katıldım. Borçlarımın bir kısmından haberi vardı ama hepsini söylememiştim. Kendisi sıklıkla borçlarını dile getirip şöyle yaparız böyle öderiz vb. şeylerle alakalı planlar yapıyordu evlenince diye. Geçmişteki yaşadıklarımızı unutamadığım için bu sebeple yine bırakıp gideceğini düşünüp borçlarımın devamını söylememiştim kendisine de aileme de. Telefonuma gelen bir banka smsi ile öğrendi ve işler çığrından çıktı. Direk nişan attı ve benden maddi istikrar sağlamamı ve bütçe kurmayı bilmemi borçlarımı kapatmak için plan kurup uymamı ve ona göstermemi istedi.

15,16 ve 17. ay:
Nişan attık, görüşmedik, ama ben her ay ona maaşımı aldığımda borçlarıma nasıl ödediğimi planımı vs belirterek haber verdim. Bu süreçte saçma şeylerde yaşadık onun saçma sapan cümleleri. Ailem borçlarımı öğrenince yardımcı oldu ve baya yüklü miktarda para verdiler. Ona bile ayrı kızdı neden sen yapmadın onlar verdi diye. Bu süreçte yüzyüze 2 kez görüştük ve ikisinde de sevgili gibiydik. Hala beni çok sevdiğini düzeleceğini güvenmek için zamana ihtiyacı olduğunu ama ona güvenebileceğimi bırakmayacağını söyledi. Annem ve ablamda onunla görüştü çünkü çeyizler evde duruyordu ve bir karar verilmesi gerekiyordu artık tamam mı devam mı diye. Onlara da beni çok sevdiğini aşık olduğunu evleneceğimizi bana çok güvendiğini ve onu asla aldatmayacağımı bildiğini emin olduğunu vs söyleyip inandırdı.

2 hafta önce tüm borçlarımı bitirdim ve ona da gösterdim.

Ancak 1 hafta öncesine kadar bana da bazen mesaj atıp özlediğnii söyleyen, her gördüğünde aşık olduğunu söyleyen adam, bana karşı duygularının değiştiğini ve artık bitirmek istediğini söyledi ben ona mesaj attığımda mesajla söyledi. Ancak bu meseleyi bu kadar büyütme sebebim belki de benim korkularımdı, mutluluğumun kaynağı olduğun için teşekkür ederim dedi.
Dün görüşmeye gittim yüzükleri verdim. Ancak o an bile hala benimle alakalı detaylarla ilgili şeyler söylemeye başladı sanki düşünüyormuş gibi. Mesela sıcak içecekleri soğutarak içiyorum genelde su koyayım mı demeler, sen aç içersin küçük bardağı sana vereyim demeler. Evde sigara içilmesini istemiyordum evlenince oturacağımız evde ve o şuan o evde oturuyo, çok çalıştığım için evde içmeye izin verdim falan dedi. Kendi memleketine taşınmayı düşündüğünü söyledi, bugün akşamda dışarı çıkıcam vs dedi durdu. Muhabbet etmesine gerek yoktu bir beklentim yoktu sadece madem aylardır ayrılmak yada devam etmek konusunda düşünüyosa bana yada aileme umut verici şeyleri, hala evlenmek istediğnii yada sevdiğini söylememsi gerektiğini söyledim. Ben yanlış yapmışım o zaman gibi gayet basit bir cevapla geçirdi. Toplantısına dönmesi gerekiyordu, istediğin kadar kalabilirsin ben toplantıya geçiyorum dedi. Yok durmicam hazırlanıp çıkıyorum bende dedim ve hiç birşey demeden hazırlanıp çıktım.

Numarasını sildim, sosyal medyadan engelledim. Sonrasında bana mesaj atmış silmiş. Sormadım.


Balık baştan korkar misali herşey daha ilk zamanlarda belliyken ben inatla devam ettirmek için çabaladım, hata yaptı görmedim, affetmek için bile kendim bahaneler ürettim. Kendim ettim kendim buldum.

Kendime en çok kızdığım şey ise hala onu özlüyorum, keşke devam edebilseydi düzelseydi herşey diyebiliyorum. Ama artık istemiyorum
Herşeyden önce giden zamanına üzüldüm ama iyi tarafından bak büütün borçlarını kapatman için vesile olmuş en azından her işte hayır var işte
 

muhursuzpusula

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Mayıs 2020
2.001
6.148
"Bir insan kendine bunu nasıl yapabilir hayret" adlı çalışma olmuş sizinki tebrikler 🎊

Herşeyden önce giden zamanına üzüldüm ama iyi tarafından bak büütün borçlarını kapatman için vesile olmuş en azından her işte hayır var işte


Nedense insan o an algılayamıyor yanlış yaptığını, ben evlenmeden herşeyin bittiğine şuan artık gerçekten seviniyorum
 


Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 40 Kg. ile 54 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 147 cm. Başlangıç Kilom :88 Kg. Şimdiki Kilom :82.95 Kg.

BaharTanricasi

BDV’nin Biricik Tanrıçası 🧝‍♀️
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2016
932
1.439
5. Aydan sonra okumadım midem bulandı adeta.Ayrıl barış ayrıl barış laçkalaşmış iyice😑
 

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 30-04-2021

Hamileliğimin 39. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 8 gün kaldı.

Yeni doğmuş bir bebeğin göbek kordonu ortalama uzunluğu 610 mm. dir. Ama göbek kordonunun, boyu 127 mm.den 1,219 mm.ye kadar değişebilir. Bebeğiniz pelvisin tabanına yerleştiği zaman, kendinizi beceriksiz ve dengesiz hissedebilirsiniz. Bunun nedeni bebeğinizin yer değiştirmesinden dolayı ağırlık merkezinizinde değişmiş olmasıdır.Şu aşamada bebeğinizin araç koltuğunu arabaya koymanız unutmamanız açısından önemli olacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

vesikaliyarim

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
10 Kasım 2014
6.757
11.466
41
Peki bu olaydan ders aldın mı onemli olan o...
Bi erkeğe asla bu kadar taviz vermememen getektiğini, naza çekenin o değil de sen olması gerektiğini, bi erkek kafasına göre ayrıldıktan sonra dönmek isterse bunun cok zor olması gerektiğini eğer hala istiyorsan, bütün bunları idrak ettin mi?

Ayrıca hiçbir erkek senin maddiyatına bu kadar karışamaz en çok ona kızdım...Kendi borcunu kendin ödüyorsun ama adam o kadar korkmuş ki borçlar ona da kalır diye, ay ay ödediğine dair rapor istemiş sen de vermişsin...Pardon da sen bu derece ipleri ele vermişken, sırf evlensin senle diye bu kadar uğraşırken hangi erkek sana duyardı ki? Borcundan harcından ona ne ki..

Kaldı ki sürekli bu denyonun hala o arkadaslık sitesi mi ne haltsa orda gezdiğini görüyorsun ama pas geçiyorsun...Çünkü üstüne gidersen konunun, ayrılma noktasına hemen gideceğini biliyorsun zaten adam pamuk ipliği ile bağlı sana...Aman gitme aman tamam aman sustum modunda ilişki olmaaaz, yürümez bundan sonra da bunu anla lütfen
 

Princess Caroline

Üye
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2020
149
168
Bence son anda kurtulmuşsunuz. Düşünsenize böyle bir adamla ilişkiniz ilerleseydi daha ne sorunlar yaşardınız, hayatı size zindan ederdi. Bu tecrübeyi cebinize koyun ve önünüze bakın. Anladığım kadarıyla kendi ayaklarının üzerinde duran güçlü bir kadınsınız, güzel ve özgür bir hayat yaşayın, güzel insanlarla :)
 

rosebatum

Guru
Pro Üye
27 Şubat 2007
3.060
4.318
GÜNCELLEME:

Çarşamba günü ailem çeyizlerimi almaya gittiler, onun bana aldığı hediye vs ne varsa yolladım. Onun abiside gelmiş, anneme hep "iyi oldu kızınız kurtuldu, evlenselerdi daha kötü olurdu, benim kardeşimin psikolojisi hiç iyi değil eskiden daha kötüydü bu yine iyi hali. Sakın kızınıza yüklenmeyin şansı bahtı açık olsun selam söyleyin" gibi gibi şeyler söylemiş.

Bana sürekli yaptıklarında haklıymış ben suçluymuşum hep bu hale gelmemizin sebebi benmişim gibi davranan adam sus pus kalmış o gün. Ne ailesini ne abisini ne de başka kimseyi asla dinlemeyen kendi bildiğini okuyan bir adamdı. Buna rağmen "ben haklıyım" havalarına hiç girmemiş.

Tam bir ruh hastası için vaktimi harcamışım, tabii bende pek normal değilim ki bunca gözümün önündeki gerçekleri görmeme rağmen gözümü kapatıp devam ettim. Resmen yüzüme tükürdü Ya Rabbi şükür dermiş gibi devam ettim.
deneyimdi diyin
aldığınız dersler için teşekkür edin
kendinizi ve onu affedin
yolunuza devam edin

emin olun daha güzeli sizi bulacaktır bunları yaptığınızd
a:KK200: